Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара или ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: витара или ?

    Първоначално публикуван от ciment Преглед на мнение
    Много положителни коментари четох за витара затова се бях спрял на нея ,а и също разхода и поддръжката спрямо други марки а също заради проходимостта и оптималните размери това са ми основните изисквания комфорта е след това все пак с доста труд си изкарвам заплатата сега ще проуча и киата спортаге макар че ми изглежда малко по паркетен ,но нямам опит с джипове дори не съм се качвал във витара още. Мерси на всички.

    Пробвай и двата варианта, от там нататък - който ти е на сърце. Щото това, че на мен примерно Витарата ми "ляга" по-добре, не означава, че за теб ще е същото. Кола, която ще се кара всеки ден, преди всичко трябва да ти е удобна и да ти харесва да си в нея.
    Проходимостта зависи основно от два фактора и марката на колата не е между тях. Фактор 1: подходящи гуми. Фактор 2: задкормилно устройство.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #17
      От: витара или ?

      Двигател на Витара не съм правил, но съм правил разполовен диференциал, очевидно напомнящ Лада нива. При Киа съм виждал строшен колянов вал Ако е дизелова има и един прегаден потенциометър.
      Ако ще се използва в стоков вид предпочитам корейката, при все че съм японофил.
      И двете са дърво, но корейското е с по-малко трески.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        От: витара или ?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Много говорите.
        По темата-ако терена наистина е много гаден-витара пригодена за офроуд. Става за 50 лева, ако си го направиш сам. Но проходимостта започва с гумите-като шарка и размер, а те си струват пари, така, че там ще е основния разход.
        Ако терена е сравнително лек, и има само малко гадно за преодоляване-може и Киа, и всеки друг джип-фероза, роки, паджеро, каквото ти е на сърце.

        Разбира се-витарата е компромис, има много по-добри джипове за сериозни терени, но там и бюджета трябва да е друг...
        Бюджета е определящ и при покупката и след това иначе нямаше да я умувам толкова.
        Ще се кара всеки ден градско и извънградско и по черен път предполагам поне 4 - 5 пъти в месеца .Ще се пресичат потоци, малки реки, кал и каквото ми се изпречи на пътя.

        "Ако терена е сравнително лек, и има само малко гадно за преодоляване"
        Терена няма да е един и същ и повечето пъти няма да знам какъв е ще се кара по черно по работа и за разходки. Но неме разбираите погрешно знам ,че за 6 - 7к няма да си взема машина за хард офроуд просто търся наи доброто съотношение - макс проходимост, надеждност и евридеика в 1.
        мерси на всички

        Коментар


        • #19
          От: витара или ?

          За стоков вид корейката е по- добра, ама за асфалта и за лек оф. Само като и видях бъчвообразните пружини отзад и разбрах колко е смятана за джип. Още при конструирането.
          Обаче започне ли се с тунинга-витарата е с много гърди напред.

          Та колегата да си каже какво смята да прави с джипа, та да решава. С много мерак, а и с повечко пари-и с двете може да се постигне нелоша проходимост, ама с витарата е по-лесно.

          Само да не бяха тези слаби карета на предния мост...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: витара или ?

            Ферозата не я слагайте в сметката.
            Съвсем малко е по-голяма от Витара къса база, возията и е отвратителна и за евридейка не става.
            Поне според мен.
            Иначе за здравина е по-здрава и от Кията и от витарата.
            За работно добиче е екстра.
            Само да не е изгнила.

            Кията е по-просторна и по-комфортна от Витарата и няма нужда да е V6, за да е повече от 100 коня.
            Единствено е да се бяга от вакуумни хъбове.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: витара или ?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              За стоков вид корейката е по- добра, ама за асфалта и за лек оф. Само като и видях бъчвообразните пружини отзад и разбрах колко е смятана за джип. Още при конструирането.
              Обаче започне ли се с тунинга-витарата е с много гърди напред.

              Та колегата да си каже какво смята да прави с джипа, та да решава. С много мерак, а и с повечко пари-и с двете може да се постигне нелоша проходимост, ама с витарата е по-лесно.

              Само да не бяха тези слаби карета на предния мост...
              Корейката, заради тия бъчвообразни пружини вози доста прилично и се кара като лека кола. Точно това са целяли при конструирането. Но пък винаги пружините могат да се сменят с прави. А с това дебело и здраво шаси напрактика имаш неогранчени възможности за наджипване.

              Много ми е любопитно какво може да се направи на Витара и не може да се направи на Кия. Ти от както сложи УАЗкови мостове, и вече човек не може да говори с теб
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #22
                От: витара или ?

                Има и добре наджипени Кии.
                Просто не са толкова популярни и в моргите не е пълно с тях.
                Витарата е масово и евтино желязо за експерименти, та затова и положението е такова.
                Наджипена Витара без цял преден мост е толкова наджипена, колкото може и една Кия.
                Предното окачване на Витарата е недоразумение за джип за извън пътя.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: витара или ?

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Има и добре наджипени Кии.
                  Просто не са толкова популярни и в моргите не е пълно с тях.
                  Витарата е масово и евтино желязо за експерименти, та затова и положението е такова.
                  Наджипена Витара без цял преден мост е толкова наджипена, колкото може и една Кия.
                  Предното окачване на Витарата е недоразумение за джип за извън пътя.
                  Що ми се струва, че бъркате риболова с трофи...
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: витара или ?

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Що ми се струва, че бъркате риболова с трофи...
                    Ми, то в тоя форум всички сме така! И аз излизам от София веднъж на тримесечие, но искам страшен джип с големи рошави гуми.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: витара или ?

                      Засега ще гледам и киа и витара естествено окачването и гумите ще са първото нещо с което да се заема . Какво ще кажете за черокито има убииствен вид ама маи не е моя джип доста лоши коментари прочетох.

                      Коментар


                      • #26
                        От: витара или ?

                        Черокито е също в този междинен клас (справка размери и тегло). Лошите отзиви са заради калпавите дизелови двигатели. Бензиновите 2,5i и 4,0i са добри.

                        Да не се повтарям, ще се самоцитирам:

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        Тук всеобщото мнение за Чероки е, че най-добре е 4,0 мотора - основно заради мощността, здравия автомат и фул-тайм раздатката. 2,5 бензин е същия, но с два цилиндъра по-малко. Като цяло е здрав. Но е по-слаб, парттайм и само ръчка.

                        Иначе - по-лек от Фронтерата с около 400 кила, защото няма шаси, а е на самоносеща конструкция. Има цял преден мост. По-малък като габарити, но изглежда голям заради ръбестите форми. Резервната гума стои изправена в багажника, което изяжда обема му.
                        ...
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: витара или ?

                          Все още давам пробни кръгчета!

                          Установено е, че с писаници не се получава избора.

                          Коментар


                          • #28
                            От: витара или ?

                            Ще гледам и за чероки 2.5 бенз. 4000 с тоя разход над 20газ не е за мен. Кажете нещо за него как е с поддръжката и надеждноста спрямо киата и витарата ,да го прибавям ли към списъка. Мерси на всички за помоща.

                            Коментар


                            • #29
                              От: витара или ?

                              Колкото повече чета повече се обърквам. От другата седмица тръгвам да гледам спрял съм се на Витара дълга база, Ранге ровър, и на последно място Чероки и Патрул. Педжерото дълга база ми допада но с разход 12 - 13 за 2.8 дизеловия мотор ми е малко повечко, но може и да пробвам едно знае ли се. Всякакви предложения и съвети ще са ми от полза. Мерси на всички

                              Коментар


                              • #30
                                От: витара или ?

                                Мазда трибуте 2i - 136кс това е твоята кола не е скъпа - здрава и икономична
                                Няма да правиш състезание -широка удобна и е 4х4 ще те закара и прибере не е капризна
                                Мисли

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X