Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Тъй де, за какво споменах Спортидж?
    Е тя и Кия-та е парт-тайм- к'ва е принципната разлика с Витара Нали помниш за "сигурност при зимно каране"- мъча се да го свържа това изискване с парт-тайм и не ми се получава. Не че е такъв проблем карането на задно, ама в случая с това наблягане на икономията и цепене на стотинката на 7 части не бих предложил парт-тайм...

    А на Хонда-та системата действа порядъчно бързо в движение + са прилично високи коли- с хубави зимни гуми като нищо ще стигнат и по-далеч от джип с уникалните всесезонни гуми изпечени от каране лятото... Ама CR-V-то отпада щото отива на високият данък- остава Харви...

    Коментар


    • #17
      От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

      Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
      Е тя и Кия-та е парт-тайм- к'ва е принципната разлика с Витара Нали помниш за "сигурност при зимно каране"- мъча се да го свържа това изискване с парт-тайм и не ми се получава. Не че е такъв проблем карането на задно, ама в случая с това наблягане на икономията и цепене на стотинката на 7 части не бих предложил парт-тайм...
      Парт, ама с ръчка а не с комп.
      И с части на половин цена, не че се троши много де.

      Коментар


      • #18
        От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

        Fiat Panda или обществен транспорт...

        Коментар


        • #19
          От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

          По-добро...всяко от тях е по-добро от останалите. Шегичка. За мокри, снежни, заледени пътища предимството на фул-тайма е явно-Териос и Рав 4 са такива. Витара е добър първобитен парт-тайм-спираш, ръчкаш, потегляш...ако има хлъзгави и сухи участъци от маршрута, е веселба голема. От друга страна наличието на бавни предавки е голяма благина, компенсираща по-горе споменатото неудобство. Териос не съм карал, но Равката си е с предавателни числа на ск. кутия като лека кола-първа е по-къса, останалите до пета са неизползваеми даже на добър черен път. Относно вида двигател, всеки бензинов с АГУ със сигурност е по-икономичен от дизеловия аналог на същото купе при актуалните цени на горивата.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #20
            От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

            Сега се сещам- Териос-а отпада. Човека живее във Варна и гарантирам, че ще му се изправят косите още първата зима- като го подухне ония варненски "ветрец" и онова грозно и високо нещо вземе да се клати и премества и става забавно. За зрителите де, не за шофьора и пътниците вътре...

            Коментар


            • #21
              От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

              Равката , кията , субаруто и хондата са над 100 коня така че не влизат в изискването за нисък данък. Гледай нивите ако те притеснява да караш зимата на задно. Въпреки че е доста пресилено да се каже че териоса ще се обърне от вятъра,усеща се леко като карам по моста. При него също нямаш бавни а е и пълен асматик. Вчера сменях каре на териоса цена 55лв. заден лагер + семеригна 85лв. приемливи цени за поддръжка общо взето.
              пп. За нито една от горепосочените не бих сменил витарата но пък и нуждите ми са малко по различни от твоите.
              http://vbox7.com/play:398e8b82

              Коментар


              • #22
                От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                Равката , кията , субаруто и хондата са над 100 коня така че не влизат в изискването за нисък данък. Гледай нивите ако те притеснява да караш зимата на задно. Въпреки че е доста пресилено да се каже че териоса ще се обърне от вятъра,усеща се леко като карам по моста. При него също нямаш бавни а е и пълен асматик. Вчера сменях каре на териоса цена 55лв. заден лагер + семеригна 85лв. приемливи цени за поддръжка общо взето.
                пп. За нито една от горепосочените не бих сменил витарата но пък и нуждите ми са малко по различни от твоите.
                Дизел Кията е 86хорса. Данъка е 28лв.

                Коментар


                • #23
                  От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                  да е надежден, да не се чупи, да консумира малко гориво, да е с лесна поддръжка, данъците да са ниски.
                  Зная, че повечето от изискванията са противоречиви ..................................




                  Аз пък искам жена ми да бъде хубава като Мануела Аркури, да пее като Лепа Брена и да харчи колкото баба ми.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                    Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                    ... кията .... и хондата са над 100 коня така че не влизат в изискването за нисък данък. Гледай нивите ...
                    Кия под 100 коня май има, а за HR-V е сигурно, че имат. И да няма- все ще преглътне някак 100лв. разлика в данъка на година...
                    Това как да е, ама какво ти е направил човека та да го пращаш на самоходен ковчег- аз поне Нива-та не мога да я сложа при нормалните коли. Това жалко подобие на автомобил става само да го караш у гората докато се разглоби. И където се разпадне, там го зарязваш- и правиш банкет, че си се отървал от тоя безподобен боклук...

                    ПС: Моста го зарежи, забавно е като излезеш рязко на открито и те "подухнат" 50+метра/секунда с пулсации...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                      Преди да влезем в спор искам да кажа че 3г. съм карал служебна нива закупена нова поддържана в сервиз на лада както трябва без да се жалят средства. Никога не ми се е искало отново да покарам нива но вие го плашите човека че витарата не става за зимата. Никога не съм изпадал в ситуация с витарата в която да ми се иска ''сега да съм с нивата''. Въпреки това не се сещам кола фултайм с ниски разходи за обслужване и данъци и ниска цена за закупуване. Предложих нива ''ако се притеснява да кара RWD зимъска.
                      А за кия дизел не бива да се дават повече пари от стойността на горивото в резервоара и.
                      http://vbox7.com/play:398e8b82

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                        Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                        А за кия дизел не бива да се дават повече пари от стойността на горивото в резервоара и.
                        Някаква обосновка?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                          Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                          .... но вие го плашите човека че витарата не става за зимата....
                          Никой не го плаши- той сам се ограничава казвайки "търся сигурност зимата". Човек който търси в джипката сигурност на хлъзгав терен щото машината е 4х4 по моите схващания и наблюдения е силно препоръчително да стои далеч от парт-тайм задвижване. За такива си има фултайм или он деманд...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            Аз пък искам жена ми да бъде хубава като Мануела Аркури, да пее като Лепа Брена и да харчи колкото баба ми.

                            Субару колега
                            GL420, G500

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                              Благодаря за съвтите, възникнаха няколко допълнителни въпроса.
                              какво е:
                              - парт-тайм задвижване
                              - фултайм задвижване
                              - он деманд
                              Като начинаещ който иска да си купи джип и да ползва предимствата на 4х4 задвижването, затова написах леки и средно леки терени, които за профитата ще са детска игра. На такива пътища с по-висок автомобил може да се мине без затруднение, но с обикновена градска кола е мисия невъзможна. Като цяло ще се кара по пакадам, каменисти пътеки из планините, където ако е по-равно би могло и с обикновен автомобил с предно/задно задвижване да мине. Това си е един вид сигурност по-високия просвет.
                              А за зимата сигурността имам предвид, точно безпроблемно излизане от паркинга пред блока или от коловозите при калпаво изчистени пътища.
                              За Териос зная, че вози като каручка. Писах го, защото е компактен.
                              Като цяло от тия малките автомобили на сърце са ми легнали Витара и Рав4. Моделите на Хонда нямам преки наблюдения, ама като цяло ми се струват доста грозни и дялани с теслата, но въпреки това такива автомобили се избират не да са красиви, а да вършат работа според предназначението си.
                              За Витара и Рав 4 като оглеждам освен ръжди на какво да наблягам за да се ориентирам в състоянието на автомобила? Автомобили с автоматични скорости не обичам да карам, първо, че е мързелино (все едно електронна игра карам), и второ ако се развали става едно голямо авай. На витарата втората ръчка която я има за промяна на режимите на скоростите ми се струва предимство. При Рав 4 може да е същото, но с бутони, там има електроника и още една предпоставка за дефекти и големи скъпи проблеми. Поне така си мисля
                              Витарата ми харесва, защото е с 1,6 двигател и е 90 коня. В момента карам 1,0 л двигател с 54 коня. Тя всичко над тази мощност ще дойде като бонус за мен. Не че не съм се качвал и на по-мощни автомобили, но за изграда е идеална. Просто ограниченията зимата и из планините ме принуждават да се насочя към нещо, което е по-високо и проходимо.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                                Като за начало не е лошо да прочетеш тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...ight=full-time
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X