Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предстои ми покупка на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предстои ми покупка на джип

    Първоначално публикуван от yamaha_extreme Преглед на мнение
    Да ,но много рядко могат да се намерят читави особенно дълга база ,а и все пак вече са си доста стари И аз бях на избор между Паджеро и Фронтера ,но визията , състоянието на джиповете беше в +,а сега се доказа и в проходимоста зимата на 30 см с обикновенни гуми няма никакви проблеми и то по този район ,който колегата каза само ,че от другата страна в с.Огоя я тествах [ATTACH=CONFIG]416147[/ATTACH]
    Напротив! Моето Паджеро е 91 година, дълга база и смея да твърдя, че е в перфектно състояние във всяко отношение. Просто тогава са се правили истински коли.
    Ако десния волан не го притеснява колегата мога да кажа, че в UK има доста голям избор специално за Паджеро, като много от тях са внос от Япония (като моето), заради еднаквото движение в двете страни. В Англия се карат само по пътищата и не знаят какво е това офроуд, като смея да твърдя, че има екземпляри, които като цяло не се различават от състоянието си като нови!

    Коментар


    • #17
      От: Предстои ми покупка на джип

      Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
      То истински джип е само Паджерото...
      Ради, бъди така добър да напишеш твоите критерии какво трябва да притежава един истински джип. Да видим защо другите не са.
      А за Фронтерата че била Омега... То и змията е гущер, ама без крака...
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #18
        От: Предстои ми покупка на джип

        Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
        ... Фронтерата е Опел Омега ...
        Фронтерата си е чисто ИСУЗУ... Евентуално с мотор 2.0и или 2.4и от Опел... Който пък е страхотен мотор...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          От: Предстои ми покупка на джип

          Много от частите на фронтера вкл. и двигателя са идентични с Омегата. Нямам конкретни неща които да са за джип, аз каквото съм решил, че ми харесва съм си купил. Като се има предвид, че 90% от "джиповете" никога не излизат от пътя моите критерии не важат за тях. Като дори и аз имам 2 джипа с различни характеристики, защото няма някой да покрива всичко. Единя го ползвам за кеф из гори и поляни другия си ми е личен автомобил и го карам всеки ден. Принципно мисля, че ако няма да се ползва извън пътя купуването на СУВ Паркетник или от сорта е безсмислено. От изброените от колегата машини които е загледал колегата аз бих избрал Паджерото, но това си е мое мнение. Омеги съм имал 5 служебни еднакви с 2,0 ката мотора и не бих го определил като страхотен мотор, реално няма нищо страхотно в него. 2,4 и при него не виждам нищо интересно, но определено бих го предпочел пред 2,0ката за Фронтерата, но пък 18+ газ на 100 не е малко като разход за този двигател, но става като цяло фронтерата, като се има предвид и цената не е лошо предложение.

          Коментар


          • #20
            От: Предстои ми покупка на джип

            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
            Много от частите на фронтера вкл. и двигателя са идентични с Омегата. Нямам конкретни неща които да са за джип, аз каквото съм решил, че ми харесва съм си купил. Като се има предвид, че 90% от "джиповете" никога не излизат от пътя моите критерии не важат за тях. Като дори и аз имам 2 джипа с различни характеристики, защото няма някой да покрива всичко. Единя го ползвам за кеф из гори и поляни другия си ми е личен автомобил и го карам всеки ден. Принципно мисля, че ако няма да се ползва извън пътя купуването на СУВ Паркетник или от сорта е безсмислено. От изброените от колегата машини които е загледал колегата аз бих избрал Паджерото, но това си е мое мнение. Омеги съм имал 5 служебни еднакви с 2,0 ката мотора и не бих го определил като страхотен мотор, реално няма нищо страхотно в него. 2,4 и при него не виждам нищо интересно, но определено бих го предпочел пред 2,0ката за Фронтерата, но пък 18+ газ на 100 не е малко като разход за този двигател, но става като цяло фронтерата, като се има предвид и цената не е лошо предложение.
            Нищо след ДВГ на Фронтерата няма Опелско, дори съединителят ти пристига с лепенката "Исузо".За части по окачването, тампони на на ресьори/няма евтино ако не се мисли/, японска скоростна кутия "Айсин"/неубиваема/.Цялата ел.инсталация с все ключове и релета също е японска, та е 4/5 Исузо и останалото Опел, че и по-малко.

            Коментар


            • #21
              От: Предстои ми покупка на джип

              1.П2 е добър избор, 3.0 или 3.5 с блокаж и супер селект. Колегите са казали какво да гледаш.
              2.ОФ-до колкото знам, малко по-скъпа поддръжка, трябва да си изобретателен.
              3.Хюндай=П2.

              Останалите са комбита с малко по големи гуми от на Тико (както каза колегата по-горе)

              И П2 и ОФ са се доказали като джипове в гората. В случая е важно задкормилното устройство. Аз бих взел П2 най-малкото заради това, че като искам да му сложа по големи гуми от 31-ци, просто ги слагам и няма да ми се налага да правя лифтове и т.н.........но въпрос на вкус.

              Успех.

              Коментар


              • #22
                От: Предстои ми покупка на джип

                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                ...Нямам конкретни неща които да са за джип, аз каквото съм решил, че ми харесва съм си купил...
                Ако нямаш конкретни критерии, какво трябва да има и какво да няма един джип, изобщо не е коректно да пишеш:
                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                То истински джип е само Паджерото...
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #23
                  От: Предстои ми покупка на джип

                  От тези които е изброил колегата само той е сериозно нещо. Макар че и Пининчето добре се справя. Фронтерата също добре се справя, но според мен не може да се сравнява с Паджерото. А и не, че нямам за мен конкретни критерии, а за всеки са различни, то много народ си купуват "джип" само с предно и са безкрайно доволни, техните критерии нямат нищо общо с моите.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предстои ми покупка на джип

                    ИстЕнски няма нито един в темата, всичките са фалшиви. Джип има само няколко модела и те се произвеждат от Jeep . Ама не ви писва от тея теми, а .
                    Всичко е компромис, от изброените някои са с цял заден мост, фри-то и заден мост си няма цял. Та с цял заден и независимо за преден си е точно като АТ гуми, става и за черно, става и за хасфалт, по-комфортно е от 2 цели и по здраво и надежно от 2 независими, които пък дават повече комфорт и скорост, макър че всичко е относително. Най-добре да се качи да покара човек всяко едно от предложенията и да си прецени. Паджеро и Фронтера биха били двете по-сериозни машини от този списък, а паджерото ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със супер селект, това му е основен бонус. Може би щото имах приятел със потрошена скоростна кутия съм скептичен към паджерото, пък и номера правеше дизеляка, диското ми никога не се е глезило толкоз. Мицуто обаче е доста готино в много отношения, ако не го е изяла ръждата, японското си е сила, макар и да смятам, че паджерото е най-крехко, но и нисан и тойота леко отиват в друга категория, или като истЕнсковост или като пари ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предстои ми покупка на джип

                      Незнам какво общо има с омегата и то доста си се объркал ,говорех за фронтера след 99,предишните са грозни на визия.А що се отнася до приликите имам и Фронтера и Омега ако ми кажеш ,че имат нещо общо ше се метна през джама :Д:Д:Д Или поне дай някав пример за това общо нещо :Д

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предстои ми покупка на джип

                        Не си спомням конкретно, но много неща от Омегата стават на фронтерата, приятел дето има 2,4 има и счупена омега и доста неща си ползва за части, мога да разпитам за по-конкретни данни, да кажем двигателя с сигурност е същия. За Паджерото е много важно да не е изгнило, ако е има ръжда отдолу за нищо не става, от опит го казвам, дизелите на Паджерото наистина не се славят с здравина, но може би е до поддръжка, защото съм чувал за счупени дизели, но пък това дето изгни безвъзвратно, въпреки че беше до последно в ръцете на служители, демек зверства непрекъснато, двигателя е здрав.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предстои ми покупка на джип

                          От както пуснах темата се рова в mobile.bg и cars.bg търса 2та джипа които ме посъветвахте .За П2 и ФР(година след 1999) мн тръдно ще намеря дълга база надявам се лятото да има нещо добро.Сега имам питане за този джип Hyundai Santa fe да кажете +,- .Не намирам нищо за тази марка да сте писали.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-03-12, 18:38. Причина: mobile.bg

                          Коментар


                          • #28
                            От: Предстои ми покупка на джип

                            Първоначално публикуван от baroveca1 Преглед на мнение
                            Сега имам питане за този джип
                            Hyundai Santa fe да кажете +,- .Не намирам нищо за тази марка да сте писали.
                            Писано е, но трудно ще намериш къде.
                            От мен плюсове няма, освен, че има климатик. Отвратителен автомобил, обаче следващия модел е на светлинни години, дори аз съм се замислял и то често.
                            Покарай това, което си мислиш, че ти харесва и ако продължава да ти харесва, ще започна с конкретни примери да те разубеждавам.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-03-12, 18:39. Причина: mobile.bg

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предстои ми покупка на джип

                              За следващият модел на Santa Fe и аз мога да кажа само добри думи-от опит. Перфектен на пътя с много екстри и мека возия. Не мога да кажа, че е за Offroad но доста често ме е измъквал от кал и сняг. Като цяло надмина очакванията ми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предстои ми покупка на джип

                                Първоначално публикуван от baroveca1 Преглед на мнение
                                От както пуснах темата се рова в mobile.bg и cars.bg търса 2та джипа които ме посъветвахте .За П2 и ФР(година след 1999) мн тръдно ще намеря дълга база надявам се лятото да има нещо добро.Сега имам питане за този джипHyundai Santa fe да кажете +,- .Не намирам нищо за тази марка да сте писали.



                                Няколко приятели майстори страдаха с такива бензинови двигатели на такива Сантафета , чупат долнище и като намериш и се монтира почват едни проблеми с електроники и т.н. - няма съживяване , а и като го гледаш с газ нали се сещаш че не е на 160хил., а няколко пъти по-толкова.
                                Паджерото и Галопера са почти еднакви и са по добър избор(лично мнение).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X