Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет при избор

    Кофти мотор, гори много(за тези коне) и пука глави. Ако ще го ползваш рядко само за ходене за риба става, но не и за всекидневна употреба. Разход 10/100 при същата скорост и запазва съотношението в зависимост от скоростта - 12/100 при скорост 120 км/ч. На нетежък пресечен терен около 15/100. Повече възли за разваляне(турбина, ГНП), щото дизел на тези години са на по над 300 000 км! Освен това рамата ще е ако не гнила, то с бая ръжда. Другото, е че тази кола за разлика от Хондата няма да е ползвана предимно на шосе и раздатката и дифовете може да са към края на жизнения си цикъл от тормоз извън пътя или несменени масла.
    Mitsubishi Pajero II - 3.0 i V6 24V GLS (3 dr) (177 Hp) A/T
    Volkswagen Passat (B5) - 1.9 TDI (90 Hp) A/T
    Mitsubishi - Pajero III - 3.5 V6 GDI (3 dr) (202 Hp) A/T - R.I.P.

    Коментар


    • #32
      От: Съвет при избор

      Първоначално публикуван от etkol Преглед на мнение
      ...В сравнение със Субару около 1999 г. всички генерации са вкарани в канали в купето. Обаче субаруто ми се стори нисичко.
      Кой модел Субару? Легаси, аутбек, форестър ...?

      Коментар


      • #33
        От: Съвет при избор

        Щом заглеждаш късо "Паджеро", помисли и за Терано II / Маверик.

        Коментар


        • #34
          От: Съвет при избор

          Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
          Кой модел Субару? Легаси, аутбек, форестър ...?
          Гледах форестър 99 г. 170 к.с.

          А за санта фе 2.0 дизел какви кусури има този двигател?

          Коментар


          • #35
            От: Съвет при избор

            Точно този форестър се повдига без проблеми с максимално 7 сантиметра. Има си готови подложки на субару, които излизат соленко, добри реплики от И-БЕЙ, както и местни изпълнения, някои от които добри, пробвани и обсъждани в Субару-Форума. Добавяш едни усилени пружини на КАЯБА отзад, вероятно ще си има нужда, все пак от 1999 са поомекнали оригиналните и получаваш нещо доста задоволително с истинското постоянно двойно предаване и клирънс. Тези дни съм замислил една такава процедура по моя Форестер и мога после да споделя реални цени...за сега се оформя нещо около 450-500 лева в добър сервиз на Субару. Като имах в главата си твоя въпрос преди години ... взех че покарах на гаден, заледен терен всички горепосочени марки и модели и си избрах Форестъра... Ми не съжалявам изобщо за избора си досега.

            Коментар


            • #36
              От: Съвет при избор

              Първоначално публикуван от etkol Преглед на мнение

              А за санта фе 2.0 дизел какви кусури има този двигател?
              Като за комън рейл дизел, е достатъчно добър.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: Съвет при избор

                Привет отново. Поизчетох доста неща в този форум и към момента съм се спрял почти окончателно на три варианта:
                1. Grand Vitara 2.0 TDI. Тук не разбрах точно кой е по-добър, но има два мотора - маздов и на пежо. Единия е с верига, което ще наклони везните.
                2. Santa Fe - 2.0 или евентуално 2.2 (незнам каква е разликата, но 2.0 е много по-полулярен).
                3. Land Rover Discovery II - 1999 г. 2.5 TD5
                Съпругата хареса много сантафе-то. На мен много ми допадна дискавърито. Корееца обаче не намерих да има бавни и блокажи. Откъм проходимост мисля дискавърито с гуми "негалоши" няма да има проблеми. Сузукито ми се струва, че малко ще му е трудно да се справя с тези 87 к.с. Не споменах, че имам надуваема лодка и скоро колесар (около 500 кг. ще са общо) и ще трябва да я закачам и нея.
                Какво е вашето мнение? Като за начинаещ добре ли се ориентирам вече в избора? Има ли нещо, което пропускам?
                Мисля да погледна и дискавърита с десен волан - не ме притесня.

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет при избор

                  От тези трите, и аз бих се спрял на Диското.
                  На Витарата нито този на Пежото, нито маздовия знам да е с верига.
                  Лично, бих предпочел Пежото. По-лек и по-малко склонен към заболявания на главата. Дуракоустойчив.
                  Кофтито е, че и двата са порядъчно маломощни.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X