Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта Фе 1 срещу Маверик 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Санта Фе 1 срещу Маверик 2

    Дойде ми до главата да се разпиша и аз с питане в тоя раздел
    Налага се да намеря "нов" паркетник за баща ми. Два дни се ровя из обявите и няма какво да ми хване окото, с оглед на сравнително "тънкия" бюджет. В крайна сметка отсях тези двете:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a6489311o.jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:6074481Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a6489326o.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:6074482
    Санта фе 2002 2.0crdi
    и
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a3028361o.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:6074483Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a3028381o.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:6074484
    Маверик, също 2002 2.0i

    И двете са на цена около 6к. Ясно е, че дизела ще е с една идея по-икономичен, но в уравнението се търси и по-здравото от двете, понеже ще се кара без грам съобразяване с дупките (знам си стоката ), а не ми се иска често да влизам в ролята на пътна помощ. Разбира се и стандартната поддръжка не е без значение и там ми се струва, че Форда трябва да е малко по-добре, предвид че е със сравнително популярния мотор от Мондео.
    На пръв поглед Санта фе-то изглежда понапудрено от търговеца, докато Фордчето ми се струва в по-натурален вид като за 12 годишна кошница... ама това едва ли е гаранция за нещо.
    В обявата на Санта фе-то има едни гръмки приказки за 50хил. км гаранция на двигател ама и това не знам доколко може да се вярва на нашенска автокъща (по-скоро не съм склонен...).

    Та - навийте ме за едно от двете , че искам по-бързо да си го махна тоя въпрос от главата.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

  • #2
    От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

    Не съм карал такива чудеса, но за Сантата са ми казвали, че печелившата комбинация е дизел, автоматик, ot 2004 - 2005 с фейслифта и по-новия двигател oт 125 к.с. Все още е фултайм 4х4, и е с по-читав двигател от 113 к.с. Ако има значение, двигателя на СФ-то е от ВМ .
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

      Двигателят 113кс на СФ-то си е много добър и с чип тунинг става към 140кс... Аз имах "ръчка". Нямаше много ряз на старт, но от 3-та скорост нагоре беше много приятен за каране.
      Маздичката също не е лоша, но не знам баща ти какво е свикнал да кара - бензин или дизел... Ако е по- на възраст, аз бих настоявал да си вземе автоматик - първата седмица може да му е трудно, но след това ще ти благодари!

      Както съм писал и друг път, при 2-рата употреба не се избира марка, а състояние на конкретни екземпляри.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Не съм карал такива чудеса, но за Сантата са ми казвали, че печелившата комбинация е дизел, автоматик, ot 2004 - 2005 с фейслифта и по-новия двигател oт 125 к.с. Все още е фултайм 4х4, и е с по-читав двигател от 113 к.с. Ако има значение, двигателя на СФ-то е от ВМ .
        Автомат не се коментира въобще Газификация също. VM-ските комън-рейли пък като че ли са доста по-добре пипнати от печално известните им предшественици
        От моя гледна точка нещата са сравнително на кантар и решаващо значение ще има здравината на трансмисия и ходова част при двете. За Маверика изчетох темата на Тони, за СФ рових из Хюндайския раздел... ама нищо конкретно не намирам - само разни епизодични въпроси с половин отговор.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

          Е тука има некои работи http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=80968
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

            Тоя Маверик не е ли един вид екзотика!?
            Санта Фе-то не е лоша кола. Типично за азиатците взаимстват добра и проста конструкция и я изпълняват качествено. Двигатела няма нищо общо с ВМ, нито със стария, нито с новия. По скоро са крали нещо японско.
            От тоя избор взимай Хюндая, щото както казах, другия ми се струва екзотика.

            Коментар


            • #7
              От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

              СантаФето офкорс!
              Дълго е за обяснение, ама ако ти е интересно - знаеш ми координатите.

              Коментар


              • #8
                От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                Не е екзотика и не е форд - това е Мазда Трибют с емблема "Форд"

                Санта Фе-то има супер-здрава ходова част, съединителя е слабото място - понеже е постоянно 4х4 и гумите е почти изключено да превъртят, като види зор (от баир например), пали съединителя... Ако ще се кара по асфалт от спокоен човек, няма ядове...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                  Добре де, не е екзотика. Утре брой колко такива ще срещнеш по улиците.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                    Изборът в никакъв случай не е ограничен до тия два модела - просто при прегледа на обявите само тия две коли ми хванаха окото
                    Досега, като се замисля, е карал предимно бензинови коли... последно Фрилендър (ама на мен взе да ми писва да го кара и реших, че трябва да го смени ) Не знам как ще се разбира дългосрочно с дизел (преди няколко години му бях дал Паджерото, че имаше чести зимни пътувания и като ми го върна сменявах гарнитура на глава), но не мисля, че ще е кой знае колко трудно да свикне с разликите.
                    Колата ще е предимно асфалтова с тук-там някой черен път, но предимно по сухо - риба, гъби и т.н.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                      Тогава погледни и Тусоните ако не са над бюджета.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Тогава погледни и Тусоните ако не са над бюджета.
                        Гледах ги, ама идват отгоре, за съжаление.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                          Щом се търси такава конструкция, бензин и бюджета е толкова обърни внимание на Хонда.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                            Позагледай американски патфайндър от тия години. 3.3 бензин. Има ги тук-там по къщите. Като окачване не ги знам как са, но с двигател трансмисия и дифове грижи няма да имаш. Е, на бензиностанцията ще е малко тегава работата.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Санта Фе 1 срещу Маверик 2

                              Що не погледнеш истинските Мазда Трибют? И се чакам Пенчо да каже, че и Кията е кола .
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X