Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Новите SUV-ве

    Моят СУВ се превръща в ,,джип'' с натискането на няколко копчета.На рама е, ходовете на окачването бият доста джипки на цели мостове.Има два блокажа, приличен просвет. И на магистрала се движи нормално,170 км/ч на 2700 оборота
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #92
      От: Новите SUV-ве

      Тва не е сув а направо си е танк! Колко тежеше, 2700кг. ли?... сувчетата са по 1500 килца до два тона макс във високия клас.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #93
        От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        Тва не е сув а направо си е танк! Колко тежеше, 2700кг. ли?... сувчетата са по 1500 килца до два тона макс във високия клас.
        Смятай го 3 тона. Има и бавни.Има места,които с единичката (такава карах преди седем години) минавах с доста зор.С тройката ги минавам,без да се замисля.С подходящите гуми де.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #94
          От: Новите SUV-ве

          Знам бре, знам я машината.. съсед ми има такава и като натовари жената и двете деца с багаж за десет дни и лигата ми потича.. чудна машина, огромна, тежка, голяма, пууу секви глезотии вътре мани. Сувченце.
          Real Recognize Real

          Коментар


          • #95
            От: Новите SUV-ве

            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
            Знам бре, знам я машината.. съсед ми има такава и като натовари жената и двете деца с багаж за десет дни и лигата ми потича.. чудна машина, огромна, тежка, голяма, пууу секви глезотии вътре мани. Сувченце.
            Да, багажника е чуден,ама на мен все ми малее...И най-хубавото е, че като заседнеш някъде, има авариен режим да се вдигнеш още .Става на кокили направо.Но си е СУВ.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #96
              От: Новите SUV-ве

              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
              Тва не е сув а направо си е танк! Колко тежеше, 2700кг. ли?... сувчетата са по 1500 килца до два тона макс във високия клас.
              Да бе да,аз съм твърдо СУВ с дървото,леко натоварено бие 3 тона,има си рама,бавни,вдига 110 поне / мили ма се брои /,спокойно се навирам под него без да го вдигам,тегли ако се наложи,а какво прави СУВа на 2 педи сняг ще ти кажа след 2 седмици като се върна от там..........тия по 1500 килца са СУВчета,там си прав.

              Супер практично е и харчи само колкото 3 Короли ако го карам нежничко.

              Танковете са други,там трябва да е 4 тона поне,с цели мостове и поне 8 гайки на гума най-просто казано,че иначе просто не го броя
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #97
                От: Новите SUV-ве

                Някога слезна ли от машина с голема и малка ръчка,се метам на куатър комби и да има конье.На СуВ класически шосеен ,НЕ!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #98
                  От: Новите SUV-ве

                  Почвай да събираш и реставрираш тия с ръчките,тия с копченцата само ще им пада цената
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #99
                    От: Новите SUV-ве

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Да бе да,аз съм твърдо СУВ с дървото,леко натоварено бие 3 тона,има си рама,бавни,вдига 110 поне / мили ма се брои /,спокойно се навирам под него без да го вдигам,тегли ако се наложи,а какво прави СУВа на 2 педи сняг ще ти кажа след 2 седмици като се върна от там..........тия по 1500 килца са СУВчета,там си прав.

                    Супер практично е и харчи само колкото 3 Короли ако го карам нежничко.

                    Танковете са други,там трябва да е 4 тона поне,с цели мостове и поне 8 гайки на гума най-просто казано,че иначе просто не го броя
                    Боабаба не е ли с цял мост оЗад? Бавни, рама? като концепция е същото като ТЛК 90/120, а като знам къде ходи въпросния крузер и как катери с блокиран среден и заден диф.. хмм... За мен лично СУВ е повдигнат лек хафтомобил с независимо окачване и монокок без интегрирана рама и най-важното без бавни скорости! Например като БМВ хикс серията, МЛ с изключение на първата генерация, Хюндайчета разни, Кии / без спортиджа фърст генерейшън/ Нисан кашкавал, екс трейл и т.н.
                    НЯма как да сложа Дискавъритата, Крузърите, Паджерото, Секвоята, Рънарите, почти всички модели на Джийп и т.н. жипки с идентична концепция при сувченцата..

                    Имаш ли рама, бавни и поне един независим мост влизаш в друга категория, нито жип нито сув. Що е то?
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Виж определението зя СУВ и как се променя през годините.Всичко изброено от теб е СУВ просто са различни концепции за различни нужди!
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Не знам,коментирахме за основен и втори/трети автомобил в семейството. При мен третия автомобил в семейството беше тойота с два цели моста. Но не и основен, макар и да имаше периоди, когато съм го ползвал като такъв. Повдигнато комби (ако е с двойно предаване е добре дошло) или някакъв сув, с малко повече клиренс и малко по-големи гуми, и с параметри като споменатия дъстър, тоест сравнително евтино и с по-евтина поддръжка за мен се очертава най-разумен вариант. Третия автомобил ще бъде вериятно нещо от рода на самурай/джимни за разходки по баирите наоколо. Но пак нещо евтино, с малък данък и т.н. Никога не съм робувал, а и нямам намерение, на автомобилите. И сегашната ми концепция е минимизиране до минимум на разходите по автопарка, също и за горивото и всичко останало.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          Някога слезна ли от машина с голема и малка ръчка,се метам на куатър комби и да има конье.На СуВ класически шосеен ,НЕ!
                          НЕма файда. Пътищата са кофти, а и да не са ,с тия повдигнати пътеки е все тая. Освен това много камери ще почнат да стават, нЕма за къде да ползваш толкова мощност.
                          Прав е Самодържец-а по-горе, 4х4 рядко ще ти е от полза на пътя, и то предимно зимата. А и при сняг, като другите в трафика са на един мост и карат с 30, кел файда, че ти можеш да караш с повече. Но ниски гуми, твърдо окачване(относително), малък клиренс, и повишен разход си ги имаш постоянно. Цар си на зимна магистрала и хубав път с утъпкан сняг, но без трафик. И до там. В ежедневието пазиш бордюри, легналите полицаи на втора/трета...и ако го изръчкаш по тангентата за компенсация, вече си джигит за солена глоба.
                          Отделно видимостта е по-добра при СУВ на градско.
                          Та не се заричай, може куатърА да не ти хареса.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Ауди куатро, например олроуд е интересно, но скъпо. Волво крос кънтри същото. Добър вариант е шкода октавия скаут, фор моушъна зимата върши добра работа. Варианти има, пригодни за всекидневна употреба. Руснаците също доста сув-та карат.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Ауди куатро, например олроуд е интересно, но скъпо. Волво крос кънтри същото. Добър вариант е шкода октавия скаут, фор моушъна зимата върши добра работа. Варианти има, пригодни за всекидневна употреба. Руснаците също доста сув-та карат.
                              Един истински СУВ трябва да гледа отгоре над трафика поне на нивото на вановете.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                НЕма файда. Пътищата са кофти, а и да не са ,с тия повдигнати пътеки е все тая. Освен това много камери ще почнат да стават, нЕма за къде да ползваш толкова мощност.
                                Прав е Самодържец-а по-горе, 4х4 рядко ще ти е от полза на пътя, и то предимно зимата. А и при сняг, като другите в трафика са на един мост и карат с 30, кел файда, че ти можеш да караш с повече. Но ниски гуми, твърдо окачване(относително), малък клиренс, и повишен разход си ги имаш постоянно. Цар си на зимна магистрала и хубав път с утъпкан сняг, но без трафик. И до там. В ежедневието пазиш бордюри, легналите полицаи на втора/трета...и ако го изръчкаш по тангентата за компенсация, вече си джигит за солена глоба.
                                Отделно видимостта е по-добра при СУВ на градско.
                                Та не се заричай, може куатърА да не ти хареса.
                                Карал съм ,слабост ми е ,та няма начин да не ми хареса.Може и бавно ,може и бързо.Бързо карам когато съм сам,става въпрос над 130.На магистрала толкова и с двете ръчки и с куатър ,все тая.Ама си е друго да знаеш че може да кривнеш почти навсякъде ,с малък шанс да си останеш там ,извън асфалта.Днеска начесах над Плана........
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X