Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Pasasat 4motion 2001-2003г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: VW Pasasat 4motion 2001-2003г.

    Така е. Ако говорим за моделите им в цитираният диапазон от време на производство, много ми допадат дизеловите им двигатели. Даже ако трябва да бъде честен - впечатлен съм!
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      От: VW Pasasat 4motion 2001-2003г.

      Ако позволите да върна темата в изначалната и прозаичност...
      Понеже имаХ такъв пасат 4Motion - B 5.5, 1.9 TDI, AVF Мотор, 6 скорости - най-вероятно такъв търси колегата.
      Ще започна с хубавите неща - голям, комфортен автомобил с голям за двигателя си вътящ момент - 310 нютонМетра. При шофиране създава впечатлението, че можеш да изпревариш всеки... и в повечето случаи наистина можеш...
      През зимата това е автомобилът за сняг в града - никога не занесе и не забуксува, стотици пъти ме е вадил от невъзможни места, които са все още непочистени, няколко пъти ми се е налагало да отида на работа рано, преди снегорините и никога не съм имал проблеми (да отбележа пак - говоря за в града и за пресен мек сняг - не говоря за големи преспи в планината).
      Другото, което може да ви се стори смешно, но се оказа доста важно - климатроникът му работи безупречно през лятото и през зимата - оцених го едва след като си смених автомобила...
      Що се отнася до ходовата част - ремонтите въобще не са толкова много, колкото се описват във форумните легенди - за три години се наложи да сменя 3 носача и накрайниците... окачването е различно от това на "стандартните" пасати и не е бог знае колко по-скъпо...
      Системата 4х4 е с Торсен и елекронен блокаж на предния диф, като се се вземат данни от датчиците за ABS-a. Имаш всички системи налични към годината на производство ESP, ASR, EBD (както споменах)...
      и сега лошото - системата 4х4 е единственото, което НЕ се развали в този автомобил докато го карах... Турбо, серво, дюзи.... бях стигнал до там да се чудя какво не е поравил майстора, ако сумата в сервиза не е четирицифрена.... а влизах често в сервизите и в един момент се оказа, че не мога да разчитам на този автомобил... и така се разделихме с него...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X