Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От спортна машина на проходим джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: От спортна машина на проходим джип?

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Боже, верно ли съветвате някой да си купува БФ? И да ги кара 100к км? Вие карате ли си жипките или само муцуни в нетя сте забили?
    Караме джипки от преди да има нет.
    Още когато бяха на военен учет.

    Коментар


    • #77
      От: От спортна машина на проходим джип?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Караме джипки от преди да има нет.
      Още когато бяха на военен учет.
      Ми препоръчай му тогава видинки, що си бегаш от "учета"
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #78
        От: От спортна машина на проходим джип?

        Привет,
        PinMaster ти какви АТ гуми би препоръчал и защо

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Ми препоръчай му тогава видинки, що си бегаш от "учета"

        Коментар


        • #79
          От: От спортна машина на проходим джип?

          Виж дуратрака на гудиър.С Пенчо не ми се спори.Послушай ме и разпитай този онзи,който наистина кра джипа си по предназачение а не по улиците на града.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #80
            От: От спортна машина на проходим джип?

            Така като гледам, скоро ще се запознаем с колегата на някоя сбирка на Ленд Ровър клуба и ще си хортува с реални притежатели
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #81
              От: От спортна машина на проходим джип?

              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
              Боже, верно ли съветвате някой да си купува БФ? ...
              Що да не съветват, като за основен плюс на гумата се смята износоустойчивостта й? В смисъл, че ще има доволно грайфер доста след като се е опекла.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                От: От спортна машина на проходим джип?

                Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                Това ли са гумите, които коментират в темата "оф-роуд гуми покриващи изискванията на зимните гуми:
                https://diana-ltd.com/tire?16078
                Тези ли да си купя?
                Не те съветвам. Единият от джиповете ми е с такива гуми. Много са твърди и се пързалят дори на мокра настилка, а при скреж или сняг/лед - са като кънки. Виж, за горски пътища са много добри.
                п.п. Аз съм доволен от GoodYear Wrangler AT/SA+. За Д2 подходящият размер е 245/70(75) R16.
                Последно редактирано от trapper; 25-07-17, 13:53. Причина: пп
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #83
                  От: От спортна машина на проходим джип?

                  Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                  Виж дуратрака на гудиър.С Пенчо не ми се спори.Послушай ме и разпитай този онзи,който наистина кра джипа си по предназачение а не по улиците на града.
                  Дуратрака не намирам моя размер - 235/70/R16
                  Вече тотално се обърках.
                  Trapper, благодя за комемтара, относно личните ти впечатления за тези гуми.
                  Въпросните гуми на гут иър не ги намирам никъде [emoji15]

                  Коментар


                  • #84
                    От: От спортна машина на проходим джип?

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    Ми препоръчай му тогава видинки, що си бегаш от "учета"
                    По- добре Г. Димитровки.

                    Коментар


                    • #85
                      От: От спортна машина на проходим джип?

                      Карането само с едни гуми е компромис.
                      БФГ - АТ гумите доскоро бяха едни от най разпространените тъй като не се износват и имат що годе прилични качества до момента в който ги опечеш лятото .
                      Общо взето имаш няколко варианта:
                      1. АТ зимата а на лято с МТ (кални) - при повече офроуд каране
                      2. АТ лятото и зимни гуми зимата - при повече шосейно
                      3. АТ целогодишно - голям компромис е втората зима след изпичане лятото. - Аз си признавам че карам така - но моето каране е много спорадично и никога не карам през цялото лято или цялата зима а да речем само по 1 месец.
                      Последно редактирано от rosen_offroad; 25-07-17, 15:04.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #86
                        От: От спортна машина на проходим джип?

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        ... Аз съм доволен от GoodYear Wrangler AT/SA+. ...
                        И аз. За паркетник.

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        ...
                        Общо взето имаш няколко варианта:
                        1. АТ зимата а на лято с МТ (кални) - при повече офроуд каране
                        2. АТ лятото и зимни гуми зимата - при повече шосейно
                        3. АТ целогодишно - голям компромис е втората зима след изпичане лятото. -
                        1 ми звучи безсмислен. Ако ще е само за зимата, вместо АТ по-добре да са си чисто зимни гуми, защото не мога да се сетя за някакво предимство на АТ-тата пред зимните.

                        Т.е. отиваме на 2-и вариант, с възможни опции

                        2.1 - АТ + зимни като за по-паркетно изпълнение и
                        2.1 - МТ + зимни, ако през пролет-лято-есен човек се завира на места, за които АТ няма да са му достатъчни.

                        3 - също бива с уговорката, че не всички АТ са приемливи за зимни условия. Особено пък като са навъртели 1-2 лета.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-07-17, 15:48.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          От: От спортна машина на проходим джип?

                          Първоначално публикуван от Vladx Преглед на мнение
                          .. Trapper, благодя за комемтара, относно личните ти впечатления за тези гуми.
                          Въпросните гуми на гут иър не ги намирам никъде [emoji15]
                          Ето тук има, даже са преоценени, а доставката е безплатна.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          И аз. За паркетник...
                          То се знае, не са тракторни гуми. Но с такива гуми на Д2 обиколих билото на Рила по старите пътища (Натура 2000 зоните) и нямам оплаквания.
                          Хубавото на тия гуми е, че са доста тихи и се държат добре и през зимата.
                          Последно редактирано от trapper; 25-07-17, 15:55.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #88
                            От: От спортна машина на проходим джип?

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            Така като гледам, скоро ще се запознаем с колегата на някоя сбирка на Ленд Ровър клуба и ще си хортува с реални притежатели
                            Аз съм повече навид. Както казах вече се сприятелих с един човек от форума
                            -------------------------
                            Информацията, която получих тук е много полезна за мен. Много ви благодаря!
                            Значи ще е най-добре да продъжавам да си кавам както до сега. Летни + зимни гуми.
                            Аз си мислех че АТ гмите могат да се карат при всеки сезон. Не съм разбрал правилно.
                            Ще си купя зимни и летни гуми направо.
                            Какво ви е мнението за зимни гуми кумхо. Някой използва ли такива.
                            Летни ще си взема гутиър или дънлоп.

                            Коментар


                            • #89
                              От: От спортна машина на проходим джип?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Що да не съветват, като за основен плюс на гумата се смята износоустойчивостта й? В смисъл, че ще има доволно грайфер доста след като се е опекла.
                              Да, и основното следствие на това е, че ще може да ги продаде скъпо далеч след като не става нищо от таз пластмаса (и то само щото са куп пари нови в магазина)
                              Но през цялото време ще псуе таз куца жипка (независимо от марката) как не се държи добре на сняг, кал, лизга се странично и какво ли още не.

                              Аз лично препоръчвам да се купуват "меки гуми" - такива, които се износват, хич не обръщайки внимание за колко % ще ги продадете след 5 години.
                              Да стъпва стабилно и да зацепва през всичките предвидени от мен 3 години е малко по-важно от стоте повече левчета, които ще взема след Н години.

                              Добри впечатления имам от Тойо, Гудиър, Купър - отворете им сайтовете и прочетете за конкретните модели АТ гуми.
                              Каквото и да изберете - избора е ваш, нито аз, нито Пенчо ще ви изправим броните, след като се лизнете у мантинелата
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • #90
                                От: От спортна машина на проходим джип?

                                Гуми се избират според колата, стила шофиране и местата на които се кара.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X