Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Jeep Wrangler

    Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
    В този случай ("късите" дълги бази) разликата е 11 инча или ~30см. Не мисля че 30 см. отгоре ще дадат много при возене на повече хора и товар, а при някой условия (в гората например)могат да влошат сериозно проходимостта, така че не виждам смисъл за себе си да гледам за ънлимитед.


    Ами аз съм ги карал и двата.Късия последния път на пожара на Витоша ми трябваше още място и тогава се замислих за дългия.Ако мислиш че вдигнат къс е по добър на страничен наклон и вътре да ти е детето добре.Останах с впечетлението че не ти трябва джип за екстремни състезания.При дълго возене на късата база отзад пасажерите почват да плачат след тридесет минути и то на обикновенна разходка.При окачване и гуми 35"дългия ако не е за траялно състезание на места е дори по проходим.30 см. при повдигнат джип са гаранция за по добро пътно поведение и контрол при занасяне на хлъзгав терен.При по бързо каране по неравности представа нямаш за какво предимство става въпрос.Това го казвам от опит а не да си бърбориме.Не продавам дългия и не знам дали въобще се продава за да не се обърка някои в писаното от този пост.При добро желание може и да се намерят мостове 44"

    Коментар


    • #62
      От: Jeep Wrangler

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
      Ами аз съм ги карал и двата. ...
      Май се омешаха понятията.

      Дълъг TJ (2.6 м) си е ОК. Ама дълъг JK (> 2.9 м) e кажи-речи колкото дълъг Патрул бе, братче ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        От: Jeep Wrangler

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Май се омешаха понятията.

        Дълъг TJ (2.6 м) си е ОК. Ама дълъг JK (> 2.9 м) e кажи-речи колкото дълъг Патрул бе, братче ...

        За JK никъде поне до сега аз не съм писал.Пък и едва ли някой след тунинговането на такъв ще го вкара в драките.Началната цена на Рубикон за модела JK също така още е доста висока.На горните снимки дето е пуснал колегата TJ не са наджипени с окачвания и гуми 35"Лифтнат Ънлимитед TJ си седи доста висок и ако трябва да служи за разходки деца риба и тн. е в пъти по удобен и функционален за каране и пасажери.Просто при класическия ефекта на късата база го прави удобен само за двама души на предните седалки.
        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 14-09-12, 17:58.

        Коментар


        • #64
          От: Jeep Wrangler

          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
          Мисля, че Рубикон Unlimited-TJ и двата моста са DANA 44
          Точно така е но освен в магазина, Рубикон не се намира лесно в България.
          Балкан стар предлага само 2.8 Дизел с автоматична СК.
          Мостовете действително са Dana 44 HD
          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

          0885372997 - Дани

          Коментар


          • #65
            От: Jeep Wrangler

            Дайте мнения за този рубикон, моля.

            Сори, правила.

            Прекалено ли е дълъг за сериозен джип?
            Последно редактирано от Паджеровод; 19-09-12, 16:49. Причина: линк
            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

            0885372997 - Дани

            Коментар


            • #66
              От: Jeep Wrangler

              Продава го колега от форума, а и близнаците също могат да ти кажат за какво става този джип.

              не е прекалено дълъг за твоите нужди /според мен/
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #67
                От: Jeep Wrangler

                Начина по който е повдигнат е достатъчен за тежки терени.Има си оригинални блокажи и усилени мостове.И най важното задна врата за чаветата.Деца трудно се качват във висок и с две врати Вранглер.Ако няма да ставаш шампион по Траял е подходящ за разходки и тн.Зурлестата предна броня се маха слагаш един лебед и готово.Ако ти беше толкова важно вече трябваше да си пробвал къс и наджипен Вранглер и да споделиш тук свойте впечатления.При дългия спестяваш и едни 500 до хиляда зелени за усилен двойно чупещ се заден кардан.А и този е съвсем друга генерация и предимствата му са повече от недостатъците спрямо стария модел.
                Късия има само едно предимство повече.Ако искаш да обикаляш сам или с приятел по чукарите е незаменим.Искам да кажа че на друсан терен жена ти и детето ще се качат само веднъж.Това е характерно за всяко возило вдигнато и къса база.Поне от моя опит това го знам със сигурност.[/QUOTE]
                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 19-09-12, 17:07.

                Коментар


                • #68
                  От: Jeep Wrangler

                  Колегата пуснал темата наистина най-добре е да се види с близнаците, да се качи, да покара, те да го повозят малко (да усети разликата) и после да реши какво точно иска, защото вариациите наистина клонят към безкрайност! Аз лично бих взел джипа на Влади и с разликата в парите спрямо първата обява в темата (и още малко отгоре), бих го превърнал в изрод безподобен. Има достатъчно компетентни майстори, които могат да направят всичко, а китовете се монтират за нула време... При наличност на чарковете, джипа се преобразява за една седмица от човек който знае какво прави! Другото ще е питане до безкрай...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Jeep Wrangler

                    Благодаря на всички за съветите! Търсенето и тестването продължават.
                    Не съм споделял впечатления, защото се тук има много по опитни от мен в разискваната материя. При конкретен въпрос ще отговоря, разбира се.
                    Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                    Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                    0885372997 - Дани

                    Коментар


                    • #70
                      От: Jeep Wrangler

                      напротив, важно е да споделиш ТВОИТЕ впечатления от пробваните джипки!!!
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #71
                        От: Jeep Wrangler

                        До момента съм карал лада нива, уаз и вранглер (модел 92 година - нищо общо с Рубикона). Возили са ме на терано, диско и черок. Различни условия, различни водачи.

                        Според това, което усетих и видях, вранглера и уаз-а са най-проходими при пролетно снежно-кално трасе.

                        Предполагам че сега собствениците на други марки ще скочат да си защитават джипките, та бързам да уточня че това е мое, субективно мнение.

                        Всичките бяха ръчка, някои бензин на газ други дизел. Малко ми е странно (в смисъл не съм го изпитал на гърба си) разпространеното тук мнение че е най-добре бензин автомат.


                        П.С. Планирам да се повозя с Близнаците преди да реша какво точно ми трябва.
                        Последно редактирано от danvan_; 20-09-12, 19:02.
                        Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                        Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                        0885372997 - Дани

                        Коментар


                        • #72
                          От: Jeep Wrangler

                          Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                          ... П.С. Планирам да се повозя с Близнаците преди да реша какво точно ми трябва.
                          Направо си отекъл ако те повозят с пипнатия Вранглер по купчините пръст в полето ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Jeep Wrangler

                            Огромни благодарности на дядо Владо - днеска минах кратък курс относно ще е това джип и има ли почва у нас. Кафето му е чудесно

                            Резултат: Освен за Рубикон дълга база (късата ми е тясна се оказа, не е моя Джип) започнах да се замислям за Гранд 4.7 Quad Drive
                            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                            0885372997 - Дани

                            Коментар


                            • #74
                              От: Jeep Wrangler

                              Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                              ... започнах да се замислям за Гранд 4.7 Quad Drive
                              Доколкото, общо взето, търсиш джип за гората, не мисля, че Гранд Чероки е особено добър вариант. Да, V8 и Quadra Drive хубаво, ама все пак това си е повече лека кола.
                              Докато за Вранглер има каквото се сетиш откъм варианти за офроуд тунинг, за Гранд-а изборът е съществено по-малък. Едното си е класически джип с рама, а другото си е самоносещо купе с интегрирана рама. Да вкарваш в гората нещо, дето няма къде да го подпре човек с джека ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Jeep Wrangler

                                Да, това е добър аргумент .... утре ще тествам един JK дълга база, ако не е ми е супер некомфортно и клаустрофобично вътре, нещата са ясни ....
                                Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                                Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                                0885372997 - Дани

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X