Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dacia Duster

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Dacia Duster

    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
    вчера гордо показва разход от 21л/100
    за градско няма по-добра кола от хибрида, подкокоросах се тия дни порай Toyota-та на една позната, "икономична, надеждна и сравнително евтина", както и да го гледаш... но се оказа сравнително възможно, та пробвах и новите хибриди Yaris и Auris Sport Combi - 40 и 60 км предимно градско - 3,5 и 4,2 л на 100... не се чуват и си имат мощност ви казвам... ама това е за друга тема
    Последно редактирано от ivied; 12-12-13, 13:32. Причина: друга тема

    Коментар


    • #77
      От: Dacia Duster

      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
      Спарки , разхода на тераното / 3км градско в едната посока , температура -23 градуса , до -10 градуса/ засечен пълно-пълно.
      Субаруто продължава да си подобрява рекордите, от вчера гордо показва разход от 21л/100 и най- вероятно разликата от действителността с борд компа е около 200 грама. Забавно а?
      И при мен разхода отиде на 15 софийско откак смръзна и с включени всички консуматори !
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #78
        От: Dacia Duster

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        за градско няма по-добра кола от хибрида, подкокоросах се тия дни порай Toyota-та на една позната, "икономична, надеждна и сравнително евтина", както и да го гледаш... но се оказа сравнително възможно, та пробвах и новите хибриди Yaris и Auris Sport Combi - 40 и 60 км предимно градско - 3,5 и 4,2 л на 100... не се чуват и си имат мощност ви казвам... ама това е за друга тема
        И за какво ти е лайноягодка? Купи си чиста електричка. Гледам и Speedy вече имат такива. Това за градско де. За извън не става.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Dacia Duster

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Купи си чиста електричка. Гледам и Speedy вече имат такива. Това за градско де. За извън не става.
          малък им е пробега, и все трябва да си до контакт (макс.150 км-реално 100)... Хибрида се оказва много по-сполучлив вариант, съчетава динамиката на бензина на дълъг път, с икономичноста на електроагрегата в града (5-20-до 50 км), въвеждат се вече и системи за акумулиране на спирачната енергия - един вид KERS от Формулата - които са особено практични за града и задръстванията...
          Последно редактирано от ivied; 13-12-13, 00:15. Причина: kers

          Коментар


          • #80
            От: Dacia Duster

            Отдавна при спиране хибрида зарежда батериите... Хибрида е хубаво нещо в 2 случая:
            1: Караш в града и/или на малки разстояния извън него. Можеш и да ползваш батериите за движение си на далавера.
            2: Ползваш данъчни облекчения- това някъде другаде, не и в БГ.

            Тея хибриди на Тойота са идеални за града- малки, икономични и т.н. И в момента в който се наложи да минеш 300км. извънградско става грозно- това единствените модели дето горят повече по магистралата

            Коментар


            • #81
              От: Dacia Duster

              А , не - toyota yaris с 1.1 мотора води в класациите ми по разход извъградско със скромните 15/100 при неспазване на ограниченията и каране "колкото може"При 90 км е на 3500 оборота на 5/а, а при 150 км/ч..... Три яриса , закупени по лизингова схема ,по едно и също време, карани до 100 х.км и върнати . Трите бяха коренно различни коли, като първата и втората бяха отврат, третата биваше. Само тя устиска без да харчи масло до 100 х. км. При каране до 70 км съм постигал разход от 2.9/разбира се по бордкомп/.

              Коментар


              • #82
                От: Dacia Duster

                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                А , не - toyota yaris с 1.1 мотора води в класациите ми по разход извъградско със скромните 15/100 при неспазване на ограниченията и каране "колкото може"...
                Много странно... навремето имах Пунто 55 ново от магазина - при каране по твойта рецепта /ех, а бяхме млади.../ не съм успявал да й кача разхода повече от 8/100... Градско харчеше 6-6,5/100 като стилът на шофиране беше същия...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #83
                  От: Dacia Duster

                  Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                  ...
                  Тея хибриди на Тойота са идеални за града- малки, икономични и т.н. И в момента в който се наложи да минеш 300км. извънградско става грозно- това единствените модели дето горят повече по магистралата
                  Грозно-грозно, на магистралата харчат малко повече от обикновена бензинова/дизелова кола, обаче повечето коли в големите градове се карат 80% градско... Лошото е, че са прекалено скъпи за да си избиеш инвестицията от икономия на гориво...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #84
                    От: Dacia Duster

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    ...макс.150 км-реално 100)...
                    Именно де. Значи за дневен пробег до към 70-80км са пърфект. Вечер в гаража ги включваш в контекта и на сутринта си готов. Моя среден дневен пробег е примерно 20км. Електричка щеше да ми е перфектна.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Dacia Duster

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Именно де. Значи за дневен пробег до към 70-80км са пърфект. Вечер в гаража ги включваш в контекта и на сутринта си готов. Моя среден дневен пробег е примерно 20км. Електричка щеше да ми е перфектна.
                      60-80 000лв са Пежото и Мицу-то с размери на "калинка"... Не знам Рено Туизи кви пари е... За 80 000лв при 20км на ден ще вземеш 4-ма да те носят с носилка като китайския император...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #86
                        От: Dacia Duster

                        нова тема за хибридите - да не спамим Дачията
                        Хибридите - марки и модели, технологията днес, разработки, бъдеще и реалности


                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175948

                        Коментар


                        • #87
                          От: Dacia Duster

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          60-80 000лв са Пежото и Мицу-то с размери на "калинка"... Не знам Рено Туизи кви пари е... За 80 000лв при 20км на ден ще вземеш 4-ма да те носят с носилка като китайския император...
                          Че те яко бяха евтини смяташ ли че още щях да имам Fabia?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Dacia Duster

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Грозно-грозно, на магистралата харчат малко повече от обикновена бензинова/дизелова кола...
                            Да бе, "малко" повече
                            Зависи с какво сравняваш де- ако мерилото ти е разхода УАЗ-ка тогава да, харчи прилично... 3-4 месеца търкалях един Приус- в града трудно минаваше 4,2/100, ама по отсечката Варна-София-Пловдив-Бургас-Варна колкото и да го мъчех под 9/100 не слизаше и редовно прескачах 10,5/100... Това с каране общо взето с ограниченията и тук-там превишаване. Същият маршрут, със същото каране, карайки бус 8+1 пълен с хора и багаж (да кажем 2,5 тона общо тегло)- разход 9/100 нафта...

                            Хибрид за в града и до 50км. извън него 2 пъти в месеца- става. За дълги маршрути извън града е трагедия: малък бензинов мотор, по-тежко купе заради батерии и хибридни глупости + вариаторни скорости- точна рецепта за голям разход...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Dacia Duster

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Че те яко бяха евтини смяташ ли че още щях да имам Fabia?
                              Знам ли... Мазохисти всякакви... Нали един колега-съфорумец беше пътувал до Англия с УАЗ...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #90
                                От: Dacia Duster

                                Причината и аз да се включа в темата са цитираните разходи на гориво.
                                Имам Г-класа 1991г., модел 463, къса база, 3л. дизелов двигател, 6 цилиндъра, автоматични скорости.
                                По документи разхода на градско е 12.5 литра. На мен ми дава около 14-16 на сто.
                                Само веднаж помня разход около 18л. Извнградско под 12л/100.
                                Имам и Мерцедес 124, 200Е. И там градското е около 14-15 л.
                                Мислех, че ми харчат много но сега се успокоих, че има и други като мен.

                                Сега на тема Дъстъра. Ако трябва да си купя нов автомобил и бюджета ми беше 30-35000 лв.,
                                щях да купя румъски или китайски 4х4. По-вероятно китайски. Подчертавам думите АКО ТРЯБВА.

                                Инак съм платил: за 124 ката -5600 лв и Г-то 22000 лв.
                                Разбира се, с течение на годините съм платил още над 10000 лв за части и консумативи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X