Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Какво ще рече нищо общо?
    Сега погледнах соренто от '14 година и до 150км - най-евтиното 36 хил.лв стария модел. Актуалния модел - от 43 хил.лв.
    У нас пазар /избор/ има само при колите до 10 000лв... При по-скъпите и нови почти няма предлагане... Аз като си купувах Кадито, в БГ имаше само 2бр, доста по-скъпи и на много повече километри /да не говорим, че 1км в БГ = 2км в Зап. Европа/...

    Не казвам, че е лош Дъстъра, а че не всеки се задоволява с 1.5 мотор и "компактен" размер на купето... Особено за дълъг път семейно!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Вече има доста предлагане на СУВ, на цени близки до максималната за Дъстър. Само нещо на клиренс не го докарват .
      Пример - за форд Куга имаше добра оферта тия дни.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение

        Не казвам, че е лош Дъстъра, а че не всеки се задоволява с 1.5 мотор и "компактен" размер на купето... Особено за дълъг път семейно!
        А аз не казвам, че е някакво чудо невиждано. Но при цени под цената на топ изпълнението все още остава един честен автомобил с гаранция. Както се казваше в един тест ако не бъркам в Австралия - автомобил за живота. Просто си избирам СУВ, защото си смених мирогледа и смятам, че са практични автомобили, при които сеправи опит за съчетаване на различни качества.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          А аз не казвам, че е някакво чудо невиждано. Но при цени под цената на топ изпълнението все още остава един честен автомобил с гаранция. Както се казваше в един тест ако не бъркам в Австралия - автомобил за живота. Просто си избирам СУВ, защото си смених мирогледа и смятам, че са практични автомобили, при които сеправи опит за съчетаване на различни качества.
          ...като добавим, че при някои производители се получава горе-долу, при други не съвсем...Да му е честита на колегата, и да и навърти на Дачията много и безпроблемни километри! Като цяло не е моят автомобил, но това е друга тема. Просто не мога (а и не искам) да схвана идеята на даунсайзинг-а....ми не става с 1.4-1.6 л. мотори и евтина пластмаса....ама това си е мое мнение де Проблема не е в производителя...а в пазара като цяло. Това се иска/налага, това се предлага на съответната цена.

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            На кой колега?

            Нищо му няма на мотора. Върви добре харчи малко. Следващата крачка след тия мотори са хибриди и електромобили, до изчезването на двг ... в Европа. Че в други части на света още ще се търкалят.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Нищо му няма на мотора. Върви добре харчи малко.
              Малко погръмва:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180505_121006.jpg
Прегледи:1
Размер:367.8 КБ
ID:5807004

              Ма туй ако се опиташ да вдигнеш над 140 км/ч с него. Умна машинка - наказва за неспазване на ограниченията по Боковите мЪгистрали.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Малко погръмва:
                ...
                Ма туй ако се опиташ да вдигнеш над 140 км/ч с него. Умна машинка - наказва за неспазване на ограниченията по Боковите мЪгистрали.
                Всеки втори, или по-често?
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  Всеки втори, или по-често?
                  Ми след като ми гръмнА на мене и мА оставѝ наполВината път София-Бургас, почнаха масово да ми обЕсняват, че това нещо (1,5 dCi) с повече от 120-130 км/ч посмъртно не требвало да се кара! Ни ново (щот се "разработвало"), ни старо (щот требе да го пазиш). Моят форумен прЕател КikiT на едно място тук беше написАл инструкциЙ как се кара и поддържа таквоз.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Да бе, те служебните Дачии само до 120км/ч се карат...а нещо не се чува да се трошат. Да не говорим, че го слагат и в някои Мерцедеси баш тоя дизел.
                    Мой приятел подкарва понякога баш служебен Дъстър дизел 4х4 от първите, вика много харчи...па основно сам си пътува по командировки... Оказа се, че на магистрала под 140 гледа да не пада и малко отгоре, че нали "толко е разрешено с толеранса". Разхода около 7,5-8/100.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Ми след като ми гръмнА на мене и мА оставѝ наполВината път София-Бургас, почнаха масово да ми обЕсняват, че това нещо (1,5 dCi) с повече от 120-130 км/ч посмъртно не требвало да се кара! Ни ново (щот се "разработвало"), ни старо (щот требе да го пазиш). Моят форумен прЕател КikiT на едно място тук беше написАл инструкциЙ как се кара и поддържа таквоз.
                      Мой колега от югоизточна България редовно го засичат да кара Дъстъра със над 160...и така вече 3 години .
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Гагич не си прав - явно си изтеглил късата клечка.
                        Аз пък знам, че този мотор на Рено е добър. Имам Дъстър от 5-6 години с такъв мотор. Никакви грижи за това време освен един датчик на турбото за 180лв със смената. А се кара кофти мног градско...
                        Куцичка е, бавничка е, шумничка и не е толкова евтина(4х4) но не създава грижи, икономична е и минава навсякъде.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          1.5 dci е масов мотор. Монтира се дори на мерцедес.
                          Ако има един гръмнал, това не означава, че останалите няколко милиона също ще гръмнат.
                          Моят кара 7-а година и до тук съм супер доволен от мотора.
                          dragomir_68 скоро обяви 700 000 км с този мотор - питайте него.
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            ...минава навсякъде.
                            Какво имаш предвид? Като разните стари "Тойоти" дето си ги тунинговаш?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Каптур 1.5 Дци на жената, когато се случва да го карам по магистрала и бързам, не е имало проблем и си поддържа 170 км/ч по магистралата.
                              Това е един от най-читавите съвременни дизелови двигатели в този клас (на база коне и кубатура).
                              И е куче, издържа много, имам доста познати с фирмени логани, които отдавна минаха 300 К, някои ги смениха с докери със същата моторетка.
                              Имаше проблеми с ранните 1.5, дето бяха евро 3.
                              Което не означава, че не си карък, Гагич. Винаги може да се случат куци случки с всякаква кола.
                              Но конкретно тва двигателче е едно от най-успешните.
                              Последно редактирано от Quest; 23-01-19, 19:41.

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Какво имаш предвид? Като разните стари "Тойоти" дето си ги тунинговаш?
                                Имам предвид, че колата си се движи навсякъде вкл в лед и сняг. За гората не знам. Но няма да се даде лесно, съдейки по това кето видях на едно Балкан-Бреслау.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X