Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купим джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Откъде да си купим джип

    Като нямаме възможност да проследим историята на колата, откъдето и да я купим секънд хенд, късметът играе основна роля. Общоевропейска система, както е примерно карфакс в щатите, а в някои щати направо в дмв можеш да провериш тайтъла на колата.Има ли инциденти, дали е правена, къде, ако е, колко собственика е имала и т.н. Нещо такова е наложително, даже задължително да се направи, при положение, че в пазара на употребявани коли се въртят необятно количество пари срещу неясно качество или произход на тези коли. Всеки ще даде 20 кинта за проверка на досието на колата преди да я купи, дали в КАТ или някой концесионер, дадени му подобни функции. Така ще се спре "Една баба водила дядото един път на три месеца при уролог, после брали капини на вилата, затва 20 годишната кола е на 40 000 км".

    Коментар


    • От: Откъде да си купим джип

      Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
      Като нямаме възможност да проследим историята на колата, откъдето и да я купим секънд хенд, късметът играе основна роля.
      Около 70 % от лизинговите коли в D са с годишен пробег (фиксиран, а не ограничен) до 10 000 км на година - ако се надвиши плащаш доста повече... И за това има смисъл в 2-3 годишните. С история и досие. не е проблем да получиш и още 2 години гаранция на такава кола от официалния местен дилър. Традицията, името, историята на фирмата, също е от значение, тези на която попаднах (след целенасочено търсене и не смятам да ги сменям) са с 30 год. история - имаха юбилей и т.н. След 2-3 та кола, взета от тях, и след 3-4 години вече ти предлагат условия и отстъпки, които няма как да получиш на улицата, на пазара или от частно лице.
      Идеята да дадеш едни пари накуп (не коментирам в случая евтина-скъпа кола) за черна котка, в чувал, в тъмна стая е излишен в случая и поради факта, че не мога/не можем да си позволим дори едната от 2 коли в домакинството, да не запали сутрин, или да закъса за нещо си някъде на път... Точно по тази причина не карам SAAB 95 , на които бях фен, а съм попадал на запазени, изгодни, добре поддържани и т.н. за 3-4 бона в Е... След 13-14-та година вече нямаш никаква гаранция - за нищо, а "добрия майстор" е далече, тук останаха само скъпите за ремонт и поддръжка... т.е. не искам "екзотика" - а спокойстеие и сигурност, защото уверявам ви, няма нищо по-хубаво от това години наред да не виждаш да ти светва червената лампичка за нещо си, което неизбежно означава 3 до 4 цифрена сума всеки път...
      "Кефа цена нямал" - напротив, ВИНАГИ ИМА!
      2-3 годишните взети от познат-проверен-доказан с име и репутация дилър, точно за това ме устройват...
      При по-ограничен бюджет, калкулацията показва, че 5-6 годишните при същите условия... също е вариант.
      Последно редактирано от ivied; 12-06-16, 13:38.

      Коментар


      • От: Откъде да си купим джип

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        Около 70 % от лизинговите коли в D са с годишен пробег (фиксиран, а не ограничен) до 10 000 км на година - ако се надвиши плащаш доста повече...
        Ау-у-у-у, как така? Във форумЪт е общоприето съвсем друго - минимум 50-60, че и 100 хиляди годишно връткали хората в Германия и на Запад по принцип, с личните си коли.
        Първоначално публикуван от fozi^ Преглед на мнение
        За колегите на които им е страно как се минават 300км на ден в Европа. И аз бях супер изненадан когато един от агентите ни в Италия ме взе с нов мерцедес на 4,5 месеца а вече имаше 44000 км навъртяни. Коментара на пича беше ами аз по малко от 300км нямам на ден. И беше супер изненадан като му казах че тая кола ще е в БГ след 4-5 години и ще е само на 155000 км.
        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        В "пестеливата " Германия бях свидетел на един познат във Франкфурт , който ходеше на работа всеки ден на почти 200 км. Бъзикахме се с него , че както кара полузаспал по магистралата , едва ли ще дочака мечтаната пенсия , когато ще си почива на моравата на спокойствие в селото къдете живееше , а по-скоро ще почине вечно
        Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
        Това е положението в общият случай- като купуват нова кола от магазина хората я карат, не я купуват за паметник. Пробег над 20 000км. е нещо нормално, а и 30 000 не са нещо изключително. Като дойде кочината в БГ и попадне в някой чикиджия дето няма лев да я кара- разбира се, че и 3000км. годишно са и много...
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Десет пъти призовахме аз и други колеги да не давате за пример таксита, куриерски фирми и автобусни линии, а да обясните как се навъртат на семейна кола по 100 000 км годишно. Повечето хора РАБОТЯТ нещо, разберете, те ходят на работа, за да изкарват прехраната си. Работата на една голяма част от населението, представете си, НЕ СЕ СЪСТОИ в каране на кола денонощно. Ако трябва да пътуват 400 км всеки ден до местоработата си, те няма да издържат дълго. Затова, колкото и странно да ви изглежда, една голяма част от колите и тук и на Запад се карат по 1000 км на месец, просто защото собствениците им нямат време да ги карат по 300 000 км годишно, както правите вие
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Не казвам, че италианецът прави само по 10 000 км годишно (макар, че и такива има сигурно). Казвам, че не е вярно, че всички коли "на Запад" се карат по 100-300 хиляди ГОДИШНО, както се твърди не само в тази тема. Че правилото там "на Запад" било минимум 100 000 годишно и всички коли втора употреба тук са на над 600 000 км. Сигурно е така за определен ценови диапазон, но не е абсолютна аксиома. Всеки е ходил и знае, че по градовете се карат десетки пъти повече мотоциклети и скутери, отколкото автомобили, че има много повече велосипеди, отколкото у нас и накрая "Хоп !" - всички пет-седем ходишни коли внос са над милион километра. Е, откъде да ги навъртят тия милиони, като ходят на работа със скутерчета, с велосипеди. Ама не ! Знаел бил някой 1 (един) шеф, дето пътувал от Холандия до Белгия 200 км всеки ден и 1 (един) германец, дето така пътувал 200 км до работата си. Е това "всички коли" ли прави ? Това правилото ли е ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Откъде да си купим джип

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ау-у-у-у, как така? Във форумЪт е общоприето съвсем друго - минимум 50-60, че и 100 хиляди годишно връткали хората в Германия и на Запад по принцип, с личните си коли.
          Служебните (предимно дизел) на лизинг - да... Има (мога и да ги снимам) 2-3 годишни Мерцедеси (С, Е класи - предимно комбита) от 150.000 до 199.000 км...
          Личните - взети на лизинг повтарям - в масовия случай са с фиксиран пробег до 10.000 км (бензин), за 15-20.000 км (при дизелите), вноските се увеличават...

          P.S. лично навъртам седмично по около 600-700 км. (50 % лично и 50% служебно) средно на месец това прави, около 2500 км. Годишно към 30.000 км. и то без много дълги отсечки...
          Последно редактирано от ivied; 12-06-16, 18:52. Причина: PS

          Коментар


          • От: Откъде да си купим джип

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            т.е. за 20 години си платил 50 и караш ново винаги...
            Така де! И това са сметки за вдървеният ярис. За по-малко пари връткайки 3-4 годишни КОЛИ (не яриси) Ще си надолу със сметката включвайки каквито ти душа иска потенциални ремонти...
            М/у другото лизинга само усложнява сметките, но не променя същността - бях дал пример със служебните мегани....

            п.п. Аналогията с Анджелика Джоли ми хареса!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Откъде да си купим джип

              на 25-та... не на 20-та - излиза... и не е чак толкова зле Яриса - особено хибрида - с 3,5- 4л/100 км.
              при 3-4 годишните сметката е с 20-30 % надолу - а и кой е казал, че Тойота са евтини...
              Има и други марки

              Коментар


              • От: Откъде да си купим джип

                10-15 к за ежедневна семейна кола тук са си напълно нормален и реален пробег. Аз с кола и до WC-то ходя, както се вика, 2, а понякога и 3 пъти на море, на почивки поне един уйкенд в месеца, 10 пъти поне до тъста и тъщата в годината, но 15 к едвам ги навъртам. И това за 1 кола, а съм имал и 3 накуп, като са карани както ти падне. За да навърташ много, работата ти трябва да е свързана с каране и обикаляне.
                Та има коли и "там" на малко километри, ама сигурно цената ще е двойна и джамбаза няма сметка да вземе нещо непродаваемо.
                SUV

                Коментар


                • От: Откъде да си купим джип

                  Дидо , и тук петнайсетина хиляди са нормални за малка кола , с която госпожата ходи до магазина , до училището на детето и т.н.Обаче ползва ли се автомобилът за ходене на работа , а фабриките не са в центъра на града , понякога и в промишлената зона на съседния град - пробегът отива над 30к.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Откъде да си купим джип

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    Дидо , и тук петнайсетина хиляди са нормални за малка кола , с която госпожата ходи до магазина , до училището на детето и т.н.Обаче ползва ли се автомобилът за ходене на работа , а фабриките не са в центъра на града , понякога и в промишлената зона на съседния град - пробегът отива над 30к.
                    Никой не спори, че няма хора, които да въртят много поради отдалечената работа. Ама аз не вярвам, че няма и такива, които да си работят в града, в който живеят.....или те всички до един ходят с градския на работа и колите им са само за уйкенда. Ако е така, значи тези коли са на още по-малко пробег.
                    И защо малки коли за в града-само тук в БГ ли си взимаме джипове, за да си ги ползваме като ежедневни за в града и основни семейни.
                    SUV

                    Коментар


                    • От: Откъде да си купим джип

                      Йоско, търси си жипка не по автокъщите, а при представителствата - винаги има върнати от лизинг или заменени за нови. И са проверени.
                      Е, все пак сме в България, провери си я и ти.

                      Коментар


                      • От: Откъде да си купим джип

                        Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                        само тук в БГ ли си взимаме джипове, за да си ги ползваме като ежедневни за в града и основни семейни.
                        Миии, общо взето.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Откъде да си купим джип

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Миии, общо взето.
                          Има всякакви коли, но с малкото пробег са доста по-скъпи и както казах, непродаваеми. Едно е да вземеш нещо на 400-500 к и да го врътнеш на 150к, а друго е да го вземеш на истински 150к. Така или иначе на Горубляне ще е на табела 150 к. Това е общоизвестната истина.
                          А ако и "там" се кара по-предназначение, то някой градски чЕловек, взел си и джип, следва да го ползва само за излети, лов и т.н. Ама пък всеки уйкенд ли ловува и е на излети. Което значи, че джип купен по предназначение следва да е с още по-малко пробег.
                          Не можеш да ме убедиш, че няма запядняци, градски чета, които да не са си купили МЛ-и, Туарези, ТЛК ей така за гъзария, да си джиткат основно в града и офиса. Пълно е с такива. Може да не е като тук, ама пък......
                          Последно редактирано от Dydo; 12-06-16, 20:19.
                          SUV

                          Коментар


                          • От: Откъде да си купим джип

                            Аз не съм виждал. Което не значи че няма, а че са малко.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Откъде да си купим джип

                              Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                              Не можеш да ме убедиш, че няма запядняци, градски чета, които да не са си купили МЛ-и, Туарези, ТЛК ей така за гъзария, да си джиткат основно в града и офиса. Пълно е с такива. Може да не е като тук, ама пък......
                              И негра , и "змиеукротители" , не само местни градски чеда.
                              Миналия месец сменявах глава на Патфайндър 2,5 дизел , на девет години и 196 к километра.Колата е частна , ползва се за работа и вози кучета за издирване на хора.
                              И си прав - това с малкия пробег е право пропорционално на високата цена
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Откъде да си купим джип

                                Пътуването има 2 измерителя- изминати километри и време за изминаването им. За да минеш днес 200 км само за да отидеш и се върнеш от местоработата колко време ти е необходимо? Ама ако може реалистично а не "На аутобана лимит няма...". А като влезеш в трафик и стана една....
                                За 200 км си трябват 3 часа. Съмнявам се, че всеки втори германец или .... е склонен да похарчи такава голяма част от живота си в трафика.
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X