Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    П.П. Аз избирам кола по обратен на повечето хора начин, но за мен правилен. Имам бюджет, знам какво искам като кола(клас, екстри, двигател) и гледам кое е най-старото, а не най-новото което отговаря на критериите.
    Има резон но намирането на читав екземпляр се отразява на цената .
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #17
      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

      А филма с намирането на качествени резервни части в БГ?
      8)

      Коментар


      • #18
        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
        Много умно исказване!
        Повечето хора не ги интересува автомобила.То е средство за придвижване от точка А до точка Б.
        И така трябва да е.

        И не. Не е това което държи цена по-здраво и безпроблемно. Българинът робува на марки, и по-специално на немски.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

          Нема нещо, което да не се строши при мене.

          По 20-25 хил.км на година непрекъснато препускане с моя стил на шофиране всичко се разпуква.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

            Важно е и да се уточни,какво значи на старо. На една, на две, на три, на 10 години...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #21
              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

              Откакто автомобилите се смятат от счетоводители, вместо от инженери, автомобилостроенето не върви на добре в дългосрочен план.

              Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
              А филма с намирането на качествени резервни части в БГ?
              Че какъв е филма? Като си купуваш части хората ти изреждат тази и тази марка на тези и тези пари и оригинални на тези пари. Филма е с избора, не с намирането. И това не е само при нас.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • #22
                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                Пейчев, приятелю,тая мантара се врЪти от години. Първо беше до '94, после стана до '00, сега се спряга 2008. На ладата нито въздушното окачване, нито климатроника се разваляха. Да не говорим за ДПФ и други щуротии...И парктроника не можеха да откраднат щото беше завАрен...
                А сега по-сериозно. Ако някой ме пита дали 11 годишното ми Дискавъри е здраво, ще кажа ДА ! Дали ще препоръчам 11 годишно Дискавъри- НЕ ! Няма как да знам какво ще се случва от тук нататък...
                Последно редактирано от бат'Марто; 20-03-18, 01:13.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #23
                  От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                  [QUOTE=бат'Ако някой ме пита дали 11 годишното ми Дискавъри е здраво, ще кажа ДА ! Дали ще препоръчам 11 годишно Дискавъри- НЕ ! Няма как да знам какво ще се случва от тук нататък...[/QUOTE]

                  Зависи какво разбираш под здраво.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #24
                    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                    Няма как при равна експлоатация и равна база, по-старата кола да е по-добра от по-новата.
                    Докарахме си от Германия един фокус, на четири години и 300 000 километра. Това е било служебна кола там, тук ще бъде резервна. Изглежда кат нова, но е на 300К километра. Сигурен съм, че нова от същия клас ще издържи повече от нея.
                    Да не говорим, че на новите коли вносителите вече масово дават 5 години гаранция и минимум 150 000 км гаранция. Така че, докато има сили е по-добре нова кола, защото каквото и да се случи с нея е проблем на вносителя, не мой.
                    После я продаваш на някой, който и се радва "че е почти нова" , а ти късаш бандерола на следващата.
                    Старите коли просто имат по-малко електроника и неща за чупене.

                    Имам Кадилак Девил от 68-ма. Значително по-опростен е за поддръжка и ремонт от КИА-та която карам в момента, но шанса да се случи при нормална експлоатация е голям, защото просто по него всичко е старо.
                    Просто трябва да избереш дали ти се рискува да вземеш нещо с вече взет ресурс и да повярваш че е поддържано така, както ти си поддържаш колите или нещо ново, но с гаранция

                    Коментар


                    • #25
                      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                      А можш и да се вкараш в страшен филм с някой премиум на 15 години. Тези коли нови са стрували една торба пари и не са за скъсаняци, искат си грижи.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                        Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                        Откакто автомобилите се смятат от счетоводители, вместо от инженери, автомобилостроенето не върви на добре в дългосрочен план.



                        Че какъв е филма? Като си купуваш части хората ти изреждат тази и тази марка на тези и тези пари и оригинални на тези пари. Филма е с избора, не с намирането. И това не е само при нас.
                        Къде тия
                        части? Примерно виско за охлаждането на ... в БГ се предлагат 2 марки купувам едната нестава, и ествствено купувам и другата предлагана марка пак боклук и айде от Англия, и чакане. Лагер главина на по 20-30 хиляди смяна, все различни марки. Спирачни дискове да не говорим , тампони и т.н. Ама ако някой знае някъде качествени части да казва.
                        8)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                          Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                          Къде тия
                          Ама ако някой знае някъде качествени части да казва.
                          В представителството?
                          Макар че и производителите предлагат разни за над "4+", на по-ниски цени, които са си откровени ментета. Сещам се за френските.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #28
                            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                            При уточнени критерии - не би трябвало да е проблем избора. Аз лично предпочетох гаранцията на почти нов SUV. От най-качествените и надеждни марки - по всички немски статистики - и не е немски. Иначе висок клас какво значи, на старо, зависи как, къде и от кого е каран и поддържан. И понеже не ми се занимава със сервизи - по ред причини - в БГ тоя бранш е по-"развит" и от хранителната индустрия - се спрях на качествена марка, модел, който в близките 5 години ще дава възможно най-малко проблеми и ще изисква минимум ресурси.
                            25.000 км на година е нормално и постижимо, и също безпроблемно - но пак зависи как и къде. Един колега ме убеждаваше някъде във форума, че дори мита за качественото=некачествено гориво в БГ бил вече мит... Ами не е! Дори това...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                              Колата, за която говоря като проблемна е Опел Комбо 1.3 CDTI. Купил съм я чисто нова от официалния представител. До около 80 хиляди километра работеше добре, имаше някои дребни недомислици - примерно едно вакуумно маркуче, което се откачаше и ти изключваше турбината. Но това го оправих със "свински опашки" и не мръдна повече.

                              Но след 80К започнаха проблемите. Бобина на стартер, верига, ролка на алтернатора и пр. Сега има някакъв проблем, че понякога не пали. Ей така не пали. Все едно нямаш акумулатор. Но не пали и като я засилиш по наклон. Все едно е блокирал двигателят. Блокира колелета и спира колата. Но минат 15 минути и запали. При смяната на веригата пък се оказа, че е смесила масло с нафта. От недоизгарянето, имаше повече "масло" в картера, отколкото съм сипал.
                              На 50К сменях кормилни накрайници, сега е 106 - пак ги смених. В момента мисля, че чука "макферсона".
                              Колата няма 10 години, тази година ги навършва. На 106 хиляди километра е и все едно съм я купил на старо. Вече основно с нея се занимавам - губи ми времето, точно като стара кола. Все нещо изниква.

                              През цялото време съм я карал с качествени масла и консумативи. Например маслото беше Кастрол Едж 0W30. Слагах го за да пазя турбината. Всичко е правено "както трябва".

                              И на 100К вече имам проблем, а не кола.

                              Парадоксално, но този Опел няма никакви проблеми с ръждата Поне това са оправили

                              Дал съм 26 хиляди лева истински пари, и какво - все едно съм давал по 2600 лв. наем на година. Мислех, че като е ново и го гледаш добре, ще издържи дълго. Като стария телевизор JVC дето е на 25 години и още е перфектен.

                              Честно казано не знам сега какво да правя. Изобщо не ми се дават още 26 бона за още една нова кола и да се повтори историята.


                              Търся здрава кола. В момента имам една идея да си купя джип между 80-та и 90-та, не каран много. Гледам има такива оферти в немските сайтове и цената е повече от на нов джип - 30 хиляди евро примерно. Това обаче ми е малко извън бюджета и се чудя по други опции.

                              При компютрите опцията да вземеш втора ръка от висок клас, работи. Наистина са по-читави. Питах при колите има ли такава опция и ако получа съвет за конкретен модел, който е читав.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                В представителството?
                                Макар че и производителите предлагат разни за над "4+", на по-ниски цени, които са си откровени ментета. Сещам се за френските.
                                Съгласен съм но чакане от 3-5 седмици понякога и повече ми се струва ненормално. А и се случвало 10 пъти цената да е по висока отколкото в Англия, като визирам датчик ABS.
                                8)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X