Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Ти, беден ли си?
    Винаги има някой, който е по-богат или по-беден от теб...

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Не виждам, защо се учудваш.
    Оффроуда не е занимание за бедни. Като правило, де. Сигурно има и изключения.
    Не се учудвам, ама те голяма част от колите въобще не излизат в сериозен офроуд, а се ползват като евридейки...
    Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
    Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
      Когато се удари новата Опел Корса в дъртия Вранглер,корсата ще се смачка,и за нищо вече няма да става,но ще спаси живота на пътниците.На Вранглера нищо няма да му има,ама пътниците ще са много пострадали-ако са късметлии да са живи.Физичните закони деистват и на по-тежките...
      По такъв начин действат, че преобразуването на кинетичната енергия в смачкване на тенекии се разпределя между двата автомобила. Полза от новата кола ще намериш повече в такава ситуация:



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:565ee48c05bd7521d5b6709fbe3f3e16_big.jpg
Прегледи:1
Размер:25.3 КБ
ID:5779368
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Поне от мен не е изказване на гола поляна!
        Харесвам си ги кочинките и се чудя, ако се предадат в един момент, какво бих могъл да си взема, без значение колко би струвало.
        Жив и здрав да си! Въпросът е, че темата няма никаква добавена стойност и спокойно може да отиде в кофата...
        Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
        Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от kickata Преглед на мнение
          Винаги има някой, който е по-богат или по-беден от теб...
          Аз обаче ти зададох съвсем конкретен въпрос.

          Ти като какъв се виждаш - като беден или като богат?

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Ще си позволя да се самоцитирам:
            Първоначално публикуван от kickata Преглед на мнение
            Въпросът е, че темата няма никаква добавена стойност и спокойно може да отиде в кофата...
            Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
            Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Имам бегли наблюдения върху един "официален" сервиз,какви охлюви са,и как бавно,бавно стават нещата.То,ако хипотетично стане модерно някак да имаш нова кола,и "кой е по,по,най",и повечето юнаци се напънат и си купят нова кола през следващата 1 година,то в тези сервизи ще се чака с месеци за дребен проблем.Кой иска да плаща кеш,или лизинг,а да пътува с такси?

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                При колите е като с къщите. Да, можеш да вземеш по-евтино сносна къща, която ще ти върши работа да живееш. Да, можеш и да я реновираш, да я модернизираш, да я санираш та уж да ти харчи по-малко, да си я направиш по-комфортна. Накрая винаги нещо ще ти подсказва, че къщата ти е всъщност стара, и все нещо в нея ще е компромис. А е много гадно, когато има компромиси при положение, че вкарваш много пари. И се оказва, че новата къща си е нова (особено когато си имал възможността да си я направиш от нулата според твоите желания). И специално при къщите съществува възможността в старата да налееш пари като за нова и пак да си остане предимно стара.
                Е, не ме разбирайте погрешно, не възхвалям най-модерните коли, щото и много не съм им фен, или на поне по-голямата част. Обаче от по-старичките, които харесвам, няма как да се очаква да се карат вечно, трупат пробег и години и се превръщат в моргели. И най-вече мразя да наливам пари в поддръжката им. Мога да разкажа много случаи в които се взима една стара кола и в следващите месеци се наливат пари понякога и една трета от покупната цена, което е абсурдно.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                  ...
                  Още един минус за новите леки коли продавани у нас - ами карат ги на нашите търговци с "проориент качество" - просто цената може да поеме повече гаранционен сервиз и насам се бута боклука.
                  Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                  Преди да ме оплюете - осмислете следния факт.

                  В България нови се продават 3то качество.
                  За съжаление, слуховете по този въпрос имат и някои факти в своя подкрепа. И не е само за колите.

                  Моите впечатления за престоя в сервиз, разбира се, са натрупани върху нови коли продадени тук. В Германия може и да е друго. Но не зная колко друго.

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Не съм изчел цялата тема, но лични наблюдения.

                    При дълги пътувания /из Европа и извън/ залагам на нов автомобил, вероятност да те остави на пътя е почти никакъв, а все пак има и гаранция, която действа в повечето държави. Стара кола, веднъж ме е оставяла по средата на нищото в Норвегия и от тогава ми мина мерака ..... При това ме остави, част, която просто й беше дошло времето да се счупи и не беше предвидимо.

                    Ако доходът е такъв, че вноската за колата с последстващите скъпи ГО и Каско, не са определящи за бюджета, то естественно нова.

                    Обаче ако все пак парите са пари, то последните две коли, са "почти нови" на под 50 000х км, едната тестова, другата върната от лизинг, и поне за нашият бюджет това е по-добрият вариант. И караш нова кола, ако си я платил кеш, то си правиш евтино каско, или изобщо не го правиш, правиш евтина ГО и си я обслужваш, където и когато си прецениш ти.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      За 2-3-5000 лева човек може да си купи много нова, здрава, сигурна и модерна кола в момента,
                      Да, да, ама не. Колко да е модерна, пък колко да е здрава. пък и други подробности какъв клас и други. И пак ще се занимаваш със сервизи, пък и да не са "фирмени".
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        При колите е като с къщите. ...
                        Ц
                        Къща можеш да събориш и направиш чисто нова. С кочинките тая възможност я няма.

                        В новите коли дето съм карал/сядал липсата за чувсто за компромис от удобствата дето имам сега, стартират от над 50х.
                        Това са парите по всичките ми автотранспортни разходи за над 400000км.

                        Чисто нова кола е оправдана само ако нямаш време - трудно е да намериш 10 броя читави употребявани коли веднага на момента, дори 2-3 еднакви също е голям късмет. Та те ви и основния купувач на новите кочинки
                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        .. За 2-3-5000 лева човек може да си купи много нова, здрава, сигурна и модерна кола в момента, без да се занимава със заеми, лизинги, каско, фирмени сервизи и т.н.
                        Потвърждавам но си трябва време и късмет.
                        Последно редактирано от DBRS; 22-01-18, 16:53.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          За съжаление, слуховете по този въпрос имат и някои факти в своя подкрепа. И не е само за колите.

                          Моите впечатления за престоя в сервиз, разбира се, са натрупани върху нови коли продадени тук. В Германия може и да е друго. Но не зная колко друго.
                          Може и така да е, не съм сигурен дали не съм го писал, но по едно време исках да си купя Мултиван на ФВ, отбивайки се в Автотекхниката в Плевен, да ми дадат оферта и евентуално да ги видя, се оказа, че имат на склад 5 броя в ТОП конфигурация. Купувал ги с хубава отстъпка нашенец, живеещ в Германия, кара ги на автовоз там и ги препродава. Цената излизала с около 15000 евра по-евтина ако се купи в България. А се произвеждали само на едно място, и общо взето ги избираш, конфигурираш и капарираш още докато са на конвеера.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Пари за глупости е разтегливо понятие и то много.
                            Същото ли ти е мнението за моторите?
                            А не. За моторите, мнението ми е малко по-друго... Но мотор за 900 лева е абсурд да намериш. Даже и 30-40 годишни ижета струват повече. За мотора не държа да е чисто нов, но там пък имам други изисквания, които далече не всички модели и марки покриват.
                            А колата е просто някаква тенекия, която трябва да те закара от тук до там и ми е все едно, каква марка, и модел е, стига разходите за нея да са възможно най-ниски.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              Ц
                              Къща можеш да събориш и направиш чисто нова. С кочинките тая възможност я няма
                              а да добре, добро утро. Че съм го и написал даже.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                                А не. За моторите, мнението ми е малко по-друго... Но мотор за 900 лева е абсурд да намериш. Даже и 30-40 годишни ижета струват повече. За мотора не държа да е чисто нов, но там пък имам други изисквания, които далече не всички модели и марки покриват.
                                А колата е просто някаква тенекия, която трябва да те закара от тук до там и ми е все едно, каква марка, и модел е, стига разходите за нея да са възможно най-ниски.
                                За мене също мотора е някакво железо и/или пластмаса, което да ме кара от тук до там.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X