Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

    Здравейте, да се надяваме бъдещи колеги Реших и аз да се включа в клуба на 4x4. В изборът си се двоумя между изброените в заглавието модели и не мога да реша някак кое би било най-подходящо за всекидневна употреба. За Гранда и Рейнджа задължително бензинови с последваща газификация. Искам джип до около 12 - 15 000 лв. като експлоатацията му ще бъде основно в града и редки забежки по прованса (имам предвид : вила или риба ) без оффроуд изстъпления . Изчел съм всичките теми във вашият форум отнасящи си за изброените модели но никъде не видях такова сравнение между всичките. Извинявам се предварително ако въпросът ми е малко глупав, но все пак съм пълен лаик в областа на 4x4 машините. Най - важна за мен е сравнително безпроблемната експлоатация и съпътстващите я разходи разбира се, както и пъното поведение като всекидневен автомобил. Кой от изброените ще се представи най-добре за нуждите ми според Вас. Паджеро не става , защото тези които ми харесват са доста над предвиденият бюджет, Тойотите също. Благодаря предварително на всички за отделеното време .

  • #2
    От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

    Колега, Черока е доказала се фамилия от много много години, има милиони здрави подлагани на зверства из цял свят, доказана механика на всеки възел, ниска цена заради страха от непознатото в България, след като си се насочил към бензин един 8ак ще ти дойде много добре. Поддръжката мисля че е най-евтина на американец, недостатъка е чакането 4-5 дена на доставката, но не мисля че и за другите няма да има сходен проблем. Лукса и возията трудно корейка ще си и помисли за такъв разкош, задължително американеца с всичко възможно като екстри, просто си губи смисъла иначе. Посъветвай се с Дедо ни Владо и Димата ама според мен ще е 5,2 съвета ТАракана е старо Паджеро, Киата не знам но имам много лошо мнение за всички корейките и то не без основания.

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

      Аз съм много доволен от ТЕракана- без проблемен е, не е като старото паджеро двигателя е добър и мощен, цените на частите са смешни и е един от най-икономичните в класа си. Нека някой който ги плюе и не се е качвал на теракан, да каже поне един недостатък за този автомобил. Не знам как са другите корейки не съм и имал но за Теракана са се постарали много.Всичко това което пиша са реални наблюдения а не някаква симпатия.

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

        + за Теракана, но аз си хваля моето муле, въпреки че Кастро е напълно прав - Евала КАСТРО
        А сега да помислим какво търси колегата:
        - градски автомобил- Чероки 5,2 според вас как харчи - поне 20л., Теракан-а повече от 11 на мен не е харчил.
        - лукс- ами аз пък мога да споря и везните нямаше много да наклонят в полза на "Индианеца"
        - цена на частите тук пак ще се запъна .
        Все пак колега всички ние сме малко пристрастени, покараи и трите пък решавай. Преди да взема моя аз точно това направих и взех моето решение, то по вкус и цвят - знаеш приятели няма. Когато седнах отзад на Черокито колената ми бяха до ушите, Киата е по скоро градски СУВ, Теракана е малко по тромав, като типичен исполин. Всеки от изброените ще ти върши работа според мен. Успех.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

          Понеже темата е много сходна с въпросите които ме "мъчат" от известно време,да опитам да доразвия питането:
          За Соренто-то, какъв тип задвижване се предлага-в повечето случаи съм попадал на Part Time,но скоро видях нещо което ми заприлича на Full Time( преключвателя имаше само 2 позиции-"auto" и " 4x4").Търсих информация,но не намерих нещо систематизирано. Интересувам се и дали има колеги с впечатления от бензиновите двигатели на Соренто-имат ли специфични/хронични проблеми? При разговори с познати,отговора е-не се притеснявай , двигателите са като на "Мазда"!
          За Теракан-а-попадам само на дизелов двигател-2,9. За същия на няколко пъти срещам мнения ,че е идентичен с този при Киа Карнивал,който пък имал склонност към прегряване,проблеми с гарнитури и други подобни.Теракан съм карал само няколко километра,за проба и не ми се стори толкова тромав.Всъщност,очаквах усещане като за "камион"(предвид впечатления от пикап на Нисан с мощност около 90 к.с.,май беше 2,7д),но бях изненадан приятно.

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

            А за Рейнджа как ще се изкажете. Ако има някой, който може да даде някакво мнение и за него в сравнението ще съм благодарен.

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

              Аз пък ще се изкажа относно РР - и то лошо.
              Не го препоръчвам - един приятел има такъв и за няколко години имат над 5000 лв в ремонти - повечето по въздушното окачване. Дори му поръчвах нови възглавници, датчици и какво ли още не от Англия. С тях се закрепи, иначе преди това обиколи много сервизи, включително и официалните, но ефекта беше временен. След това в един прекрасен момент решава да легне по корем и влиза в авариен режим... Счупи и диференциал, някак. Използва се за градско и малко извънградско, без оффроуд.
              Предролагам, че бензинов с конверсия към пружинно окачване ще е най-доброто решение, ако се спреш на рейндж.

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                ТАракана е старо Паджеро,.
                Да не го бъркаш с Галопера?!!! Щот Теракана нема много общо със "старото" Паджеро!!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

                  Огледай и Тойотките... примерно 95-ца със 3.4V6... Тя влиза в горепосочената цена... а и подръжката и не е скъпа
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

                    Бих взел спрямо бюджета това което е най ново!Теракана общото с старото Паджеро стига то там че е 4х4 и високо проходим автомобил нищо друго.Явно темата за Теракан не си я прочел от начало.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

                      Може не споря, аз корейките не се заглеждам, само като почне едно. то двигателя е като на... окачването е като на...Комшията има буса на Хюндай и е доволен м/у другото, доста проходим максимална скорост 140 някъде. Ама едно е дакараш спънат 2и нещо си дизел от... друго е v8 да настъпиш. за 10+ бона колегата има избор доста голям, аз бих погледнал една тойотка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

                        Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                        Аз пък ще се изкажа относно РР - и то лошо.
                        Не го препоръчвам - един приятел има такъв и за няколко години имат над 5000 лв в ремонти - повечето по въздушното окачване. Дори му поръчвах нови възглавници, датчици и какво ли още не от Англия. С тях се закрепи, иначе преди това обиколи много сервизи, включително и официалните, но ефекта беше временен. След това в един прекрасен момент решава да легне по корем и влиза в авариен режим... Счупи и диференциал, някак. Използва се за градско и малко извънградско, без оффроуд.
                        Предролагам, че бензинов с конверсия към пружинно окачване ще е най-доброто решение, ако се спреш на рейндж.
                        Всеки има право да е балък!
                        За Рейнджа може сам да прегледаш под-форума на Ленд Ровър - има си специално тема за кандидатите на П38 - безпристрастно и с примери, не "на един приятел...".
                        А и Рейнджа винаги е бил водещ по удобства в класа и годините си.
                        Успех!
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

                          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                          Всеки има право да е балък!
                          За Рейнджа може сам да прегледаш под-форума на Ленд Ровър - има си специално тема за кандидатите на П38 - безпристрастно и с примери, не "на един приятел...".
                          А и Рейнджа винаги е бил водещ по удобства в класа и годините си.
                          Успех!
                          Само един познавам, затова и така съм написал. Можеби наистина се изказах твърде категорично, въпреки нищожният ми косвен опит с модела. Забележката е уместна, благодаря

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

                            По едно време имах нещо като съдружник с РР 3,0 дизел . Луксозен е вози добре, двигателя добре се справя с купето, скоростна кутия счупи веднага почти, нова мисля че е над 20ка, 8 някъде я оправиха тая, двигателя също се скапа, не че някой дизел на БМВ не го е правил и там заминаха 5 до колкото си спомням, беше доста лакома машина, всеки ремонт, а те не бяха хич рядки, почваше от 1000 лв нагоре било то за дреболия. То и оттам като нов 200 000 бона след няколко години 20 РР е за човек с много ама много пари за харчене е моето лично мнение, а и повечето неща бяха сложни и само в Мото пфое.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко помощ за избор между Terracan - RR P38 - Grand cherokee WJ - Kia Sorento

                              Колега,
                              Какъвто и 4х4 да си избереш ще трябва да си готов да преглътнеш някой недостатък(при едни голям разход, при други скъпи части при трети лукса и т.н)
                              Аз лично избрах Теракана заради ниския разход 11 л/100 ,евтини части съпоставено с Тойота и LR, доста уютно купе и приблизително добра устойчивост на пътя.
                              Моя съвет е да разгледаш Тойтките и LR.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X