Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Джип за лов

    Да внеса и аз моите "пет цента" по темата. Когато купувах моето Терано идеята беше точно такава, да се вземе джипка която да се ползва основно за лов и леки разходки сред природата. Под "лов" имах предвид, лов на диво прасе в полите на Родопите и Средна гора, кадето често ходя като гост(отдалечени на около 50 км. от там където живея) . За любимия ми полски лов на пернато, доброто старо Рено(19 ТД) вършеше чудесна работа. Не съм търсил специално Терано 2, но така се случи.Чудесното поведение на този автомобил по асфалт(50 километра в двете посоки са си разстояние) съчетано с прилична проходимост(там кадето стигат колегите с т.н. "истински" джипове стигам и аз) и тесен силует позволяваш минимално да се драска от клони, правят Тераното идеално за моят лов.За колеги практикуващи предимно лов на едро в силно пресечени райони, разположени в близост до местоживеенето им, може и да не е най-доброто решение.Лошото е, че взе да ми харесва да си го карам и в града, а там е малко по-лаком(в сравнение с реното), но както се казва– "гъзарията няма почивен ден и се лекува само с пари"

    Коментар


    • #77
      От: Джип за лов

      Браво,колега,това е дно много балансирано и вярно сравнение за джип,за лов.Мисля че всеки сам си избира машината,според,парите и мястото на ловуване.В Гладиятор довършват уникална Г-класа с големи гуми,мотор Хеми-410кс,на колелата и тотално променено окачване,лебедки и каквото можеш да се сетиш,но въпреки че е подготвена много по-добре от повечето машини в шампионата,според собственика щяла да се използва само за лов.Мерак се гаси само с пари.

      Коментар


      • #78
        От: Джип за лов

        Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
        Колега, не съм си купил нищо още. Ходя на лов с една нива и я псувам всяка седмица. Налегна ме финансова криза и много работа. Смятам след сезона да отделя време. За момента мисля за Диско, патрул и все повече ми влиза в главата Сузуки Джимни. Не се смейте - малко и проходимо, това ми трябва. С нивата продължавам да возя кучета, щото се цапали мазните джипове.
        Прочетох мненията за развлечение и ..... да се включа пак за развлечение.
        Диско - с хубави гуми няма да разбереш, че си по черен път. Няма да усетиш и наклон до 30-32 градуса. За повече ...... се иска да ти липсва част от мозъка.И вече ще го усещаш (наклона).
        Сравнявате Нисан с Диско. Хубаво , проходимостта им е еднаква. Нисана е с блокаж и на мостовете ( не знам дали при всички) което е предимство естествено.
        Но возията с ресьори..... - моля, моля. Наресьорих се. И Тойотата с ресьори ми взе акъла (въпреки ЛСД моста отзад) .
        И Нисана с ресьори ........ просто си е тежест за кръста и бъбреците . Ако някой ми каже обратното ......
        Та ако ще караш САМО в гората - там не се усещат ресьорите (по-малко се усещат), но съчетано със достигане до гората си става тежест и умора.
        Аз карам 50-60 км асфалт до гората после още толкова в гората и още толкова на връщане всеки ден. Въпреки пробата на много модели - Диското си е Диско. Комфорт като обем, комфорт като вОзия, сигурност при проходимост и удоволствие при вИзия. Какво повече да кажа.
        Пристрастен съм, въпреки че съм с Ниви в момента(бензинова на газ и ДИЗЕЛова). Но това е друг разговор.
        За Нивата - трябва да си техничар, от голям град ( с магазин за Нива за части) за да си ежедневно по черните пътища. Иска си нагласа и умения. Не е работа за начинаещи ......в гората . Освен това си е за двуместна. Качиш ли трети и повече - си търси гърнета и други части. Не е работа за ловуване с другари, макар да не я сменям за друго. Лесна е за мен .
        Дефендъра - имал съм само голямата база с ресьори, 2.5 дизел. Тежък, муден камион. Проходим, но бавен и голям. Не бих си взел отново (дълга база с ресьори).
        Тойота - 2.5 дизел, 100 коня. ВИСОКОпроходима с ръчни хъбове и ЛСД отзад. Уникална в гората, но ресьорите ти разказват играта. Започваш подсъзнателно да избягваш да излизаш с нея. Посягаш си към нивата и това е. За по-новите - не знам. Скоро ще пробвам.
        Митсубишито (V6,3000 куб. ), автоматик - все едно си със самолет. Комфорт,мека возия , мощност ..... а бе кеф. Ама като тръгнах по клонаците и камънаците ме заболя сърцето. Драскане, чукане ...... постоянно за това мислиш - за скъпия ремонт. Такива мисли развалят кефа от похода в гората. (освен ако не си баровец и такива мисли да нямаш).
        И като сложа на кантара всичко което изписах и съм пробвал - разбирам , че за да изпитваш удоволствие от джипа трябва:
        1. Да си спокоен за поддръжката му.
        2. Да си доволен от комфорта при возене по асфалта.
        3. Да си уверен при преминаване на трудни терени .
        4. Да ти е кеф като слезнеш от гората сред хората .
        Само Диското участва във всяка точка от горните. Другите не издържат по една или друга точка според мен. НО - това го пиша за развлечение, а не ти давам акъл. Нямам излишен.....
        Разбрах, че очакваш включване (финансово) в темата. Дано си се ориентирал .
        Успех !

        Коментар


        • #79
          От: Джип за лов

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          ...
          Но возията с ресьори..... - моля, моля...
          Верно ли мислиш, че всичко що не е Диско е на ресьори?

          Коментар


          • #80
            От: Джип за лов

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Верно ли мислиш, че всичко що не е Диско е на ресьори?
            Не разбира се .
            Писал съм, че за по-новите нямам опит.И за такива (на пружини, възглавници) нямам опит.
            А колегата помоли,да пишем само личен опит. За това съм се сврял в нишата на "ресьорните" до тук. Така се е случвало с мен, без да го търся умишлено.
            Иначе малко вече взех да разбирам .....разликите.
            Поздрави ! Нали пишем за развлечение - специално подчертах.

            Коментар


            • #81
              От: Джип за лов

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Не разбира се .
              Писал съм, че за по-новите нямам опит...
              Те по новите са 20 годишни, ама карай да е весело.

              Коментар


              • #82
                От: Джип за лов

                bgbul определено не е наясно кое е ресьор и кое е пружина!Но иначе е компетентен много и то от свой опит!!!Браво!
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #83
                  От: Джип за лов

                  Важното е да ни е приятно като си чешем езиците в такава тема.
                  Когато стане въпрос за "по-сериозна " тема - тогава ще се изяснят празнотите в моите знания......
                  И както се и очакваше - давам ви повод да се изтъкнете със знания и умения на мой "незнаещ" гръб. Моля !
                  Казах - нямам достатъчно акъл за да давам съвети, а само си пиша за удоволствие.
                  Какво не е ясно и кое от споделеното ви "засенчи " ? И кое не е вярно от изброеното ?
                  Нека да обсъдим посочените модели за да разбера кое е пружина и кое "ресьор".
                  Помогнете ми, моля ......!

                  P.S. За справка на моделите които съм изброил влез в профила ми, виж пуснатите теми и всеки от изброените джипове го има там със снимки и описание - какъв е, в какво състояние е бил и т.н.
                  За развлечение и кеф .....2 бр ЛР Диско,1 бр. ЛР Дефендър, 2 бр. Нива ,1 бр. Тойота ЛК, 1 бр. Митсубиши Монтеро и една легенда от 71 год. UAZ.
                  Нищо лошо - само усмивки ! А ... и удоволствие ......., нали за това сме тук.
                  Благодаря, че ме върна в такива спомени...благодаря !
                  Последно редактирано от bgbul; 16-12-10, 09:46.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Джип за лов

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Нисана е с блокаж и на мостовете ( не знам дали при всички) което е предимство естествено....

                    Но возията с ресьори..... Тойотата с ресьори ми взе акъла (въпреки ЛСД моста отзад) .

                    Дефендъра - имал съм само голямата база с ресьори, 2.5 дизел. . Не бих си взел отново (дълга база с ресьори).


                    Успех !
                    Без да се заяждам оставих само "неточностите".
                    Съсласен, че тук сме да се забавляваме, но и да се пише за дифендър с ресоьри , ресьорен нисан с блокажи и как ЛСД то влияе на возията не е правилно.

                    Имаш толкова джипове-наведи се да ги огледаш отдолу де.Пък и капака на двигателя вдигни - все нещо ще видиш полезно...

                    С най-добри чувства!
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #85
                      От: Джип за лов

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Без да се заяждам оставих само "неточностите".
                      Съсласен, че тук сме да се забавляваме, но и да се пише за дифендър с ресоьри , ресьорен нисан с блокажи и как ЛСД то влияе на возията не е правилно.

                      Имаш толкова джипове-наведи се да ги огледаш отдолу де.Пък и капака на двигателя вдигни - все нещо ще видиш полезно...

                      С най-добри чувства!
                      И аз с най-добри чувства.
                      Объркал съм се за Дифендъра. ТИ СИ ПРАВ !
                      Но и на пружини си остава камион. За останалото .....веселие...
                      Пак Благодаря за приятните спомени !

                      Коментар


                      • #86
                        От: Джип за лов

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Без да се заяждам оставих само "неточностите".
                        Съсласен, че тук сме да се забавляваме, но и да се пише за дифендър с ресоьри , ресьорен нисан с блокажи и как ЛСД то влияе на возията не е правилно.

                        Имаш толкова джипове-наведи се да ги огледаш отдолу де.Пък и капака на двигателя вдигни - все нещо ще видиш полезно...
                        С най-добри чувства!
                        Сега по същество :
                        Учителствуването в този форум - приятно е. Отдава ти се. Благодаря ! Даже ти се доверих и .... сгреших.
                        Направих си труда да проверя твоите знания - не са силни за да съветваш. Възползвай се от собствените си съвети, защото аз нямам акъл в повече за да раздавам. И се въздържам от уважение към ОПИТА и мнението на всеки колега.
                        Знам, че не е правилно да давам линк към Мобилето, но просто виж това което според теб не съществува - Дефендър на ресьори.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5245429 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5245428 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:68.4 КБ
ID:5245425 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5245427 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5245426


                        И макар моя Дефендър да беше на пружини(обадих се на сегашния собственик), за която грешка казах, че се изинявам, твоята забележка , че няма такъв Дефандър - отпада. Не искам да продължавам и с останалите ти забележки.
                        С най-добри чувства! Спорим САМО по темата. И то не заради колегата, а заради попълване на твоите и моите знания.

                        П.С. В твой интерес е да спре спора до тук . Аз съм свикнал да се нахвърлят срещу мен и не ме притеснява да кажа, че съм сгрешил. Просто нямам много опит като теб и грешките ги приемам с усмивка .....и не ми влияят на самочувствието. То не е високо и без това.
                        Но такива спорове го повдигат или по-точно - разбирам на какво ниво съм с натрупания от мен опит .
                        С уважение - до следващия спор !
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-01-11, 19:19. Причина: Снимки, линковете изветряват след време.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Джип за лов

                          Да "прав" си.
                          Това от мобилето го е обявил за дифендър някакъв "разбирач" като теб или по-скоро измамник.
                          Сега ще се окаже че има и дифендър с дизелов двигател от мерцедес и рама от серия, че на всичко отгоре базата на рамата и купето е различна и се вижда на снимките.

                          Дифендър на ресори НЯМА!Престани да се излагаш!

                          И все пак с добри за сега чувства.

                          P.S. Ето защо в цивилизованите страни има строги и ефективни санкции за търговци които заблуждават купувачите.То в тия държави и "балъците" са мнозинството от купувачите.
                          В България "балъците" са по на рядко но ги има-справка горния пост.
                          Последно редактирано от rusev; 17-12-10, 14:01.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #88
                            От: Джип за лов

                            На Драгичево има едни френски Геги от армията.
                            Е от туй по убаво за лов не съм видял още.
                            Пък и цената им е добра.
                            Идейка.....
                            Поздрави!
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Джип за лов

                              Това е Серия с насадено купе и си личи веднага. Виж къде са гумите спрямо арките. Пък и задния блокаж работел. Баси случая. Не че е невъзможно да е сложен, ама като гледам ква измама е цялата работа............
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Джип за лов

                                Първоначално публикуван от bgbul
                                Ако си прав - значи наистина съм наивен и доверчив. На мен това усещане си ми харесва и няма да го променя.
                                Може би за това в моя свят мошениците са рядкост и тази наивност до сега ме е предпазвала от такива.
                                И няма лошо да дискутираме каквато и да била слабост стига това да е с добри чувства. Аз имам само такива.
                                И света е хубав и около мен хората са добри и все приятни емоции си имам, дори в този спор . Защо да се променям ?
                                Поздрави !
                                Много приказки за нищо...
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X