Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

    Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
    Може да си купи две Лади, едната за части.
    О,о бъди уверен!След пет години ще си купи втората!!!
    ....аз още имам ладини части в мазето....някои по две!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

      Нека да кажем така - Лада няма никакво място в темата, преди всичко защото се търси двойно по-голям автомобил.

      Коментар


      • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

        Първоначално публикуван от nikoleta70 Преглед на мнение
        .......За тойотите на знам колко марки са,Круизера става въпрос,на кой двигателя е най-дуракоустойчив ....
        Чукнете в търсачката TLK 95, ДВГ 1KZ-TE. С тоя ДВГ излиза до към 99г. След това излиза с ДВГ 1KD до 2002 г., след което излиза модела TLK 120/125.
        Първия ДВГ е по надежден, но по-маломощен, втория ДВГ е със съвременната комън-рейл горивна система, по мощен и икономичен, но и съответно подложен на по-високи натоварвания ..... При него може да се наложи подмяна на компоненти по горивната система, като цената на ремонта може да достигне до 3-4 хил. лв.
        Слабо място на модела е и окачването отпред, и кормилната система, като там в най лошия случай ремонта е 2-3 х.лв.
        Това е горе-долу, като имате в предвид, че за за смяната на съединител за някои от моделите, които ви препоръчват по горе в оторизираните сервизи ще ви вземат почти 6 х.лв., мисля, че е приемливо.
        По големия проблем е да се намери читав на вторичния пазар, щото джипа е мн. добър и хората не си ги продават.

        Коментар


        • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

          Андро, почти абсурдно е да се намери читав. Сигурно 10-ина съм гледал в последните 2-3 години. Ръждилници с уморен интериор, продавани скъпо и прескъпо. За да заприлича на нещо ти трябват 2 бона по интериора (тотално претапициране) и още 2 за решаване на проблемите с ръждите, ако изобщо могат да се решат. До тук без изобщо да си пипал нещо по техническата част.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

            Тез Тойотки масово напоследък правят така.... В движение си е доста опасно, особено за жена.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14947878_1053772764722129_3656907133632663696_n.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5734205
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

              Виве, то нЕкои неща чат-пат се сменят, с читави (желателно отигинални) такива, а не с възможно най-евтините. На пазара с шарнирите е пълен леж. Аз за долен на тераното не смея да купвам нищо, освен оригинално, нищо че не може да се извади така.

              А че долен шарнир обърнат така че да се напъва на вадене е нефелно техническо решение - факт. И на мен не ми харесва никак. На 120-ката май е обратно, поне по приказки из форума, освен ако нещо не съм се заблудил.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                Какво разбират те от големи камиони... И не само те. Джип не може да е дори малък камион.
                След закупуването на "камиончето" от подписа ми бързо ми се възвърнаха спомените отпреди 25 години , когато карах шофьорските курсова на ГАЗ 53 !

                Относно питането в темата бих предложил Хюндай Теракан макар личниями избор да клони към бензинов джип с метанова уредба !

                Коментар


                • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                  Няма какво да се лъжем, последните от старите дизелови мотори не са толкова много, та не е сложно да се изброят.
                  2,7 на Нисан Терано. 2,5 и 2,8 на Митсубиши(първия и в Галопер на Хюндай). 3,0(1KZ-T/TE) на Тойота(1HZ и 1HD-T не ги знам до кога се слагат, но те са и над бюджета). Дизелите на Мерцедес в Г-то, но и там за по-пресни години не стига бюджет, както и за фултайм (w463).

                  От всички тия, повечето са парттайм(изключва се предния мост). TLC 90 (95) е фултайм, ма падат носачи и нЕма читава. За Г-клас може би някоя стара, ама поддръжката си е...Търтея да каже.
                  Остава Паджеро със Супер Селект, по-добре с 2,8(там ангренаж с верига и пр). Не знам дали няма и от микробусчетата на Паджеровото шаси.

                  Всички тия със зор падат до 10 на 100 нафта в много идеални условия. И повечето са на голям пробег вече така че се предвиждат ремонти. Но някои може да се вземат доста под бюджета.
                  За малък пробег и достъпна цена, най-реалистично е Нисан Терано(също и най-нова година на производство).

                  Теоритично и нещо от последните модели на Ленд Ровър с 300Tdi мотор, но или ще е скъпо(Дефендър) или в лошо състояние (Дискавари 1).

                  ПП: А че такъв тип МПС не е оптималния вариант за маршрута, мисля че повечето сме съгласни.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                    Аз с риск да взривя ефира бих предложил Grand Cherokee 2.7, баш 2002-2005. Моторът е прекрасен и много балансиран в този модел поне според мен. Разход по този маршрут ~8 с лежерно каране от жена. Евтино обслужване - 100лв масло + всички филтри. Покупна цена 7-9к лв. + 2к за гуми и някой и друг ремонт. Части бол. Спесифичните дертове са по скоро при Крайслер, а не при Даймлер. Пак повтарям поне според мен. Тестдрайв за да усетиш дали сте един за друг(клати, предимно на задно е - малко тежичко камионче). Обстоен преглед при познавач(препоръчвам Еди) и си ти.

                    Може би следващият модел 2006-2010 с 3.0 да е по-успешен, ама аз нямам лични наблюдения. Би трябвало да е по-стабилен, но с по-скъпо обслужване/ремонти.
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      ...
                      Остава Паджеро със Супер Селект, по-добре с 2,8(там ангренаж с верига и пр). Не знам дали няма и от микробусчетата на Паджеровото шаси.
                      ...
                      На скоро гледах едно такова. Трябва да беше L400, с ляв волан. И нямаше шаси! Беше на самоносеща конструкция ... Иначе 4х4 с 31-ци гуми

                      Иначе Тия със Супер селект и 2,8 май са само Делика, т.е. с десен волан. L400 са парттайм и с 2,4 бензин или 2,5 дизел. Може и да греша
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                        Момчета,благодаря за отговорите по темата!Разубедихте ме в буквалния смисъл.Мислих си ,че такъв автомобил би ми паснал,но след като се качих днес на Ланд ровър ТД5,май найстина е по добре да съм от страната до шофьора,а не аз да карам.Май размерите на фрито са като за мен.Днес мой колега ме вози в Мицубише оутландер мадел 2010г. и като че ли това джипче някак ме грабна.На колегата е 2.4 бензин има и някакви полуавтомати на скоростите на волана,найстина много ми хареса,а е и по ново.Има доста дизели от тази марка,май това ще е моята крепост.Хондата не ми харесва.Май най вярната представа е да седнеш в колата и да я усетиш.Да,кара ми се нещо по голямо и сигурно,но за жена е малко надскачане,трябва да си знаем мястото.Големите крепости са за вас.Гадно,за темата ,но кажете по това Мицубиши Оутлендър какво да гледам.Имам и съобщения от вас,но няма как да отговоря правила!Признавам си бяхте прави,но научих доста неща и вече споря професионално с колегите от мъжки род.

                        Коментар


                        • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                          Първоначално публикуван от nikoleta70 Преглед на мнение
                          Момчета,благодаря за отговорите по темата!Разубедихте ме в буквалния смисъл.Мислих си ,че такъв автомобил би ми паснал,но след като се качих днес на Ланд ровър ТД5,май найстина е по добре да съм от страната до шофьора,а не аз да карам.Май размерите на фрито са като за мен.Днес мой колега ме вози в Мицубише оутландер мадел 2010г. и като че ли това джипче някак ме грабна.На колегата е 2.4 бензин има и някакви полуавтомати на скоростите на волана,найстина много ми хареса,а е и по ново.Има доста дизели от тази марка,май това ще е моята крепост.Хондата не ми харесва.Май най вярната представа е да седнеш в колата и да я усетиш.Да,кара ми се нещо по голямо и сигурно,но за жена е малко надскачане,трябва да си знаем мястото.Големите крепости са за вас.Гадно,за темата ,но кажете по това Мицубиши Оутлендър какво да гледам.Имам и съобщения от вас,но няма как да отговоря правила!Признавам си бяхте прави,но научих доста неща и вече споря професионално с колегите от мъжки род.
                          Хайде сега да се повторя:

                          "В момента карам под наем една Гранд Витара 2008 година. Не е дизел а е биндзин 2.7 автомат.

                          Сузукито се представя чудесно по завоите в снега и леда фул тайм си е има бавни предавки и блокаж на раздатката.

                          Гони по завоите в Грузия разните Субарута а по тежките жипки му дишат прахта.

                          В мобилето гледам за 12000 има 2008 г. дизели 1.9 ддис с ръчни скорости."

                          Сузукито е по джип от Аутледъра.
                          Качете се на такова и сравнявайте.

                          Ако не ви допадне вижте Митсубиши Пажеро Пинин- там се кара само на бензин ГДИ моторите.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                            Първоначално публикуван от nikoleta70 Преглед на мнение
                            Май най вярната представа е да седнеш в колата и да я усетиш.
                            Най-точно казано ! Пробвай повече марки и модели . Във форума има колеги като Пенчо дето кръгче дават , но не продават ! Едва ли ще ти откажат проба за да откриеш кой автомобил ще ти пасне най-точно !

                            Коментар


                            • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                              ... Пробвай повече марки и модели ...
                              Най - после някой да спомене правилното решение, личното впечатление е решаващо!
                              П.п. Никой не спомена Cherokee Sport, дизелово, с full time раздатка. След като опознах Черока на Алекс Маринов от съответния подфорум, смятам, че е страхотен избор!
                              "Make love, not war!"

                              Коментар


                              • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                                Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                                Най - после някой да спомене правилното решение, личното впечатление е решаващо!
                                П.п. Никой не спомена Cherokee Sport, дизелово, с full time раздатка. След като опознах Черока на Алекс Маринов от съответния подфорум, смятам, че е страхотен избор!
                                Карам такъв приблизително 2г.Доволен съм от камиона,както и от разхода на гориво.Натоварен с каравана (1300кг.)10/100
                                2.8CRD-KJ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X