Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

    Здравейте...продължавам с избора на джип.Малко се позабавих по лични причини,иначе досега трябваше да съм избрал.
    Има ли някой наблюдение и опит за ФИАТ ФРИМОНТ?Вчера тествах един,170 кс.,4 големи мъже бяхме..стори ми се ,че малко бавно набира/автоматик/
    .....час по късно бяхме също 4 човека в Мазда CX5 175 kс. но имаше ужасно голяма разлика...Маздата просто набираше много по мощно и бързо...НО..
    Маздата-по-скъпа,по-шумна,и по леко-ламаринена се усеща...Фиата-по евтин като цена,по комфортен и обемен и усещане на по голяма тежест/знаете -имам предвид ,че се усеща вратите по тежки,пластмасите вътре по меки/..и доста по безшумен двигател и вятъра почти не усещаш за разлика от Маздата...
    Някой би ли ми казал повече за качество-двигател,разход...
    Благодаря колеги
    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

  • #2
    От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

    предполагам знаеш че това е 1:1 c Додж Джърней.

    Коментар


    • #3
      От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

      Харчи 15/100 на градско, двигателят си е на Фиат което според мен значи надежден (има го и в Джип Патриот), европейското окачване е подобрено в сравнение с американския Додж щото тук сме по-разглезени. Удобен е за семейно пътуване, има къде да хвърлиш играчките на децата, децата има къде да си люлеят краката и да ти ритат гърба на седалката докато караш, вратите отзад се отварят достатъчно широко за да набуташ детско столче вътре без да се кривиш, или пък да натовариш няколко щайги зеленчук от село без да си жулиш лактите. Негатив му е че има доста тесен обхват на фаровете нощем, забелязва се на завои когато ти се губи част от периферията, но се свиква, освен ако не живееш в квартал където иззад храстите изскачат нинджи. Да, ускорява като крава на баир, но все пак целта му е да бъде семейна кола, а не състезателна. Мисля че за цената, която плащаш, получаваш доста екстри като цяло и си заслужава.


      Дизеловия вариянт е по-икономичен и с по-изпипан технологично, но мисля че е само с ръчка.

      Коментар


      • #4
        От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

        Мене ме кефи. Лично мой не съм имал, но съм ползвал - голям комфорт и пространство, тих мотор и плавен.
        Доколкото си спомням /дано не греша/ има го с два дизелови мотора, по-големия беше само автомат. За бензинови мотори не ме питай - бензина е мотоциклетно гориво.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #5
          От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

          Имаме форумджия с такъв "Додж" от предходния модел обаче, с VW-двигател, не е ясно доколко темата може да те ползва.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

            Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
            Здравейте...продължавам с избора на джип.Малко се позабавих по лични причини,иначе досега трябваше да съм избрал.
            Има ли някой наблюдение и опит за ФИАТ ФРИМОНТ?Вчера тествах един,170 кс.,4 големи мъже бяхме..стори ми се ,че малко бавно набира/автоматик/
            .....час по късно бяхме също 4 човека в Мазда CX5 175 kс. но имаше ужасно голяма разлика...Маздата просто набираше много по мощно и бързо...НО..
            Маздата-по-скъпа,по-шумна,и по леко-ламаринена се усеща...Фиата-по евтин като цена,по комфортен и обемен и усещане на по голяма тежест/знаете -имам предвид ,че се усеща вратите по тежки,пластмасите вътре по меки/..и доста по безшумен двигател и вятъра почти не усещаш за разлика от Маздата...
            Някой би ли ми казал повече за качество-двигател,разход...
            Благодаря колеги
            Дали не е по добре да търсиш човек дето има опит с такъв,отколкото човек с мнение за него?

            Щото такива много ще намериш,ама дали ще са ти от полза?
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #7
              От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

              благодаря колеги..ще посъбера още информация...това че е ФИАТ ,а не съм много запознат с фиатите ме кара да се замисля...иначе съм съгласен,
              че вътре е доста грабващо..интериора,пространството,таблото,трите реда седялки с парно за всички места.
              А този ,който тествах беше дизел автоматик 170 к.с. 2012.
              Хонда CR-V 2.4 IVTEC

              Коментар


              • #8
                От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                това че е ФИАТ
                Фиат беше набрал лоша репутация в миналото, прав си да имаш едно на ум. Но през последните 20г години инженерите им проявяват доста старание и фирмата има желание да се отърси от стария имидж. Старата приказка че фиатите ръждясват също е оборена, имат нова технология за всички модели. Заводът в който се сглобяват също има добра репутация.

                Коментар


                • #9
                  От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                  Съгласен съм с колегата-от моделите ,които тествах досега всички последните модели SUV,автоматик 150-190 кс-MAZDA CX5,NISSAN X-TRAIL,MITSUBISHI outlander,HONDA CRV,TOYOTA RAV 4,SUBARU FORESTER,FIAT FREEMONT--
                  ФИАТ с най-безшумен двигател,най-обезшумено купе и най-комфортно;
                  Форестер-най ме грабна като комплексно,на едни дюни беше като вседеход,купето след Фиата беше най-обемно;
                  Маздата се усеща най-мощна/споменаха че е заради двете турбини-не съм много запознат/,но малко усещане на тънка ламарина и пластмаса,макар и всичко да е вътре много модерно изпълнено;
                  Ниссан като цяло разочароващ-на вид голям,вътре тесен с единственото предимство,че има 4 камери;
                  Тойота-грабва веднага с интериора ,малко шумен двигател,като цяло задоволителен,екстериора е забележителен;
                  Хонда-бих казал доста задоволителна като цяло,но Тойота я бие по дизайн;
                  Аутландера-средно впечатление,усещане на прекалена пластмаса,но като цяло е добре;

                  Разхода на всички е кажи-речи еднакъв.
                  Засега Форестер и Фремонт водят ,с не малко предимство е че са по евтини,а получаваш кажи-речи еднакви коли с екстри...ВЪПРОСЪТ Е ДОКОЛКО
                  Е КАЧЕСТВЕН ФИАТА,ЗАЩОТО МИ Е ЯСНО ,ЧЕ СРАВНЯВАМ ЯПОНСКИ ДВИГАТЕЛИ С ИТАЛИЯНСКИ,....а също имах една оферта,която изтървах и можеше
                  сега да съм с Ланд Ровер-Фреландер/2.2 дизел,автоматик,150 кс.-как е той?Някой спомена ,че са чупливи...така ли е?Трябва ли да ме е яд за него ,понеже беше на супер цена,но закъснях ..?
                  Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                    Значи аз не зная дали италианците са сложили техен двигател на колата,
                    но карам първоизточника Додж Джърней вече 4 години.
                    Ами кола като всички останали.
                    На магистрала при 140 км.ч. гори около 10л.
                    На скорост 90 км.ч. гори под 7л.
                    Ускорението не е впечатляващо, но все пак е 2 тона, пък не го вземаш да се състезаваш с него.
                    Обема е просторен и екстрите на ниво.
                    Ами карам си я само по перфектни пътища.
                    Доколкото съм запознат, моя е с двигател на Фолксваген, скоростната кутия на Ауди
                    шасито на Додж, а пластмасата на купето - мексиканска.
                    Съвети не мога да давам, защото не съм експерт в тази област.
                    За сега съм стигнал ниво на грамотност, да зная откъде се сипва нафта и как се пали.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                      Благодаря Майкъл...а на колко км. стана и имал ли си някакви проблеми по сериозни. ..колко коня е двигателя. .
                      Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                        Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                        Благодаря Майкъл...а на колко км. стана и имал ли си някакви проблеми по сериозни. ..колко коня е двигателя. .
                        Само съм сигурен че двигателя е отпред и нищо друго не зная
                        и не ми трябва

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                          Фриймонт, носи по-новата версия на добре познаният JTD дизел на Фиат. Доказан дарако устойчив двигател, за малката гама на Фиат се хвали с невероятна динамика и икономичност, но как е в тоя голям кютук незнам. Всеизвестно е, че италианците не се жалят от към екстри и техните коли на "бъкани" и не липсва почти нищо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            ...Всеизвестно е, че италианците не се жалят от към екстри и техните коли на "бъкани" и не липсва почти нищо.
                            То си има и един общо известен проблем- рядко се случва всички екстри да бачкат безгрижно... Айде, докато е в гаранция ще ги оправят, а после

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                              Един приятел кара дизел, ръчка от малко повече от година и е Влюбен. В града му харчи 9 извън около 7 (твърди).
                              Аз карам от скоро дизел 170 к.с. автомат и се кефя на макс има много екстри, много комфортен, тих, огромен багажник, много място за пасажери, прекрасна музика, прилично ускорение за теглото си , за разхода е рано да се изказвам но за 260 км с 30-40 градско в тях ми показа 7.1 л/100 к.м. (карах бавно - около 100, но по-бързо отколкото карах предишната си кола ).

                              Недостатък са 19" джанти с извратен размер гуми 225/55 19 каквито на практика не могат да се намерят лесно у нас, липсват автоматичните чистачки и фаровете трябва да се пипнат малко за да се палят и гасят с двигателя всичко друго е Супер, особено на фона на Цената!
                              Двигателя е италиански мултиджет - чух за него само суперлативи и на мен ми харесва, тих, икономичен, гъвкав...
                              Кутията също ме кефи, макар и при някой скорости на автопилота да не може да реши и сменя често, но това лесно се "лекува" с "ръчното" управление , при спускане не иска да мине на първа дори в "ръчен режим" освен ако не е спрял първо ?
                              С две думи много повече кола от всеки друг в ценовият му клас!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X