Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ-а - безнадеждно остарял или актуален?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    тази кола може да кара вечно ако има кой непрекъснато да се занимава със всяко болче по нея, ако се изостави дори за месец при интензивна употреба, колата е за брак.
    Нямам идея какви са били тези Уаз-ки, но определено не са били такива, каквито аз съм виждал. За да не давам въобще пример с нашите УАЗ-ки тук има доста хора, които си ги карат без особени ремонти по много повече от месец и то без особени проблеми - малко по-нагоре има и примери...

    въпросните четири УАЗки бяха негодни за употреба след 70000км пробег, после от четирите сглобихме две, после от двете една, това всичкото при положение че за колите се грижеха хора, които са правили това през целия си живот. за сравнение едно бронирано чероки, експлоатирано по подебен начин вече е на 250000км, поддържано е от същите хора, които поддържаха УАЗките и все още върви.

    Значи явно предназначението на УАЗ-ките е било сбъркано, защото там, където УАЗ-ка ще направи 70 000 км до разпадане Черокито ще успее до разпадане да направи не повече от 1000, ако въобще може и толкова да премине, а бронираното Чероки освен да се качи на някой не много висок тротоар за друг офроуд съвсем не си го представям. А там, където Черокито ще направи 250 000км УАЗ-ката няма никаква работа. УАЗ-а е 'внедорожник" т.е. предназначен за каране извън пътя, а не по пътя... За който не вярва и разполага с Чероки за трошене моля да заповяда ще покараме малко заедно по избран от мен маршрут - т.е. аз ще карам той ще троши... А по отношение на бронираното Чероки няма как да направим тест защото няма как да го закараме до там откъдето почва офроуда... С което обаче не ме разбирайте погрешно нищо лошо не казвам за Черокито просто това е съвършено различен автомобил с друго предназначение и други качества. Да се сравняват двата автомобила е все едно да сравняваме трактор със спортна кола... А по отношение на поддръжката една от основните трагедии е, че много хора смятат, че разбират от УАЗ-ки и експлоатацията им, но всъщност съм срещал твърде малко, които действително разбират нещо. И нали УАЗ-ката е доста дуракоустойчива крета някак си и като се строши всички казват е нали е УАЗ-ка нормално е. За илюстрация на думите ми бих попитал с какъв бензин сте ги карали след като УАЗ-ките са предназначени само за бензин 76 – такъв отдавна няма в България, а преправянето им за 92 е нещо, което много малко хора знаят как и защо се прави... И така нататък следващия пример е с какво трансмисионно масло сте ги карали? На УАЗ-ката трябва да се сипва доста особено масло, което отново малко хора знаят какво е... И още много такива примери мога да дам и тогава ще стане ясно защо са такива резултатите... Поддръжката на едно Чероки е много, много по-лесно от УАЗ...

    Въобще малко стана безсмислена тази тема и отново ще кажа УАЗ-а не е за всеки, даже всъщност е за малко хора...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #62
      Тъй като тази тема върви явно към заключване искам да кажа само следното: Отрицателните мнения за УАЗа г-н Петров приема като лични обиди и защитавайки го обижда някои от нас като казва, че не сме мъже "защото карането на УАЗ си е сериозна работа за сериозни мъже" и намеква за слабите ни технически познания, защото "УАЗ-а е машина, която се тунингова и поддържа в перфектно състояние само от хора със задълбочени технически познания и добри умения"
      Спора е такъв, какъвто си го направим, но този взе да се втвърдява много! Не мислите ли?

      Коментар


      • #63
        не съм искал да споря с хора, които приемат УАЗ като религия, това е безмислен спор /УАЗ, начин на живот/ просто споделих опита си. ако някой има УАЗ, който е минал 250000км във вида, в който го е купил без сериозни ремонти, нека сподели.

        отмен хвалби за УАЗ няма да чуете, аз съм разочарован от тази марка за винаги
        drive alive

        Коментар


        • #64
          Тъй като тази тема върви явно към заключване искам да кажа само следното: Отрицателните мнения за УАЗа г-н Петров приема като лични обиди
          А не, никакви обиди не съм забелязал още повече към мен. Но винаги се възмущавам когато се хули нещо ей така по принцип. Същата позиция ще имам и ако бъдат отправени подобни твърдения към каквато и да е друга машина - ако си направите труда ще прочетете в архивите има достатъчно мои отговори свързани с много други машини нямащи нищо общо с УАЗ-а. Аз винаги се стремя да се аргументирам и постоянно припомням че лоши и добри машини няма както и не съществува най-добрия джип...
          и защитавайки го обижда някои от нас като казва, че не сме мъже "защото карането на УАЗ си е сериозна работа за сериозни мъже" и намеква за слабите ни технически познания, защото "УАЗ-а е машина, която се тунингова и поддържа в перфектно състояние само от хора със задълбочени технически познания и добри умения"
          Е на това му се казва гузен не гонен бяга

          Това, което съм написал е абсолютно вярно и е факт! Но това не означава, че непременно всички по света трябва да са супер технически подготвени и здрави като Крали Марко, та да ги уважавам и разговарям с тях...

          А който смята за обида написаното от мен че карането на УАЗ-а е:
          "Сериозна работа за сериозни мъже" и е сигурен че това не е вярно, аз лично ще му предоставя един УАЗ и терен, на който да ми демонстрира, че е прав...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #65
            не съм искал да споря с хора, които приемат УАЗ като религия, това е безмислен спор /УАЗ, начин на живот/
            Когато се води спор или нещо се критикува е важно да се използват технически аргументи и факти, а не изказвания от рода на много е лош, защото е лош. Но както и да е въпрос на лично мнение и предпочитание е кой какво харесва. Аз уважавам предпочитанията на другите и очаквам същото от тях...
            просто споделих опита си. ако някой има УАЗ, който е минал 250000км във вида, в който го е купил без сериозни ремонти, нека сподели.
            Ако УАЗ-а се използва по предназначение т.е. да върви там, за където е направен няма такъв, който да измине 250 000 км. Всъщност на заводския полигон, когато се направи промяна по нещо съществено машините се тества по специален маршрут, при който единствения модел способен да премине 90 км е УАЗ-а с редукторни мостове и то до пълен брак. На този полигон много малко машини въобще могат да се придвижват на каквото и да е разстояние. Но за който е любопитен му предлагам когато организираме някоя по хеви разходка да заповяда с нас там ще разбере разликата и за какво говорим. Така че за подобни километри може да се говори само за машини карани по път, а за там аз лично предпочитам съвършено други автомобили... и марки
            отмен хвалби за УАЗ няма да чуете, аз съм разочарован от тази марка за винаги
            Не и необходимо да хвалиш нещо особено това, което не харесваш, но това не означава, че няма други хора, които го харесваме. Всеки има своите предпочитания и затова света е разнолик и разнообразен. Просто не трябва да забравяме, че другите също имат право на мнение и предпочитания. За справка може да се опитате да намерите мое мнение, при което отричам нещо ей така, защото не ми харесва например...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #66
              diavol koleda

              Паджеровод кажи ми какво толкоз ти е сторила някоя УАЗКА та така зверски я мразиш не виждам ревална причина за тази омраза по точно не виждам реална причина за омраза към дадено превозно средство освен ако не си се пребил с него поради недомслията на конструкторите по скоро аз лично не харесвам дадени мпс-та поради ред причини но не и да ги мразя до болка и чак толкова черногледо да гледам на тях а и извиняваи ме ако се убидиш да се мъча да разубедя убедени хора в нещо това е безмислено дай да си пием бирата заедно и да ни дреме на еди там кво си се тая е еди карат едно други друго абе всеки се простира според чергата някои могат и според две черги а както преди казах ако не ти харесва нещо не го караш не го гледаш него ядеш и тн. неща не правиш така че абе нема значение краинат цел е една и съща постиганта с различни консумативи и средства вяжно е да има ОФФРОУД
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #67
                вземете да я прекратите тази тема , че я чета и се чудя как несъм могъл да се усетя , че УАЗ-а е наий-великата кола на света( голям майтап ,,нямал маркетинг'', ,,просторен и удобен '' и т.н.) , а останалите са талаш. този сайт се чете и от външни хора и ще паднат от смях.никой не оспорва качествата на УАЗ-а , ама малко по-скромно де ! разбира се всеки има своя избор и евала на момчетата които са избрали живот с това МПС.
                някои хора харесват и ПРОДИДЖИ?!?

                СПРЕТЕ ДОКАТО Е ВЕСЕЛО!
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от churov
                  вземете да я прекратите тази тема , че я чета и се чудя как несъм могъл да се усетя , че УАЗ-а е наий-великата кола на света( голям майтап ,,нямал маркетинг'', ,,просторен и удобен '' и т.н.) , а останалите са талаш. този сайт се чете и от външни хора и ще паднат от смях.никой не оспорва качествата на УАЗ-а , ама малко по-скромно де ! разбира се всеки има своя избор и евала на момчетата които са избрали живот с това МПС.
                  някои хора харесват и ПРОДИДЖИ?!?

                  СПРЕТЕ ДОКАТО Е ВЕСЕЛО!
                  Тъй като ме цитираш и си вадиш от моите изказвания изводи, към които не съм искал да подтикна никого (...останалите са талаш...???????) и понеже ми е Весело ще цитирам една позната, "добро" момиче, която като и е криво започваше монолог с "благоверният" от вида... (той например е споменал, че времето е хубаво) "... ти ми казваш, че времето е хубаво , мислиш си, че не виждам май , мислиш, че съм тъпа и не виждам, ти Тъпачка ли ми Викаш Бе Идиот..." и така на татък.
                  Прави сте, че темата се изчерпа - два монолога, които се опитаха да направят диалог, ама не стана
                  Аз не съм Фен на никоя марка (факт е, че дори съм притежавал Москвич , хулих го яко , но като ми падна добра сделка...) , това, което съм писал по-горе са моите наблюдения върху текущия ми "любимец" УАЗ "Хънтър" и ДА ,,нямал маркетинг'', ,,просторен и удобен '' са Факти, които по никакъв начин не реферират към качествата на другите "Джипки".
                  Мир да има и всеки да си кара това, което му харесва и може да си позволи

                  Коментар


                  • #69
                    докачаш се излишно!МИР
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от churov
                      докачаш се излишно!МИР
                      Не се докачам, а разказвам виц - истинска история - бил съм свидетел за да е весело

                      Коментар


                      • #71
                        Мда. Сега се чудя да се смея ли или да плача.
                        Обсъждат се очевидно не ТТХ на УАЗ-469 а неговото харесване. Като се тури в сметката и предшественика му ГАЗ-69, и примерно 44-та, верно е крайно време да се каже и това, и да се пукне и тоя цирей.
                        Долу и БКП и СДС! Кой не скача не е джипер!
                        Това е машината на репресивните органи през последните 60 години. Това е единствената линейка в селата. Това е единствената кола която откарва труповете от улиците. Това е омразата към новобранските роти. Това е кочината която за пръв път те закарва в ареста. Това е ремонтната група на Енергото, която не идва. Това са разкопаните от ВиК-то улици. Това е Текезесарката. Това е жипка, останалите са Джипове, щото е модно. Това е кола, която не харесваха две поколения, а третото май започва поне да уважава.
                        Миналата Коледа снега затрупа половината държава, и УАЗовете почнаха да поскъпват. Не знам защо. През лятото удави другата половина, и поскъпнаха още повече. Пак не знам защо.
                        Момчета, опитайте да разделите представата си за готино гадже от тая за честното работно магаре, и съдете УАЗа не през рекламата на Инфинити. Това уж е място за офроуд а не гейклуб. "Комфорта" и "Перфектността" влияят на проходимостта не по тоя начин. Повдигал съм въпроса, и макар че съм 300% сигурен че никой не е разбрал какво съм казал, още не съм чул въпроси. Опитайте с мислене, а?
                        В офроуда "комфорта" има и реален смисъл. Не непременно красивите лайсни и праните мокети, може пък окачването да е оптимизирано по претоварванията? Или куките за тегленето? Или стойката на седалките и изкривяването на гръбнака? Умората на шофьора? И даже горните чистачки
                        Омразата - омраза, досадата - досада. Давайте да си говорим за тенекии. На мене ми е по-интересно.

                        Коментар


                        • #72
                          Ааааа не така господин Петров, писах че съм бракувал 4 УАЗки то си е бая личен опит /е не бях сам, помагаха ми/ но във всеки скучай имам доста хиляди километри с такава машина и много добре познавам устройството и защото лично съм разглобявал почти всичко по нея.

                          никога не съм се включвал в такива технически спорове без аргументи и ще взема да се обидя.

                          казах, че неискам да споря с хора за, които УАЗ е религия защото знам от личен опит, че е безпредметно. това е все едно някой да ме убеждава, че вранглера е боклук, безпредметно

                          призовавам хората, които не са карали УАЗ да бъдат зрители на тая тема, тя е за истинските мъже, които са карали тази машина

                          в интерес на истината една жена караше УАЗ буханка по част от трасето на зиг заг трофи тази година и .... беше си жена
                          drive alive

                          Коментар


                          • #73
                            нещо не се разбрахме Стефане - НЕ ПОДЛАГАМ НА СЪМНЕНИЕ БЕЗПОРНИТЕ КАЧЕСТВА НА МПС-то !доказало се е с годините !но чак пък N1!?!мисълта ми беше , че изостават с осъвременяването . а пък един добър двигател( основният му проблем) не е забранен за никое МПС.не им трябва да го измислят -просто да го купят !
                            извинявай , ама и Лили Иванова си направи пластики , за да одговаря на съвременните изисквания
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #74
                              Първоначално публикуван от churov
                              нещо не се разбрахме Стефане - НЕ ПОДЛАГАМ НА СЪМНЕНИЕ БЕЗПОРНИТЕ КАЧЕСТВА НА МПС-то !доказало се е с годините !но чак пък N1!?!мисълта ми беше , че изостават с осъвременяването . а пък един добър двигател( основният му проблем) не е забранен за никое МПС.не им трябва да го измислят -просто да го купят !
                              извинявай , ама и Лили Иванова си направи пластики , за да одговаря на съвременните изисквания
                              Че какво му е на 409.10? на мен ми харесва - окло 150 коня, много въртящ момент - никакви забележки, дори разхода не е висок (при Иван Алексиев е под 10л/100км) при мен 14.

                              Коментар


                              • #75
                                някой писа по-горе, че УАЗ бил единствения офроуд автомобил у нас през последните 60 години... и това показвало колко е велик...

                                през празниците бях в Румъния - там 8 от 10 коли /вече!/ са Дачия... Как пък не се намери един румънец да каже, че Дачията е най-Убавата кола!? /щото е била единствена през последните 30 години там / Пък тя си е и като конструктор... - разглобяваш, правиш, пак разглобяваш...
                                Те обаче, не чакат на стари лаври - пуснали са 3-4 модела откак гръмнаха Чаушеску... Дори Пикап 4х4 1.9Д

                                Поне на 5 места видях да се продават ГАЗ69 - боядисани, излъскани... Явно са на мода като ретро машини...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X