Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kое от двете: Suzuki & Kia

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kое от двете: Suzuki & Kia

    Фенове, кое от двете е за предпочитане, Витара или Киа спортидж и двете са къса база, моля Ви за компетентно мнение. Това ще е втора кола в семейството, тя ще е главно за зимата и за риба, е и за калта, интересувам се най вече от поддръжка и надеждност. Ако е от значение другата кола е Хонда ЦРВ, 1000ди благодарности предварително.


    П.П Най вече ме вълнува, защо не се среша почти нищо за Киа, като боди лифт, брони, слаби места, нима няма достатъчно наблюдения върху тази кола от колеги? За Витарата, има предостатъчно, докато за Корейката почти нищо. Знам, че всеки ще е пристрастен и ще хвали своето колко е по, по ,най.......... Малко са хората които ще кажат да с тази кола сбърках, аз си признавам с всички мои ЕВРОПЕЙСКИ КОЛИ СГРЕШИХ, а те не бяха малко........... благодаря Ви.
    Последно редактирано от Dido XT600; 06-12-10, 23:23.

  • #2
    От: кое от двете: Suzuki & Kia

    Първоначално публикуван от Dido XT600 Преглед на мнение
    Фенове, кое от двете е за предпочитане, Витара или Киа спортидж и двете са къса база, моля Ви за компетентно мнение. Това ще е втора кола в семейството, тя ще е главно за зимата и за риба, е и за калта, интересувам се най вече от поддръжка и надеждност. Ако е от значение другата кола е Хонда ЦРВ, 1000ди благодарности предварително.


    П.П Най вече ме вълнува, защо не се среша почти нищо за Киа, като боди лифт, брони, слаби места, нима няма достатъчно наблюдения върху тази кола от колеги? За Витарата, има предостатъчно, докато за Корейката почти нищо. Знам, че всеки ще е пристрастен и ще хвали своето колко е по, по ,най.......... Малко са хората които ще кажат да с тази кола сбърках, аз си признавам с всички мои ЕВРОПЕЙСКИ КОЛИ СГРЕШИХ, а те не бяха малко........... благодаря Ви.
    Ами слушай,което и да избереш гледай конкретното състояние на съответната машина.Витарата е по-масова у нас и напрактика каквото и да строшиш се намира лесно,а и ако е втора ръка е и евтино.За сметка на това пък повечето продавани екземпляри вече са достатъчно стари от порядъка на 15-20 годишни и това много често е и главния принос за силно изгнили ламарини и по-лошото шасита.Що се отнася до КИА,имаш реален шанс да я вземеш по-нова година от Витара и то за добри пари.По-изпипана е отвътре и е по-комфортна като возия.И едно ще ти кажа:ако си маняк и почитател на оф-роуд преживяванията нито едното,нито другото ще те устроят в стандартен вид-искат си необходимите доработки най-вече с цел повишаване на пътния просвет и поставяне на по-големи гуми.Ако ще е за риба,ДА,повече от добри са и без нищо да им пипаш.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 07-12-10, 11:34.

    Коментар


    • #3
      От: кое от двете: Suzuki & Kia

      Благодаря.......... Сузукито ми е по симпатично, по леко, по малак разход за гориво, по елементарен двигател, но тези 15 - 20 годишна вазраст наистина ме притесняват, и ми се струва, че бодилифта за сузукито е по евтин и достъпен, с оглед на това което се намира тук във форума, има време да си мисля до на пролет, БЛАГОДАРЯ.

      Коментар


      • #4
        От: кое от двете: Suzuki & Kia

        Имам Спортидж 2000см. ТДИ на 10г. и 100х. Дотук само консумативи.
        Предни амове преди 20х, две биалетки отпред за по 15лв. Два горни шарнира за по 35лв.
        Вчера с Андро 160 го гледахме отдолу, че трябваше да се гресират карданите, е нищо не е мръднало! За ръжда да не говорим.
        А рамата е като за танк. Пък возията е супер. Хиляда километра за ден - не се усещат.
        Та не бих се качил на Сузи и пари да ми дават.

        Коментар


        • #5
          От: кое от двете: Suzuki & Kia

          Първоначално публикуван от Dido XT600 Преглед на мнение
          Благодаря.......... Сузукито ми е по симпатично, по леко, по малак разход за гориво, по елементарен двигател, но тези 15 - 20 годишна вазраст наистина ме притесняват, и ми се струва, че бодилифта за сузукито е по евтин и достъпен, с оглед на това което се намира тук във форума, има време да си мисля до на пролет, БЛАГОДАРЯ.
          По принцип боди лифт се прави,когато ще се слагат наистина големи гуми-/примерно 31" и нагоре/.Иначе няма никакъв смисъл от това,даже нещата вървят към зле,заради вдигнатия център на тежестта.Според мен на Витара,освен лифт на окачването-/+7.5см./ и едни гуми 30" друго не и трябва и става идеална за каране в гората и оф-роуд преживявания.

          Коментар


          • #6
            От: кое от двете: Suzuki & Kia

            Взимай Киата и не се мисли колега!
            УАЗ 31512-Тото

            Коментар


            • #7
              От: кое от двете: Suzuki & Kia

              Дааааааааа, Кията клони везните от гледна точка на ръждата, колеги за дълго ползвам Хондата, но избора наистина ще е труден, знам че всеки обича и хвали своето, продължавам да се ровя и да чета до на пролет, 1000ди благодарности за мненията колеги.

              Коментар


              • #8
                От: кое от двете: Suzuki & Kia

                Още 1+ за Кия,прилично поведение извън пътя,доста комфорт,надежност и ефтина за поддръжка.
                Кия Спортидж 2000тди
                Всеки шут отзад-е крачка на пред

                Коментар


                • #9
                  От: Kое от двете: Suzuki & Kia

                  Аз съм за Витарата. Кията е като нивата като я погледнеш от страни и изглежда на джип пък гумите и са на лека кола.Аз от витарата съм мн. доволен колко е проходима в оригиналният си вид пък сега след лифта.........За Кията съм чувал само че имали слаба предница ама колко е вярно немога да кажа. В крайна сметка вземай каквото ти харесва на теб все пак ти ще си го караш. Късмет с покупката
                  Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                  Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                  "Mud Angels" Stara Zagora

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Kое от двете: Suzuki & Kia

                    Въпреки, че ще ме помислите за пристрастен, защото карам киа сиид, никога не бих си взел витара, егати грозотията, да ме извиняват колегите!
                    Поздрави: Николай Георгиев
                    KTM 400 EXC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kое от двете: Suzuki & Kia

                      Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                      Аз съм за Витарата. Кията е като нивата като я погледнеш от страни и изглежда на джип пък гумите и са на лека кола.Аз от витарата съм мн. доволен колко е проходима в оригиналният си вид пък сега след лифта.........За Кията съм чувал само че имали слаба предница ама колко е вярно немога да кажа. В крайна сметка вземай каквото ти харесва на теб все пак ти ще си го караш. Късмет с покупката
                      Зависи какви гуми имаш желание да сложиш-в стандартна Нива без проблем влизат 29-ки-/стига да са на 16 цоловите оригинални джанти/.Така,че не си много прав.Това,че повечето срещани Ниви са със шосейните 26 инчови гуми не означава,че това е максимума-просто от завода ги слагат за по-голяма икономичност и пъргавина.С Киа-та въпроса стои почти по същия начин.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kое от двете: Suzuki & Kia

                        Колега, и аз доскоро имах същата дилема ,но в крайна сметка се реших на киа спортидж.Мисля да го ползвам да си влача ремаркето с лодката на риболов без хард офф-ролд.За сега съм доволен от избора ,ама чукам на дърво!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kое от двете: Suzuki & Kia

                          Благодаря, на пролет ще се види към коя група ще се присламча, освен тази на Хонда.

                          Коментар


                          • #14
                            Аз също съм благодарен на колегите , изразили професионални мнения,зашото и аз търсех подходящата машина за през зимата и за риболов. Май ще бъде Кия. Тук във Варна скоро са правили зареждане със Кии - 4 накуп чистак нов внос.
                            Сега започвам да чета всички статии за кията, после на пазар.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-12-10, 12:43.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kое от двете: Suzuki & Kia

                              Спрял си се на имитация на Витара?Вземи оригинала Киа 2000 година е гнилоч колкото Витара 1990.Интерьора на Киата се скапва в пъти по-бързо.Факт е ,че Витарите от първите години на производство все още се движат
                              Абе общо взето кой каквото си е харесал,него си хвали.То затова има разни марки и модели.
                              Успех!
                              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X