Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ-а - безнадеждно остарял или актуален?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    привет, аз не сьм специалист имам от една година скромно самураи4е а на работата карам от 4години 469 и сьм доволен от проходимостта и и от возенето просто 4овек трябва да я пристяга от време на време , там кьдето я експлоатирам не бих я сменил за нищо освен зил131 или самурая но понеже возя пове4е хора не става
    Сузуки Самурай-старт от скрапа
    0885192667

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от muncho
      точно така, дявол.както за всеки влак си има пътник, така и за всеки фен си има класика.УАЗ не е мойта, но по никакъв начин не оспорвам правото на феновете му да го харесват. а на въпроса - не е остарял,и според мене няма никога да остарее, като ситроен DS19 например

      Хора ако някой е видял на края на едно мнение на В.Петров пише!
      "Случайни хора УАЗ не карат!".
      Това какво ви пробужда в главата!Защото каквото и да си говорим уаз се кара по трудно отколкото други западни марки!От там и отлива!
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #48
        UAZ

        ДА морално е остаряла много отдавна!
        Но не смятам, че това е недостатък за един off-road автомобил! Даже е плюс тъй като всеки е запознат с принципите и начина на работа на всички възли по автомобила

        Защото ако примерно е като VW фаитон кадето ниама вразка между курмилото и рейката а тази роля я изпалниават 4 компа + 12 датчика + 2 мотора в някоя локва като се намокрят ще го гледаш като кръал камък !
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • #49
          Малко за УАЗ ХЪНТЪР

          Мислех да напиша тези редове когато Уаза навърши година но тъй кото се отвори дума за неговата актуалност реших да сътворя това отчетче сега. Можеби то ще даде някакъв отговор на въпросите по темата, всеки да си направи изводите сам.
          Уаз Хънтър 2.7i 315195-025 двигател ЗМЗ-409.10 купен 20.12.2004 от Карбон Плевен
          Цена на която е купен тогава 16040лв. с ДДС като фирма ДДС то си го взимам ????
          Изминати километри до 23.09.2003 - 11900 - приблизително 50 на 50 % асфалт - черни пътища може би извън пътя е малко повече.
          В състезания не е участвал (изключвам похода Ком-Емине) и не предвиждам да участва.
          По стечение на обстоятелствата тази година е каран повече по каменисти високопланински пътища но и доста по горски такива с не малко кал.

          Ремонти, проблеми и тунинг (кой за каквото ги брои):- Пластмасова броня (за нищо не става) - подменена с качествени брони с ролбари марка "Братя Флекс" (супер са направо си ги рекламирам)
          - Амортесьори - оргиналните за нищо не стават - заменени с RANCHO вярно цифра ама дава сигурност и на асфалта и на черно аз съм много доволен.
          - Щуцер на картера за масления радиатор - счупен при опит УАЗа да се кара на две гуми (лошото влияние на ендуристите от форума) явно това си е конструктивен дефект но не представляваше никакъв проблем да се сложи друг на подходящо защитено место на картера и всичко да е ОК.
          - Охлаждане - добавен ел. вентилатор пред радиатора (много помага особенно като пълзиш с 2 км. в час за да може някой колега да си гледа скалите ) според мен е задължителен монтира се за 10 минути и е без пари по моргите иначе колата грее на лебедка.
          - Хидравлика волан - късмет ли е незнам сменена гаранционно в Карбон Плевен.
          - Маркуч хидравлика - сменен профилактично с немски
          - Маркучи водни - сменени с български - десет нива над оргиналните не ми дожаляха 4 лв.
          - Муфи предно предаване - много ме бива както да целя камъни с тях така и да избирам най-дефектните от магазина
          - Смяна ремъци и масла - профилактично
          - Добавен борд компютър
          - Монтирана дистанционно управляема МР3 и читави колони
          - Централно заключване на вратите
          - Гуми - оргиналните се оказаха много слаби за камъни но новите също руски ме устройват напълно
          - Рулеви демпфер RANCHO - върши работа
          - Лебедка - MileMarker PE4500 (вади и трактори тествано е само че производителя да не чува) с възможност за монтаж отпред и отзад.
          - Hi-lift - да има
          - Подходящо подбрани пласмасови кутии фиксирани с ремъци удобно в багажника (не се изсипва бардака като отвориш вратата пък и като откачиш тази която ти трябва можеш да си занесеш събираните една седмица кухненски прибори за миене в къщи).
          - Усилване на стойките на предните амортесьрите - профилактично.
          - Два пъти боядисване със спрей - еднократно на цена 9лв. може и без да се мие и без това на авто мивките взимат по скъпо.


          Е като погледна нагоре в списъка май повечето неща не се правят всяка година, а реално за работа и без някой от тях може да се мине. Май ми остана само проблема с вентилацията но и той е в процес (чакам си печката НАМИ - заводска цена 180 лв. и според руснаците го решава). Разбира се това не изключва да измисля и нещо друго приятелите ме бъзикат за сгъваема въртолетна перка например.

          Максимална скорос до която ми стискаше - 150 км.\ч. нагоре към Витиня, можеше и още ама някой друг да тества.
          Конфортна скорост на магистрала 120 - 130 км. час единствения яд е че над 100 шуми при отворени прозорци ама коя кола не го прави.
          Мах. разход - 21 л.\100 на терен при които 7 километра качих за 8 часа.
          Среден разход - асфалт - черно (без екстреми) - твърдо 10 който не вярва да заповяда ама аз ще карам.
          Разход град - 11-13 зависи от настроението и обстановката по принуда последния месец ми беше основна кола.
          Детенце на (5 годинки) се вози щастливо както на дълъг път така и в града колата е удобна (за кучето не коментирам много ще ми е интересен някой совственик на кола с лъскава тапицерия)
          Спрямо проходимостта никакви забележки но на тая тема за УАЗа се знае много. Това което смело твърдя е , че новия мотор и мостове в никакъв случаи не са снижили експлотационната и проходимост (не коментирам състезания и траяли).

          Смятах да смятам парите вложени в екстрите защото в ремонти са смешно малко ама няма смисъл всеки може да си сложи всякакви пудри и нужни и ненужни.
          Все още е проблем с частите добре, че не ми се е налагало не е като със стария УАЗ или Нивата да има във къщата на всеки бивш монтьор от ТКЗС.

          Колата върви и пее дано и за напред да е така.
          Ами това е. В заключение мога да кажа, че съм много доволен от избора си и за мойте нужди и необходимости не намирам еквивалент.

          Коментар


          • #50
            Звучи съвсем нормално А чия е електрониката на инжекциона?

            Коментар


            • #51
              Системата е Бош. Има от разни производители, всичката работи.

              Коментар


              • #52
                Иване, ще те взема за шофьор при мен колата харчи 14л/100км (общо за 5-6хиляди километра до сега, имам си бележките от бензиностанцийте) така че ако ми свалиш разхода до 10 ще вземеш добра заплата, вярно е че аз малко повечко го юркам (първи на светофара за да дразня голфовете и не само). Иначе право думаш, страхотна машина, за сега за мен без аналог в света

                Коментар


                • #53
                  За който не е виждал как кара Алекс Марков може и разхода от 14/100 да му се види много, но според мен е направо чудо... За тия няколко хиляди километра Алекс успя на гуми IntercoTice TRXS, които се славят с дългия си живот да им свали 4мм. Според яки джипери, които ползват такива гуми отдавна, за около 35000 км тези гуми почти не се познава, че са карани така, че си вадете изводите...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #54
                    А аз се чудя кой е изровил нашта улица, половината павета на тротуара ... Сега празношляещите се са по-малко.
                    Алекс! Идвай да ти сипвам бира!

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от VPetrov
                      За който не е виждал как кара Алекс Марков може и разхода от 14/100 да му се види много, но според мен е направо чудо... За тия няколко хиляди километра Алекс успя на гуми IntercoTice TRXS, които се славят с дългия си живот да им свали 4мм. Според яки джипери, които ползват такива гуми отдавна, за около 35000 км тези гуми почти не се познава, че са карани така, че си вадете изводите...

                      Хм!Алех Марков си кара както повечето фенове на Уаз с може би МАЛКИ изключения!
                      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                      Коментар


                      • #56
                        Не съм съгласен с повечето критики към УАЗ. Карах такова чудо преди години и наистина бях впечатлен от здравината му. Беше служебен и се експлоатираше най-безогледно. Като изключим наистина безобразната сглобка, течовете, валежите вътре и нечовешкия салон, мога да кажа, че бях изключително доволен. Бях монтирал чистачки и от вътрешната страна на стъклото (става много лесно на същите оси) и така реших трайно проблемът с изпотяването му. Никъде не ме е оставял и дори вадех от калта разни дупета с "истински" джипове...
                        Единствено понякога се караше с мокър парцал върху бензиновата помпа, защото вдървеното и от експлоатация платно създаваше проблеми.
                        Според мен след малка доработка, която включва отстраняване на течове, смяна на седалките и др подобни това е изключително добра машина. Освен това дизайнът и изобщо не е лош. Какво беше учудването ми, когато видях една УАЗка фургон на хижа Мальовица. Оказа се, че с нея вече 20 г. снабдяват хижата с всичко. Казаха ми, че освен УАЗ там е успяла да се качи само виетнамка...
                        Мисля, че Исузуто ми не може изобщо да се мери с Уаз по отношение на проходимост. За мен е проблем, че УАЗ не става за нормална експлоатация по път. При 70км/ч (поне този, който съм карал) вибрираше и бучеше зверски но в калта и снега е невероятен...
                        Другото, което помня е, че при включен преден мост и движение назад воланът искаше да се изтръгне от ръцете ми.
                        Но всичко това са подробности. Този автомобил не е мислен за комфортен а за нещо което да те вади отвсякъде...
                        Не мисля, че е остарял. ГАЗ69 също е стар, но не съм видял по-проходима машина. Изобщо - Old, but GOLD
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #57
                          според мен УАЗ е остарял, като концепция, нестава дума за самата кола или за мостовете или за двигателя, а за идеята, която стои зад конструирането и. тази кола е измислена за армията, а в армията тези неща се броят за заменяеми активи, те имат живот на фронта от няколко дни. проблема е, че УАЗ още не е адаптиран към цивилния живот, както и по - голямата част от руската индустрия. затова са всичките тези проблеми, затова се налага тези коли да се ремонтират непрекъснато, а в същото време имат много добри качества за офроуд. недостатъчната надеждност според мен прави УАЗката кола за хора, които им харесва повече конструирането от карането.

                          факт е, че другите 4х4 колкото и да изглеждат смешни и непрактични, могат да се карат във вид, в който са излезли от завода дълги години без да се разпаднат. за УАЗа това е невъзможно и затова ремонтите в един момент прерастват в тунинг, от там в конструиране и после СЪПРОМАТ и тн.
                          drive alive

                          Коментар


                          • #58
                            Съжалявам Сава, ама точно за това не си прав. Зависи какво търсиш от автомобила. Точно УАЗ-а е несравним като дълго вечност и издръжливост. Който не вярва и не е ходил в казармата може да пита някой виждал с очите си. Аз поне не знам за друга машина която можеш да дадеш да я карат новобранци повечето от които са абсолютно некадърни шофьори. Да не говорим за квалифицирана поддръжка, да не говорим за качествени консумативи. Я да видим при такива условия как ще се справи която и да е друга машина. А ако мислиш, че УАЗ-а е остарял като концепция моля заповядай ще ти покажа някои неща, които ще те изумят и сам ще се убедиш, че болшинството от „съвременните” машини са много далеч от истината. Но всяко нещо си има цена. И тя при УАЗ-а е, че машината е направена с оглед на възможностите, а не за хората в нея... Друг е въпросът доколко такива неща са необходими сега и тук съвсем не отричам, че с оглед на днешните изисквания за комфорт, безопасност и т.н. УАЗ-а е остарял. Аз не обичам да влизам в подобни полемики и от уважение към една друга марка няма да давам конкретни примери, но отново ще напиша следните важни факти:

                            1. УАЗ се отрича предимно от хора, които никога през живота си не са го карали или когато са пробвали веднъж не са успели, защото карането на УАЗ си е сериозна работа за сериозни мъже.
                            2. УАЗ-а е машина, която се тунингова и поддържа в перфектно състояние само от хора със задълбочени технически познания и добри умения - няма нито готови китове нито готови решения.
                            3. Не виждам никакъв смисъл от подобни спорове, всяка машина си има своите предимства и недостатъци както и всеки човек си избира това, което може, иска или му харесва.
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #59
                              не съм от хората, които са прекарали целия си живот в УАЗ но очаствах в бракуването на 4 такива, крал съм ги на офроуд и по нормални пътища, ремотирал съм ги. тази кола може да кара вечно ако има кой непрекъснато да се занимава със всяко болче по нея, ако се изостави дори за месец при интензивна употреба, колата е за брак. въпросните четири УАЗки бяха негодни за употреба след 70000км пробег, после от четирите сглобихме две, после от двете една, това всичкото при положение че за колите се грижеха хора, които са правили това през целия си живот. за сравнение едно бронирано чероки, експлоатирано по подебен начин вече е на 250000км, поддържано е от същите хора, които поддържаха УАЗките и все още върви.

                              УАЗката е особен автомбил, повечето хора казват, че всяка си има характер и тези, които са правени в понеделник и петък са с много лош нрав
                              drive alive

                              Коментар


                              • #60
                                Първоначално публикуван от DJDAVEL
                                Преди време на един поход организиран от вушев дойде един човек който беше с Газ-67!Който си беше просто реставриран!Е тази машина на години двойно или тройно повече от мойте вървеше без проблеми навсякаде!!
                                ако да останеш без управление и за десерт да ти изтече и спирачната течност е "без проблеми"... няма човек, който да ме убеди, че тая машина става за друго освен за ретро паради...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X