Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

    Здравейте,
    Отскоро започнах да се замислям за дълга база, поради ред причини: когато тръгна някъде извън София едва събирам багажа в късата база; много станаха желаещите за разходка в гората(Паджерото събира само 4 пътника) при мен .
    В момента карам Паджеро II 2.5 СуперСелект с ръчни скорости(това от снимката). Като цяло съм доволен от автомобила, особенно извън пътя. Проблема е че на пътя е малко муден, заради двигателя си с цели 99 кончета. Дилемата при мен е дали да сменя Паджерото. Задължителното условие е раздатката да сходна със СуперСелект а само NV242 на Jeep предлага такава.
    Намерих един такъв екземпляр на Гранд Чероки(WJ) от 99 година с 4.0 литров мотор, Ларедо изпълнение. За дълъг път спор няма кое е по-удобно, но за извън пътя? И тук за мен започват многото неизвестни. В момента Паджерото ми е с 31" гуми(заводски размер). При Гранда, чета тук, за да влезне подобен размер, трябва да се направи лифт. Притеснява ме и това че Джипа е малко "пластмасов", кори за защита отдолу и тнт. При Паджерото са от желязо. Сега имам 100% заден блокаж, а при Гранда трябва да се слага допълнително такъв. В заводските си окомлектации ми се струва че Паджерото има по-голям пътен просвет от Гранда? Та ще ви помоля за съвети, ако може с аргументи дали да оставя Паджерото или да го сменя с Гранда.
    П.С. В момента карам 60/40 онроуд/офроуд(предимно лек).
    Последно редактирано от josecuervo; 17-01-11, 11:08.
    M57D30T1
    W450

  • #2
    От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

    Хммм ако имаш излишни пари.
    Возенето с тоя Гранд май ще ти излезне доста по-скъпо от Паджерото.

    Аз бях с мойто пред такава дилема . Имаше един период в който се си задавах въпроса: еххх какво да го правя това Паджеро, дали да го пазя лъскаво или да го оставям за каране по гората и по полето. Като знам че ще го карам по Града се започваше едно лъскане чистене,сменяне на гумите,слагане на брони, и все такива козметични работи.
    Докато малко по малко болестта не се задълбочи и го прежалих само за гората !!!

    Не съм имал Гранд, но предполагам че с тоя мощен мотор ще върти и по големи гуми! Сигурно 35 тици или по-големи Нека който го е правил да каже.

    OFF :Колкото до возенето на хора по гората. Някой после помага ли ти да изчистиш джипа от вътре??? При мен става страшна кочина, кал навсякъде и от много слизане и качване нещо и седалките ми се развалиха та трябва да ги правя и тях сега.

    Та дали ще го сменяш си е лично твой избор, Прочети интересувай се,питай,гледай снимки,гледай клипове и решавай.
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

    Коментар


    • #3
      От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

      колко човека мислиш, че ще побере Гранда повече от 4-5 едва ли...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от svetlio_cbr600 Преглед на мнение

        OFF :Колкото до возенето на хора по гората. Някой после помага ли ти да изчистиш джипа от вътре??? При мен става страшна кочина, кал навсякъде и от много слизане и качване нещо и седалките ми се развалиха та трябва да ги правя и тях сега.

        Та дали ще го сменяш си е лично твой избор, Прочети интересувай се,питай,гледай снимки,гледай клипове и решавай.
        След каране из горите обикновенно ходиме на автомивка на по бира и си делиме цената на мивката

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        колко човека мислиш, че ще побере Гранда повече от 4-5 едва ли...
        Това за хората беше малко в кръга на шегата. Паджерото е 2+2 а пък винаги желаещите обикновенно са или 5 или 0

        Днес ходих да гледам Гранда и нещо не ми хареса(поне на външен вид). Изглеждаше много стоял на слънце и следствие на това имеше типичните "бъгове" по външния вид. Но все още не съм се отказал де
        Последно редактирано от cveti; 19-01-11, 19:19.
        M57D30T1
        W450

        Коментар


        • #5
          От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

          Първоначално публикуван от josecuervo
          След каране из горите обикновенно ходиме на автомивка на по бира и си делиме цената на мивката
          Щастливци При нас няма автомивки.
          Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
          ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

          Коментар


          • #6
            От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

            виж по-подробно раздатката на WJ я, ако е Quadra-Drive няма и да се сещаш за твърдия си блокаж
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              виж по-подробно раздатката на WJ я, ако е Quadra-Drive няма и да се сещаш за твърдия си блокаж
              Раздатката е Селект Трак, аз точно с такава искам . Като цяло, по мое наблюдение, WJ със Селект Трак си е рядкост.
              M57D30T1
              W450

              Коментар


              • #8
                От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                Гледам, че се назлъндисваш нещо. Моето мнение е, че всичко зависи от цената на Гранда.
                Говориш за "лек офроуд". Ако са ни близки разбиранията за това понятие, то Грандът ще ти върши чудесна работа.
                Колко са ни близки разбиранията? Ами колко пъти реално ползваш блокажа на задния мост на Паджерото по време на някакъв преход? Той достатъчен ли е, да те извади от ситуация или ти трябва "помощ от приятел"?
                Разликата в комфорта между двата автомобила е меко казано голяма. За сметка, разбира се, на доста по-сложната и по-скъпа поддръжка на Гранда. Проблемът на Гранда е в просвета и е добре да се консултираш с някой по-запознат с марката, относно стойността на евентуален лифт и поносимостта на диференциалите на конкретния екземпляр (Laredo е най-ниското ниво на комплектовка) към големи гуми. Все пак, за 31" не мисля, че ще има проблеми. Избелелите от слънцето пластмаси едва ли са най-голямата ти грижа.

                Аз лично имам подобни на твоите "грижи" с Паджерото по отношение най-вече на вместимост и автономия, и избора ми на алтернатива спря на Discovery TD5. Една от важните причини беше именно цената на конкретния екземпляр, въпреки че е "горд притежател" на всички известни детски болести на модела. Но знам, че ще го направя веднъж така, както трябва и няма да го мисля повече.
                Така че - въпрос на пари и на сърце - решението си е твое.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                  Честно казано, много рядко ми се е налагало да ползвам задния блокаж, но благодарение на него съм се измъквал от ситуации при които ако го не е бил той съм щял да нощувам. По принцип гледам да карам по маршрути където за да минеш от т.А до т.Б не е задължително условие да си "счупиш" джипката. Обаче извън пътя никога не знаеш какви изненади ще има, а WJ-а ми се вижда малко "пластмасов" отдолу. За асфалт карам лека кола, но и сега отвреме на време си карам джипката. Само като смятам разликата в разхода само на горивото между Паджеро/Гранд и ми се изправя косата. Но нали има една приказка: "кеф цена няма". Обаче дали Гранда ще доставя поне същото удоволствие извън пътя както Паджерото, това е въпроса който ме човърка и не мога да си отговоря?
                  M57D30T1
                  W450

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                    няма как да разбереш, преди да го пробваш........ включи се в някоя софт разходка, в която участва ГЧ
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                      Колега, реши дилемата радикално - купи си и Гранд(със сигурност ще разбереш всичко от първа ръка) Поздрави!
                      Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                      Желязото се кове докато ...се закове...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        няма как да разбереш, преди да го пробваш........
                        И аз съм на същото мнение само тест драйв...
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                          Сменяй, няма да сгрешиш!
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                            Благодаря на всички съпричастни към моя "проблем" Обаче нещо се отказах от конкретния екземпляр на Гранда(WJ), не ми хареса състоянието му. Проблема е че точно тази модификация която търся на WJ е доста рядко срещана. За това почвам да се замислям за ZJ(пак с раздатка 242 и 4.0 двигател). Гледах една обява в мобиле на подобен екземпляр, продавача пише че е с "чисто ново окачване" и до колкото се вижда, понеже е сниман по тъмно, има някакъв лифт.
                            Та, пак имам въпрос към знаещите, има ли голяма разлика във просвета, окачването и возията между WJ и ZJ?
                            M57D30T1
                            W450

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                              Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                              Благодаря на всички съпричастни към моя "проблем" Обаче нещо се отказах от конкретния екземпляр на Гранда(WJ), не ми хареса състоянието му. Проблема е че точно тази модификация която търся на WJ е доста рядко срещана. За това почвам да се замислям за ZJ(пак с раздатка 242 и 4.0 двигател). Гледах една обява в мобиле на подобен екземпляр, продавача пише че е с "чисто ново окачване" и до колкото се вижда, понеже е сниман по тъмно, има някакъв лифт.
                              Та, пак имам въпрос към знаещите, има ли голяма разлика във просвета, окачването и возията между WJ и ZJ?
                              наистина рядка комплектация търсиш, с 242 раздатка са много рядко, повечето са с 249, ако стигнеш до нея - ела виж моя ZJ

                              трудно е да се прецени така от снимки , изглежда вдигнат, но зависи колко са му големи гумите.
                              и не е ясно какво значи чисто ново окачване, 4 пружини и 4 амортисьора или само подложки обади се и го разпитай
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X