Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 469 Разход на гориво ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Уаз 469 Разход на гориво ?

    Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
    Не знам каква е тая мерна единица-градско,горско и 80км/ч?С бавни дифове 80км е много висока скорост и разхода??????????трудно се връзва с твоя
    Еми колега градско сигурно е в града но, от град до град разлика..... както и горско е в гората но ,от гора до гора........ Аз ти говоря, яе съм карал три 469ки някъде по 60000 км. с 21ца двигател и трите са си пълнили километража и са давали такъв разход при каране 70-80 км-ч. Незная твоята как е но, ако не е така нещо не и е точно. Трябват си настройки.
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

    Коментар


    • #77
      До: Уаз 469 Разход на гориво ?

      Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
      Еми колега градско сигурно е в града но, от град до град разлика..... както и горско е в гората но ,от гора до гора........ Аз ти говоря, яе съм карал три 469ки някъде по 60000 км. с 21ца двигател и трите са си пълнили километража и са давали такъв разход при каране 70-80 км-ч. Незная твоята как е но, ако не е така нещо не и е точно. Трябват си настройки.
      Принципно съм съгласин теб.Моя е стандартен УАЗков мотор/Мисля,че е 2.4/бавни диференцяли гуми 235/70/15 BF Gudr. и трябва да ти кажа че при скорост над 60-65км имам чуството че ще ибягат буталата от мотора.От тази гледна точка съм озадачен за разхода.А,че мойта не е в ред знам.И тя като собственика
      Последно редактирано от 4i4o mi; 02-12-09, 14:46. Причина: правописна корекция

      Коментар


      • #78
        До: Уаз 469 Разход на гориво ?

        Добре за да избягат буталата трябва да си го настъпил до доле.
        А ако трещи и вибрира това е друго.
        Дали все пак не са ти от бързите диференцяли щото съм забелязал, че доста по трудно достигат скорост над 80 по километраж сравнение с бавните.
        Гумите са от решаваща разлика за разхода също


        Така и така търсиме истината, някой компетентен (Драго, Uazik, и който друг знае) да каже има ли разлика в червяците на раздатките за километража на Уаз с бавни и с бързи мостове
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #79
          До: Уаз 469 Разход на гориво ?

          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
          ...
          Така и така търсиме истината, някой компетентен (Драго, Uazik, и който друг знае) да каже има ли разлика в червяците на раздатките за километража на Уаз с бавни и с бързи мостове
          Не може да няма разлика, иначе скоростомерът ще трябва да е различен, което е много по-трудно.

          Коментар


          • #80
            До: Уаз 469 Разход на гориво ?

            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
            Добре за да избягат буталата трябва да си го настъпил до доле.
            А ако трещи и вибрира това е друго.
            Дали все пак не са ти от бързите диференцяли щото съм забелязал, че доста по трудно достигат скорост над 80 по километраж сравнение с бавните.
            Гумите са от решаваща разлика за разхода също


            Така и така търсиме истината, някой компетентен (Драго, Uazik, и който друг знае) да каже има ли разлика в червяците на раздатките за километража на Уаз с бавни и с бързи мостове
            Да има разлика в червяците на километража Ники.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #81
              До: Уаз 469 Разход на гориво ?

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              Добре за да избягат буталата трябва да си го настъпил до доле.
              А ако трещи и вибрира това е друго.
              Дали все пак не са ти от бързите диференцяли щото съм забелязал, че доста по трудно достигат скорост над 80 по километраж сравнение с бавните.
              Гумите са от решаваща разлика за разхода също


              Така и така търсиме истината, някой компетентен (Драго, Uazik, и който друг знае) да каже има ли разлика в червяците на раздатките за километража на Уаз с бавни и с бързи мостове
              Чвече,аз не съм раладжия а и уазика не е за тази цел.Исках да кажа,че над средни обороти шума на мотора е много силен и имам усещането,че ако я напъна още ще изкочи мотора.Дифа е бавен със сигорност щото го правих и взех с повечето брой зъби/не съм сигурен 39????/А за гумите си абсолютно прав.Даже бих казал,че макар и с малко повишава Моща на УАЗа

              Коментар


              • #82
                До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                бавните дифове са 41/8,и дори с тях нормален Уаз с горе-долу читав мотор ги прави 120км.,с отключени хъбове.колегата Пепино сигурно е прав,той караше само нови служебни машини ,без никакви доработки и мнението му за мен е меродавно.

                Коментар


                • #83
                  До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  бавните дифове са 41/8,и дори с тях нормален Уаз с горе-долу читав мотор ги прави 120км.,с отключени хъбове.колегата Пепино сигурно е прав,той караше само нови служебни машини ,без никакви доработки и мнението му за мен е меродавно.
                  ОК.Не съм разбирач.Щом казваш сигурно е така.Просто споделям мнение!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                    Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
                    Чвече,аз не съм раладжия а и уазика не е за тази цел.Исках да кажа,че над средни обороти шума на мотора е много силен и имам усещането,че ако я напъна още ще изкочи мотора.Дифа е бавен със сигорност щото го правих и взех с повечето брой зъби/не съм сигурен 39????/А за гумите си абсолютно прав.Даже бих казал,че макар и с малко повишава Моща на УАЗа
                    Абе човек аз с УАЗката като вдигна 100 и никакви шумове не чувам, само стискам здраво волана и .
                    Майтапа на страна но нормалната скорост на моя 469 е 60-70.
                    Прави ми впечатление още нещо при50 четвърта трудо се слага, много му е а пък фолсвагена при 50 и на 5 си върви нормално?????????
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #85
                      До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                      И аз така мисля 60-70 бива ама повече??????????.Но щом казват колегите сигорно е така.Те имат повече опит от мен

                      Коментар


                      • #86
                        До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Абе човек аз с УАЗката като вдигна 100 и никакви шумове не чувам, само стискам здраво волана и .
                        Майтапа на страна но нормалната скорост на моя 469 е 60-70.
                        Прави ми впечатление още нещо при50 четвърта трудо се слага, много му е а пък фолсвагена при 50 и на 5 си върви нормално?????????
                        С кой диференциали е УАЗа? Ако си с бавните 41-8 би трябвало да няма проблеми и с 40км. на четвърта скорост.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                          Не би трябвало да имаш никакви проблеми с влизането на четвърта предавка, виж за втора е тема на друг разговор там вече трябва да се синхронизират оборотите за плавно влизане. Но, четвърта трябва да си влиза като пирон в кисело мляко независимо от скороста. Предния мост също трябва се включва без никакви проблеми без съединител и със 80 км/ч. Щях да пратя на колегата снимка днес с изпълнен километраж, но валеше дъжд и бяха доста меки гумите и започнах да се нося като народна песен и нещо ме ......., но тези дни.
                          Прикачени файлове
                          Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                          Коментар


                          • #88
                            До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                            имали възможност да се слага плочка на еднокамерен карборатор за гаста, като на другите коли. казват че било по добре

                            Коментар


                            • #89
                              До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                              Първоначално публикуван от teror1973 Преглед на мнение
                              имали възможност да се слага плочка на еднокамерен карборатор за гаста, като на другите коли. казват че било по добре
                              Ето точната тема! - Газова уредба на УАЗ
                              Тука не е мястото да се коментират плочки, бутилки и пр.!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                                Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
                                Не би трябвало да имаш никакви проблеми с влизането на четвърта предавка, виж за втора е тема на друг разговор там вече трябва да се синхронизират оборотите за плавно влизане. Но, четвърта трябва да си влиза като пирон в кисело мляко независимо от скороста. Предния мост също трябва се включва без никакви проблеми без съединител и със 80 км/ч. Щях да пратя на колегата снимка днес с изпълнен километраж, но валеше дъжд и бяха доста меки гумите и започнах да се нося като народна песен и нещо ме ......., но тези дни.
                                Проблем няма с влизането на четвърта, влиза си като пирон в кисело мляко но му е малка скороста за четвърта, иска трета при тази скорост.
                                Иначе над 50 на четвърта върви добре и може да напълни километража но ме дострашава и на 100 отнемам газта.
                                Карам основно на газ и само като свърша газта на бензин като разхода грубо казано е 12 на асвалт и 30 в гората, не изключвам предния мост.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X