Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Мой колега от югоизточна България редовно го засичат да кара Дъстъра със над 160...и така вече 3 години .
    На дизелов дъстър ако се не лъжа му дават 157км/ч максимална скорост.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      На дизелов дъстър ако се не лъжа му дават 157км/ч максимална скорост.
      Колега, благодаря за споделения репортаж! НекоИ си ,,помИнаха'' с тебе и с твойто сувче, с голяма доза комплексарщина!
      Темата е - новите ...

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
        Първия сув на света не беше ли лада нива а втория сузуки витара или се бъркам.
        Като име, Форд Бронко е първия рекламиран като СУВ, 1966г. Иначе трябва да спорим що е СУВ.

        От новите, Джип, Рейндж, Тойота и Нисан все още пускат сериозни неща. На останалите намирам за най-сериозен недостатък тенденцията да се намалява просвета отдолу. Дори да са мислени за асфалта, все пак трябва да включат и асфалт с дупки

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Мой колега от югоизточна България редовно го засичат да кара Дъстъра със над 160...и така вече 3 години .
          То това е почти максималната скорост.

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            21 век,40 бона и 140 се моташ в дясна лента с ТИРовете у всяка нормална държава.

            Това може да става да си катериш Симеоново или Драгалевци като вали дъжд,за друго аз поне не го виждам.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              21 век,40 бона и 140 се моташ в дясна лента с ТИРовете у всяка нормална държава.

              Това може да става да си катериш Симеоново или Драгалевци като вали дъжд,за друго аз поне не го виждам.
              Българина традиционно смята Германия за нормална държава, че дори еталон. Тия излезе информация, че там обмисляли да въведат ограничение от 130км/ч на магистралите.
              Аз тука в бг повече от 120 по нашите магистрали не карам, рядко със 140. Иначе съм поддържал и 180, не вдигал а поддържал, макар и да е яко лашкане по някои участъци. Даже с една ес8-ца при 230 се осветка и загуби мощност, ама те понеже са скъпи съвременни коли и им е трудно след 200. Двеста хиляди километра пробег де.
              Отделно като тръгнеш от бг къде и да е по европата, все си в ограничения. Сал един аутобанен туризъм остана, дето го практикуват богатите и красивите.

              Половин Испания сме обиколили четирима възрастни с багажа с хечбек рено меган. Познай с кой мотор. Разбира се у българската диаспора на места имаше и малко по-заможни българи с пушлявещи ес класи. И то от тия най-гадните ес класи, сещаш се, след твоя модел.

              Иначе и в София в задръстването се срещат стари секвои, и всякакви други, всеки си знае себе си. И аз бих я карал секвоята в задръстването, ама когато мога да си позволя нова от магазина и без да ми товари бюджета, сещаш се. В другия случай предпочитам задръстера, с пластмасовите му недостатъци.
              Последно редактирано от Самодържец; 24-01-19, 07:32.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                21 век,40 бона и 140 се моташ в дясна лента с ТИРовете у всяка нормална държава.

                Това може да става да си катериш Симеоново или Драгалевци като вали дъжд,за друго аз поне не го виждам.
                Напълно съм съгласен със Самодържеца....
                Във всяка една нормална държава се 'моташ' в лявата лента със 140 и се ослушваш дали не си превишил с много. А ако знаеш, че поУицаите са по-стрикти и не позволяват +10км/ч - смъкваш на 130 пак в лявата лента и туй-то
                Дори и в Германия - ако се движиш със 160 доста рядко те изпреварва някой... А тировете - си кютат доста по-бавничко и като има знак 'не изпреварвай камион' - не изпреварват
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Напълно съм съгласен със Самодържеца....
                  Във всяка една нормална държава се 'моташ' в лявата лента със 140 и се ослушваш дали не си превишил с много. А ако знаеш, че поУицаите са по-стрикти и не позволяват +10км/ч - смъкваш на 130 пак в лявата лента и туй-то
                  Дори и в Германия - ако се движиш със 160 доста рядко те изпреварва някой... А тировете - си кютат доста по-бавничко и като има знак 'не изпреварвай камион' - не изпреварват
                  Нали знаеш, че и при Боса има ограничения на скоростта.... Там да не би да поддържат скорост 100-140 мили/ч. Не че секвоята може толкова де. Предполагам, че масовото ограничение извън градовете е 60ми/ч.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    65 е,на места 70,Секвоята е карам бавничко в десните ленти с около 75,но с Якимата на тавана вдигна 107 мили и я спънах,че не бях сигурен в гумите.
                    Виж магистралните хулигани подържат по 180 км/ч че и горница,нито им тежи ни им е постижение това пък заедно струват колко предния капак с джантите на това Румьнското.

                    Няма значение тук,няма и там,карал съм преди 3 петилетки малко из Европата и да дам 40 бона за нещо което се задъхва на 140 поне аз не се виждам,всеки си знае за него си.

                    Да дам и за 4рънър 80 бона не си го представям,ебати мерака трябва да е,гол рьньр 80 бимберици,ЛУДНИЦА.

                    Просто лично мнение,моите цифри са други от твоите цифри,да харчи ма да върви,не да се ослушвам дали е стигнало предела на силиците си.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Аз се чувствах доста некомфортно с тротинетката както в Германия, така и в ... Италия (не разбрах какви ограничения имат там, ама... ) При 140 км/ч изпреварваш разни кемпери и каравани (~ 120 км/ч) "с часове", ТИР-ове с минути, през това време зад тебе набиват спирачки някакви изникнали от нищото спиди-Гонзалеси и се чудиш дали ще успеят да спрат. Една кола трябва да има резерв, "ряз", да може за секунди да ускори от 140 до 180 примерно, за секунди, докато изпревариш.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Ей заинтригувате ме какво може БОАБАБА без да е пипан

                        Е го,може и да е на трупчета та да пълни километража така,все пак е колко 3 Ръмьнеца на килца.

                        Само на дърво няма се обиждаме,да го знам защо дава по 25 на 100

                        https://m.youtube.com/watch?v=A7Q9nEUxRKo
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Аз се чувствах доста некомфортно с тротинетката както в Германия, така и в ... Италия (не разбрах какви ограничения имат там, ама... ) При 140 км/ч изпреварваш разни кемпери и каравани (~ 120 км/ч) "с часове", ТИР-ове с минути, през това време зад тебе набиват спирачки някакви изникнали от нищото спиди-Гонзалеси и се чудиш дали ще успеят да спрат. Една кола трябва да има резерв, "ряз", да може за секунди да ускори от 140 до 180 примерно, за секунди, докато изпревариш.
                          Втори път за последните 6 години нещо свястно да излезе от тебе,кой не се е напъвал към Бренера с Нисан Микра и трима вътре той не знае какво е.
                          Е може и с Нисанче ма то беше 350 евро,не 40 бинки
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            65 е,на места 70,Секвоята е карам бавничко в десните ленти с около 75,но с Якимата на тавана вдигна 107 мили и я спънах,че не бях сигурен в гумите.
                            Виж магистралните хулигани подържат по 180 км/ч че и горница,нито им тежи ни им е постижение това пък заедно струват колко предния капак с джантите на това Румьнското.

                            Няма значение тук,няма и там,карал съм преди 3 петилетки малко из Европата и да дам 40 бона за нещо което се задъхва на 140 поне аз не се виждам,всеки си знае за него си.

                            Да дам и за 4рънър 80 бона не си го представям,ебати мерака трябва да е,гол рьньр 80 бимберици,ЛУДНИЦА.

                            Просто лично мнение,моите цифри са други от твоите цифри,да харчи ма да върви,не да се ослушвам дали е стигнало предела на силиците си.
                            Аз онзи ден като го тествах румънското съм писал - поддържа 140 без проблем.*Почти съм сигурен, че с багаж и пътници, и с кутия на тавана, пак ще ги поддържа но при друг разход разбира се. Скоро ходихме двама души общо 230 кила 30 кила багаж, с едно канго същия мотор, по магистралата човека го караше 140-160 без проблем, съответно при по-голям разход. Ама той тоя по-голям разход е примерно 7-8/100, а не както в ограниченията 5-6/100. При тебе тия 8/100 са ти само за багажника и гумите
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              8 не знам,3 петилетки вече на дълго двойно,на градско тройно на това 8,това 8 го имам в литри като масло и багажника,е така да има.

                              Аз я грея сигурно с 3,по някаква причина оборотите и падат след около 7 минути работа на място,фучи с 1300 оборота.......ма това не се смята,това е греене само.

                              Всеки си знае,117 кинта застраховка и 120 кинта регистрация на 381 коня мотор,да харчи колко иска ма да върви.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                На дизелов дъстър ако се не лъжа му дават 157км/ч максимална скорост.
                                Лъжеш се. Има разни дизели в ценовата листа, и нито един под 160.
                                А реално, на равно развиват малко повече, пробвано е

                                95 к.с. 4х2
                                -------------
                                макс. = 167
                                0-100 = 12.6

                                110 к.с. 4х2/4х4
                                ----------
                                макс. = 171/169
                                0-100 = 11.8/12.4

                                115 к.с. 4х2/4х4
                                -------------------
                                макс. = 179/175
                                0-100 = 10.5/12.1
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X