Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

    Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
    приятели,някой имал ли е фримонт,някой би ли ме посъветвал как е колата като цяло,проблемна ли е,двигателя "мултиджет"170 конски сили,автоматик,дизел добър ли е,има ли проблем с електрониката,понеже е с доста екстри модела...
    Питам понеже трябва да си взема нов СУВ и все Фримонта ми е в главата...но все пак е Фиат ,а знаете какво е мнението на пове4ето /ааа Фиат ли?те се чупят/
    а честно казано като интериор ме спечели повече от новите Субару Форестър,Хонда СРВ,Тойота РАВ 4,Митсубиши Аутландер,Мазда СХ 5,Нисан Х-трейл..единствено САнта-Фе и Гранд Чероки са по-добре вътре,но цената ме дърпа назад../е Гранд Чероки е и друг клас/..като цяло Фиата е най -просторен от изброените и най-евтин ,за екстрите които получаваш.
    Единствено ,което ми направи негативно впечатление в Фримонта е че е малко муден,но на мен не ми и трябва състезателна кола,нито такава която да е свръх проходима
    в офроад условия..просто нормално да ме измъкне от зимна ситуация на пътя.
    Интересува ме как е двигателя-чувам различни мнения,като повече са ,че Мултиджет двигателя на Фиат е много добър..електрониката също.
    да спомена че ако се реша да си взема Фримонт,ще е до 60000 км.
    Благодаря колеги предварително,ще очаквам някой компетентен да ми помогне в избора ми.
    Поздрави
    Темата е твоя, значи си я чел
    Но пак ще сумирам:
    Плюсове!
    +Най-добрият СУВ за парите си !
    +7 комфортни места или Огромен багажник (до сега не съм успял да го препълня, а преди съм имал коли с големи багажници, та има с какво да сравнявам!)
    +Много комфортна возия, приятно поведение на пътя, прилична маневреност, чудесно ускорение (понеже е тежък 2050 кг. по книжка, има усещане за тромавост, но то е лъжовно, като при повечето масивни коли!)
    +Разхода е приличен за размера (за ~4000 km е 8.8 л/100 км. реални! смесено градско и извън)
    +много екстри за парите си (моят за съжаление Няма ГПС и камера за заден ход ), страхотна музика, Перфектен Блутут!!!
    +Идва с всесезонни гуми който се справят прилично при тестовете на първият сняг
    +- 4х4 системата е за сега неизвестно - не съм го вкарвал в кофти условия достатъчно, че да имам реална представа, единственият снежен ден се представи Блестящо и ме прекара от всякъде където опитах (ЕСП-то за момент се опита да загаси двигателя в началото на една стръмна кишава улица, но бързо се Поправи и бодро занабира нагоре от където се свличаха няколко коли ),няма абсолютно никакъв контрол върху работата и (което не задължително е лошо )
    +Приятна автоматична скоростна кутия, реагира адекватно, но изисква свикване за най-добри резултати, няма никакви "режими" , "ръчната" смяна е толкова мудна, че никога не я използвам, не че се налага освен при спускане по стръмни улички в квартала (но дори на 1-ва не спира много, много ), по-нагоре в темата съм обяснявал за интерестната и страст към спирането на колата при спускане, прави го и без автопилот . Като недостатък мога да кажа "нерешителност" при определени скорости (честа смяна на предавка в зависимост от терена) и абсолютната Невъзможност да въздействаш на решенията и! (дори като минеш в "ръчен" режим пак, чрез хидротрансформатора си играе с оборотите - за не разбралите - караш на автопилот на 6-та на 1500 оборота около 90 км/ч, идва лек байр и оборотите се качват до към 2000 (примерно) при същата скорост и предавка , движи се на по-ниски обороти от ръчната кутия (един приятел има същият ръчка)!
    + Огромен резервуар - дават го 78 литра, но аз вече два пъти наливам по 78 и нещо без да съм гаснал преди това - средният пробег между зарежданията ми е >800 км. смесено каране, а ако пътуваш надалеч без да се зориш, ще минеш над 1000 км с един резервуар!

    А сега Минусите
    -оригиналният размер гуми е НЕНАЛИЧЕН в цял свят !!!
    -Липсва датчик за дъжд за чистачките (влюбен съм в тази система и ужасно ми липсва )
    -фаровете Трябва да се Модифицират (при мен стана с две миди и станиол между тях върху датчика за светлина на таблото и фаровете на Ауто) за да не те глобяват
    -Борд компютъра е Странен - показанията му ме влудяват, моментният разход се показва като дълъг бар от 2 до 15 който се мести насам натам и съвсем не става ясно колко е , средният разход се изчислява за някакъв период не свързан с ресет-а (мои си разсъждения) и не съответства на реалният , не можеш да променяш какво да се показва (има пресети )
    -+Изглежда нисък, всъщност е като всички останали СУВ-чета (18.6 см) и до сега не съм го докосвал отдолу (нещо което се е случвало на всичките ми коли )

    Заключение:
    Първата кола в живота ми която смятам да запазя за поне 5 години (ако не се счупи или не се появи по-голяма далавера или просто не изтрещя )
    Последно редактирано от alex_markov; 11-11-14, 09:59.

    Коментар


    • #32
      От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
      Браво, увеличаваме се изтънчените ценители на коли
      чак пък изтънчени, айде холан де... сега и Jeep ще пофиятчат... е, тва малкото, новото "Ренегатче" е пример...
      и къв SUV- ван си е отвсякъде...
      и да го сравнявате с: "Субару Форестър, Хонда СРВ, Тойота РАВ 4, Митсубиши Аутландер,Мазда СХ 5,Нисан Х-трейл..единствено САнта-Фе и Гранд Чероки"
      а тука колегата е прав, след 5 години може вече да се сравнява с изброените по-горе - ама от сега е ясно - а дано, ама надали...
      Последно редактирано от ivied; 11-11-14, 11:08. Причина: след 5 г.

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        Темата е твоя, значи си я чел
        Но пак ще сумирам:
        Плюсове!
        +Най-добрият СУВ за парите си !
        +7 комфортни места или Огромен багажник (до сега не съм успял да го препълня, а преди съм имал коли с големи багажници, та има с какво да сравнявам!)
        +Много комфортна возия, приятно поведение на пътя, прилична маневреност, чудесно ускорение (понеже е тежък 2050 кг. по книжка, има усещане за тромавост, но то е лъжовно, като при повечето масивни коли!)
        +Разхода е приличен за размера (за ~4000 km е 8.8 л/100 км. реални! смесено градско и извън)
        +много екстри за парите си (моят за съжаление Няма ГПС и камера за заден ход ), страхотна музика, Перфектен Блутут!!!
        +Идва с всесезонни гуми който се справят прилично при тестовете на първият сняг
        +- 4х4 системата е за сега неизвестно - не съм го вкарвал в кофти условия достатъчно, че да имам реална представа, единственият снежен ден се представи Блестящо и ме прекара от всякъде където опитах (ЕСП-то за момент се опита да загаси двигателя в началото на една стръмна кишава улица, но бързо се Поправи и бодро занабира нагоре от където се свличаха няколко коли ),няма абсолютно никакъв контрол върху работата и (което не задължително е лошо )
        +Приятна автоматична скоростна кутия, реагира адекватно, но изисква свикване за най-добри резултати, няма никакви "режими" , "ръчната" смяна е толкова мудна, че никога не я използвам, не че се налага освен при спускане по стръмни улички в квартала (но дори на 1-ва не спира много, много ), по-нагоре в темата съм обяснявал за интерестната и страст към спирането на колата при спускане, прави го и без автопилот . Като недостатък мога да кажа "нерешителност" при определени скорости (честа смяна на предавка в зависимост от терена) и абсолютната Невъзможност да въздействаш на решенията и! (дори като минеш в "ръчен" режим пак, чрез хидротрансформатора си играе с оборотите - за не разбралите - караш на автопилот на 6-та на 1500 оборота около 90 км/ч, идва лек байр и оборотите се качват до към 2000 (примерно) при същата скорост и предавка , движи се на по-ниски обороти от ръчната кутия (един приятел има същият ръчка)!
        + Огромен резервуар - дават го 78 литра, но аз вече два пъти наливам по 78 и нещо без да съм гаснал преди това - средният пробег между зарежданията ми е >800 км. смесено каране, а ако пътуваш надалеч без да се зориш, ще минеш над 1000 км с един резервуар!

        А сега Минусите
        -оригиналният размер гуми е НЕНАЛИЧЕН в цял свят !!!
        -Липсва датчик за дъжд за чистачките (влюбен съм в тази система и ужасно ми липсва )
        -фаровете Трябва да се Модифицират (при мен стана с две миди и станиол между тях върху датчика за светлина на таблото и фаровете на Ауто) за да не те глобяват
        -Борд компютъра е Странен - показанията му ме влудяват, моментният разход се показва като дълъг бар от 2 до 15 който се мести насам натам и съвсем не става ясно колко е , средният разход се изчислява за някакъв период не свързан с ресет-а (мои си разсъждения) и не съответства на реалният , не можеш да променяш какво да се показва (има пресети )
        -+Изглежда нисък, всъщност е като всички останали СУВ-чета (18.6 см) и до сега не съм го докосвал отдолу (нещо което се е случвало на всичките ми коли )

        Заключение:
        Първата кола в живота ми която смятам да запазя за поне 5 години (ако не се счупи или не се появи по-голяма далавера или просто не изтрещя )
        благодаря колега..много помогна,както и на предните ти постове...засега май ще се насоча към Фримонта...просто не виждам конкурент
        в цена и екстри за това което ми е необходимо

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        чак пък изтънчени, айде холан де... сега и Jeep ще пофиятчат... е, тва малкото, новото "Ренегатче" е пример...
        и къв SUV- ван си е отвсякъде...
        и да го сравнявате с: "Субару Форестър, Хонда СРВ, Тойота РАВ 4, Митсубиши Аутландер,Мазда СХ 5,Нисан Х-трейл..единствено САнта-Фе и Гранд Чероки"
        а тука колегата е прав, след 5 години може вече да се сравнява с изброените по-горе - ама от сега е ясно - а дано, ама надали...
        извинявай колега,но с моите 196 см. наистина японките са ми по теснички...така че цена и екстри= Фримонт
        Последно редактирано от alex_markov; 11-11-14, 12:07.
        Хонда CR-V 2.4 IVTEC

        Коментар


        • #34
          От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

          -Липсва датчик за дъжд за чистачките (влюбен съм в тази система и ужасно ми липсва )
          Предната ми кола имаше датчици за дъжд и светлините.
          Впечатленията ми са, че нарочно не са ги сложили. Когато внезапно гумите попаднат
          в голяма локва и облеят предното стъкло, имаше няколко мига на чудене докато се включат автоматично чистачките.
          Може би са станали произшествия и са решили като вали дъжд или има локви, предварително да си включваш чистачките.
          Относно автоматичните светлини, долу-горе е същото. Като внезапно навлезеш в тунел, може би 1-2 секунди са нужни
          датчиците да отчетат тъмнината и да включат фаровете. Затова са решили, като наближи тунел, да става ръчно включване.
          Всъщност тази екстра вече е невалидна, защото караме непрекъснато на включени светлини.
          Още една екстра я няма- автоматично прибиране на страничните огледала.
          Предната ми кола я имаше, но при минусови температури и замръзване, огледалата не се отваряха.
          При сегашната, има нагреватели и преди да ги отворя ръчно, първо загрявам и тогава.
          Няма ги в новата кола пръскачките на вода за фаровете. При предната ги имах, но течността свършваше фатално бързо,
          а ефекта от тях не бе впечатляващ.
          И аз на приблизително на 5 години сменях колите, но сега като гледам тази кола, ми тя сякаш току що е излязла от магазина.
          Навъртял съм и едва 40 хил.км. Скоро няма да я сменям.

          И накрая да спомена само, че когато хвалите своите коли, не цитирайте недостатъци на други коли, които не сте притежавали.
          Няма производител по света, който да инвестира милиарди за завод и да си позволи да произвежда скапана продукция,
          при тая жестока конкуренция. За мен всички коли са хубави.

          Коментар


          • #35
            От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            чак пък изтънчени, айде холан де... сега и Jeep ще пофиятчат... е, тва малкото, новото "Ренегатче" е пример...
            и къв SUV- ван си е отвсякъде...
            и да го сравнявате с: "Субару Форестър, Хонда СРВ, Тойота РАВ 4, Митсубиши Аутландер,Мазда СХ 5,Нисан Х-трейл..единствено САнта-Фе и Гранд Чероки"
            а тука колегата е прав, след 5 години може вече да се сравнява с изброените по-горе - ама от сега е ясно - а дано, ама надали...
            Да приема ли, че си карал всички изброени модели (включително Фримонт-а) и даваш мнение от собствен опит? Или "баджанака ми каза, че на един негов познат шуренайката му казал...."

            Коментар


            • #36
              От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

              А колегата който пита за Фримонта, да го взема веднага.

              Преди десетина дена обиколих половин Италия и тук-там ме изпревари някой случайно

              Коментар


              • #37
                От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                А колегата който пита за Фримонта, да го взема веднага.

                Преди десетина дена обиколих половин Италия и тук-там ме изпревари някой случайно
                на там клонят везните май,а и мой приятел монтьор ми сподели,че Мултиджет двигатели са много здрави.
                Интерсно ми е как е елктрониката,нормално ли се борави с тъч скрийна,понеже доста от командите са оттам.
                Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                Коментар


                • #38
                  От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Да приема ли, че си карал всички изброени модели (включително Фримонт-а) и даваш мнение от собствен опит? Или "баджанака ми каза, че на един негов познат шуренайката му казал...."
                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  "Субару Форестър, Хонда СРВ, Тойота РАВ 4, Митсубиши Аутландер,Мазда СХ 5,Нисан Х-трейл..единствено САнта-Фе и Гранд Чероки"
                  а тука колегата е прав, след 5 години може вече да се сравнява с изброените по-горе - ама от сега е ясно - а дано, ама надали...
                  да, и карал и притежава/л/м с изключение на Аутлендъра и Фримънта... 2-я и по чисто "естетически", не само технически съображения...
                  а и тук ги няма много, много - сигурно като оня виц, за Голфа и Ролса...
                  (като пример: и Каптивата - тук изчезна и не се предлага вече - а в БГ май добре си върви...)
                  (сред обектите ни има един полигон, на който се провеждат разни изпитания, обучения, тренинги, та покарваме по-малко...
                  а и виждаме туй-онуй от непосредствена близост и сравняване при равни условия )

                  рано е още - да се "облагородят" след сливането с Jeep, но не е рано да го пофиятчат...
                  както и да е, на "вкус и на цвят"...
                  но новите, (а и на старо до 5 г.) Субару Форестър, Хонда СРВ, Тойота РАВ 4, Митсубиши Аутландер, Мазда СХ 5,
                  Нисан Х-трейл (новия беше съвсем наскоро)... Санта-Фе и Гранд Чероки - ок - тях ги изключи колегата...
                  по мое скромно мнение превъзхождат Фримонта...
                  и не забравяйте повечето (от японските) все още се произвеждат в Япония
                  а, и за 1,96 не знам, аз съм 1,85... и е вярно, че 2 от посочените 7 ми бяха тесни.
                  Последно редактирано от ivied; 11-11-14, 15:17. Причина: 2 от 7

                  Коментар


                  • #39
                    От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                    а какъв е оригиналния размер на гумите?
                    225/65 R17; 225/55 R19
                    ако е от тези мисля че си ги има ...?
                    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                    Коментар


                    • #40
                      От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                      Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                      а какъв е оригиналния размер на гумите?
                      225/65 R17; 225/55 R19
                      ако е от тези мисля че си ги има ...?
                      Моите са 225/65 R17 и оня ден сменях 2 бр. Имаха в наличност от няколко марки.

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                        а какъв е оригиналния размер на гумите?
                        225/65 R17; 225/55 R19
                        ако е от тези мисля че си ги има ...?
                        В момента мисля, че 17" джанти няма на фримонтите у нас, за огромно съжаление моят е с 225/55 R19 - много куц размер (както сам можеш да видиш от линковете си).

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        да, и карал и притежава/л/м с изключение на Аутлендъра и Фримънта... 2-я и по чисто "естетически", не само технически съображения...
                        а и тук ги няма много, много - сигурно като оня виц, за Голфа и Ролса...
                        (като пример: и Каптивата - тук изчезна и не се предлага вече - а в БГ май добре си върви...)
                        (сред обектите ни има един полигон, на който се провеждат разни изпитания, обучения, тренинги, та покарваме по-малко...
                        а и виждаме туй-онуй от непосредствена близост и сравняване при равни условия )

                        рано е още - да се "облагородят" след сливането с Jeep, но не е рано да го пофиятчат...
                        както и да е, на "вкус и на цвят"...
                        но новите, (а и на старо до 5 г.) Субару Форестър, Хонда СРВ, Тойота РАВ 4, Митсубиши Аутландер, Мазда СХ 5,
                        Нисан Х-трейл (новия беше съвсем наскоро)... Санта-Фе и Гранд Чероки - ок - тях ги изключи колегата...
                        по мое скромно мнение превъзхождат Фримонта...
                        и не забравяйте повечето (от японските) все още се произвеждат в Япония
                        а, и за 1,96 не знам, аз съм 1,85...
                        За вкуса си прав! Иначе си предубеден (щом не си карал Фримонта ).
                        От споменатите от теб модели съм карал Субаро Форестър (старият модел - скоростната му кутия превключваше с 5 секунди закъснение, не ми хареса), Разгледах новият РАВ - не съм очарован, а цената е потресаваща, да не говорим, че може да го паркираш в багажника на фиат-а , Аутлендъра го гледах много преди 3-4 години , но не ми хареса и си взех тогава Кашкай+2 (вбесиха ме 3 ият ред седалки с който се борихме 15 минути без успех, притесни ме и двигателя който май е доста лаком). Виж Хондата не съм пипал и не мога да коментирам, но тя не е моят избор поради липсата на 7 места (ДДС ), Мазда СХ5 е копие на Кашкая - казват, че имат много добри двигатели, но не ми е в полезрението заради размер и местата
                        Та от изброените за мен Фримонта е Единственият избор, като комбинация - кола, място, кеф, Цена! Ако отпадне последният параметър ще се появят една камара "конкуренти" като Реиндж Ровър 5.0 СуперЧарджед Но за съжаление параметъра Цена за мен си е Много сериозен фактор.
                        Та в тази връзка Заменям Фиат Фримонт за Реиндж Ровър 2014-а, няма да искам доплащане

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        ... пръскачките на вода за фаровете. При предната ги имах, но течността свършваше фатално бързо,
                        а ефекта от тях не бе впечатляващ....
                        Хитро извадих кабелчето от помпата за фаровете! Сега ми стига течността за дълго време!
                        А автоматично прибиращите се огледала, са Рядка простотия (лично мнение), за щастие, още не съм имал кола с подобна "екстра".

                        Коментар


                        • #42
                          От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                          темата е малко брадясала но ми се иска някой по нов притежател да пише нещо за фриймонта

                          Коментар


                          • #43
                            От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                            Понеже не съм "по-нов притежател" ще пропусна Но да се похваля - купих му всесезонни Гуми Pirelli Scorpion Verde All Season малко по широки и високи от оригиналните (просто защото такъв размер в ЕС НЯМА!!!) - Ми Нова кола много сериозно си промени возията и поведението на пътя (което въобще не съм очаквал!) чакам снега, че миналата година с фабричните Кумхо (всесезонни) беше Голяма напрежонка - не е като да не вървеше, но беше кофти
                            За година и половина имам една смяна на масло и една смяна на батерията на ключа, няма скърцане, пукане и каквито и да било проблеми, ще вземе наистина да се застой тази кола (по проект е 5 години).
                            П.С.
                            Препоръчаха ми да направя Чип Тунинг за по-голяма икономия в града, ама не знам към кой да се обърна? Съвети?
                            Последно редактирано от alex_markov; 23-10-15, 08:36.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                              всъщност вече е късно за четене живот и здраве в понеделник съм в София да го вземам.Ходих карах мазда цх 5 много хубава кола ,форд куга нисан кашкай но тази ми легна на сърцето гледам я от около година и половина и като я покарах на теста изобщо не се чудих само ми се искаше да е червена или синя със жълта кожа но се чака 8 месеца и ме убедиха за автомобил на склад бял cross ниво,всъщност обобщава представата ми за семеен автомобил,а не исках ван

                              Коментар


                              • #45
                                От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                                имам едно питане навигацията тя е GARMIN момчето от ауто италия,от което между другото съм много доволен приятен и приветлив пич и абсолютно точен надявам се да е така и занапред ми каза ,че версията е актуална но не е аз се чудя какъв е начина за актуализация в технически аспект. Иначе за KARTA.BG знам имам друго устройство с абонамент

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X