Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    8 не знам,3 петилетки вече на дълго двойно,на градско тройно на това 8,това 8 го имам в литри като масло и багажника,е така да има.

    Аз я грея сигурно с 3,по някаква причина оборотите и падат след около 7 минути работа на място,фучи с 1300 оборота.......ма това не се смята,това е греене само.

    Всеки си знае,117 кинта застраховка и 120 кинта регистрация на 381 коня мотор,да харчи колко иска ма да върви.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      На дизелов дъстър ако се не лъжа му дават 157км/ч максимална скорост.
      Лъжеш се. Има разни дизели в ценовата листа, и нито един под 160.
      А реално, на равно развиват малко повече, пробвано е

      95 к.с. 4х2
      -------------
      макс. = 167
      0-100 = 12.6

      110 к.с. 4х2/4х4
      ----------
      макс. = 171/169
      0-100 = 11.8/12.4

      115 к.с. 4х2/4х4
      -------------------
      макс. = 179/175
      0-100 = 10.5/12.1
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Ма тя и Микрата ги вадеше тия цифри,но като се покажеш зад ТИРа и брат ти вика Давай де....е давам де......ебаси

        100 коня дизелче как и да го въртим става да си джиткаш из града и да не те притеснява много 3 пръста сняг,магистрално натоварено е нЕма нужда.

        Мойта душа трудно приема тия 40 бона,20-25 как да е ма 40 за градска сапунерка аз не давам ......ма така е,като е беден човек е така
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Аз бих хвърлил едно око на новия турбо бензин - 1.3 150 кс. По-добри показатели, по-висока мощност, висок въртящ момент, малко по-висок разход на гориво. Още е нов и няма достатъчно информация.

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
            Аз бих хвърлил едно око на новия турбо бензин - 1.3 150 кс. По-добри показатели, по-висока мощност, висок въртящ момент, малко по-висок разход на гориво. Още е нов и няма достатъчно информация.
            Каквато и да е информацията, то е ясно, че ще е по-зле от 1.5 ДЦИ мотора. Каквито и турбини да му наблъскаш...."there is no replacement for displacement''. Натоварва се термично мотора и от там силно завишен разход. ВАГ не напразно в по-новите модели повдигнаха кубатурата за турбо бензините от 1,4 на 1,5. Тези пък 1.3 - супер, няма какво да кажа повече На тази машина и трябва добър 2-литров дизел/бензин с поне 350 НМ и минимум 150 к.с., като отдавам приоритет на въртящия момент, за да се мести прилично и да има ресурс за поне 300-350к км. Колко според вас ше изкара този 1.3 мотор....,който ще е вечно на ръба на възможностите си? За мен е ясно, с мъка колкото е гаранцията Това е модерното автомобилостроене!

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              За писалите няколко човека по-горе за карането по магистралите в Германия: Много зависи, за коя част на Германия говорите. Аз живея до Хамбург и съм с ограничение 120км/ч, но със 150 си карам спокойно, защото след (ако ме спрат) махането на 5% толеранс остават към 20км/ч грубо скорост над реарешената, за която никой извън населеното място не те спира. Друго е положението като се подмине Хамбург на юг към Хановер - всякакви ограничения отпадат на доста места, а приближавайки Франкфурт на Майн или пък Мюнхен атм почти ги няма тия ограничения. Аз миналата година с моя звяр съм карал с 200 на километража с пълен до горе от товар Джип до Мюнхен и си изпреварвах спокойно в лявата лента. Да, тук често има полемики сред политиците да сложат ограничение от 130км/ч, но това или са някои от зелените идиоти, дето признават джендърите и докараха всичката арабска сган тук да ги хрантутим или някой закъсал с рейтинга си политик. Направят ли го това тук с оганичението специалистите казват,че броят на задръстванията ще се вдигне лавинообразно - тогава зелените ще пропищят от завишение на СОх и NOx.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                Лъжеш се. Има разни дизели в ценовата листа, и нито един под 160.
                А реално, на равно развиват малко повече, пробвано е

                95 к.с. 4х2
                -------------
                макс. = 167
                0-100 = 12.6

                110 к.с. 4х2/4х4
                ----------
                макс. = 171/169
                0-100 = 11.8/12.4

                115 к.с. 4х2/4х4
                -------------------
                макс. = 179/175
                0-100 = 10.5/12.1
                Сугурно си прав, не обръщам внимание на максималната скорост.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  "Тапи" по автомагистралите се получават когато някъде има "ботълнек" и скоростта падне под 30-50км/ч. там. Факт. Това се случва, когато има ремонт или ПТП в даден участък. Справка - Хемус и Тракия Петък/Неделя следобяд. Ремонтите ясно - там няма какво се направи. Сега, ПТП-тата дали са функция с прав или обратен знак на скоростта мисля, че всеки поне средно интелигентен може схване и сам без да му се подава сдъвкано по "правилният" начин. Относно емисиите, те също най-малкото са функция на изконсумираното гориво и всеки с 6ти клас би могъл да си направи една сметка при скорост от 110 и 160км/ч, например какво става с разходът, а от там и с излъчените емисии.

                  А иначе една износо ориентирана и монополна ЕУ икономика произвеждащи и мощни и бързи(и скъпи) автомобили винаги би имала нужда от "писти", където потенциални и настоящи клиенти да намират логика в покупката на мощен и скоростен автомобил доказвайки(си) на околните, че има смисъл от този по-нов и и скъп модел/двигател, щото иначе, нали.....
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                    "Тапи" по автомагистралите се получават когато някъде има "ботълнек" и скоростта падне под 30-50км/ч. там. Факт. Това се случва, когато има ремонт или ПТП в даден участък. Справка - Хемус и Тракия Петък/Неделя следобяд. Ремонтите ясно - там няма какво се направи. Сега, ПТП-тата дали са функция с прав или обратен знак на скоростта мисля, че всеки поне средно интелигентен може схване и сам без да му се подава сдъвкано по "правилният" начин. Относно емисиите, те също най-малкото са функция на изконсумираното гориво и всеки с 6ти клас би могъл да си направи една сметка при скорост от 110 и 160км/ч, например какво става с разходът, а от там и с излъчените емисии.

                    А иначе една износо ориентирана и монополна ЕУ икономика произвеждащи и мощни и бързи(и скъпи) автомобили винаги би имала нужда от "писти", където потенциални и настоящи клиенти да намират логика в покупката на мощен и скоростен автомобил доказвайки(си) на околните, че има смисъл от този по-нов и и скъп модел/двигател, щото иначе, нали.....
                    Има и друг момент. Определено НЕ е вярно, че с 90 км/ч и със 190 км/ч се стига от София до морето за едно и също време. Ние сме миниатюрна държавица и можем да си плямпаме за "Път време няма", ибо от Софето до морето пътуваме сравнително рядко - 2-3 пъти годишно. Ама не е все едно дали ще стигнеш от София до Кьолн например за 1 или за 5 дена, нали?

                    А катастрофи и смъртни случаи имаше в същото количество и по Таатово златно време, когато Васко Кеца пееше "Със сто километра в час аз летяяяяяяяяяяяяяяя....!!!"
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Тъкмо се прибрах... София-Ямбол-София 595км за 5ч50мин... Доставих едно ремарке... За да се стигне за това време, трябва да се поддържа скорост 120-140кмч, че и повече... Ако бях карал с 90, щях да се прибера за вечеря /ако не ме е утрепал някой ТИР/
                      За да се движи спокойно със 140 един автомобил, трябва максималната му скорост да е поне 180... Иначе се мъчи...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Тъкмо се прибрах... София-Ямбол-София 595км за 5ч50мин... Доставих едно ремарке... За да се стигне за това време, трябва да се поддържа скорост 120-140кмч, че и повече... Ако бях карал с 90, щях да се прибера за вечеря /ако не ме е утрепал някой ТИР/
                        За да се движи спокойно със 140 един автомобил, трябва максималната му скорост да е поне 180... Иначе се мъчи...
                        Това важи за по старите, ето на това дават максимална 178 км.ч.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6BF3944D-CCAF-4045-800A-632A7A116094.jpg
Прегледи:1
Размер:275.3 КБ
ID:5807756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5D60625B-0540-4071-8F13-DF52A450D97F.jpg
Прегледи:1
Размер:261.6 КБ
ID:5807757
                        8)

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          На доста коли максимална скорост се постига около 3000об.м.
                          8)

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Първоначално публикуван от astrolet Преглед на мнение
                            Колко според вас ше изкара този 1.3 мотор....,който ще е вечно на ръба на възможностите си?
                            Малцина са хората които при търсене на кола на първо място се замислят "колко ще изкара". По-скоро това е нещо за което въобще не се замислят. Нова, стара, все същото. Дори тук в темите за джип на старо като критерии никога не се споменава колко очакват да изкара. На първо място се търси икономичност, от там и наплива на по-малки двигатели. Маркетинга прави анкета "от какво се интересуват хората най-много" и това е. \_(ツ)_/

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Въпроса е как и дали се постига тази икономичност. Да поддържа скорост 130-140 км/ч, една малолитражка ще е на около 3000 оборота. Един стандартен SUV с двигател 2000-2300 кубика , 140-170к.с. ще ги прави с 2200-2500 оборота.
                              Същата малолитражка си я представям лятото на път към морето например: 2-3 човека, багаж, задължителните фарове + климатика- ми тя в баира вече е умряла на 80-110 км/ч. или в най-добрия случай е на предела, недай Боже да трябва да изпревариш.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Под "икономичност" се разбира разход при 90/120 и градско и съответно новите гонят минимални стойности... Кой нормален човек кара с 90-120 на дълъг път Оттам се оказва, че малолитражката е по-икономична на градско, отколкото на магистрала
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X