Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първа кола около 2000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първа кола около 2000лв.

    Здравейте!
    Както сте разбрали от заглавието, моля за съвет при избора на първа кола (на практика ми е втора кола, тъй като на първата не споучих - Фиат Пунто, не лоша кола, много ремонти му се насъбраха, реших, че не си струва да продължавам да хвърлям пари по толкова стара кола - '96.. както и да е)..

    Основните ми изисквания са да е след '98 година, да е пъргавка (до колкото и позволяват годинките) и да има що-годе спортна визия (така де, първа кола е все пак - Мултипла-та отпада като вариант ;( ;дд )

    Знам, че парите са малко, но нямам възможност за повече...

    Засега съм се спрял на няколко автомобила:

    - Алфа Ромео (вероятно 145), но честно казано нямам никакъв опит с такива. До колкото прочетох поддръжката е скъпа, ама.. много са ми симпатични... Ако може и двигател да ми препоръчате (от хора с опит моля)

    - Хюндай Коупе (около '00година) за тези също нямам пряко впечатление...

    - Сеат Ибиза - чувал съм нелоши отзиви..

    Моля дайте мнение за гореспоменатите или ваш вариант, ако смятате за по-подходящ.

    Благодаря предварително!

    П.П Извинявам се, че не става въпрос за джип, просто реших, че от вас, повечето хора с голям опит с колите, мога да получа ценни съвети.

  • #2
    От: Първа кола около 2000лв.

    то тука за такъв тип МПС, не е много мястото да питаш
    но за горните само Ибизата е читава
    за други варианти VW Поло или Голф
    Пежата 206

    Коментар


    • #3
      От: Първа кола около 2000лв.

      За тези пари свястна кола трудно .Форд фиеста , Голф 3 , Поло , Корса и други такива от този размер.За по голяма иска повече пари.Колкото до Алфите при положение , че нямаш много възможности бягай надалеч.
      Ford Bronco II 2.9 V6
      Уаз 469Б
      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
      0899846606

      Коментар


      • #4
        От: Първа кола около 2000лв.

        Силно препоръчвам Ford Focus.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Първа кола около 2000лв.

          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
          Силно препоръчвам Ford Focus.
          Перфектен автомобил , но няма да намери читав за тези пари.
          Ford Bronco II 2.9 V6
          Уаз 469Б
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
          0899846606

          Коментар


          • #6
            От: Първа кола около 2000лв.

            С тези пари качество не може да се търси. Ако минем към варианта с компромисите бих препоръчал компромис с годините. За тези пари може да се вземе читаво Ауди Б4(с още малко пари може да е ТДИ). Невероятна здравина в комбинация с евтини части. Който е карал такова знае че за ръжда е излишно да говорим.

            Коментар


            • #7
              От: Първа кола около 2000лв.

              Първоначално публикуван от ilko_o Преглед на мнение
              Перфектен автомобил , но няма да намери читав за тези пари.
              В мобилето и карса излизат 30-40 форд фокуса с ляв волан до 2200лв.(2000 с пазарлъка, че може би и още надолу). Все един-две ще има в добро състояние и можe би 5-6 с компромиси.
              Преди година продадох в много прилично състояние Мондео'95 2.0 бензин автоматик комби с теглич, климатик, asr, ел. стъкла/огледала, два комплекта гуми с абсолютно всичко в изправност за 1400лв барабар с триъгълник и пожарогасител. Фордове да искаш в днешно време.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Първа кола около 2000лв.

                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                В мобилето и карса излизат 30-40 форд фокуса с ляв волан до 2200лв.(2000 с пазарлъка, че може би и още надолу). Все един-две ще има в добро състояние и можe би 5-6 с компромиси.
                Преди година продадох в много прилично състояние Мондео'95 2.0 бензин автоматик комби с теглич, климатик, asr, ел. стъкла/огледала, два комплекта гуми с абсолютно всичко в изправност за 1400лв барабар с триъгълник и пожарогасител. Фордове да искаш в днешно време.

                Лично аз карам Фокус и го намирам за идеална кола поне за мен .Наскоро търсех още един и мога да ти кажа ,че коли с цена под 3000 лв. от Фокусите са си пълни гробници.Е ако има късмет ще вземе някой който е нов внос за 2000 например , но по малко от 4000 със регистрации и други такива няма да му стъпи.За това ако иска до тези пари единствено в малкия клас коли и евентуално компромис с годините както е споменал колегата по горе
                Ford Bronco II 2.9 V6
                Уаз 469Б
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                0899846606

                Коментар


                • #9
                  От: Първа кола около 2000лв.

                  За Хюндай Купе, мога да говоря/пиша много. По мои впечатления много добър автомобил. Добра динамика, стабилност, возията е прилична, оборудването е добро за парите си. Поддръжката е съвсем поносима, не се различава от повечето автомобили. Като минус, склонна е към ръжда, особено от планински региони.
                  Ако се насочиш към купе търси 2000 куб. см, по-малкия не си струва. Ако те интересува нещо питай.
                  "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първа кола около 2000лв.

                    Май Алфата 145 ще е като първото Пунто, за тези пари и години най-добре много внимателно да се провери за възможно най-запазения и добре поддържан автомобил, като преференциите са да е немски Форд, Опел, за VW Голфа ще е стар а Полото малко, но става, също и Seat, Пежо 306, 206, но пак напомням търсете "перфектния" - колкото е възможно до финансовия лимит. Успех!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първа кола около 2000лв.

                      Важно уточнение: не можеш в този Форум да пускаш връзки към сайтове с обяви.

                      Обратно на развихрилите се тук паралии ще напиша, че 2000 лева са си съвсем приемлив бюджет. Аз имам три различни автомобила и само един от тях е взет на цена над 2000 лева (и само защото имаше лебедка). И какво - возя се.

                      Просто пусни търсене в някой сайт за автомобили - да е в движение, да е в твоята област и да е до 2000 лева, без ограничение по марка и модел и цъкай докато ти хареса. В момента, вразумени от кризата, разни хора се отърват от втори автомобили - изпадат съвсем приемливи неща и за по-малко пари.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първа кола около 2000лв.

                        И аз викам Хюндай.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първа кола около 2000лв.

                          Аз пък викам ,че нито единият от горните двама ilko_o и alexx,никога не са имали Алфа 145! Обаче съветите са им безценни!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първа кола около 2000лв.

                            Аз пък имах през2005та година Алфа 145 1,9тд 1998 . Честно казано за 4 те месеца през който я карах не ми създаде никакъв проблем. Но като изключим симпатичния външен вид и супер запазения кожен салон, наблъскан с взички възможни за 1998 година екстри, си беше направо уникална каруца... всичко скърцаше вътре, возията беше като на трабант, а не беше в никакъв случаи изтормозена кола. Просто салона им е изработен от кофти материяли. За ученик в 12 ти клас със първа кола пежо 205 си беше супер но нямаше късмет... обърнах я и замина на части в една морга. С парите от застраховката си купих Пежо 306 2.0 кабрио което си го пазя все още в гаража и смея да кажа че определено пежото (не кабриолет) си е по добрия избор за всекидневна кола с евтина и елементарна поддръжка. Просто и возията и всичко останало (освен дизаина може би) е класи над Алфа 145.
                            0-

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първа кола около 2000лв.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                              Обратно на развихрилите се тук паралии ще напиша, че 2000 лева са си съвсем приемлив бюджет.
                              Абсолютно съгласен.
                              За такива пари се гледа състоянието, а не марката. И все пак някой модели е добре да се избагват

                              Ибизата е много здрава машина, но прекалено тясна, особено за човек над 180

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X