Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта Фе 1 срещу Маверик 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Що не погледнеш истинските Мазда Трибют? И се чакам Пенчо да каже, че и Кията е кола .
    Щото ми грознеят, а и отвътре са малко по-спартански. Разходът също е фактор т.е. желателно е дане надхвърля актуалния на Фрилендъра, който е към 12 в града и около 9 извън, заради това по-големи бензини от 2 литра не са вариант. Като че ли при това положение утре ще скоча да видя това СФ.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #17
      От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

      дизеловото СФ едва ли ще качи повече от 10 градско, а извънградско мойто даваше малко под 9/100 при магистрално каране около 140кмч.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

        Силно препоръчвам, да не се гледат истински мазди трибюти.
        Както се каза по горе,екзотика са.На пръв поглед има части,на втори не са на склад и не е ясно дали и ако дойде дадената част,ще пасне.
        Имал съм,карал съм.
        Пътят е целта.

        Коментар


        • #19
          От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

          Ами погледни ги отдолу и ще направиш веднага избор. Дани срещу солети.... Двойното на маверика е със многодисков борг уорнър купена разработка от тойота - включват мълниеносно... Маверика е с доста по-"камионджийски" настройки на окачването сравнено с трибюта между другото също. Едното немско другото корейско... Верно за маверика понякога е по-бавно да земеш част, ама се намират па има и ибей..... Мислих го тоя вариант преди няколко години също.... Ама мислех за санта фета и други кафета докато открих, че имало паркетник с дани....

          тука сме го поодъвкали малко :
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146729
          Последно редактирано от Tony33; 10-12-14, 00:29.
          висете отпуснато

          Коментар


          • #20
            От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

            Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
            тука сме го поодъвкали малко :
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146729
            Да, изчетох я твойта тема, още преди да пусна тази А я бях чел и по-рано, и затова въобще се загледах в Маверика. Как ти се вижда конкретно тоя на снимките горе?
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

              Лови го бащата за ушите и го води той да си избере ! Нали все пак той ще я кара ! Според мен дизела по ще му пасне ! Все пак има по-голям въртящ момент в ниските обороти ,а това на по-улегналите шофери им прави впечатление ! Важно е и конкретните екземпляри да се видят на живо !

              Коментар


              • #22
                От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                [QUOTE=Tony33;2649636]Ами погледни ги отдолу и ще направиш веднага избор. Дани срещу солети.... Двойното на маверика е със многодисков борг уорнър купена разработка от тойота - включват мълниеносно... Маверика е с доста по-"камионджийски" настройки на окачването сравнено с трибюта между другото също. Едното немско другото корейско... Верно за маверика понякога е по-бавно да земеш част, ама се намират па има и ибей..... Мислих го тоя вариант преди няколко години също.... Ама мислех за санта фета и други кафета докато открих, че имало паркетник с дани....

                тука сме го поодъвкали малко :
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t



                Тони кореиците отдавна са стигнали качеството на Японците .СФ не ми харесва на външен вид но качеството е над нивото на ,,форд'' .Комшията има такъв Форд закупен нов и мои познат Санта Фе на старо ,за 7-8г форда има много повече посещения в сервиза с 1/4 на километрите на СФ.Корееца дърпа и прекалено често един РИБ 7м и само консумативи.Грозен и качествен.
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • #23
                  От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                  Както вече се изказаха, избора може да се сведе в зависимост от състоянието на конкретно тези екземпляри. Маверик не съм имал нито карал, но като собственик на СФ от подписа ми мога да кажа, че съм супер доволен. И за града, и за магистрала колата е един път, а сигурно и за лек офф или заснежено, щом така казват колегите. Нямам личен опит как се държи на сняг, тъй като колата я взехме май месец тази година, а все още не наваля както трябва. Моята е автомат, като съобразих избора да е така, тъй като преобладаваха мненията, че с ръчните често се сменя съединител. Причините ти ги казаха - фултайм и няма бавни, което натоварва. Не спира, както спира една лека кола, ама все пак това е към тон и 800 кг. Иначе набира добре и на светофари, и на магистрала, а 140-150 км./ч. не ги усеща, нито пък ръмжи. С повече не съм го карал, даже и тази скорост не поддържам, тъй като когато пътувам магистрално все е за да се ходи някъде по села и паланки, което пък значи, че съм с жената и децата.
                  Никога не бях имал собствена дизелова кола, а съм шофьор над 21 г. Може би съм попаднал на екземпляр, но моето СФ не пуши-няма значение дали подавам рязко и много газ, малко газ и т.н. и т.н. Не само, че няма черен пушек, а то няма никакъв. Е, сутрин като запаля няма нищо, после след 3-4 минути малко повече пара, след което спира, ама това е от конденза и като се нагрее тръбата изпарява насъбралата се вода.
                  Нищо не съм правил до сега по колата, освен смяна на един шарнир (30-ина лв.) и предни накладки (40 лв.) Биалети и там един тръгнал тампон има за смяна, ама напролет. Не е обслужвана със смяна на ангренажи, щото човека дето я продаде (познавам го) ги е сменял преди 30-40 000 км., а аз повече от 10 000 км. на година при ежедневно каране не мога да направя. Та напролет и това. В Индустриал комерс (официалното представителство на Хюндай) ми казаха, че обслужването (ангренажи, ролки, филтри, масло) щяло да ми струва 700 лв. Казвам го, за да си правиш сметка. Не знам при Маверика как е, а и дали в друг сервиз при някои от познатите тук майстори цените не са други.
                  Това е за сега, което мога да споделя като опит с колата.
                  SUV

                  Коментар


                  • #24
                    От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    Да, изчетох я твойта тема, още преди да пусна тази А я бях чел и по-рано, и затова въобще се загледах в Маверика. Как ти се вижда конкретно тоя на снимките горе?
                    "Проблема" му е ,че се продава от поне 3 години. Ама и за моя като го зимах ( от познат) ми призна, че за половин година няма нито едно обаждане...... То дали има и 1000 човека да знаят, че съществува такова животно. По думите на един пич от една от най-големите фирми за авточасти у нас, били регистрирани само 17 в София ( правят си справки в КАТ ) . То е ясно, че няма перфектна кола, но твърдо заявявам, че СФ не може да стъпи и на малкия пръст на Маверика. Ако не те е страх и да поръчаш някоя по-екзотична част отвън не му мисли. Сериозно, доста читав и можещ паркет е....
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #25
                      От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                      Ето ти и две актуални снимки, че много "свлеч" изглежда иначе оня в автокъщата с тия автомобилни гумета......

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hunterr.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5628622Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sofia_7.12_44.jpg
Прегледи:2
Размер:95.8 КБ
ID:5628623
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #26
                        От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                        Айде бре, Димо! Думай какво направи, че и аз се оглеждам...
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #27
                          От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                          Още нищо, че имаше малко авария с малкия и не остана кога да отида. Ама мисля утре да ида да пия едно кафе при Митака и да помаам гащи из Горубляне, та ако нямаш какво да правиш ела да мааме заедно
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                            E та баш на тоя пазар ли? Колко джамбази има по нашия край...
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #29
                              От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                              Ходих, дзяпах... на цялото Горубляне само една кола ми хареса. Спортидж 2-ра генерация 2.0crdi, автомат. На това какво му е двойното - торсен или нещо друго?
                              Изобщо - някакви впечатления от първа ръка?
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                                Торсен, добро е. Малък багажник. Караме го във версията му Туксон
                                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X