Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приобщете и мен с мнение!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приобщете и мен с мнение!

    Привет на всички!Ще бъда безкрайно благодарен на всеки помогнал със съвет.
    Препрочетох всичко,но ще помоля за малко по- конкретно мнение между следните модели към които съм се насочил.Преди 13 години карах Субару,но ръждата не му прости.От 5-6 години странствам из света с мотор,и за избора на двуколесно съм доста информиран,но при джиповете съвсем не е така.Бих желал да" гледам от"високо" и ето я причината.Оглеждам се за джип за пътешествия,за преодоляване на терени на път за вили във високопланински райони,за диво къмпиране,за преместване на семейния катун и дори кратки Софийски страсти.Бюджет–7500лв.Спрял със се на следните:Toyota 4runner-1994г -2.5тд,Hyundai Galoper-98г-2.5 TDI,и Nissan Terano 2,98г-2.7tdi..Към кой бихте ме насочили.Знам,че всичко е относително,но ще се радвам на всякакви мнения.Благодаря на всички!

  • #2
    От: Приобщете и мен с мнение!

    По-лесно ми е да те поканя да дойдеш и да пипащ (все има разни х4 при мен за тест на живо)....аз съм за "Галопера".
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Приобщете и мен с мнение!

      Galoper-a като че ли има най-голямо пространство в купето, но и тераното не му остъпва много. За сметка на това тераното е по-здраво (особено с този двигател) и по-комфортно. 4runner-a има най-малко място от трите. Пода при задните седалки е по-висок от колкото при предните. Лично аз като седна отзад все едно съм във вигвам. Това съответно намалява комфорта и пространството, иначе е много здрав и надежден.
      Като цяло аз бих избрал тераното. Успех!
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Приобщете и мен с мнение!

        A кой е с най-поносима подръжка и се намират части?

        Коментар


        • #5
          От: Приобщете и мен с мнение!

          Първоначално публикуван от tozzidozzi Преглед на мнение
          A кой е с най-поносима подръжка и се намират части?
          Уфффф
          т.1 Колата трябва да е с цена до 6 брутни месечни дохода (реални, не обявени пред жена ти или данъчните) за да не "виси" на бюджета ти.
          т.2 докато в един х4 не налееш 10 000 лв. все ти създава проблеми
          ......данните са емпирични (на база опит)
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Приобщете и мен с мнение!

            Звучи плашешто!Галопера не е ли с най-евтини части или се бъркам?Много умувам за избора си,но най-накрая просто ще взема нещо,пък каквото сабя покаже.

            Коментар


            • #7
              От: Приобщете и мен с мнение!

              Диско 300 тди също отговаря на условията ти .
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: Приобщете и мен с мнение!

                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                Диско 300 тди също отговаря на условията ти .
                Ако не държиш на динамиката на автомобила, също бих ти препоръчал Диско, пък ако ще да е 200Tdi, разликата с 300 е никаква, само да е запазен екземпляр.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  От: Приобщете и мен с мнение!

                  +1 за Диско и то от Тойота привърженик като мен. 4рънъра е някакво недоразумение в общия случай. Аз не харесвам торсионните окачвания като поведение.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Приобщете и мен с мнение!

                    Диското някакси не ми допада.Качвах,карах,гледах...но...
                    Надявам се,че разума ще надделее.Днес отидох да гледам един Галопер,който бях харесал,но ме бяха изпреварили.Май ще си взема накрая една карта за всички линии на градския транспорт и ще реша проблема.
                    Продължавам да очаквам мнения и сравнения.Мерсииии на всичкиии.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Приобщете и мен с мнение!

                      За толкова пари може чудесна Фронтера

                      Коментар


                      • #12
                        От: Приобщете и мен с мнение!

                        +1 за Нисана някак по надежден ми се струва от всички на които си се спрял,но най добре изпробвай ги,покарай и който ти е на сърце.Успех !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Приобщете и мен с мнение!

                          Според изискванията наистина Диското ми се вижда най на място.
                          Голям плюс е, че за тия пари можеш да вземеш много добро Диско, а като сервиз и части е в пъти по-тънко от Нисана.
                          Целите мостове си имат предимствата ....и недостатъците. Ама в изискванията не пише, че търсиш бегачка.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Приобщете и мен с мнение!

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Според изискванията наистина Диското ми се вижда най на място.
                            Голям плюс е, че за тия пари можеш да вземеш много добро Диско, а като сервиз и части е в пъти по-тънко от Нисана.
                            Целите мостове си имат предимствата ....и недостатъците. Ама в изискванията не пише, че търсиш бегачка.



                            Бегачка в никакъв случай.По скоро се придържам към :"За по високи постижения на по-ниска скорост.Останал съм с впечатлението,че диското е с най-скъпа подръжка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Приобщете и мен с мнение!

                              Първоначално публикуван от tozzidozzi Преглед на мнение
                              ....че диското е с най-скъпа подръжка.
                              Всички които не са имали Нисан така си мислят.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X