Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
    Не че нещо, ама ти наистина ли ми препоръчваш да си взема 20-годишна кола, само щото не се е счупила досега, вместо нова такава, която да не е мой проблем пет години и да я сменя след това със следващия модел?
    Явно не караш по много километри на година с една и съща кола, да не говорим за комфорт и други екстри.
    Това, че ако някой, някога ми подари чисто нова кола, на секундата ще я продам и ще си купя стара по мой избор или, че ако теоретически съм милярдер никога, при никакви обстоятелства, няма да си купя нова кола, ще го минем по графа "искренно и лично". Нагледал съм се на хора с нови коли в гаранция, които с месеци се возят на градския транспорт, докато гаранционно им оправят колите за 78 път. Нова кола за мен лично е пълна дивотия и безмислица. Гуя го ядох и лично с "престижната" марка мерцедес (да ме прощават задокеанските братя ). Но да допуснем, че аз или хората около мен сме каръци. Въпрос на лично мнение, с което не ангажирам никого.

    Същественото в случая е, че аз в тоя форум съм господин никой. Или казано просто нито съм фактор, нито пък инстанция за да давам препоръки на когото и да било и в частност на теб.
    Само споделям мнение относно алтернативи на Дъстара в контекста на темата. Които алтернативи, въпреки, че не са нови като него, могат да предложат повече или поне същото като него, нищо че са на Н-години.

    Сега ти къде видя в Дъстъра "комфорт и други екстри", мога само да гадая.

    А ако написаното от теб не се отнася за Дъстара конкретно, а по принцип, с много уговорки и условности бих се съгласил до някъде с теб, в името на това да споделяме общата философия и логика на масовия консуматор. Но тогава отпада финансовия фактор, който е основния аргумент за Дъстара и дискусията става безмислена- просто вече не е релевантно спрямо контекста. Имаш бюджет без да се притесняваш, взимаш някой нов СУВ и през 2-3 години сменяш.
    Последно редактирано от Dagobar; 25-01-19, 20:38.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Аз в тая тема НЕ СЪМ БРАТ МУ,да се уточним де

      Като ден болница са ви клатили по 6500,патериците са 720 кинта,аспиринчето е 80 ,линейката 10 / вече може и 15 да е,ЕВем ли ги какви са им цените сега / .........ега ме хванеш да карам Мазда Миата или там каквото било в класа и.
      Статистически над 80% от катастрофите са до 5 мили от дома ти тук,от как бензинеца падна на 3.50 вместо 5 кинта и се навьдиха пак тия 3 тонните.

      Всеки за него си,харчела ма гаранция имала ма не се тропала.......е да де ма смяна мотор ми е 2 бона,смяна скорости 2 бона,смяна окачване 2 бона - до тука 500 по-малко от ден болница,нека ме боли

      Ония ден платих 4800 за снимка от Ядреномагнитен резонанс,чакам сметката от доктора,за едно Как си Мушморок,жив ли си още.....ще ме друснат и там 2-3.........пътна помощ ми е 120 кинта на година.......та колко се троши нормален модел от яките?

      Гледам хора и мотори карат,там съвсем не ми излиза сметката ма живи и здрави,всеки си знае.
      Последно редактирано от BENZBOSS; 25-01-19, 20:39.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Това, че ако някой, някога ми подари чисто нова кола, на секундата ще я продам и ще си купя стара по мой избор или, че ако теоретически съм милярдер никога, при никакви обстоятелства, няма да си купя нова кола, ще го минем по графа "искренно и лично". Нагледал съм се на хора с нови коли в гаранция, които с месеци се возят на градския транспорт, докато гаранционно им оправят колите за 78 път. Гуя го ядох и лично с "престижната" марка мерцедес. Но да допуснем, че аз или хората около мен сме каръци. Въпрос на лично мнение, с което не ангажирам никого.
        Не беше лоша темата ама......
        Спри да мечтаеш, спри да гледаш в градския транспорт. Глей си долу в мокета на автобуса. Аз там тия с новите коли дето им стоят по сервизите никога не съм ги видял и не се измъчвам за тях
        .
        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Същественото в случая е, че аз в тоя форум съм господин никой. Или казано просто нито съм фактор, нито пък инстанция за да давам препоръки на когото и да било и в частност на теб.
        Това пък нито в контекста нито в полезността на пишещи и четящи е полезно.
        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Сега ти къде видя в Дъстъра "комфорт и други екстри", мога само да гадая.
        Аз лично за мен на фона на близки по цена и вече не предлагащи се поляни видях дота екстри и комфорт. /Не си я купих заради габаритите отделени за водача./

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        А ако написаното от теб не се отнася за Дъстара конкретно, а по принцип, с много уговорки и условности бих се съгласил до някъде с теб, в името на това да споделяме общата философия и логика на масовия консуматор. Но тогава отпада финансовия фактор, който е основния аргумент за Дъстара и дискусията става безмислена- просто вече не е релевантно спрямо контекста. Имаш бюджет без да се притесняваш, взимаш някой нов СУВ и през 2-3 години сменяш.
        Ние в махлата се борим срещу една коннвенция. От Стамбул я пратили. Ти хич не ни помагаш.
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение

          Самодържец, не се нервирай бате, плямпаме си тук, щом ти харесва Дъстъра, купувай си го и си го ползвай със здраве. Това, че на мене или на някой друг не му харесва, не трябва да те спира. И няма нужда от ехидни изказвания, не сме 1ви клас.
          За кво да се нервирам бре човек, нема такова нещо. Ама противоречията в изказванията ви си остават - не сте в първи клас, а доводите ви на първолаци. Това де за големите тенекета. Логиката я разбирам, ама следвайки я нея се налага да се движиме с танк. Е кое дете не си е мечтало да се вози с танк.

          Между другото планирам да придобия новото джимни за евридейка и за по баирите. И то е като покемон, ама за двама души да ходим на лов съм убеден, че върши работа. Аз съм един и деведест, ма мога и с голяма, и с малка.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Аз в тая тема НЕ СЪМ БРАТ МУ,да се уточним де

            Като ден болница са ви клатили по 6500,патериците са 720 кинта,аспиринчето е 80 ,линейката 10 / вече може и 15 да е,ЕВем ли ги какви са им цените сега / .........ега ме хванеш да карам Мазда Миата или там каквото било в класа и.
            Статистически над 80% от катастрофите са до 5 мили от дома ти тук,от как бензинеца падна на 3.50 вместо 5 кинта и се навьдиха пак тия 3 тонните.

            Всеки за него си,харчела ма гаранция имала ма не се тропала.......е да де ма смяна мотор ми е 2 бона,смяна скорости 2 бона,смяна окачване 2 бона - до тука 500 по-малко от ден болница,нека ме боли

            Ония ден платих 4800 за снимка от Ядреномагнитен резонанс,чакам сметката от доктора,за едно Как си Мушморок,жив ли си още.....ще ме друснат и там 2-3.........пътна помощ ми е 120 кинта на година.......та колко се троши нормален модел от яките?

            Гледам хора и мотори карат,там съвсем не ми излиза сметката ма живи и здрави,всеки си знае.
            У нас в България, цените са наобратно, та вероятно затова и колите са ни "наобратно".
            Май само Ядреномагнитния резонанс се плащаше и не се покрива от касата.
            Ама горивата са ни бая по-скъпи от при вас, а заплатите направо в много пъти по-ниски.
            Ако децата си ги умориш от глад и немотия, за да ги возиш в голям бензинов звяр, кел файда, че ще ги предпазиш от катастрофа с Голф. То и коментирания Дъстър, е вероятно да ги предпази от това... А и много огромни пикапи не се карат в България по обясними причини, та не са чак толкова много возилата които да преборят и Дачията.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              ... Това де за големите тенекета. Логиката я разбирам, ама следвайки я нея се налага да се движиме с танк. Е кое дете не си е мечтало да се вози с танк.
              Тая тема и тея картинки гледал ли си ги? Вероятно някои хора тука преувеличаваме и се превземаме, ама нали знаеш- всеки с номера си. NIKSD хубаво каза- квот ти е кеф и на сърце, действай. Няма ние от форума да ти караме и поддържаме колата. Хаирлия да е и да си я караш със здраве.

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Между другото планирам да придобия новото джимни за евридейка и за по баирите. И то е като покемон, ама за двама души да ходим на лов съм убеден, че върши работа. Аз съм един и деведест, ма мога и с голяма, и с малка.
              Абе накрая ще проумеш, че има и други машини освен Дъстара, които да ти изпълняват изискванията. В интерес на истината тук в Германия има един парадокс- Джимни и Самурай имат пазарно поведение като на ТЛК-80 или Мерцедеска Гега, държат едни високи цени, ум да ти зайде. За в БГ как е, не знам. Но очевидно се оказват доста сполучливи и успешни возила.

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              ... А и много огромни пикапи не се карат в България по обясними причини, та не са чак толкова много возилата които да преборят и Дачията.
              И не само в България.
              Виж го бе братче, захода на един от големите МОЛове тука. С кво да ида до там и къде да паркирам??? Зер, че колегата по-горе ме отвори на далаверата да си се возя в рейса и да си гледам у пода.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kfbwtuwn.png
Прегледи:1
Размер:1.29 МБ
ID:5807841
              Последно редактирано от Dagobar; 25-01-19, 22:27.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                Аз да проумявам? Шегуваш се нали? Верно не се познаваме лично, ама се шегуваш. Както казах на един колега, в състояние съм да оценя качествата на машини от айго до камаз.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Извинявай, не знаех, че си експерт.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oz4t39tj.png
Прегледи:1
Размер:27.2 КБ
ID:5807842
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    За кво да се нервирам бре човек, нема такова нещо. Ама противоречията в изказванията ви си остават - не сте в първи клас, а доводите ви на първолаци. Това де за големите тенекета. Логиката я разбирам, ама следвайки я нея се налага да се движиме с танк. Е кое дете не си е мечтало да се вози с танк.

                    Между другото планирам да придобия новото джимни за евридейка и за по баирите. И то е като покемон, ама за двама души да ходим на лов съм убеден, че върши работа. Аз съм един и деведест, ма мога и с голяма, и с малка.

                    Знаеш ли какво - прав си,мьжкарското е да се возиш в Дъстър за 40 бона ма да е нов и поне 130 коня,какво да ти кажа друго.

                    Човек ти обяснява,че всичко е според ситуацията,а ти логика вкара.Ми айде,съгласен съм и с нея - Дъсти е супер колко и другите супердупер малолитражки по тонче и малко с яки мотори подьржащи по 150 и с възможност под минута да надминат ТИР по равното.

                    И това няма да ти хареса май.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      У нас в България, цените са наобратно, та вероятно затова и колите са ни "наобратно".
                      Май само Ядреномагнитния резонанс се плащаше и не се покрива от касата.
                      Ама горивата са ни бая по-скъпи от при вас, а заплатите направо в много пъти по-ниски.
                      Ако децата си ги умориш от глад и немотия, за да ги возиш в голям бензинов звяр, кел файда, че ще ги предпазиш от катастрофа с Голф. То и коментирания Дъстър, е вероятно да ги предпази от това... А и много огромни пикапи не се карат в България по обясними причини, та не са чак толкова много возилата които да преборят и Дачията.
                      Моите деца са вегетарианци,да има за бензинец,немотия майка му и прасе.

                      Днес аз май криво чета и трудно се прави сметка кое и колко,май важно било да харчи по 7 или 6 или още По-добре 5 и малко.То това хубаво ма няма,като си беден ги караш едни такива по 25 на 100 и къде 3те тона,трудно се смята какво дава един Дъстър примерно като го натоваря по магистралата с 1/3 от багажа който ми трябва,за пазенето ммммммм шапка свалям на Дъстсра,не се съмнявам,че е сила голяма........в класа си.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Съвсем омесихте 'стратегиите'
                        Ако съм у щатско, навярно бих действал точно като близнаците...
                        Е да, ама не съм там..
                        Ако вземеш един такъв 'безопасен' туч например у Норвежко, едно че ще те съблекат на центъра и ще те е'''ът щото не е екологично (последна справка за 2018 - 50% от продадените нови автомобили - електрифицирани, от които около 32% електрички)...
                        Второ бензина особено на север май подмина около 1.80Еврака/литъра (a на по-далечния север сигурно и над 2Евро/литъра...
                        Трето - с такъв 'камион' ще си обрал огледалата още на втората седмица я в някой кемпер, я в някое камионче.
                        За данъка да не говорим...
                        Затова и всеки си прави сам стратегията според гледката от собствената си камбанария
                        Това, не значи, че едната стратегия е грешна или по-правилна...
                        Обиколката на Европата (цивилизованата част) я правих с що годе нова, гаранционна джипка и бях много доволен...
                        Валентин Дрехарски пък си направи няколко разходки с раздрънкани Астра Ф... Като на една от предходните разходки Астрата се потрОши и доразпадна, та той просто я за*ба на някакъв баир из Киргизтан без да му мисли много - дори и да плати 100% мито, пак ще му излезе по-евтино от ремонт или евакуация Уверен съм, че и той е бил много доволен от избора си
                        А за масата и пазенето - в пътеписите в Дром имаше разкошен пътепис за едно пътуване от Урал до най-южната точка на Азия... За съжаление единият участник загива с един бус Фоклсваген... Ами не го е предпазило - дето се казва, да не те среща мечка.....
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Добре, че има балъци да си купят нови коли, за да има за тарикатите втора употреба!
                          Колеги, немотията ни не е оправдание за покупката на стар автомобил ( карам такъв в момента). Но с кеф бих си го купил и чисто нов, ако не срива семейния бюджет. Ама го срива. Преди десет години една стара дизелова Астра ме мотивира да си купя чисто нова Фабия ( прахосмукачка 1.2). Към момента е при родителите ми. За 13 години си спомням за подмяна на две бобини, механизъм за повдигане на стъкло , компресор на климатик и консумативи. С една година е по-старо Сорентото, но го притежавам от три. Два пъти съм го прибирал с репатрак( за смешни неща, добре, че се случиха в София), единия в особено важен момент в живота ми.
                          Какво се опитвам да кажа:
                          Старата кола- три години- две издънки= 1.5 на година, за срока на притежание.
                          Новата кола-13 години- нула издънки= 0
                          НАДЕЖДНОСТ ! Това е истината!
                          И въпреки всичко скоро няма да си продам Киата .
                          И въпреки всичко няма да си купя чисто нова кола ( поне засега).
                          Поздрави на всички!

                          Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                          Марин Райковски

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Нова кола = свободно време.Особено за тези които сами си правят нещата.
                            За скъсани нерви да не говорим и безсънни нощи .
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                              И това няма да ти хареса май.
                              Естествено, че не е супер-дупер, дори само според цената няма как да е. Аз и не твърдя че е. Обаче вземи покарай и сам ще се убедиш, че няма никакви проблеми да изпревариш тир. Криво изместихте темата, като започнахте да сравнявате дъстър със секвоя. Това ако го четат едни хора в румъния сега се радват и доволно потриват ръце. А в тойота някой плаче. Отделно, че спряганите 40 бона са за СУВ със всичките глезотии от ценовата листа. Тука дъстъра се харчи и не остава, чака се на поръчка. Чувал съм, че примерно и в Германия е така. Не може всички да не разбират. Иначе кусури си има, мога веднага да ги изброя и всеки сам да прецени може ли да живее с тях и дали да вложи 35 хил.лв в такъв. Щото комфорта при другите струва 60-70.

                              И една вметка относно магистралите - магистралата е измислена за да може да се поддържа висока скорост, постоянна сорост. А не за да се кара на нея като на затворено състезателно трасе. Тука поне всеки знае какви изпреварвания се предприемат и от бавни, и от бързи самоубийци.

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              Нова кола = свободно време.Особено за тези които сами си правят нещата.
                              За скъсани нерви да не говорим и безсънни нощи .
                              Хабсолютно.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Кой кьде какво сравнява може да прочетеш пак ако искаш,Дъстър със Секвоя,майтап да няма,сравни ги ти
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X