Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам джип със здрава ходова част

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Искам джип със здрава ходова част

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe)
    Голяма заблуда !
    Не ги слушай кво обясняват.
    Абсолютно всички които са си взели джип не по предназначение, са го направили за да ги "забелязват", щото отношението било друго, а е и модерно, и ако имаш пари и нямаш джип е срамота.
    Имам лични примери бол, а и у Форума има също.
    Бря-бря-бря? Какво е "предназначението" на "джип"? Да се вози командирът, докато подчинените му се друсат в БТР-а или "джогана"? Да се прЕдвижва аварийната група на "Енергото"? Ти твоята "компилация" по предназначение ли я придоби?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: Искам джип със здрава ходова част

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Бря-бря-бря? Какво е "предназначението" на "джип"? Да се вози командирът, докато подчинените му се друсат в БТР-а или "джогана"? Да се прЕдвижва аварийната група на "Енергото"? ...
      За аварийната група на Енерго, мобилен оператор и т.п. си има пикапи. А смисълът от "джип" (=автомобил с повишена проходимост) е именно в повишената проходимост, позволяваща да мине оттам, откъдето обикновен лек автомобил не може. Това му е и предназначението. Ако възможностите за повишена проходимост не се използват, то е голяма вероятността "джипът" да е взет с цел да играе ролята на статус символ. Иначе казано - пишкоудължител. :-P Същата работа и с лъскавите черни пикапи ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Искам джип със здрава ходова част

        ...
        Toyota Rav4
        Honda CR-V
        Mazda CX-5
        Mitsubishi Pajero
        Nissan Patrol Y61
        Към този списък бих ти препоръчал да включиш и КИА Соренто, защото отговаря на бюджета и на изискванията ти. Освен това може да е по-нова кола и с правилна поддръжка (евтина при това) може да ти хареса много. Само да вметна, че карам такава от 4 години и досега по ходовата част съм сменил едни гумени тампони на биалетките за по-малко от 10 лв.

        Коментар


        • #34
          От: Искам джип със здрава ходова част

          Първоначално публикуван от Cyreon Преглед на мнение
          Здравейте,

          нов съм тук и причината да пиша е, че искам да си купя джип подходящ за черен път. Принципно карам Хонда Акорд, дори имам регистрация в един от Хонда форумите, но моята кола е ниска, доста нова и просто не е подходяща за черни пътища.
          След 10 годишно геройско каране на една стара руска кола по тия пътища предницата е тотално разбита, хлопа, трака, дрънчи и е време за джип.
          Най-важното изискване е да има здрава ходова част. Да е бензинова, около 120 коня ще са достатъчни. Не е нужно да е 4х4. Бюджет - около 10 000 - 15 000 лв.
          Някакви предложения, препоръки, идеи?
          Предварително благодаря.

          С този бюджет вариантите са много, а точен отговор за твоите въпроси няма. Би било по-добре да разгледаш няколко автомобила различни по вид и големина и ако се спреш на нещо да питаш по-конкретно за някакви особености и т.н.
          Също така не е тайна за никой, че при кола 2-ра/3-та ръка няма значение колко здрава е била една кола като нова, а на каква ще попаднеш. И в този смисъл е по удачно да се търси джип/кола, която освен в добро състояние, да е и с относително достъпни цени за части и обслужване.

          Харесай нещо и питай, но освен марката, то поне да кажеш една година и с кой двигател!

          Коментар


          • #35
            От: Искам джип със здрава ходова част

            Defender, Discovery, Range Rover и Grand Cherokee са с най-голям (заводски) просвет/clearance.
            Така, че ако искаш висок джип без допълнителни доработки Discovery или Grand Cherokee.
            От там нататък Pajero 225, Patrol 230, Honda CR-V 170
            CR-V също не е лош вариант, като се има в предвид, че не е с постоянно 4х4 а с това сваля и разхода...

            Коментар


            • #36
              От: Искам джип със здрава ходова част

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Defender, Discovery, Range Rover и Grand Cherokee са с най-голям (заводски) просвет/clearance.
              Така, че ако искаш висок джип без допълнителни доработки Discovery или Grand Cherokee.
              От там нататък Pajero 225, Patrol 230, Honda CR-V 170
              CR-V също не е лош вариант, като се има в предвид, че не е с постоянно 4х4 а с това сваля и разхода...
              Ти да видиш
              Ама сигурен ли си?
              Е те тва е 50 см просвет

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1024px-Mercedes-Benz_G_63_AMG_6x6.JPG
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5723368

              Очевидно не е нещо мегаултра щото ги има в България
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Искам джип със здрава ходова част

                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                CR-V също не е лош вариант, като се има в предвид, че не е с постоянно 4х4 а с това сваля и разхода...
                Ъъъъмммммм....?
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #38
                  От: Искам джип със здрава ходова част

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Ъъъъмммммм....?
                  CR-V е с най-ниския разход 7 на 100 му дават. По принцип е с предно и при пробоксуване се включва задното...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Искам джип със здрава ходова част

                    В такива моменти винаги се сещам за крилатата фраза на шефовете на едновремешния, английски Ролс-Ройс, в отговор на питането за цената. Щото аз разход засичах първите десетина зареждания. После...
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Искам джип със здрава ходова част

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Defender, Discovery, Range Rover и Grand Cherokee са с най-голям (заводски) просвет/clearance.
                      Така, че ако искаш висок джип без допълнителни доработки Discovery или Grand Cherokee.
                      От там нататък Pajero 225, Patrol 230, Honda CR-V 170
                      CR-V също не е лош вариант, като се има в предвид, че не е с постоянно 4х4 а с това сваля и разхода...
                      CRV-то наистина ли е само със 170мм. клиренс? Маздата от подписа ми е с толкова - 170мм., поне за толкова съм намерил информация, че е.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Искам джип със здрава ходова част

                        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                        CR-V е с най-ниския разход 7 на 100 му дават. По принцип е с предно и при пробоксуване се включва задното...
                        Не знам кой и къде му го дава, ама къде що имам познат с CRV е 9-10 на дълго и поне 12-13 градско, а с газ литър, а на градско може и два, отгоре, ама там е субективно.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Искам джип със здрава ходова част

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          CR-V е с най-ниския разход 7 на 100 му дават. По принцип е с предно и при пробоксуване се включва задното...
                          Не знам, моето под 10 не падаше. Имаше разни прецизни замервания в Хонда подфорума за 7.2/100 май беше по магистрала, платна, попътен вятър и не знам какво си, ама нормално смесено каране няма начин. Освен това постоянно предава 5 до 10% на задния мост, а като превъртят предните колела стига до максимум 60:40 и се води Full time 4x4. Иначе съм съгласен, че е много удачен избор (първо и да речем второ поколение).

                          ПС: Джоу е казал за разхода.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Искам джип със здрава ходова част

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            ... Освен това постоянно предава 5 до 10% на задния мост, а като превъртят предните колела стига до максимум 60:40 и се води Full time 4x4....
                            Така е . Аз по- голяма чекия от този тип задвижване ( и то баш отражението му върху CRV) не съм виждал .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Искам джип със здрава ходова част

                              Аз пък съм много доволен. Не ме е оставил никъде, а зимата показваше завидна проходимост. Като добро поведение на път - сухо, мокро и сняг, не съм срещал друго такова.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Искам джип със здрава ходова част

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                .... Като добро поведение на път - сухо, мокро и сняг, не съм срещал друго такова.
                                Запали една свещ в църквата - късметлия си !
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X