Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дьлго евтино и здраво дизелче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дьлго евтино и здраво дизелче

    Писах Диското да е след 96, че да не е баш от първите. Така и ръждите ще са по-малко. Алуминиева е само външно. Вътре и отдолу си е като всяка нормална джипка.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #62
      От: Дьлго евтино и здраво дизелче

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Ремьк,но пьк фулл тайм четворка и не ги мислиш зимата.Задните му седалки много спартански,но пьк няма пьлен кеф.
      Ако се бръкнеш по-яко, за Диско-2 с високо ниво на оборудване, ще останеш приятно изненадан от качеството и глезотиите, дори седалките в багажника гледат напред и си имат веттилация и масички с място за чаши... чак на човек да му е драго да има много деца и да си ги вози удобно и безопасно.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #63
        От: Дьлго евтино и здраво дизелче

        Емигрант,беден,долари няма............чел си и темата за Ланд Круисера който тьрся тук за семеен кораб и няма как,това е около 12-14 тук с още малко кинти за шут,че му се наложи да е основен детевоз.Няма как,а и не ми трябва льскаво в България да се чудят какво да го правят.Нещо неугледно да седи на улицата и да не го мислят.Технически изправно обаче,за вьншния вид ми е все тая.

        Нека да е диско ако да е с ремьк.Фулл тайма е основната причина да го избера пред Тераното както и предното окачване.Не ми харесва третия ред седалки,но това ще се мисли за в бьдеще.


        А кажете сега кой и кьде продава такива след 96 дизеляк?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: Дьлго евтино и здраво дизелче

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          на терано 2.7тди понякога се явяват и едни проблемчета с едни датчици
          Отново не е чест проблем, а по-скоро изключение. При това масовите са със система BOSCH, а не ZEXEL, а при BOSCH тия датчици въобще липсват. Има един, броящ зъбите на маховика, и толкоз.

          Всъщност, точно надеждността на 2.7 двигателя е големия плюс и пред диското, и пред паджерото. Не че са кекави, напротив. Обаче чугунената глава на предкамерен дизел си е чугунена и толкоз. Отделно дето е добре сметнат откъм охлаждане и поне аз не съм чувал проблеми с прегряване и прочие.

          Та, всяко от 3-те си има плюсове и минуси.
          - Диското е на цели мостове + фул тайм + 300TDI
          - Паджерото е супер селект + заден блокаж с LSD еднновременно. Поне според мойте наблюдения обаче 2.8+супер селект+блокаж е сравнително рядка комплектация и ще е малко трудно да се вмести в обявения бюджет, ако трябва и плюс това да се търси без ръжди. А 2.5 двигателя, пак според мен, е слаб, особено пък за дълго.
          - Тераното е с надежден и прост двигател и здрава трансмисия, но парт тайм.

          Не знам за теглото на диското, но до колкото знам тераното е и с една идея по-леко от паджерото.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Дьлго евтино и здраво дизелче

            Дългото Паджеро е 2400кг. Тежи да го е... Диското е къде 400 кила надолу. И главата също е чугун. Паджерото ако е 2,5 е по слабо от към ходовата част и главата се цепи. Виждал съм нацепена между всички цилиндри, от цилиндрите към бренерите и бренерите и те нацепени. Верно е, че приятелчето го караше като крадено, но пак си беше грозна гледка. Диското независимо дали е 200 или 300 все е 2,5 литра.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #66
              От: Дьлго евтино и здраво дизелче

              Приятел имаше "дълго" Паджеро 2.8 тди.никога не го е карал offroad но за година смени две глави ,имаше проблеми с помпата,турбината и тя умря а накрая маслото замириса на нафта и стана повечко.......голяма болест но вече друг го лекува!
              Последно редактирано от Гробаря; 25-06-11, 22:31.
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #67
                От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                Е, то приятел имаше и диско 2 със спукана глава. Аз от там съм се заблудил че е алуминий. Не ги разбирам тия английските.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                  Просто яко и тежко ми трябва пичове,ни ЛСД на задника ни какви ли не суперселект дето я ги ползва някой я не.

                  Не ми стигат парите за Ланд Круисер или Патрол и на цели мостове и фулл тайм е Диското.

                  Тьрси се,оферти на лични или направо тук.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                    Задачката - дьльг джуган ДИЗЕЛ,да сьбира багаж,да е прост,да е ЗДРАВ,до около 7000 лева да речем,да тегли с повече от една гума и ДА МИ ПАЗИ ДЕЦАТА АКО СЕ ШИБНЕ ПИЯНДЕ В НЕГО.Да не е гнило на варел,да не е на 27 години,да не е нещо уникално / Михиндра нам си кво / .

                    Айде вие сте.
                    Моят избор за джип е Ландровер Дискавъри 1 300ТДИ. Но!
                    Ако трябваше да си возя децата аз бих избрал нещо такова **XXXX**** или такова ****XXXX***
                    Плюсове - по-сигурно и безопасно, по-икономично, по-стабилно, побързо, по-комфортно. Минуси - електроника, не върви в 15 см. сняг.

                    Виж това http://www.youtube.com/watch?v=rIKu1UDoa6s
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-06-11, 15:28. Причина: Без линкове към mobile.bg
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                      Напълно е прав колегата. В тая тема се пита за сигурност, а се получи яко хвалене на собствените високи и тесни кошници.
                      Много е вероятно да се добави и изгнили.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                        В темата се пита за джип , а не за лека кола . Не мога да разбера защо се мъчите да го откажете ?

                        Вие не возите ли децата си във джиповете , или всеки има Зефира в гаража си ??
                        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                        WJ 4.7

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                          Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                          ...

                          Вие не возите ли децата си във джиповете...
                          Ние може да правим всичко. Друг е въпроса "правилно ли е". Още повече когато някой иска съвет за високия и тесен джип, дето няма да стъпва в гората и ще му вози децата. Малка подробност е че, "ще го карат балдъзи, баби и т.н."
                          Имаше във Форума няколко теми за търкаляни на шосе джипове, шофирани от жените.
                          Да пази Господ!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                            Aндро ,много си прав.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                              Има Опел Зафира който могат да ползват когато поискат,2000 и някоя си година там в добро сьстояние та идеята за бус за децката градина е покрита вече.Буса обаче зимата е клекнал,а и изисква доста повече внимание от прегледано желязо 4Х4.

                              Лифт няма да има,но тия скопените джанти на Диското ще са едно от пьрвите неща които ще си заминат.По тукашни цени му гледах амовете за има/няма 70 кинта бройката,а в момента гледам проекта който Таргата е правил вьв Варна и не ми се вижда кой знае колко по-опасен тоя джип от това което едно време кара жената като трябваше аз да пия.

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=69846&page=5

                              Е го и проекта горе.

                              Както и да го мисля Диското се врьзва в пейзажа.На магистрала едва ли ще излезе без да го кара баджо,а за градско не ме е страх,че ще му вирнат тьркалата.Допьлнително ще ви тормозя за джанти,ако трябва вежди на калниците и фланци и тн. че уж да стане стабилярка.

                              Едно време имахме 2 Патрула СД33,единия на 16 кьса база скокливец за екшьн,другия беше като дакел с 15 цолови гумета и си стоеше доста стабилно на пьтя и то при мое каране,зимния превоз.Диското ще го пробват,ако не им хареса как се дьржи.............нова тема ПРОДАВАМ ДИСКО и това е.

                              Мисля го,а и брата в момента е в България та ако се намери нещо може да го огледа и да му извьрти един тест.

                              Няма да е бус,няма смисьл от 2,но ви благодаря за предложението.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                                Търси го голямо и тежко. Ей сега карах от морето до София с Корса 900 кубика. С бебето на задната седалка. Ако друг път пак ми се наложи такава каскада- само с картечница на покрива...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X