Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Новите SUV-ве

    Аз карам Джип Гранд Чероки от 2014г... Врътнати 82х.км. Влизания в сервиза - консумативи и ъпдейти. Много удобен за дълги пътувания - пневматиката вози меко, а в същото време - няма люлеене или накланяне. 4х4 засега не ме е подвеждало. На места съм катерил с блокажи и бавни скорости - безпроблемно. Обезшумяването е ОК - при дизела се усещат вибрациите на големия двигател, но шумът е много приглушен. Извън града разходът съм го докарвал до 7, но обикновено разходът ми е около 8л/100км. На магистрала разбира се разходът скача до около 9-10 при 140-150км/ч.. Достатъчно пъргав със своите 250к.с. въпреки трите си тона маса.
    Засега единственият негатив е цената на обслужването - 9 литра масло са си 'цифра' А и горивни филтри за 300лв също не лъжат
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #77
      От: Новите SUV-ве

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Това като гледам и само на предно ще го изкатери. Но както и да е, напоследък се убедих в някои предимства на подобни машини, да ги наречем градски сув и по-високи комбита. Така че вече мога да дам положителна оценка.
      Така изглежда , но е много стръмно .
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #78
        От: Новите SUV-ве

        Е аз си взех Секвоя 2011 която почти няма разлика в механиката с 2019 модела / тия не им идва акьла / и все още си лежа под нея,че толкова глупости на едно място скоро не бях виждал.

        Добро комби,върви ма спирането им куца и гуми/джанти,предницата да се стегне малко,кьораво е,консумативите не му се пипали......са си първите неща като вземеш такова па ако ще от завода да е.

        21 век,куца работа,днес е за гуми
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Е аз си взех Секвоя 2011 която почти няма разлика в механиката с 2019 модела / тия не им идва акьла / и все още си лежа под нея,че толкова глупости на едно място скоро не бях виждал.

          Добро комби,върви ма спирането им куца и гуми/джанти,предницата да се стегне малко,кьораво е,консумативите не му се пипали......са си първите неща като вземеш такова па ако ще от завода да е.

          21 век,куца работа,днес е за гуми
          А аз мислех че само под УАЗ се лежи ...а то ко стана и под Тойота пак така
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #80
            От: Новите SUV-ве

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            А аз мислех че само под УАЗ се лежи ...а то ко стана и под Тойота пак така
            E, те затва са най-веуиките джип-ве (в унисон със заглавието на темата).
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #81
              От: Новите SUV-ве

              Секвоя, гранд чероки и подобните вече как се водят, пълноразмерен сув?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #82
                От: Новите SUV-ве

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Секвоя, гранд чероки и подобните вече как се водят, пълноразмерен сув?
                Секвоята е "фул-сайз". Тая пфу гадост, онуй недоразумение, бокльук и так далее според форумните спецялистори, "Гранд ЧАроки" е "мид-сайз".
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #83
                  От: Новите SUV-ве

                  Всички сте предатели и неверници!

                  А аз се оглеждам за HDJ 80 или HJ 61
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Новите SUV-ве

                    Имам опит с 2 СУВ-а, и двата закупени нови
                    1. БМВ Х3 2012, 2.0 D 184к.с.
                    + прилично бърза като за мощността си, нелоша возия, сравнително стабилна кола за дълъг път и на сняг/лед, ако не опре заради клиренса си. Може да се кара комфортно и спокойно докъм 160-165. Разход 6.5-7 извънградско, 8-8.5 магистрала/със 140-150/, около 12 активно градско в София
                    - лошо обезшумена, шумът изморява като караш на дълго. Четири цилиндъра са малко за 1800 кг купе и звукът на двигателя е измъчен ако се натисне, иначе върви. Качеството на изработка е добро, но не отговаря на цената и. Откъм надеждност е ок, изключвайки 2 кормилни рейки разбити за 45000 км, но рейката май е конструктивен проблем на този модел.

                    2. Мерцедес GLE 350d SUV /не купето, а това което е фейслифт на ML/
                    + изключително комфортна кола за дълъг път, впечатляващо обезшумена и от външни шумове, и от двигателя; най-удобните седалки, в които съм сядал, след 500 км без почивка слизаш и не си схванат; въртящият момент е голям 620 Nm и се усеща осезаемо, върви повече от прилично въпреки че е 2300 кг почти, никога не се усеща липса на мощност и моторът никога не звучи като да се мъчи, дори и ако успееш да я вкараш в обороти, 6-те цилиндъра са си друга работа. Не е кола за спортно каране по-скоро заради инерционния момент при спиране идващ от масата, иначе ускорява добре и пъргаво като за джип. Перфектна за дълъг път, около 2000 оборота при 160 на 9-та, тишина и спокойствие. Много е маневрена, завърта се при паркиране по-добре от Х 3-то, въпреки габаритите си. Разход 7.5-8 икономично извънградско със знаците, 8.5 извънградско нормално каране, колата предразполага да изпреварваш заради лекотата на междинното си ускорение идващо от въртящия момент. Магистрално - около 10-10.5 при 150-170 средно, градското е резачка, минимум 13.5-14, реалистично около 15-16, говорим за активно натоварено градско в София без пестене на гориво. Може да се щофира спокойно с докъм 200 км/ч, като се усеща мегдан за още и не напряга при тази скорост, стига да има хубав път и желание.
                    - 2 сменени въздушни амортисьора за 35000 км, недопустимо за нова кола, правена уж и "за офроуд" и реално карана само по асфалт и то внимателно. Салонът е леко старомоден, но е уютен и добре направен, и има копчета, а не таблет по средата с тъч скрийн, което за мен е добре. Разходът на градско е доста висок, зимата и на къси разстояния 2-4 км, когато и не може да загрее съвсем си прави 20 всякак, макар и за въпросната отсечка само.
                    Явор
                    yavor.nikolov@gmail.com

                    Коментар


                    • #85
                      От: Новите SUV-ве

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Секвоя, гранд чероки и подобните вече как се водят, пълноразмерен сув?
                      Сиси ютилити виъкъл,атакуващо МОЛа средство,Сиси в смисъл женствено такова едно,педерастко - влачи 4 тона,тежи 3,конете му 380 ма с компресорче стават малко над 500......... женска работа,не е като Чуркито
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #86
                        От: Новите SUV-ве

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        Всички сте предатели и неверници!

                        А аз се оглеждам за HDJ 80 или HJ 61
                        Щом ти се кара камион в градски условия... всъщност и на мен ми се кара, ама не мога да си го позволя и не е много практично.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #87
                          От: Новите SUV-ве

                          Кеф цена няма,живота бил кратък

                          мен ми е чудно защо не са сглобили една Секвоя на дългата база на Тиндра,е така още метър и половина да е по-дълга,да има и багажник.Имат дълга тундра пък няма Секвоя дакел,чакат Шеви да им отвори очите пак
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #88
                            От: Новите SUV-ве

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Щом ти се кара камион в градски условия... всъщност и на мен ми се кара, ама не мога да си го позволя и не е много практично.
                            1. Искаш да ми каже, че всичките ти постъпки в живота са логични и прагматични?
                            2. Никой не е отменял правото да имаш втора малка кола за града.
                            3. В доста европейски градове са на път да забранят колите в центъра напълно, независимо какви.
                            4. В други, където това не е забранено е по-лесно и по-бързо да сигнеш за където си тръгнал с градския транспорт или колело.
                            5. Размера и разхода на гориво не са правопропорционални на това дали SUVа ти е нов или стар (например HDJ 80 или HJ 61). Има една камара нови модели, които нито са по-малки, нито харчат по-малко.
                            Понеже и ти може да ми изкараш поне 2 пъти повече контрааргументи (предполагам), нека да се спрем само на първия
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Новите SUV-ве

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              1. Искаш да ми каже, че всичките ти постъпки в живота са логични и прагматични?
                              2. Никой не е отменял правото да имаш втора малка кола за града.
                              3. В доста европейски градове са на път да забранят колите в центъра напълно, независимо какви.
                              4. В други, където това не е забранено е по-лесно и по-бързо да сигнеш за където си тръгнал с градския транспорт или колело.
                              5. Размера и разхода на гориво не са правопропорционални на това дали SUVа ти е нов или стар (например HDJ 80 или HJ 61). Има една камара нови модели, които нито са по-малки, нито харчат по-малко.
                              Понеже и ти може да ми изкараш поне 2 пъти повече контрааргументи (предполагам), нека да се спрем само на първия
                              1.Не са. И точно те ме учат да съм по-прагматичен.
                              2. Не мога да си позволя трета кола в семейството, а и не ми трябва да робувам - това поддръжки, данъци, застраховки, прегледи, парко място за съхранение...
                              3.И сега избягвам да влизам в центъра, а обичайния ми маршрут не го налага.
                              4. При мен е неприложимо, жилището ми е извън града, а ежедневието ми е в града.
                              5.Аз затова споненах конкретно за "градски сув". А ако смяташ, че 60-ка е удачна за ежедневно шофиране в съвременния град, вероятно не си опитал. Пробвай и на магистрала, ама за магистрална скорост не говорим. Някъде около 90км/ч, нагоре не е за всеки.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #90
                                От: Новите SUV-ве

                                Имам 2 S класи V8, една Секвоя /“камион” според тукашните мнения/ и една Хонда дето харчи на половина на останалите. Секвоята вижда най-много каране, Хондата най-малко. За мен това е най-прагматично. Хора различни, свят шарен...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X