Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Тая игра върви, ако я сменяш на всеки 5 години и ако за тия 5 години си минал поне 100000км.
    около 10-15к годишно, при сегашните обстоятелства сметката просто не излиза. Ама никак!
    Минавам ги за 3 не за 5 г. при това не пътувам, чак толкова много... ама и ето примера с Дъстъра - 3 г. а не 5 както е по посочената лизингова схема - колкото е и гаранцията... и 100 х.км. т.е. мен друг лизинг ме устройва - 3 г. не 5. г. с 2 години след гаранцията... неща да почне да ми се разваля и аз да почна да плащам... (това не е Тойота - да не ме притеснява толкова, какво и как след 3-та година, а и те вече предлагат + 2) ама и това е сметнато, и за това са само 50 х. км. за 5 г. лизинг... т.е. колата е още продаваема - макар и без гаранция вече (но повечето местни дилъри ти дават още 1 г. в този случай)... т.е. предстои този който ще и се "зарадва" след 5-та година да почне да си плаща за 2-та ръка на малко км.
    Тук въобще не говоря/ не ми се мисли за 2-3 ръка...

    P.S. Но общо взето дреме ми на шапката, айде да не са 79 €, ами и 150 € да са... кво ще се случи след 3 г. с тоя Дъстър, ами ще го сменя с друг... ама не бил мой, много важно, като сметна тия 150 на месец, айде със застраховките и данъка 200 да са... ами екстра са ми, без да се занимавам...
    P.S.2 Кашкая примерно дето е с идентично 4Х4 излиза 23.756 € за Acenta модела - защо 7 бона отгоре? Tekna 4Х4 вече е 26.629 €, с 10 отгоре и т.н.
    Последно редактирано от ivied; 22-01-18, 00:18.

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      200 евро на месец за 3 години са 7200 евро. Нова кола за 7200 евро няма да купя ПОСМЪРТНО и причината е много проста - ВСИЧКО в кола за тия пари от магазина, особено в класа на дъстъра, още като го купиш мирише на.... евтино. И усещането като го караш е за евтино, орязано, с най-най евтините пластмаси и т.н., на втората година интериора започва да поскръцва и подрънква, а на 5-тата вътре е по-шумно от 19 годичното ми возило, което търкалям в момента. Айде нЕма нужда, по никакъв повод.

      Да, разбирам че за много хора това би било на порядък по-добро от автомобилите N-та употреба, които търкалят, ама за мен не е. Колата, която купих от магазина, беше на 3 години и 35000км когато взех сегашното. На наго съм му навъртял допълнителни 100000, а магазинското в момента е на 45000 и то последните няколко хиляди го ползва баща ми. Познай защо?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Просто дадох пример с най-евтиния SUV на пазара... а, и в тия 79 € до мах. 200 € с вкл. каско, данъци и т.н.
        Нямаш ремонти, нямаш грижи - ЕВТИНО точно за това говорим - и с какво на практика аналогичните модели на Нисан и/или Рено, чак толкова го превъзхождат за в порядъка на 7-10 бона в повече?

        И то говорим за варианта 4Х4. За 4Х2 са 11.290 € - човеко, тука има велосипеди за 3-4.000 €
        Та, продават се като топъл хляб тия Дъстъри, ако искаш ми вярвай...
        При това не говоря за БГ - а за Германия - какво не са пестеливи ли, и не си правят сметката да ми се префърцунват с Q7?
        O, и още как? В Швабен са си габровци от старата школа - много ме веселят обикновенно, но няма/т празни разходи...
        Идеите на старата школа за благородни возила с махагон и кожа е на отмиране - виж и Теслите, виж и др. модели. Всичко да о-лине, hi-tech, датчици, сензори, компютри, автономно паркиране и т.н. не става за БГ...
        Та те на пустия му Дъстър 2-ти ще сменят маслото само за 5 г.
        Това за немците. Имах и 2 румънци колеги - тук са повече от 10 г. - питал съм ги - що не карате Дачия бе? А те, аааа в Германия сме - значи VW... хахаха унизително им е, най-евтиното, демек са 2-3-ра класа с Дачия... а на швабите не им пука...
        Последно редактирано от ivied; 22-01-18, 00:50.

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          У немачко и у нашенско предполагам лизинговите условия се различават и процентите тоже башка други подробности !

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            Просто дадох пример с най-евтиния SUV на пазара... а, и в тия 79 € до мах. 200 € с вкл. каско, данъци и т.н.
            Нямаш ремонти, нямаш грижи - ЕВТИНО точно за това говорим - и с какво на практика аналогичните модели на Нисан и/или Рено, чак толкова го превъзхождат за в порядъка на 7-10 бона в повече?

            И то говорим за варианта 4Х4. За 4Х2 са 11.290 € - човеко, тука има велосипеди за 4-5.000 €
            Та, продават се като топъл хляп тия Дъстъри, ако искаш ми вярвай...
            Усещане. В едното имаш чувството че се возиш в щайга, в другото че караш автомобил. Не говоря за "аналогичните". Аналогичното на миризливо говно е друго говно, миришещо малко по-различно. Пак си е говно. Макар че усещането возейки се в автомобил, ползващ една и съща платформа с друг но на различна марка, модел и цена (има много такива примери на пазара, сещам се за Mazda CX-7 например) може да си е съвсем не малко само заради орязаните неща и ефтиния интериор на по-евтиното. Понякога дори липсата на 2 листа звукоизолация променят коренно комфорта и цялостното усещане в един автомобил. А те иначе уж всичките са купчина ламарина върху 4 колела.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Усещане. В едното имаш чувството...
              Точно... по тази причина си харесвах SAAB 9-5-та... И 9-3-та кабрио. Ама майстора ми си остана в Пловдив
              А сега хибридите си ме кефят, и са по-на сметка даже... От Гранд Черокито примерно навремето... покрай него научих толкова за 4Х4, колкото сега не искам и да знам... Не ми се и налага.

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                Точно...
                Тъй де! За да взема нещо което да ми харесва поне толкова, колкото сегашния туч, отиваме на нещо за поне 50-60к, на което на 5-тата година цената ще е 20-25к, а след това ще падне главоломно поне по отношение на изкупуване на старото от дилъра и купуване на ново. Тоест или я сменяш преди 5-тата и година, или си още по-вътре.

                Друго - коли от тоя клас нагоре се купуват или за някакъв имидж (който случай не го коментираме, или поне аз), или просто защото много пътуваш. Ако за тия 5 години съм и навъртял 200-300 хиляди километра - прекрасно. Ама аз ще съм и навъртял 50-70000. Дето се казва "таман ще се е резработила". Сметката просто не излиза - това са примерно 1500 кинта месечно, ако броим всичко. Трябва да взимам 10-орно на това, за да не ми пука.

                Та в това че една кола трябва да ти струва не повече от дохода ти за няколко месеца, има някаква доза истина. Пак - говорим за средностатистическия тукашен субект, каращ по 10-15000км годишно. Ако отидем на 30-50 и повече хиляди годишно сметките се променят доста.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                  Отговорих ти в бодито на твоето съобщение
                  Никого не се опитвам да убеждавам. Това е моята сметка. Доходи и финансова грамотност имам да заменя тия 4 коли с нови от магазина в рамките на следващата година, без разходите принципно да ми променят начина на живот.

                  Живеем обаче в епохата на безсмислените подобрения на производството на трудно преработваем боклук.
                  И това изобщо не се отнася само до колите.

                  И да, 20% по-тежка кола без въздушни възглавници е еднакво сигурна с другата с 12-те, ама по-лека. Можеш да приемеш на доверие мнението на човек който е физик откакто се помни или да потърсиш публично достъпни, макар и не толкова навирани в очите данни.

                  Със скоростта има друга хитрина - не е интересно колко може колата а с колко ти караш. Две от таратайките тука могат по 200. Но аз нямам нерви продължително време да се движа с над 100. Усещам как се трупат микромортите (виж уикипедия!) на гърба ми и предпочитам да не си насилвам късмета.

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Цяла тема тип “Гроздето е кисело “

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
                      Цяла тема тип “Гроздето е кисело “
                      ами не. Някои участници убеждават всички че не са се минали с не-киселото грозде.

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        В смисъл, че новата кола е по-зле от старата? Чисто рационално не е така, виж емоционално е друг въпрос, но тогава отиваме във форума за класическите коли.

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Хм... Ако сте германци ще карате нови коли. Вервайте ми!
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Да дам и моето мнение.
                            Купувал съм 3 нови коли в последните 10 години.
                            Първата все още я карам. Втората продадох и с парите стъпих в лизинг за третата.
                            Преди да се "излъжа" да взема нова кола, карах втора употреба таратайки от високия клас ( бях млад келеш :-). След, като ми писна от сервизи и да се чудя дали ще спре някъде на майната си от нас или не реших да опитам с нова. Първата беше евтина 30к До момента съм смени само съединител, и ангренажен ремък.
                            Втората беше Гранд Витара. карах я до 90000км. Само съединител съм сменял. Третата вече Бута 3-та година. Нищо не съм Сменял Опел Инсигния 2.0 Дизел Автомат, най-високото оборудване. Взех я от шоурума на Софиа Ауто, бяха обявили Блек фрайдей ( демек отстъпки). Равносметката ми до момента е следната.
                            За да се избегне прекомерното набутване ( то винаги си вътре с колите) има два варианта
                            1. Караш до 100000-150000 км и връщаш в магазина от който е купена. Всички предлагат бай бак при пробег до около 150000км. Тук тънкият момент е че трябва да обслужваш само в официалният сервиз според предписанието. Лично аз не бих закарал кола за 70к в квартален сервиз, макар и за масло и филтри.
                            връщаш колата обратно, купуват ти я за 50% от стойността взимаш нова, тези 50% за начална вноска и караш новата кола и цикъла се повтаря докато искаш.
                            2. Купуваш нова кола, караш докато се разпадне и продаваш за колкото може.
                            От гледна точка на моето положение аз коли взимам само на лизинг. Защо, защото не ми се затваря такава голяма сума в кола, защото каско така или иначе ще правя, дори и да си купя колата кеш. Едва ли има човек, който ще изръси една шапка пари и ще разчита на късмета. Защото поне докато е новичка ( 3/5 години) ще я обслужвам в официален сервиз. Не за друго но поне може да им търсиш отговорност ако нещо се издъни, а имаш и гаранция до 5 години. По мой наблюдения новите коли, без значение каква марка са при нормално каране не създават проблеми до 5-6 ( или до около 150000)км години или проблемите са минимални и се отстраняват в гаранция. Тук правим уговорка че аз имам опит с коли от не премиум сегмента. Сиреч не са чак толкова претъпкани с претенции.
                            Пробег при мен на годишна база 60-70000км, от тук и нова кола. Според мен при годишен пробег до 20000км е логично да се вземе нова кола нисък клас. Пример Сузуки Балено, Опел Астра, Рено Меган, итн.
                            При пробег до 5-7000 км на година аз лично бих използвал такси и рент кар ако се наложи да се търкалям на далеко Просто не си заслужава инвестицията в данъци и други хартии при този пробег, макар и с втора употреба кола.
                            Относно кола втора употреба аз не бих си купил никаква. По-скоро нова макар и по-нисък клас но нова от магазина.
                            Парите, които се дават за лизинг, ако правилно е направена сметката са по- малкото зло, от колкото пари по сервизи с неясен резултат.
                            Да при новото имаш една инвестиция в началото но старата кошница, особено ако е премиум клас също изисква солидна инвестиция след покупката, която е почти съизмерима с началната вноска за нова кола.
                            Разбира се за мен колата е средство за придвижване а не обект за доказване на нещо си и по-скоро гледам практично на колите.
                            Ясно е че за парите, които се дават за нова кола, може да се вземе много висок втора употреба но тук е въпроса на гледната точка и за какво се купува колата.
                            Аз искам да карам и да не се занимавам със сервизи, освен да отида за 2 часа да ми сменят течностите и после пак да карам.
                            Въпрос на време е да затегнат еко мерките, да въведат стикери според евро стандата и съответните ограничения. Въпрос на време е да обърнат и данъците на обратно. Нова / малък данък, стара/ голям.
                            Последно редактирано от redex; 22-01-18, 08:35.

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ами не. Някои участници убеждават всички че не са се минали с не-киселото грозде.
                              Да кажем, че в този форум мнозинството участници са технически грамотни, а някои даже се вадят хляба с това. Което им дава възможност да си купят някоя барака, която ги кефи и да си я правят и поддържат сами. Баща ми, примерно е точно такъв човек. В живия живот извън форумите, където мнозинството от хората не са чак толкова технически грамотни и имат възможност, отиват и си купуват нова кола с всички предимства на това-гаранция, фирмен сервиз, нисък риск и вероятност от технически проблеми. След 5 години сменят пак с нова.

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Огледайте се по улицата какво минава наоколо - светът се променя.
                                Може да станем германци в недалечното бъдеще
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X