Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery, Pajero или Galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Discovery, Pajero или Galloper

    Теракана отпада на секундата, не ми се занимава с проблемните дюзи периодично, стружки в системата и подобни небивалици свързани с недоразумението наречено делфи.

    Иначе, от трите само паджеро не съм пробвал, но май нещата продължават да клонят към галопера.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #47
      От: Discovery, Pajero или Galloper

      Не се отказвай от Дискавари 2!И аз по наблюдения ги недолюбвах но приател преди няколко месеца си купи и ми се промениха вижданията!Впечатленията ми са вече мн добри!За мен е една от малкото джипки за асфалт и гора без особени промени.А за сняг е просто перфектна.Купи я за 6500лв.нов внос в много добро състояние.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #48
        От: Discovery, Pajero или Galloper

        А твоят човек обслужване прави ли, и колко пари още вкара ?

        От две години имам близки наблюдения в/у Дървендър ТД5 и няколко Дискотеки със същият мотор. Половината от времето са в сервиз, и покрай тях знам за всички майстори правещи Ровери в София.
        Всички се придържат към приказката, че "Тарикат мъж не писка.", и за това са си строшИли зъбите от стискане, щото от страни се вижда, че име набит сух.

        Да караш печка управлявана с електроника, у нас, все още е проблем.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #49
          От: Discovery, Pajero или Galloper

          Чета тук там и гледам и кво да видя, на диско 2 на няколко места пише, че преди фейслифта има блокаж на средния диф, но не е свързан, а на някои изобщо няма такъв в раздатката. Това ако е така, някак съвсем ме спира. Видях, че има комплекти да се направи работещ сравнително лесно, ако го има. Ами ако го няма изобщо, как може да се разбере?
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #50
            От: Discovery, Pajero или Galloper

            Така е. Има други системи които би трябвало да компенсират блокажа. Като се погледне раздатката, мисля че се вижда, но след 2001 нямат блокаж, та моите хора си смениха и раздатките.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #51
              От: Discovery, Pajero или Galloper

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              А твоят човек обслужване прави ли, и колко пари още вкара ?

              От две години имам близки наблюдения в/у Дървендър ТД5 и няколко Дискотеки със същият мотор. Половината от времето са в сервиз, и покрай тях знам за всички майстори правещи Ровери в София.
              Всички се придържат към приказката, че "Тарикат мъж не писка.", и за това са си строшИли зъбите от стискане, щото от страни се вижда, че име набит сух.

              Да караш печка управлявана с електроника, у нас, все още е проблем.
              Масло и филтри според теб огромна сума ли е?И по твои наблюдения човека скоро ще реве!Електронни дизели карам от доста години и не е това което се пише по форумите.И на последък хората купуват най евтиното и после намразват дизели марки и така на татък.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #52
                От: Discovery, Pajero или Galloper

                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                Чета тук там и гледам и кво да видя, на диско 2 на няколко места пише, че преди фейслифта има блокаж на средния диф, но не е свързан, а на някои изобщо няма такъв в раздатката. Това ако е така, някак съвсем ме спира. Видях, че има комплекти да се направи работещ сравнително лесно, ако го има. Ами ако го няма изобщо, как може да се разбере?
                От 1999 до 2001 но пак не е сигурно дали има.Другия варянт е да го търсиш на раздатката над предния кардан има нещо като лостче.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #53
                  От: Discovery, Pajero или Galloper

                  Ми аз имам наблюдения върху 60 души клуб, всичките каращи Дискавърита или подобни, няколко ползват наточени Диско 2 за лов и щуротии и не знам за последните 5 години да са висели прекалено в сервиза. Но нека не влизаме в тая полемика, има добре гледани коли втора ръка, има и развалини, има и лоши шофьори, дето сами си прецакват колите. Като цяло ТД 5 двигателя е известен с добрите си характеристика и относителна дълговечност и издръжливост. Окачването също лесно се лекува, ако има зор. Но на цена под 8000, дори 9000 лева читаво Д2 е голям късмет
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #54
                    От: Discovery, Pajero или Galloper

                    Аз говоря само за това в/у което имам преки наблюдения, и моите конкретни примери може да са изключения.
                    Дифендъра сериозен проблем с мотора не е имал, но Дискотеките направиха всичко описано в темите за ремонти по ТД5.
                    Всички правиха пълен ремонт на мостовете, като при Дифендъра беше заради блокажи (съответно и други полуоски), но така или иначе като ги отвориха вътре всичко беше леш, като си викнаха и раздатки с блокажи от Англия за по 6-700лв. с доставката.

                    Не виждам нищо забавно, както си караш, да ти загасне джипа в центъра на София или на път, и от там на въже или пътна помощ.
                    Всички софийски корифеи да ти се изредят, да смениш абсолютно всичко, и резултата да е същия.
                    Видях колко пари (и нерви) се дадоха за пътни помощи, части и майстори, с които можеше да се купи поне един жълт джип.

                    И пак казвам, няколкото примера са конкретни, и може да са изключение.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-02-17, 14:10. Причина: правопис
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #55
                      От: Discovery, Pajero или Galloper

                      За този бюджет дискавъри двойка ще е недвижимо имущество. Галопер може да се намери доста добър. Паджеро ако намериш без гнило и запазено да вземе и за мен едно .
                      Land Rover Discovery
                      Където е текло пак ще тече ...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Discovery, Pajero или Galloper

                        Да дам и моето мнение по темата:

                        За протокола - Диско 2: 2003 година блокажа е изкаран на лостчето:
                        За мен този джип в комплектация с въздушното окачване отзад и ACE системата е много добър компромис между шосеен автомобил и такъв с който можеш да излезнеш леко извън пътя.

                        Отностно поддръжката: Понеже търсех екземпляр със SLS и ACE. В момента в който видях такъв и го купих, знаейки че ще излизат разни болести. Е излезнаха, оправих ги и от тогава 7 месеца не се е обадило нищичко.

                        Какво излезна:
                        Естествено издишащи възглавници - 270 лв. двата броя в Англия - сменят се елементартно. Смених и задните амортесьори, които купих от БГ заедно със възглавниците та сметката излезна 600 лв.
                        След това трите амигос, и това го очаквах, минах само с клапанния блок в АБС помпата 100 лв от Англия.
                        Накладки и дискове 250 лв, реално имаше още хляб в старите, ама обичам да карам с изправна спирачна система.
                        Лагер на главината на предно дясно колело тука бях малко неприятно изненадан 250 лв, ама си е голямо джелезо.

                        Реално са минали само 7 месеца и 10000 км, за да имам статистика колко са надеждни афтърмаркет частите. Но от колата с тази комплектация съм изключително доволен. Най - вече от АСЕ системата. Няма го люлянето от което можеш да хванеш морска болест при повечето джипки.

                        Дано да съм бил полезен.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Discovery, Pajero или Galloper

                          Такааа, видимо към момента, диско 2 значи не е опция, след масовите мнения, че за тези пари ще трябва доста да наливам след това. Другото е, че чистосърдечно смятам липсата на централен блокаж за голям минус, въпреки многото системи, които уж заместват действието му. Да се надявам да има блокаж и твпърва да го свързвам... Не е за мен явно и това е. Пари за фейслифтово нямам излишни.

                          Подозирам обаче, че за тези пари би трябвало в такъв случай да се намери читаво дискавъри от първата серия. Там как стоят нещата с части, поддръжка и непредвидени разходи?

                          П. С. Галопера продължава да води класацията.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #58
                            От: Discovery, Pajero или Galloper

                            А какво ще кажеш за едно такова:

                            "ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT"

                            По здрави са от Диското и доста по проходими, не висят в сервизите по цял ден, правят се в къщи лесно.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Discovery, Pajero или Galloper

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              А какво ще кажеш за едно такова:

                              "ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT"

                              По здрави са от Диското и доста по проходими, не висят в сервизите по цял ден, правят се в къщи лесно.
                              Някъде да съм се правил на Пенчо ?

                              Май не си ми схванал идеята, а и казах, че моите конкретни примери може да са изключение, но е факт, че за всичките проблеми беше писано във Форума.
                              За това което ще му трябва, бих му препоръчал като твоето, но за 6-7 няма.

                              Това което съм написал не е за да го насочвам към каквото и да било, а за да знае какво да очаква, без излишни илюзии.

                              Ако мислиш, че в този бюджет може да се смести за каквото и да е Д2, ще ми е интересно да видя сметките.

                              ... а иначе много хора си кОпуват джип, че е модерно, сменяват маслото в двигателя, карат си по асфалта с гумите с които си е бил, и са си повече от доволни.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #60
                                От: Discovery, Pajero или Galloper

                                Паджеро със седем места е точно това което ти трябва седалките сават като спална става за преспиване на реката или някой язовир ,2.5 мотора има склонност да пука глава след 250000-300000 км. Но общо взето не дава други дефекти, при скорост до 100км извън градско разход около 9л въпроса да гледаш да не е гнило, това е слабост на паджерото.Гледай да е внос от Италия има доста читави екземпляри.
                                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X