Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Новите SUV-ве

    Карал съм пасат и знам - нормално каране микс (с предимство за извънградското) - 7/100...
    От СУВовете съм карал:
    Санта Фе V6 2008г - по яко нанадолнище е падал на 8-9/100, иначе нормално каране микс (с предимство за извънградското) - 12-13/100... Впечатления - отлични, проблеми никакви, ремонти никакви! Купих го 2010г на 31000км и след година го продадох (за колкото съм го купил) на 61000км като буквално съм сменил 2 пъти масло и едни предни накладки.

    Гранд Витара 1.9ДДиС 2007г - по бавен извънградски път ми е падал на 7, иначе нормално каране микс (с предимство за извънградското) - 9-10/100... Впечатления . много добри (отстъпва на СФ-то почти по всички показатели, единствено маневреността му е "ТОП" както казват немците) Почти безпроблемен - смених някакви тампончета за 20-30лв и едни носач за 100 и кусур... Врътката за избиране на режим на раздатката е малко странна и иска свикване...

    Моето мнение за новите СУВове е положително, но са скъпички и реших да мина на по-евтини автомобили, като смених и концепцията към кросовър (ХС70), който е достатъчно проходим за моите цели, доста по-комфортен и по-бърз от Гранд Витарата, но и доста по-стар (3 пъти по-голям пробег)... но и цената е наполовина... Засега (16х.км) няма ядове...

    Забравих да отбележа, че по-старите от 2005г не ги смятам за "съвременни СУВове", иначе имам наблюдения и от СФ1 и Теракан...
    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 06-02-14, 22:21. Причина: допълнение
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #47
      От: Новите SUV-ве

      тука са луднали по Мокка... семеен, семеен, колко да е семеен...
      и после мъжете ги карат с намусени и тъжни физиономии...
      Дъстера си го харесват хора от типа, предпочитащи да няма много електроника, серво или дори климатик...
      цена, кво да правиш...ама след като са си купили - хвалят...
      колко от нас ще признаят впоследствие, че избора им е бил грешен и не са си похарчили парите по най-добрия начин...

      ...днес гледах KIA Sportage - с всички екстри, AWD -
      • 100 kW (136 PS)
      • 6 Gаnge
      • Automatik

      и въпреки, че има и
      • 135 kW (184 PS)
      • 6 Gаnge
      • Automatik

      формата му вече ми е остаряла - така се получава понякога с напъните да си авангарден... led- med
      година-две до три и вече... изглежда застарял...
      но кой ли от тия SUV-ове ще се превърне в класика?
      наблизо имаше едно много лачено Diskovery TD5 - автоматик на 10 г и на 125 000 км...
      на 2 и 1/2 от цената на KIA-та - ами... изглеждаше много по-авторитетно и непреходно...
      а и то не е помирисвало кал...
      но тук съм изкушен и освен форма и техника, с предубеждение съм за пътищата и сервизите в БГ...
      в същия момент докато го съзерцавах, мина един Tiguan на 4-5 години, ами така измъчено се движеше...
      сякаш имаше грип... еее, Диското ги беше надживяло, още преди да се родят...
      Последно редактирано от ivied; 15-02-14, 23:01.

      Коментар


      • #48
        От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        Дъстера си го харесват хора от типа, предпочитащи да няма много електроника, серво или дори климатик...
        ...
        Ето откъде тръгват слуховете
        А вместо двигател има педали ...
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #49
          От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          тука са луднали по Мокка... семеен, семеен, колко да е семеен...
          Беше и около нас така, като излезе и се нароиха много, караха ги предимно хора с бели коси, най-вероятно са си харесали рекламата по телевизията и това им е бил основен критерии. На следващото лято намаляха по пътищата. Сега забелязвам изключително много Juke, вече и на мен започва да ми харесва.


          Скорошни впечатления имам от RAV4 като най-проблемния модел на Тойота. Иначе докато вървеше даваше толкова малък разход на гориво, че изненада и сервизаджиите. Не сме го каляли повече от някой черен път, но зимата беше много стабилен и общо взето ме е яд че се счупи и го сменихме по-рано отколкото ни се искаше.


          Шевролет Каптива е добра играчка за умерено прескачане през сравнително равно поле. Изненада ме че вози по-добре от лек автомобил Шевролет, и са изключително маневрени за градско. Също, подходящи са за дами, които забравят да дръпнат спирачката когато паркират на наклон.

          Коментар


          • #50
            От: Новите SUV-ве

            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
            Ето откъде тръгват слуховете
            А вместо двигател има педали ...
            Дъстера не е лош автомобил за прагматици и съвсем резонно може да се причисли към сюв-та.Има си и серво, и климатик, а като цяло това, че дачия използва старите и изпитани технологии на рено е бонус за клиентите.Лично аз не съм впечатлен от дъстера, но и не съм имал някакви особени очаквания - както казах автомобил за прагматици и това му е най-впечатляващото.В тези времена имаме нужда точно от подобни автомобили за да се придвижваме от точка А до точка Б.Все пак цената можеше да е по-ниска с около 2000лв за всички версии.


            *видях ти подписа.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #51
              От: Новите SUV-ве

              Хм. Гледам нагоре Дъстъра го оплюват, но :
              1. Дъстъра стои много близо до Нисан Кашкай.. Дори врътката на избор на режим на трансмисията е 1/1 (навярно самата 4х4 е абсолютно еднаква).
              2. Компактен градски СУВ (гледам познати въртят няколко Дъстъра в една охранителна фирма и засега са доволни)
              3. ЦЕНАТА !!! Под 23х.лв (без ДДС - Н1) можеш да вземеш автомобил 4х4 с повишен просвет, климатик и т.н.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #52
                От: Новите SUV-ве

                Нещо ако не бъркам, цената на топ нивото с дизелов двигател и 4х4 беше нещо от порядъка на 28000лв, с ДДС.Мисля си се, че ценови нива до 25000лв за топ ниво на оборудване са идеални.

                http://dacia.bg/assets/Pricelists/Pr..._9.12.2013.pdf

                Май нещо съм объркал цените.
                Последно редактирано от Самодържец; 16-02-14, 09:32.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #53
                  От: Новите SUV-ве

                  Това SUV ли е ? А това ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    От: Новите SUV-ве

                    Н6 си е баш СУВ... Н5 си е на рама с парт тайм- трудно се брои за СУВ...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Новите SUV-ве

                      не бе, не го оплювам Дъстера, чак толкова, ясно е че за парите си е... колкото толкова... ама тясен, шумен, с неудобна седалка. вратата му тънка... кво е това автоматик и т.н.
                      За SUV-ете се предполага по дефиниция да имат удобствата и разхода на гориво на лека кола поне на 80% ...
                      най евтиния тук версия Ice е
                      Duster dCi 90 FAP 4x2 Ice - 13.760,- €
                      • 66 kW (90 PS)
                      • 5 Gаnge
                      • Manuelles Getriebe
                      • Vorderradantrieb

                      за желан цвят се доплаща + 470,- €
                      за ESP + 300,- €
                      за фарове за мъгла + 200,- €
                      за резервна гума + 80,- €
                      за делене на задните седалки + 300,- €
                      за радио с CD, USB и блутут + 250,- €
                      и станаха 14.890,- €

                      за дизела 4X4 версия
                      Destination

                      Duster dCi 110 FAP 4x4 Destination
                      • 81 kW (110 PS)
                      • 6 Gаnge
                      • Manuelles Getriebe

                      с позочените екстри става 18.570,- €
                      Duster dCi 110 FAP 4x4 Prestige
                      • 81 kW (110 PS)
                      • 6 Gаnge
                      • Manuelles Getriebe

                      с датчици за паркиране + 350,- €
                      с навигация + 99,- €
                      с подгряване на предните седалки + 200,- €
                      което си е много евтино като екстри
                      става 19.659,- €
                      варианта с LPG (газ) който тук е само 4Х2 е 16.009,- €
                      и при това пак е най-евтиния SUV, който може да се вземе нов...
                      вие преценете и кажете какви са ценовите разлики с БГ и тук

                      и вие ми кажете дали може да се сравни с 5-6 годишно Grand Cherokee при това версия Overland- 218 PS
                      дал съм примери само с пробег до 125 000км!!!
                      при Дъстера нещата след тоя пробег отиват много на зле и вече я няма гаранцията...
                      (за което е ясно, че се купуват)
                      http://suchen.mobile.de/auto-inserat...Mileage=125000
                      или LR Discovery 190 PS
                      http://suchen.mobile.de/auto-inserat/land-rover-discovery-td-v6-aut-hse-neu-isenburg/190326069.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=16&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=14800&makeModelVariant1.model Id=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDa te=2008-01-01&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=125000



                      Последно редактирано от ivied; 16-02-14, 14:21.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Новите SUV-ве

                        Зависи какво му трябва на човека...
                        Навярно бих избрал Дъстъра, ако обичайното място ми е в града най-вече заради паркирането... На времето когато слизахме с жената по центъра не вземах Маздата, а Калосчето - без проблем намирах място, докато с Маздата трябваше да обикалям доста докато се наместя някъде...

                        П.С. тук дачията мисля че е по-евтина от обявените в горния пост цени...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Новите SUV-ве

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          П.С. тук дачията мисля че е по-евтина от обявените в горния пост цени...
                          възможно е, да не кажа логично...
                          и няма да е лошо и да посочваме данни за цени, отстъпки, екстри, нива на оборудване...
                          това доста улеснява сравняването и преценката, съответно и ползата от информация
                          как мислите?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Новите SUV-ве

                            Ами аз гледах цената в официалната страничка...
                            Най-евтиния вариант 4х2 - 10700EUR
                            Най-скъпия 4х4 110FAP - 17000EUR

                            Като ако ползваш данъчен кредит (за N1 моделите), цените стават съответно 9000 и 14000Евро най-евтиния и най-скъпия модел....
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Новите SUV-ве

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Зависи какво му трябва на човека...
                              Има много малко причини човек да си купи точно Дъстер. В Англия струват по-малко от една минимална годишна заплата, значи ако запазим съотношението, представи си ако в България струваше 3500лв нова, 7000лв с всички възможни екстри ? И не ги купуват, срещаш по една през месец.

                              1. за офроуд ? --> не става. Спокойно може да се замени с един здрав 5-годишен СУВ от утвърдена за офроуд марка, който и ще изкара по-дълго.
                              2. за градско ? --> има много лоша возия. За същите пари може да си вземеш неколкократно по приятен за каране лек автомобил, също миришещ на ново.
                              3. за да седиш нависоко? - да обаче усещането е като да си в Москвич. Струва ли си компромиса? Виж т.1 и т.2
                              4. за да не се пързаляш зимата? - ако си в град, има градски транспорт. Отново, струва ли си компромиса? Виж т.1.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Новите SUV-ве

                                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                                В Англия струват по-малко от една минимална годишна заплата, значи ако запазим съотношението, представи си ако в България струваше 3500лв нова, 7000лв с всички възможни екстри ? И не ги купуват, срещаш по една през месец.
                                даа... много интересна гледна точка (и резонна, с изключение на градския транспорт де, в някои часове, по някой линии и ако няма метро, а и някой "си го неползват по принцип"), ако дори излезем от конкретния пример за Дъстера, какво ли би се получило?
                                Пренареждане на предпочитания, вкусове, нужди... или пак само пазара, калкулацията и разходите ще си кажат думата?
                                Последно редактирано от ivied; 17-02-14, 03:12. Причина: градския транспорт :)))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X