Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

    Фронтиерата е добра, но късата база. Дългата не е толкова проходима, защото е дълга и ниска, а това не я прави добра защото повечето тук сме си взели джипове най-вече заради високата проходимост. Винаги съм харесвал Терано, добро попълнение на Нисан. И дългата база е проходима, имам приятел с такава, който твърди, че няма грешка.
    За мен Тераното е по-добро от Фронтерата !
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #17
      От: Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Моето скромно мнение,че Фронтерата е с доста по-скъпа подръжка от на Тераното.в бизнеса с авточасти работя и това ми мнение трудно може да бъде променено.За японтците,колкото и да е има и алтернативни части внасяни от араби и други търговци.Сега...ясно е ,че не всичко е препоръчително да се взема алтернативно,поради не дотам доброто качество,но има и доста неща,които стават.При Фронтерата обаче...повечето неща /особено ако говорим за Фронтера В след 98г./ са само оригинални.Цените в Опел са доста солени ,а самия джип не се слави като особено здрав джип/нещо като около средно ниво по здравина/
      Сега...не знам как е пазара за части втора употреба,ама...за старата Фронтера примерно един мигач на втора употреба е почти невъзможно да се намери,а оригиналния струва 80лв. в Опел,така че не знам....
      Аз лично не бих се поблазнил по евтината фронтера...има защо да е в бюджета ти!!!
      П.П.Направи си труда и провери колко струва примерно воден радиатор за фронтера 2.2 16V екотек 2000г.....и може и да ме разбереш за какво ти говоря...
      П.П.П.Преди половин година си купих Терано 2 2001г..единия от критериите ми беше да не ми е тясно/а съм 106кг./...мога да кажа ,че Тераното в никакъв случай не е тясно.Джипа е повече от удобен и на дълъг път въобще не ме изморява,не ме заболяват краката,нито кръста...абе в това отношение едва ли Фронтерата ще е по-добре,така че...
      П.П.П.За твоя бюджет ако намериш Фронтера след 99г. ще е в долния ценови клас за модела и това крие рискове от "убавица" да седнеш на един голяяям "убавец"...
      Поздрави!
      740 лв. е радиатора. сигурно обаче има евтини аналози... няма как да е много по-евтино щото всичко е Исузо. Че е по-широко е безспорен факт. Че тераното е по-нестабилно също, не знам как е Нисаня ма фронтерата е поцинкована, макар че мойта германка беше раждясала отдолу. Всичко друго си е до състояние.
      Аз обаче не съм доволен от 2.2 мотора, муден и слаб е за това купе, кара се като лека кола, много е стабилна и спира страшно добре за разлика от А-то, обаче иска повече динамика за това вървене, вече съжелявам че не си взех 3.2-ка.
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        От: Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        740 лв. е радиатора. сигурно обаче има евтини аналози... няма как да е много по-евтино щото всичко е Исузо. Че е по-широко е безспорен факт. Че тераното е по-нестабилно също, не знам как е Нисаня ма фронтерата е поцинкована, макар че мойта германка беше раждясала отдолу. Всичко друго си е до състояние.
        Аз обаче не съм доволен от 2.2 мотора, муден и слаб е за това купе, кара се като лека кола, много е стабилна и спира страшно добре за разлика от А-то, обаче иска повече динамика за това вървене, вече съжелявам че не си взех 3.2-ка.
        И тераното е поцинковано, а по чувствителните места - двойно поцинковано и с допълнително покритие под боята. Ама пак ръждясва, рано или късно.
        По-нестабилно - въпрос на състояние на окачването. Моето върви с вратите напред по завоите и се хлъзга вместо да поднася. Обикновено обаче като ги купиш от моргите са поуморени и поклекнали. Возат меко, но се клатят. Пък и седалките са по-високо от на други джипки и това допълнително усилва усещането за клатене.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

          Здр. Аз карам паджеро 2 v6 3.0(близко до галопера) баща ми има фронтера 2.2 97-98. Скоро сменяхме заден диф. на фронтерата като си мислех че е по-тънка цената но 600 лв. втора ръка си е доста . Трябваше и да се смени маркуча между възд. филтър и двигателя и имаше само нов над 200 лв. Аз бих избрал Тераното

          Коментар


          • #20
            От: Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

            Какво мислите по въпроса-нов внос или карана в Бг?
            Танки грязи не боятся!

            Коментар


            • #21
              От: Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

              Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
              Какво мислите по въпроса-нов внос или карана в Бг?
              Каквото намериш. Въпроса е да е читаво. За мен по-важни са ръждите. Другото се прави, но разправията с гнилочи ми е силно неприятна работа.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Другото се прави, но разправията с гнилочи ми е силно неприятна работа.
                И предварително обречена ...

                Коментар


                • #23
                  От: Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

                  Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                  Какво мислите по въпроса-нов внос или карана в Бг?
                  Според мен нов внос и ...задължително без грам ръжда!
                  Всичко друго се поправя,ама тръгне ли ръждата...просто само закрепяш положението за известно време...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор между ОФБ/Галопер/ Терано

                    Но все пак се случва и тук да се намери поддържан автомобил с известна "история" и в прилично състояние. Въпрос на цена и малко късмет. Колкото до ръждите - подкрепям изцяло това мнение - веднъж започнали, борбата с тях е обречена, особено при напреднал стадий.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X