Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип за зимата да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв джип за зимата да си купя?

    Привет на всички колеги. Търся си джип за зимата. Ще се кара в периода ноември - март. Предпочитам нещо до 101 коня, но май няма голям избор, а и бюджета ми е около 3000 лева. Като цяло нямам претенции бензин или дизел, 2 или 4 врати е, разбирасе, че 4 врати ще ми е много по удобен. По-важно е да е здрав и с евтина поддръжка и консумативи. Имам ли избор? Какво може да ми препоръчате?
    Благодаря!

  • #2
    От: Какъв джип за зимата да си купя?

    - Кия Спортейдж
    - Дайхатсу Фероза
    - Самурай
    - Витара


    Бягай много далече от нафтата, само бензин или бензин/газ.
    Успех с търсенето, дано намериш читава кола.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв джип за зимата да си купя?

      Тия сичките, на късо разстояние, на газ ще му харчат повече от дизел като пари.

      Колега, я кажи за какво и как мислиш да го ползваш.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-08-16, 23:07.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Какъв джип за зимата да си купя?

        Кой дизелов джип до 3000 лева предлагаш, дето щял да гори по-малко от 10-12 литра газ на 100 като пари за нафта ?
        Може, ама ако е крадена.
        Сега един познат ремонтира дизелова Мареа, към то 1000+ левчета му стъпи - помпи, дюзи, глупости...

        За Кията хич не мога да се съглася - вози и върви като лека кола, пък си е истински джип - с раздатка, а не някакви виско муфи, с рама, с хъбове и т.н.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв джип за зимата да си купя?

          За да ходя на работа ще ми трябва. Без офрод, ще го карам около 20 км/ден. Пътя си е хубав, докато не на изненада времето и завали сняг. А като завали знаем всички как е и какво става.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв джип за зимата да си купя?

            Разбрах, само, че му трябва нещо с нисък данък и експлоатационни разходи, за малко пари,
            и нищо не предлагам, защото не знам за какво и как ще го ползва.

            Три от тези които предлагаш имат и дизелови варианти, но единия от тях си е екзотика.
            Колегата иска да си купи нещо и да кара, а не да ремонтира, което зависи от огледа при покупката, и малко късмет, разбира се.

            Примера с Мареята е малко тъп,
            щото такава в движение може да се купи за 5-600лв., а едно бутало за JTD струва 400, та не виждам кой ще прави ремонт.
            Това, което си дал за пример, е закърпване, което, за тия пари, също не е оправдано.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Какъв джип за зимата да си купя?

              Уаз и Лада Нива, отговарят на повечето от изискванията. За друг нз тази цена - има едни електромобили за деца - кеф ти Jeep, кеф ти Q7.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Какъв джип за зимата да си купя?

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Уаз и Лада Нива, отговарят на повечето от изискванията. За друг нз тази цена - има едни електромобили за деца - кеф ти Jeep, кеф ти Q7.
                Ако се търси и някакъв комфорт май остава само Нивата.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв джип за зимата да си купя?

                  В неговия случай,въобще не му е нужен джип.Всяка по висока кола 4х4 ще върши работа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв джип за зимата да си купя?

                    Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                    В неговия случай,въобще не му е нужен джип.Всяка по висока кола 4х4 ще върши работа.
                    Да. А дизелова джипка за 3000 лв. дали ще пали изобщо през зимата? И дали ще намери за тия пари нещо различно от парт-тайм, т.е. с шосейни показатели по-лошо и по-трудно за каране от обикновена таратайчица с предно предаване?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв джип за зимата да си купя?

                      Зa тези пaри здрaвa лекa колa трудно се нaмирa.
                      Не си зa джип, aко можеш сaмо толковa дa отделиш.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв джип за зимата да си купя?

                        Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                        В неговия случай,въобще не му е нужен джип.Всяка по висока кола 4х4 ще върши работа.
                        Абсолютно съм съгласен с колегата, само ще добавя, че джипа не е само до цена за закупуване, а и до обслужване (скъпи гуми, много части по окачването и т.н.)
                        Пълно е с разни субарута 4Х4 около тия пари, а съм сигурен че има и други алтернативи.

                        Поздрави,

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв джип за зимата да си купя?

                          За 3000 читав джип-абсурд...За твоите цели не ти е и нужен. Щом ще го ползваш по пътища с лоша настилка/сняг/кал, огледай Голф Вариант Синхро. За тия пари може и да намериш в прилично състояние.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв джип за зимата да си купя?

                            VW Golf /III, IV/ или Пасат, Honda HRV Suzuki Baleno

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв джип за зимата да си купя?

                              Май, скоро не сте отваряли сайтовете за продажба на автомобили. 80-90 процента от обявите за Кия Спортидж са между 2500 и 3500 и доста от тях са около 2000г. Или, ще кажете, че всичките не са читави. Ми не, просто толкова си струват. При това, познавам клиенти, дето си ги карат безгрижно години. А, и колко да струва една кола на 16- 17 години нисък клас. По- скоро цените на някои марки коли е неоправдано висока, заради митове и легенди.
                              Харвито на Хонда и то там някъде около 3500-4000 струва, даже и ЦРВ има за прилични пари.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X