Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете, предложете ми модели, които биха покрили изискванията ни!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помогнете, предложете ми модели, които биха покрили изискванията ни!

    Какво ще кажете за Сузуки Витара- дълга база, автоматик, с газов инжекцион на цена около 4000лв.?
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=134280

    Коментар


    • #17
      От: Помогнете, предложете ми модели, които биха покрили изискванията ни!

      Толкова съм благодарна за отговорите, спестявате ми дни четене - сега ще си запиша моделите и ще почета още малко за тях.
      Относно дали съм върл противник на пропан-бутана - съпругът ми е. На мен толкова ми се пътува евтино, че бях навита и за метан.
      Жигулата в никакъв случай не ми е пример за икономичност, това наследихме от свекър ми, преди да си вземем Алмерата - на бензин. Икономична е, издържаме някак, но ако има и по-икономичен вариант, например дизел или газов инжекцион, вярвам, че ще предпочетем него и в тази криза и съпругът ми ще се съгласи да остави бензина.
      Ако автоматика води до по-голям разход, ще се откажем и от това. Всички имаме нужда от почивка и високия разход просто ще ни затвори у дома.
      За багаж - не прекаляваме. Само дето имаме и бебе и засега количката заема целия обем на багажника. Но сме си четири души и всеки си иска все пак място за неговите си неща.
      От изброените модели сме се заглеждали по Нисан Х-трейл и доста ни харесва, но нямам представа как е като благонадеждност и икономичност.
      Субаруто си е фаворит, обаче се носи слух, че няма много майстори за него - не съм от София.
      Хонда СР-в специално я търсих да я видя - прочетох, че е икономичен модел - нещо не ме грабна като дизайн, малко ми е скучна - но това са женски глупави съображения и няма да натежат.
      Отново благодаря и пак ще пиша - вероятно и пазарът ще окаже влияние - понякога човек открива много добро предложение, което го грабва.

      Коментар


      • #18
        От: Помогнете, предложете ми модели, които биха покрили изискванията ни!

        Вярно, че хондата е малко грозновата, но си има други предимства. Големия обем на багажника, както и пространството на задните седалки.
        Преди време един колега показваше как на пикник, при спуснати задни седалки, може да се протегне и да спи спокойно.

        Коментар


        • #19
          От: Помогнете, предложете ми модели, които биха покрили изискванията ни!

          Хондаджията препорчъва Honda CR-V първа генерация защото:
          -Не е постоянно 4х4 - когато превъртят предните гуми се предава мощност към задните - което води до икономия на гориво и по поведение на колата е по-близо до кола с предно предаване, от каквото и да било друго и това без да се отразява значително на проходимостта ѝ.
          -Много удобен и приятен интериор - всичко е изключително практично (не съм сигурен, че има с кожен салон, но мисля, че съм виждал.
          -В стандартната окомплектовка влизат всички екстри - климатици, еърбегове, АБС, ел 'жамци, ел. огледала...
          -Голям багажник с много "джобове" за прибиране на дреболии. (дъното на багажника е сгъваема масичка - изключително удобно за излети)
          -Размерът на гумите и джантите е най-малък от всички паркетни джипове - по-евтини гуми. (Пример - за 160-170 лв/бр се взимат много прилични гуми - Ханкок, Куупър, че и Бриджстоун някакъв имаше в тоя ценови клас)
          -Безпроблемно газифициране на двигателя - задължително с инжекцион, иначе е безсмислено. При редовно реулиране на клапаните, газта не скъсява живота на двигателя и на милимунда. Няма загуба в мощността, Разхода на горивото пада почти двойно. (11-14л/100км градско, зависи от каране, трафик, сезон, али-бали. Извънградското се смята също лесно. От скоростта махаш нулата и ти изкарва разхода 100 - 10 140 - 14. Ако се вземе подходяща бутилка, може да се събере без проблеми под дъното на багажника. Така разполагаш с целия обем на колата без да страдаш от пречкащи се газови бутилки.
          Реално няма значение кой вариант ще вземеш 130 или 150 коня. Втория е малко по-пъргав, но това е. Нито има разлика в разхода, нито нищо.
          Важно е да имаш човек с теб, който да разбира като избираш колата. Има много запазени бройки и изтърбушени кочини.
          Колата има специфики при поддръжката - особено около задния диференциал - специално масло трябва, гумите ВИНАГИ трябва да са еднакви и т. н.
          Ако се спреш на този вариант, почети обстойно из хонда подфорума.

          Коментар


          • #20
            От: Помогнете, предложете ми модели, които биха покрили изискванията ни!

            Те изискванията са като за джип голям клас ама с малък разход. Субарото е много добър вариант, но с кожа и икономично и автомат за 8 бона не ми се вярва. Рав4ката дълга база, е доста добре като разход и дизелчето не е зле, става за лек офроуд и кофти улици. Може би Рав 4ка е вашата кола като се замислям, аз за тези пари бих си взел Гранд Черок и да му намаам метан.

            Коментар


            • #21
              От: Помогнете, предложете ми модели, които биха покрили изискванията ни!

              кожа,автомат,икономия и един куп други екстри с 2000 отгоре=волво хц70 с д5 мотора
              Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

              Коментар


              • #22
                От: Помогнете, предложете ми модели, които биха покрили изискванията ни!

                + за Хондата , за тези пари се вмества идеално.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X