Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

    Аре и тука мойте 5 ст......
    За багаж - ван.
    Ето това е идеално:

    *** Hyundai H-1 Starex ***

    От долу е джип, от горе си е ван отвсякъде, даже голям.
    Това също си става:
    *** Mitsubishi L300 2.5 TD ***
    Като притежател на ван 4х4 го препоръчвам.
    А защо не препоръчвам моята марка - щото извън пътя без бавни му е доста трудничко.....
    Същото се отнася за всички ванове без бавни....
    Поздрави!
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-07-15, 09:34. Причина: Линкове към обяви
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

    Коментар


    • #62
      От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

      Мицубишито с конкретния мотор е само за каравана....
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

        От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

        Добре, но е хубаво да споделиш как се събират 3-те деца на задната седалка, какво е кучето, къде багажа и т.н.




        децата без проблем се сабират отзад те са на 14 на 10 и на 3 години.багажа е в багажника кадето му е и мястото кучето ако нее голямо може и при децата може и в багажника зависи от размери нрав и т.н за това и несам с бензин и багажника ми е празен ако не смяташ да се састезаваш нети е и нужен макар че с пален резервоар и 2 човека сам вдигал 190 но немога да ги поддаржам така че според целта на експлоатация и подходящият мотор всеки сам може да прецени за кеф из полята и горите имам вранглер но това е друга бира..

        Коментар


        • #64
          От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Мицубишито с конкретния мотор е само за каравана....
          Сигурно е така колега, ..... ма не ми се спори.
          Те тея 220 к км така са го карали най вероятно - дърпали са го с нещо, вместо каравана......
          Не мога да разбера за състезание ли е тая кола или за кеф....
          Че няма да върви с 140 по ммагистралата - е големо важно...
          Бавни има ли - има.
          Ще отиде ли там дет другите не могат - ша иде.
          Поправи ме ако греша ма ако аз исках такава кола това щяха да са ми приоритетите....
          Не съм карал мицубиши до сега ма все си мисля че 2.5 дизел с турбина едва ли е па толкоз слаб че чак па да те дърпат....
          Поздрави!
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • #65
            От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

            Освен че е слаб е и кекав и трябва да се пази, защото има навика да прегрява, хвърля вода и пука глава, ако го настъпваш, даже и без каравана. Изобщо не иде реч за състезания или нещо такова - просто е най-калпавия двигател от всичките паджерови.

            ПП: Сега погледнах - той 84 коня и 200 нютона, без интеркулер. Не само е слаб а е МНОГО слаб. Двигателя на малолитражката ми е с близки параметри.

            Същото, ама с 2.8 е по-доброто решение, ако изобщо го има с тоя мотор.
            Последно редактирано от sparkybg; 22-07-15, 14:11.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

              Лошото е точно това че избор няма..... за съжаление не се сещам за друга комбинация ван на джипово шаси.
              Има доста по голям избор при мицубишитата, но волана е малко от грешната страна......
              Затова първом драснах за Хюндая, - е от долу не е паджеро а е галопер.... аз на това бих се спрял.
              А като гледам и братушките ко ги праят.........
              Инак за паджеровия мотор - мнение нямам, по-скоро съм склонен да ти вярвам....
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #67
                От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                Караваната съм я теглил само с джипа и субаруто ми.

                Ще споделя само как съм чувствал нещата. Караваната празна я дават 760кг. Като я натоваря сигурно отива към поне 1т. Субаруто я теглеше по магистралата идеално със 120-130км/ч (може и повече, но с каравана според мен си е рисково при по рязка ситуация).
                Аз деца нямам, но за това имам тежки приятели

                4 души с багаж. Къмпинг оборудването ни седи в караваната с част от багажа на пътниците. Къмпинг оборудването е 4 стола, 3 тенти, барбекюта, газови бутилки, панел , акумулатор 100ah, хладилна ракла (хладилника ми малее) + хладилни чанти 2бр. Караваната се запълва почти цялата (нямам снимки).

                Субаруто тегли караванката по-лесно по магистралата (2.2 на газ 128к.с.)

                Джипа (Дискавъри 1) карах караваната с топ спид 120, като по баирите на магистралата ставаше 100-110. От бургас към варна двете талиги се представят почти еднакво като плюса е за дизела (Диското). Субаруто го пържех много по баирите. С джипа Слънчев бряг -Бяла го минах за около 35 минути (завоите и баирите)(вечерта към 2:30-3 - т.е. без никакъв трафик)

                В джипа бяхме 4 души (общото ни тегло е към 350-360кг) и отделно още разни покупки (стекове с бири, безалкохолни и много други неща които си тежът в крайна сметка).

                Този опит ми е базиран на около 5-6 хиляди километра с караваната и двете возила общо. Джипа е 113к.с. 2.5 ТДИ.

                Може да откриеш нещо полезно в писаниците ми. Успех.
                LR Discovery 300Tdi 1996
                Subaru Outback 2.5 1998
                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                Коментар


                • #68
                  От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                  След дълго умуване и четене най-накрая стигам до извода,че ван ще е това което ще търся.
                  Предложиха ми това FORD EXPEDITITON XLT v8.Буквално всякакви екстри има.С газов инжекцион и горял 13/100 извънградско и 18-19/100 градско(два газови изпарителя). Три реда седалки,двд-та,навигации,тв екрани,кожен салон,а отзад има и още място за багаж.Много паркетен и пимпаджииски на вид е.Единствена обява в мобилето и това много ме притесни и по-скоро смятам да бягам дори и от идеята за него.Познавам момчето,тъй като съм купувал сегашната си кола от него( карам пасат 5.5 седан 1.9тди).Той твърди че за 130000км чак сега има проблем с него,защото е за смяна задният диференциал.Иначе много здрав,мощен и широк автомобил е.Някой може ли да ми каже нещо повече за този джип? Има ли части за него?Разхода как ви се струва? Всякаква информация ще ми е полезна
                  Благодаря ви!

                  Коментар


                  • #69
                    Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                    Межем да кажем че V8 ще гори извънградско 13/100 газ само по инерция.
                    Реално ако гори под 18/100 при кротко каране до 90 км/ч трябва да си щастлив.

                    В града зависи как и къде 20-30 може и повече.

                    Не е ясно дори от обявата дали е 4х4.
                    Последно редактирано от rosen_offroad; 09-08-15, 21:30.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                      развесели ме с това "паркетен и пимпаджиски вид" за тоя автобус.
                      С кой осмак е-малкия или големия? За разхода-ми незнам, по официални данни за модел 2004(не знаех коя година да проверявам...) е 14 бензин извън града за малкия осмак и 15 за големия; в града: 19 и 20 на сто респективно(това за Канада, за там където ще го караш може и да е различно).
                      Това е пълноразмерен(фул сайз)СУВ на базата на трък Форд Ф-150. На рама е и му дават да тегли 4 тона ако е с хеви дюти пакета.
                      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                      Lexus LS430

                      Коментар


                      • #71
                        От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                        Този лилавия по спомен е само на задно

                        а че е пимпаджийски е ясно

                        Коментар


                        • #72
                          От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                          С малкият двигател, т.е 4.6i.Така и не разбрах дали е 4х4, може би ме грабна широчината и пространството,както и интериора.Момчето е педант и не се съмнявам в това,че джипа е добре подържан.Каза ми,че ремонта на задния диференциал ще струва около 2000 бона,но заминава за Германия и няма време и възможност сега да се занимава с него.За пари не сме говорили,но както казах факта че няма други обяви за подобен джип,както и че му предстои такъв голям ремонт,малко ме смущава.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                            Е щом си се огледал в това, защо все пак не погледнеш един линкълн навигатор.
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • #74
                              От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                              Първоначално публикуван от dadybg Преглед на мнение
                              ...че ремонта на задния диференциал ще струва около 2000 бона...
                              По мое време "бон" се наричаха на жаргон 1000 лв. Да няма промяна "в курса" нещо ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                                Грешката е моя.2000лв щял да бъде ремонта.Много е и дори да се вместя бюджета за покупката,после няма да мога да го обслужвам,а и частите са трудни сигурно за откриване.В момента се оглеждам за ванове вояджър и шеви транспорт,както и за шаран,но последното някак ми се струва по-малко от американските си братя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X