Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

    Сега като гледам какъв сняг натрупа навън и изниква в мен въпроса, кой е най подходящия джип за тези условия?
    Тези така наречени парт тайм, могат ли да се движат с постоянно включено 4х4 в тези условия, примерно мога ли да мина 100-200км. с включено 4Н?
    В смисъл такъв че те повечето големи джипове са на задно, и в тези уловия ми изглежда малко кофти да се пътува с такава машина, ако не може да е на 4х4 през цялото пътуване!
    Започнах да чета за Фронтера и Соренто но тази особенност нещо не ми дава мира, за суха настилка или такава с добро сцепление разбрах че не е желателно да е с постоянно включено 4Н, но при тези условия може или не може да се ката на 4х4?
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

    Коментар


    • #17
      От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

      При сегашните условия може. При изчистено до асфалт (дори мокър), нито е нужно, нито желателно. От работата со вкъщи го пусках и спирах 4-5 пъти само в участъците, в които имаше сняг/лед.

      Та, ако стоте километра са изцяло в сняг/киша (демек е хлъзгаво по някакви си причини), нищо не ти пречи да караш на 4x4, ама до сега за 8 години и навъртяни около 80000км такъв случай не съм имал - обикновено се включва на разни участъци по 5-10 километра.

      При part-time двойното е за проходимост, не за подобряване на пътното поведение.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

        Аз с фронтера и с чисто нови зимни гуми даже не пускам 4х4 в момента. Само за излизане от паркинга. Джипа си се движи идеално без 4х4. Проблема е че почти никой не си купува нови зимни гуми и си троши джипа безсмислено....
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Аз с фронтера и с чисто нови зимни гуми даже не пускам 4х4 в момента. Само за излизане от паркинга. Джипа си се движи идеално без 4х4. Проблема е че почти никой не си купува нови зимни гуми и си троши джипа безсмислено....
          И при мен е така, още преди няколко дни си заключих хъбовете, но не се наложи да включвам изобщо 4X4, върви си без никакви проблеми само на задно, разбира се, с леко подаване на газ и предвиждайки, но наистина са важни и гумите.

          Коментар


          • #20
            От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            ...Само за излизане от паркинга.
            Е та то и аз на такива места го пускам. И не щото няма да мина на задно, а щото е безсмислено да минавам на задно, при положение че с двойно във всяко отношение е по-добре. Дуратраци на 7-8 месеца са гумите. Хъбовете ги заключих още предишния път като валя. Ма па е кеф да се бухнеш на паркинга в преспата, а другите да се чудят къде да паркират.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ..... Ма па е кеф да се бухнеш на паркинга в преспата, а другите да се чудят къде да паркират.
              Зе ми думите от клавиатурата.............
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #22
                От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                Koлеги моля... кажете какъв автомобил да си купя, не спирам да ровя из форума и вече съм тотално ошашавен
                Идеята на тази покупка е следната, семейни разходки на средни и дълги дистанции сред природата, колкото по-надалеч и на високо толкова по-добре.
                Най лесния ни вариант е да взема едно CR-V или друго малко бензиново джипче обаче все си мисля че за това за което ни трябва липсата на бавни скорости ще се окаже голям проблем.
                От друга страна ни трябва нещо сравнително конфортно или по-конфортно от Сузуки Витара, много съм се загледал по Терано II 3.0 дизел, но там въпроса с ръждата не ми дава мира. Имам Мазда 626 и знам какво означава автомобил който ръждясва и каква обречена кауза е поддръжката на купето.
                Поради тази причина се загледах и към Фронтера но от последните години предлагането е слабо, а и чета много противоречиви коментари за дизеловите агрегати.
                Гранд Чероки прочетох 10 тина теми и ми стана лошо, от проблеми
                МЛ 270ЦДИ проблеми с електроника и дюзи
                СантаФЕ няма бавни
                Ленд Крузър 120 много скъпи
                Форестър е по-скоро високо комби
                Тераното гние
                Колкото повече чета и се опитвам да се информирам и да избера правилното возило, толкова повече се омотвам и не мога да се спра на нищо.
                Навсякъде чета едно за автомобилите коло 2004-2006, което е нормално съобразено с годините и експлоатацията но в крайна сметка няма ли някоя машина която да съчетава в себе си повече от едно качество?
                Примерно, чудесен конфорт, обезшумено купе, хубави седалки, голям багажник - супер проблемна електроника и двигатели
                Добър двигател, здрава кутия, механика, що годе читава електроника - абсолютно дървен интериор и липса на конфорт
                Кажете някой добър 4х4 автомобил, до към 10000лв. с що годе конфортно и обезшумено купе, нормална поддръжка а не 1000лв. за една дюза, със надежден двигател и електроника, и по-възможност да не гние или поне не много.
                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                Коментар


                • #23
                  От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                  Терано2 2,7TDI 125к.с. железен мотор, къса или дълга база според нуждите, аз съм с къса а за гниенето гледай за италиянец моя го купих от собственик с дребни забележки, вече съм ,,консервирал,, кухините на купето и рамата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                    Прочети малко за Ланд ровър Дискавъри 2 серия
                    За бюджет около 8000 взимаш италиянка после обслужване и стъпваш към 10000 това за 2002-2003 година.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                      Хюндай Теракан.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                        Варбург с по-високи пружини!
                        сори не се сдържах.
                        ся да знаеш що в БГ не се такова жена на площада

                        колеги пробвайте да не сте заблудени силно от притежаваната от вас марка.
                        Аз бих препоръчал нещо което не е с цял мост отпред, нещо което не гние като полудяло, и с евтин за подръжка мотор и най-вече да не харчи 20 извънградско.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Аз бих препоръчал нещо което не е с цял мост отпред, нещо което не гние като полудяло, и с евтин за подръжка мотор и най-вече да не харчи 20 извънградско.
                          Кажете я де, коя е тази кола?
                          Далеч съм от мисълта че колкото и рядко да я използвам, и колкото и да я пазя нищо няма да се счупи, примерно ремонт или част от 200-300-500лв. няма да ме събори. Фронтерата ми е оферта, но има много слабо предлагане на автомобили след 2003-2004 година. Докато Нисани има доста но след 2 опела и една мазда ръждясващи коли не искам да виждам. Във всичко друго ще намеря смисъл за смяна и ремонт, ама в изгнило купе не.
                          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                          Коментар


                          • #28
                            От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                            Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
                            Тераното гние
                            Не гние повече от други на същите години и експлоатация при същите условия. Че по автокъщите продават предимно дараци, карани по 20 години из солищаците на Австрия, Германия и UK е друг въпрос. Това е масов автомобил, читавите откъм ръжда все по-трудно се намират, защото по принцип теранотата вече попривършват и съвсем резонно за продаване са останали предимно дараците.

                            Терано 2004-та италианско обикновено идва с някоя и друга точка повърхностна ръжда по шасито и нищо повече, и струва нещо като 6-8000. Механичен проблем от това че е италианско за 2.7 е малко вероятен.

                            Относно комфорта и дървеността - това си е според всеки. Добави още 3-4 и вече отиваш да речем на Pathfinder, но пак е common rail и съответно се случват проблеми с дюзите, съответно цената им. Компромиса е между по-ново поколемние интериор и комфорт, който си идва с по-нов и по-проблемен двигател и електроника, ако е дизел, или както сам си установил - здрав и прост мотор и механика, но интериор от миналия век.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                              Спортидж до 2003г.
                              Ще останат и пари за голяма почерпка.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                                LR P38
                                Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
                                0886030780

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X