Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрала?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

    Хондата е по-добре за магистрала... С мойта КИА на магистралата на ГАЗ дигам 120 но почва да ръмжи като танк и ме кара да намаля ))

    (Поне с зимните гуми беше така, с летните не съм я пробвал...)

    Коментар


    • #77
      От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

      Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
      Хондата е по-добре за магистрала... С мойта КИА на магистралата на ГАЗ дигам 120 но почва да ръмжи като танк и ме кара да намаля ))

      (Поне с зимните гуми беше така, с летните не съм я пробвал...)
      То и аз така го виждам, при равни други условия КИА-та и при наличие на бавни става повече за OFF, докато Хондата повече за шосе. Лошото на последната е като се ползва в града, особено зимата и то на къси разстояния, че има само бензинов вариант а това генерира висок разход. Отиването на газ пък генерира проблеми от по-друг характер, които не съм имал и не искам да си имам пак
      Пенчо, за бирата никакви проблеми, като реша ще ти звънна. Работата е там, че като започна нещо гледам да го изпипвам и да го правя както трябва, което си иска време. Трябва да попрочета повече за тоя мотор, а и частите, не консумативите ми се виждат скъпи. Тука да кажат колегите, които са патили.
      Honda CR-V 1-st Generation

      Коментар


      • #78
        От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

        Едва ли ще намериш по-евтин джип за поддръжка от киата
        Значи общо взето нещата стоят така, здрава хонда със скъпи части (които не се чупят лесно естествено), или по-нездрава КИА с по-евтини части. решението е твое. Между другото имам познат с хонда на ГАЗ(инжекцион), много е доволен... Регулираш си клапаните на определени километри и нямаш проблеми...

        Коментар


        • #79
          От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

          Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
          Пенчо, за бирата никакви проблеми, като реша ще ти звънна. Работата е там, че като започна нещо гледам да го изпипвам и да го правя както трябва, което си иска време. Трябва да попрочета повече за тоя мотор, а и частите, не консумативите ми се виждат скъпи. Тука да кажат колегите, които са патили.
          И аз така правя.
          Дизела е на Мазда, доколкото знам. Не са се чували проблеми.
          Здрави свещи, добър акумулатор - толкоз.

          Коментар


          • #80
            От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

            Дизеловия вариант на КИА пред бензиновия на ХОНДА за мен се очертава като по-разумния избор и отговаря в повече на моите критерии. От това което видях в нета ФРИЛЕНДЪРА освен на визия извън пътя хич го няма, а не ми се иска да съм с джип и да ставам за смех. Тук обаче искам да споделите мнения и за другия кореец - ГАЛОПЕРА, като че ли не го видях в темата като алтернатива, а съм чувал само хубави неща за него.
            Honda CR-V 1-st Generation

            Коментар


            • #81
              От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

              Галопера принципно си е паджеро. Но не е от класа с най-ниския разход....
              Незнам защо съм останал с впечатление, че CR-V харчи бензин колкото КИА-та нафта (хондата доколкото помня харчи 7-8 на 100 извънградско) КИА-та 9-10 (Бензин)
              Може и да греша...
              Преди време някои ми обясняваше как с дизел било по-евтино. Като си направих сметките с 20 лв купуваш - 16 литра газ, или 8 литра дизел, така, че все тая...

              Коментар


              • #82
                От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                Галопера принципно си е паджеро. Но не е от класа с най-ниския разход....
                Незнам защо съм останал с впечатление, че CR-V харчи бензин колкото КИА-та нафта (хондата доколкото помня харчи 7-8 на 100 извънградско) КИА-та 9-10 (Бензин)
                Може и да греша...
                Преди време някои ми обясняваше как с дизел било по-евтино. Като си направих сметките с 20 лв купуваш - 16 литра газ, или 8 литра дизел, така, че все тая...
                Не става въпрос само за по-евтино. Основното предимство на дизела е, наличието на достатъчен въртящ момент, на доста по-ниски обороти. Това, заедно с бавните предавки е много ценно в гората. И не само там.
                Да не говоря, че е възможно, от София до Пловдив да се стигне само на 5та предавка.

                Коментар


                • #83
                  От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Не става въпрос само за по-евтино. Основното предимство на дизела е, наличието на достатъчен въртящ момент, на доста по-ниски обороти. Това, заедно с бавните предавки е много ценно в гората. И не само там.
                  Да не говоря, че е възможно, от София до Пловдив да се стигне само на 5та предавка.
                  Хм, че аз на ГАЗ извън града почти винаги си карам на 5-та, включително по-леки наклони... А на бензин (когато всичко е наред) дори трудно ми се кара. Има някаква страшна диманика, докато барнеш педала и си се залепиш за седалката. Това ми харесва на газта, нещата стават малко по-плавно...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                    Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                    Има някаква страшна диманика, докато барнеш педала и си се залепиш за седалката.
                    Аз не държа да се залепвам, че после и спирачки трябват, а те бъркат директно в джоба.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Не става въпрос само за по-евтино. Основното предимство на дизела е, наличието на достатъчен въртящ момент, на доста по-ниски обороти. Това, заедно с бавните предавки е много ценно в гората. И не само там.
                      Да не говоря, че е възможно, от София до Пловдив да се стигне само на 5та предавка.
                      +1 Имам поравно навъртяни километри на газ, бензин и нафта с горе долу еднакви по кубатура и мощност двигатели и потвържавам напълно. Става въпрос за автомобили, но за джипове е същото предполагам. Дори и субективно да изглежда консиките сили при дизела ми изглеждат в повече особено при по-голямо натоварване. Това си има своето обяснение, само че не му е тук мястото за него.
                      Що се отнася до разхода при КИА дизел, нека колегите с такъв да кажат какво са установили на режим магистрала и градско. Да не забравяме и какъв е разхода на бензина при студен двигател, нещо което често се наблюдава зимата на къси разстояния.
                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                        Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                        +1 Имам поравно навъртяни километри на газ, бензин и нафта с горе долу еднакви по кубатура и мощност двигатели и потвържавам напълно. Става въпрос за автомобили, но за джипове е същото предполагам. Дори и субективно да изглежда консиките сили при дизела ми изглеждат в повече особено при по-голямо натоварване. Това си има своето обяснение, само че не му е тук мястото за него.
                        Що се отнася до разхода при КИА дизел, нека колегите с такъв да кажат какво са установили на режим магистрала и градско. Да не забравяме и какъв е разхода на бензина при студен двигател, нещо което често се наблюдава зимата на къси разстояния.
                        То и дизела при студен двигател разхода му е огромен.,

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                          Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
                          То и дизела при студен двигател разхода му е огромен.,
                          Огромен, огромен, колко огромен? Тази зима януари-март при дневен пробег 21км Софийско градско ми даде 10.4.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                            Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                            Хондата е по-добре за магистрала... С мойта КИА на магистралата на ГАЗ дигам 120 но почва да ръмжи като танк и ме кара да намаля ))

                            (Поне с зимните гуми беше така, с летните не съм я пробвал...)
                            Имам Киа от месец, на бензин си е и не ръмжи толкова Минати вече поне 2к км. За сметка на това, понеже бях харесал едно СРВ, покарах две и си ме се струват по-шумни дори на "градски" скорости... А иначе за дълъг път Киата си е супер, а и много лесно се кара А между другото все пак темата е за " бензинов-шосе,магистрала"
                            Последно редактирано от vuk varna; 27-04-11, 21:40.
                            Николай
                            VITARA 1.6, 93 къса кабр
                            КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                              Пропуснах - 2002 г /вписва се в условията/, 5 врати /също/, бензин /също/, здрав е малко особено условие ... има огромен багажник .. като цена е по-добра от СРВ..
                              Последно редактирано от vuk varna; 27-04-11, 22:05.
                              Николай
                              VITARA 1.6, 93 къса кабр
                              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00209.jpg
Прегледи:2
Размер:175.2 КБ
ID:5273486

                                А и става за нещо повече от шосе само
                                Николай
                                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X