Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чероки или Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чероки или Фронтера

    Здравейте нов съм във форума.Предстои ми смяна на автомобила с джип рових доста и не намерих сравнение между Опел Фонтера и Чероки. Автомобила ще се използва като семеен през по голямата част от годината и за лов през сезона предимно в тракийската низина по черни пътища и доста рядко в средна гора пак по пътища. Интересува ме кои от 2-та ще е по подходящ. става дума за дизел.Чероки 2.1тд.или фронтера отново дизел. Не ми предлагайте бензинови не ме интересуват.

  • #2
    От: Чероки или Фронтера

    2.1 дизела на черока много лошо ще те подведе да намразиш джиповете.Просто много слаб мотор.А за фронтера-уточни за кой дизел става дума.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      От: Чероки или Фронтера

      за 20 годишни коли, търси най запазената
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Чероки или Фронтера

        За фронтерата 2.3 или 2.5д.Прочетох много слаби отзиви за 2.5vm и за това се насочих към 2.1. Пък и на мен не ми трябва кои знае колко много сила.

        Коментар


        • #5
          От: Чероки или Фронтера

          Първоначално публикуван от bai_vanyo Преглед на мнение
          За фронтерата 2.3 или 2.5д.Прочетох много слаби отзиви за 2.5vm и за това се насочих към 2.1. Пък и на мен не ми трябва кои знае колко много сила.
          Чакай сега. При така заложените изисквания-нито една от двете марки. Търси друг автомобил.Кажи поне коя година го искаш.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            От: Чероки или Фронтера

            Харесай си на външен вид някой от всички видове джипове към които си се насочил и търси най запазен модел както казва колегата.
            Всички джипове и всички двигатели към тях си имат предимства и недостатъци.
            Тук ще разбереш за тях.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Чероки или Фронтера

              Едно пристрастно мнение.
              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
              2.1 дизела на черока много лошо ще те подведе да намразиш джиповете.Просто много слаб мотор....
              Е, чак пък.
              Ако е добре поддържан, няма сериозни проблеми с него.
              Даже, при добро желание, може и за други цели да се ползва, независимо, че мощността му е под 90 кс. Справки - Черока на Свилен, с такъв двигател:



              А иначе, няма друг всъдеход, който да се ползва за всички цели - семейно комби, разходки в трудно достъпни райони и товарно "камионче", като разходът на дизелово гориво е под 10 л./100 км.
              Отделно, предвид това, че агрегатът е Рено и е доста разпространен, налагащите се ремонти по него са възможни в по-нисък ценови диапазон.

              По отношение на предимства/недостатъци на Джийп Чероки и Опел Фронтера, препоръчвам на bai_vanyo да прочете информация в съответните раздели по марки.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #8
                От: Чероки или Фронтера

                след като колегата пита конкретно за двата модела и аз да си кажа мнението като човек който няма пристрастия към нито един от двата но пък имам странични наблюдения и към двата.
                имам трима приятели които имат такива черокита 2.1тд,и щом при най-големия хайванин от тримата вече живее около 10-тина години и работи в гората,с него дърпа и камиони и трупи и го тормози като чужд,верно за тези годинки има 2 основни ремонта и разни дреболи допринесли от всичкото това лашкане и теглене но експлоатацията е без коментар.а другите двама само профилактика и нищо съществено,а и черокито си е с цели мостове,което за мен си е голям +.

                а за фронтерите да ме прощават феновете на модела ама немога да кажа една хубава приказка.въпросните трима юнаци имаха фронтерки преди това и ги махнаха,има още две на други двама и пречината да не са ги манали е че нямат финансовата възможнст да си вземат това което им харесва
                а това което най много на мен ме дразни във фронтерата без значение дали е с механични или ръчни хъбове е като включиш двойното без значение дали е на сняг или кал като заключат хъбовете така гадно щрака раздатката,че имаш чувството че всеки момент ще се строши вътре.а до колкото слушам и други май си го има при всичките,а и окачването ми изглежда като на кола и доста по кекаво от на черокито

                така че за мен черокито по си заслужава,но всеки сам си преценява и това са си мои наблюдения

                Коментар


                • #9
                  От: Чероки или Фронтера

                  Мда, аз пък имам приятел, който "махна" 2 S-класи. Нищо не става от тия Мерцедеси, ша знайте! А комшията си търкаля Гоуф 3-ка от десет години. Това е супер автомобил...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чероки или Фронтера

                    Дори черока е по-здрав от тая фронтера, ама точно с тоя двигател... Доколкото знам, е по-лош дори от тоя 2,5, а той доста се чупи. С 2,5 двигател поне ще имаш достатъчно информация за възможните повреди, по форума са описани всички възможни (че и невъзможни) за чупене неща, вече ремонтирани.
                    Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

                    LZ1POP

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чероки или Фронтера

                      Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                      ...а това което най много на мен ме дразни във фронтерата без значение дали е с механични или ръчни хъбове е като включиш двойното без значение дали е на сняг или кал като заключат хъбовете така гадно щрака раздатката,че имаш чувството че всеки момент ще се строши вътре.а до колкото слушам и други май си го има при всичките...
                      Е, не при всички
                      При мен не щрака. Предполагам, защото не е развалена
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чероки или Фронтера

                        Местата на които ще ходя преди ходих с голф 2-ка с извесни удари по картера и дъното му бе6е набито на вътре ма го няма вече ,а колата която купих не може да стигне и на половината път много е ниска.
                        Просто се допитвам за съвет кое 6те ми върши по добра работа. Като поддръжка кое е по евтино.
                        Стандартната височина и на 2-те напълно ме удовлетворява. Предното ще се включва рядко.
                        Аз супер автомобили не търся.Благодаря ви предварително.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чероки или Фронтера

                          Частите на фронтерата се славят като доста скъпи.Гледам из форума бая хора търсят взаимозаменяеми такива, поне според моето скромно мнение по добре е Черокито щом не търсиш мощност.Не бързай с избора и успех.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чероки или Фронтера

                            Първоначално публикуван от doc holiday Преглед на мнение
                            Частите на фронтерата се славят като доста скъпи.Гледам из форума бая хора търсят взаимозаменяеми такива, поне според моето скромно мнение по добре е Черокито щом не търсиш мощност.Не бързай с избора и успех.
                            Напротив! Опела сигурно е с най-евтините и достъпни части от повечето джипове.Няма какво да се счупи чак толкова и е лесна за подръжка,карал съм 2.5 tds (frontera A) и останах доста очарован + тва фронтерата (дори и къса база) е доста просторно и има място за багаж пък да не говорим за дългата база.
                            A над черокито нямам наблюдения и за това няма да коментирам,само съм се возил и части съм търсил което не беше много лесно (:

                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чероки или Фронтера

                              Първоначално публикуван от bai_vanyo Преглед на мнение
                              Местата на които ще ходя преди ходих с голф 2-ка с извесни удари по картера и дъното му бе6е набито на вътре ма го няма вече ,а колата която купих не може да стигне и на половината път много е ниска.
                              Просто се допитвам за съвет кое 6те ми върши по добра работа. Като поддръжка кое е по евтино.
                              Стандартната височина и на 2-те напълно ме удовлетворява. Предното ще се включва рядко.
                              Аз супер автомобили не търся.Благодаря ви предварително.
                              То тогава не си за нито един от тях.Купи си Голф синхро ,Хонда Шатъл или нещо от сорта.Може би най добре Киа Спортаж.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X