Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7 местен проходим джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 7 местен проходим джип?

    Първоначално публикуван от nikogo Преглед на мнение
    До колкото виждам предложенията се въртят около Тойота Ленд Крузер 120 и едно Нисан Патрул. Ако се спирам на тях може ли да ми кажете с какви двигатели и от коя година. То е ясно, че каквото намеря за тази цена, но все пак по-добър двигател? Другото е че наистина ще ми трябва и за магистрално возене все пак някак си трябва да стигна до планината. Примерно София - Централна Стара планина. И още нещо да разбирам, че за това което търся nissan terrano и pathfinder не са удачен избор? Иска ми се някак си да имам поне два изявени фаворита, за да мога да преценявам вече и според пазара и цената.
    Нямам претенции да съм специалист, но за този бюджет който си си определил, 120 еле пък Г = беля.
    За тераното, що да не става, зависи колко ще Ви е офроуда. Има доста теми във форума за Патрул и Терано. Ползвай търсачката и ги прочети. Много неща ще ти се изяснят.
    Успех

    Коментар


    • #17
      От: 7 местен проходим джип?

      Първоначално публикуван от nikogo Преглед на мнение
      Идеята е тръгваме от града 6-7 човека ще има извънградско шофиране по пътищата, така че комфорт като климатик е задължителен и отиваме в планината, като там, където очите ни видят или максимално проходимо.
      Кажи и каква ще е целта на ходенето в планината. Ако е само за разходка всичко ще ти свърши работа. Стигаш до където стигаш и после пеш. Ако е за работа и например трябва на всяка цена да отидеш до обект, който се намира в планината е друго.

      P.S. Иначе това за което кок4о1 пише е 80-тка.
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • #18
        От: 7 местен проходим джип?

        за 7 човека проходим джип ми звучи така:
        ТЛЦ 7-ма серия
        http://suchen.mobile.de/auto-inserat...t=FOUR_OR_FIVE
        или така ТЛЦ 105
        http://suchen.mobile.de/auto-inserat...t=FOUR_OR_FIVE
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          От: 7 местен проходим джип?

          А тук никой не спомена HYUNDAI TERRACAN, може да не е за тежък офроуд, но се справя добре извън пътя. Мисля че колегата Skorpion_BG продаваше неговата, 7 местна дълга.

          Коментар


          • #20
            От: 7 местен проходим джип?

            На Теракана 3-ия ред седалки е фиктивен - не става за големи хора. Иначе джипката си е екстра, ако ми трябва джип за 10 бона бих я купил веднага!
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              От: 7 местен проходим джип?

              Погледни и ТЛК95, вписва се в бюджета и ще е със значително по-нисък разход от стотицата.

              Коментар


              • #22
                От: 7 местен проходим джип?

                и значително по-тясен на 3-ия ред...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: 7 местен проходим джип?

                  Трябва ти или голям седем местен джип, или високопроходим бус.
                  Второто определено ще предложи повече комфорт на всички пътуващи, но пък такава техника е по-рядко срещата и от това следва каквото следва
                  Седем местен джип - колкото по голям толкова по-просторен за всички(най-общо казано!).
                  Щом ще искаш да минава малко повече от бордюри и обикновени черни пътища дето и с жигула можеш да ги минеш, то джипката ще трябва да има съответната екипировка.

                  Моето мнение: ако имаш бюджет 15к, вземи един джип за до 9-10к и с останалите пари го облсужи, за да може да разчиташ на него където и да идеш, и го подготви за по тежки терени - адекватни гуми(!), лебедка, защити отдолу. Ако багажното не ти достига като качиш 7 души сигурно ще се наложи и хубав таванен багажник да монтираш.

                  За тези пари - Дискавъри каквото колегата ти предложи по-горе или пък дълъг нисан патрул. За тойота мисля, че няма да ти стигнат парите?
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #24
                    От: 7 местен проходим джип?

                    При тия изисквания и с тоя бюджет аз бих се оглеждал за Диско 2 или ТЛК 90.
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #25
                      От: 7 местен проходим джип?

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      и значително по-тясен на 3-ия ред...
                      И оная работа докрай и душата в Рая...просто няма как да стане...всичко е въпрос на компромис.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 7 местен проходим джип?

                        GR Y61. Един от последните истински джипове на паза. Последния ред седалки е по-комфортен от предния на някой леки коли. Когато са монтирани почти не остава място за багаж. За тия пари не можеш да вземеш свестна Гелендия нито голяма Тойота. Освен Патрола, само Тойота може да предложи обем и проходимост но не знам дали ще стигнат парите за запазена. Мерцедеса за 15000 ще е с умрял мотор и спартански.
                        Всичко останало са компромиси.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          От: 7 местен проходим джип?

                          120ка под 25-30000 прилична няма , трябва да е с 5степенната скоростна кутия някъде края на 2004та ли ен знам кога точно я обновяват и задължително автомат.

                          Коментар


                          • #28
                            От: 7 местен проходим джип?

                            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                            120ка под 25-30000 прилична няма , трябва да е с 5степенната скоростна кутия някъде края на 2004та ли ен знам кога точно я обновяват и задължително автомат.
                            Какво и е проходимото на 120ката ... по-точно до къде?
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #29
                              От: 7 местен проходим джип?

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Какво и е проходимото на 120ката ... по-точно до къде?
                              И аз това се чудя още от началото на темата?!?
                              Човека пита за проходима машина за екслоатация в Балкана,а тук му се предлага ТЛК-120.
                              Дайте да мислим преди да пишем...---едва ли ще е приятно и за собственика и за 120-ката да я навреш по пътеките на Джуганите и Виетнамките.

                              Коментар


                              • #30
                                От: 7 местен проходим джип?

                                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                                GR Y61. Един от последните истински джипове на паза. Последния ред седалки е по-комфортен от предния на някой леки коли. Когато са монтирани почти не остава място за багаж. За тия пари не можеш да вземеш свестна Гелендия нито голяма Тойота. Освен Патрола, само Тойота може да предложи обем и проходимост но не знам дали ще стигнат парите за запазена.
                                Всичко останало са компромиси.
                                Колега ако трябваше да препоръчаш нещо, което да отговаря на условията дори и не за тези пари кое би било? Искам просто нещо, което да ми върши въпросната работа, ако не, ще се наложи дори да изчакам известно време.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X