Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Wrangler

    Здравейте колеги,
    От доста време чета тук и съм редовен посетител на темите за разходки и хард разходки.
    Надъхал съм да си купувам джип (жена ми твърди че е криза на средната възраст ). По различни причини предпочитанията ми клонят към Джип Вранглер , модел след 2005г, но не намирам много мнения за тези джипове. Ще се радвам на всякакви препоръки и съвети относно модела :предимства ,дефекти и изобщо дали си заслужава.
    Джипът ще се кара предимно по черен път - зиме и лете, в гора и по висока планина, интересува ме и как се държи на кал и сняг. Търся джип, на който да разчитам при всякакви ситуации (ясно е че 100% сигурност няма) и съм се към машини с лебедка, бодилифт, ванти, както и читави гуми за кал / сняг / камънак.

    Ето този например много ми харесва, единственото което ме кара да се замисля е че е много напудрен и лъскав - не знам дали не е докаран на външен вид само за да се върже някой като мен, които не е запознат със всички тънкости на офроуд тунинга.
    Без да разбирам твърде ми направиха впечатление следните неща:
    Не са дали колко либри/кг е лебедката.
    Такъв модел не съм виждал по темите за лебедки тук
    Не е ясно (поне за мен) дали е закрепена читаво.
    В обявата са споменали климатик, а на снимката на таблото не забелязах копче за такъв.


    Предварително се извинявам ако въпросите ми изглеждат елементарни за хора, запознати с тази материя.



    Благодаря ви.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-04-13, 09:47.
    Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
    Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

    0885372997 - Дани

  • #2
    От: Jeep Wrangler

    добре си се насочил!!! но с този бюджет аз бих търсил Rubicon комплектацията
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Wrangler

      Този който си харесал го продават от 3 години в мобилето...
      Прочети тези теми, ако не си попадал на тях.
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=70923
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=89345

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Wrangler

        Да ясно ...
        Благодаря много за информацията и препратките.
        Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
        Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

        0885372997 - Дани

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Wrangler

          Неколко неща
          - читави гуми за кал, сняг и камъни в едно нема
          - вантите са полезно нещо като си намокриш чорапите да има къде да ги проснеш, а също така успешно плашат гаргите
          - за кво ти е скъпа кола - за гъзария или имаш излишни пари?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Wrangler

            Не бих казал гъзария - по-скоро - кефът цена няма.
            Кефят ме машини като проектът на колегата от предният пост.
            За съжаление, нямам толкова време (искрено му завиждам за ентусиазма и възможността да го приложи на практика) та се налага да търся нещо готово.
            Бях се отказал да съчетавам шосеен с истински офроуд джип, но четейки любезно предоставените препратки отривам, че е възможно. Като всяко нещо на този свят ще стрива пари но ... (виж първото изречение )

            За гумите може би не съм бил ясен - идеята да имам 3 комплекта за съответните условия.

            Едит: Видях че и в други теми си против вантите - би ли обяснил защо?
            Последно редактирано от danvan_; 09-09-12, 13:39.
            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

            0885372997 - Дани

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Wrangler

              Според мен един дърт вранглер и сам да си го наджипариш както си искаш Иначе, пак ще подскочат форумните капацитети, но реално на офроуд вранглера е най-доброто, поне с очите си каквото съм виждал, пък и чувал от много народ Само според мен, ако нямаш пари за харчене, вземи някой старичък до 10 000 и с останалите ще го направиш както си искаш и то според мен още 10 000лв ще са ти предостатъчни. Наскоро се продаде униаклен за 7 бона май беше, в почти чисто ново състояние.

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Wrangler

                Това е добро решение стига да открия подходящ рубикон ...
                Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                0885372997 - Дани

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Wrangler

                  Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                  Иначе, пак ще подскочат форумните капацитети, но реално на офроуд вранглера е най-доброто, поне с очите си каквото съм виждал, пък и чувал от много народ
                  Аз не се смятам за форумен капацитет, само че искам да попитам: ти лично колко джипа карал и от какви марки?

                  И сега ще обясня защо питам... Знаеш ли, че стандартние мостове, с коите пристигат Вранглери, а именно Дана 35/35С отзад и Дана 30 отпред, реално не позволяват дълга експлоатация в условия на тежък офф с гуми по-големи от 31", при стандартния за тях размер 29"? Почти всичко познати с Вранглери, Грандове и прочие имат сериозни проблеми с трансмиссии - мостове, кутии, кардани когато слагат по-големи, по-тежки или по-агрессивни гуми. При условие, че на пазара има доста джипове, коите на стандартна трансмиссия спокойно носят до 35"-ви гуми.....

                  Отделен проблем с масла за същите трансмиссии. Защото трябва да се слага точно определени, иначе живота на същата трансмиссия се съкращава в пъти. А при закъсване във водата е задължителна смяна на маслата в трансмиссия. В Плевен, или Ловеч, или Троян НЯМА откъде да се набави въпросното масло. Само с доставка от София или Варна....

                  ДА, Рубикона е ОК, фабрично с Дана 44, опционално с Дана 60. Което е съвсем друга бира.

                  И ДА, Вранглера много лови око, само че почти всички сериозно подготвени такива, освен къщичката отгоре и може би мотора/не е гаранция/ конструктивно нямат почти нищо общо с оригинала.....

                  Относно закупуване - имал съм Вранглер, и пак ще си купя. Влади 333 в момента, ако не го е продал междувременно, продава моя бивш Вранглер на МНОГО приятна цена. С МНОГО подобрения. Е, няма лебедка, ама тя се слага бързо.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Wrangler

                    Напълно съм съгласен.
                    Да уточня че търся или рубикон или нещо поне с дана 44. Както споменах не разполагам с време и познания за да купя и после да сменям мостове.
                    Благодаря на Rady1st за лс, но джип вранглер с мостове дана 35 не е нещо което би ме заинтригувало.

                    Едит:
                    Мнения за този рубикон?

                    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...934&f1=details
                    Последно редактирано от danvan_; 09-09-12, 18:45.
                    Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                    Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                    0885372997 - Дани

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Wrangler

                      Известен джип.... Парите похарчени от собственика на този джип към момента няколкократно надвишава продажната цена.....
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Wrangler

                        Нали ,колега,гледаШ ,ИЗЛЪЧВАНОТО СЕГА ПРЕДАВАНЕ С КОЛА НА КРАЯ НА СВЕТА,.Там показват,едно конструктивно недомислие на Вранглера,дори на античните и тъпи руски джипове,когато скъсаш полуоска не ти изпада колелото,вярно и там ако нямаш заварка на дифа престава да функционира моста но си караш без проблемно,и се прибираш на останалия ти здрав мост.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Wrangler

                          Споко, с дискови спирачки и на хамериканците не им испадат остатъци от полуоски..... Пробвано на ГрандЧероки...

                          ПП. Телевизия от няколко години нямам вкъщи... Така че няма как да следя модните тенденции :-)))))))
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Wrangler

                            Джийпа е готино нещо, особено ако имаш леля в уса да ти праща ъпгрейд китове.
                            В БГ май май си остава основно средство за гъзария.

                            А да, джип за гората не става за друго по доста причини, дори само заради фактите, че бързо заприличва на немска каска и повече от 90 поддържа трудно без да е опасен.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Wrangler

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              Известен джип.... Парите похарчени от собственика на този джип към момента няколкократно надвишава продажната цена.....
                              Убеден съм в това, но ми се вижда доста издухан ...
                              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                              0885372997 - Дани

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X