Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редукторни мостове за УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Редукторни мостове за УАЗ 469

    Колеги да уточним нещо,имам два моста оригинални от Газ 69,някъде из нета бях срещал информация,че главините от редукторни мостове и тези от Газ 69 са еднакви.Да ама не както имаше една фраза на един тв водещ,главините се различават,тези от газката са по-изнесени при фланеца с болтовете за джантата и ако се монтират на редукторен мост то при слагането на спирачния барабан той стои с около 3см. отдалечен от таза и накладките .Допускам ,че някога някъде е възможно да са подменени всичките 4 главини на газката,но тогава нямаше да лягат перфектно на тазовете и накладките,предните спирачни тазове бяха с по едно цилиндърче на колело и шенкелните тела си бяха от Газ 69 а именно от дясно в горния край на шенкелното тяло с 4 болта са монтирани на едно място и хебела за кормилната щанга и този за напречната щанга а отдолу капачките за шенкелните фтулки(камъни ,съчмени фтулки и т.н.) са .с по 2 болта е не с 4 като на Уаз,това ме навежда на извода че са напълно оригинални от Газ69(именно от такава ги демонтирах).А предната капачка на главината от газката идва с около 1,5-2см по плитка от задната капачка на редукторния мост.Та мисълта ми е кои части са взаимно заменяеми между колхозен(граждански) мост и редукторен?
    Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

    Коментар


    • #47
      От: Редукторни мостове за УАЗ 469

      Два пъти четох и нещо не разбрах много кое как е, снимай за да получиш по точен отговор

      Само някой болт може и да стане, иначе лагерите, законтрящите гайки и ламарини, само на главините са еднакви, предните хъбове с таралежките са еднакви има ги и на редукторен и обикновен мост. Другото е ралично и то доста.

      От Газ съм сигурен че оргиналните главини са оргинални и на редедукторния /при теб да не са сменяни тези на редукторните? Там тазовете също са различни./

      Ще се опитам да кача някоя снимка да видиш главината дали ти е такава.
      За да си сигурен мери разтоянието от едната главина до другата, както казват руснаците "колея"1460мм е заводско, както и на обикновения мост и 69, а с колхозни/граждански главини, се печелят около 60мм /1520мм/, все едно си с обърнати джанти или фланци

      Ще се опитам да кача някоя снимка да видиш главината дали ти е такава, това е стандартната им.
      Прикачени файлове
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #48
        От: Редукторни мостове за УАЗ 469

        Ради, може и аз да съм те подвел. Ако съдим по схемите главината на ГАЗ 69 е сходна с гражданската по изнесеност на фланеца за барабана и джантата.

        Как се представя джипката с тези мостове?
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #49
          От: Редукторни мостове за УАЗ 469

          Благодаря колега Nik,малко убъркващо съм задал въпроса,но го писах набързо за което се извинявам.
          Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

          Коментар


          • #50
            От: Редукторни мостове за УАЗ 469

            Да Тони благодаря ти за нагледния материал,точно това имах в предвид,не си ме подвел ти,а го бях чел за сходството в главините в един друг сайт.Направи ми впечатление когато сменях лагерите на главините,че този фланец за барабана и джантата на редукторния мост е на нивото на вътрешния лагер на главината,а при тази от газ 69 и уаз 469 е приблизително между двата лагера.
            Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

            Коментар


            • #51
              От: Редукторни мостове за УАЗ 469

              Джипката върви добре,но имам само две излизания по-черно и около 100км асфалт.Впечатленията ми за по асфалт са ми,че максималната скорост падна с около 10км/ч. динамиката се увеличи на 1/2/3 скорост,но на 4-та все едно съм закачил ремарке такова е сравнението с гражданските мостове с г.п. 5,125,които карах до скоро.По черно,съм приятно изненадан.Направихме тест в дълбока кал(ръкав на язовир)влязох на 2-ра бавна както винаги и се окопах малко преди да изляза от там минавах без проблем със гражданските мостове,на майтап сложих на бързите и джипа развърташе кайманите с по 20кг.кал на 1 без да се замисли(невъзможно до този момент със старите мостове),джипа се движеше въпреки,че калта беше покрила целия заден мост до средата на задния кардан,преди бе немислимо да се движа в толкова дълбоки коловози,камо ли да изляза.После последва диагонален тест,за сравнение с блокировките,има разлика но с малко по усърдно боравене с кормилото джипа мина теста без затруднения,извода ми за сега е,че редукторния мост има малко по-голям шанс на диагонално провисване от гражданския мост без блокировки,може би заради въртящия момент макс. близо до колелото(но това са само хипотези).
              Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

              Коментар


              • #52
                От: Редукторни мостове за УАЗ 469

                И аз да кажа какво съм установил от опит , сферите на предните мостове са различни. По-точно фланците с 5-те дупки , на на редукторния са с по-голям диаметър.
                http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                Коментар


                • #53
                  От: Редукторни мостове за УАЗ 469

                  Колеги да се похваля,май успях да счупя касетата на задния мост.Вчера след една наистина лека и нормална разходка започнах да чувам едно щракане в задния мост на завой на по-твърдо,като на бтр-ка касета със загряло масло на асвалт.Мислех,че е някоя гъбка или малкото зъбно на вътрешната полуоска,която задвижва гъбката.Да ама не днес отворих и двата задни редуктора и всичко е здраво,успях да скъсам по няколко болта държащи капаците на редуктора(бяха много корозирали)и се късаха от ръждата,нямат развиване въпреки,че ги киснах с магически неща,сега ще ги карам на настолна бормашина и финно да се опитаме да ги разпробием и да почистим резбите.Запалих джипа и както беше на трупчета сложих на скорост и ги изредих до 4-та.Чак на четвърта започнах да чувам някакъв неестествен звук в диференциала, все едно се срещат зъби.Другата седмица съм свободен и ще го отварям да видя какво успях да счупя и ще кача снимки на салатката
                  Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                  Коментар


                  • #54
                    От: Редукторни мостове за УАЗ 469

                    Вероятно си счупил осите в касетата.От говнолин са и са грешно измислени,че е по-лесно.Че и канали за мазане нямат и при продължително буксуване,особено с по-мощен и бързооборотен мотор сателитите се заваряват за осите и става мазало...Аз тия ги разпердушинвам няколко пъти докато ми писна и ги замених генерално.Трябва ти монолитна кръстачка на 16мм.Има от Мотокар или тунингова за РК от Ленд Ровер.Те са с подходящ размер.И имат канали за мазане,та държат повече.Гъбите също трябва да се подменят с усилени,а редуктор е малко вероятно да се счупи.Доста е здрав,Доколкото знам,само Цветан е успял за сега,но мисля че при него са твърде много факторите...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Редукторни мостове за УАЗ 469

                      Здравей Соти,бях на работа миналата седмица и нямах достъп до форума.Чел съм всички ваши публикации на едно друго място и благодарение на наученото предполагам,че е проблема в касетата след като отворих редукторите и гъбите и видях,че са здрави.Тия дни ще го демонтирам и отворя.Имам цяла нова касета с корона и пиньон,но ако е възможно да се спаси тази касета ще опитам да сложа такава кръстачка от мотокар или Л.Р. чел съм цялата ви тема за този проблем при редукторите.Но не допусках,че може да ми се случи на мен при положение,че карам с волгов мотор 95к.с. и доста поистъркани слампери лтб 34-ки.Гледал съм,че в Русия монтират на редукторните мостове самоблокове от бтр 60.Имам такъв в граждански мост и се двоумя дали да не го престържа и монтирам,по този начин решавам проблема с кръстачката генерално.От друга страна карал съм с него и не съм свръх очарован от начина му на работа и не намирам съществена разлика в проходимостта на редукторите без блокаж и гражданските с блокаж.Да не кажа,че редукторните си ги превъзхождат в пъти
                      Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                      Коментар


                      • #56
                        От: Редукторни мостове за УАЗ 469

                        Сетих се нещо,което може да заинтересова хората каращи със самоблокове.Пробвал съм ги като бяха на джипа.Вдигам едната гума във въздуха с крик и се опитвам да потегля мислейки си,че ще се изтрелям като тапа е да ама не изредих скоростите до 4-та ама на място.Касетата съм я отварял и палците и закалката на камбаната са си в идеално състояние,така,че хваща там на колкото процента си хваща-60 ли 70%ли.Миналата седмица направих същото на редукторните мостове още преди да разглабям редукторите за да видя здрави ли са гъбите.Опитах се да потегля и още с отпускането на съединителя джипа си потегля все едно е с АРБ и то само на заден мост.На диагонални препятствия момчетата с които караме се кълнат,че докато едната ми гума на задния мост е на 50см. във въздуха и при предния мост нещата са същите,то другите намиращи се в контакт със земята ме измъква от препятствието.И ме убеждават,че тези мостове имат заводски блокажи.Не ми вярват,че са с отворени касети и благодарение на редуктора,който е максимално близо до колелото не се губи въртящ момент както при по-дългите полуоски.Повярваха кокато им показах резервната ми касета за редукторен мост
                        Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                        Коментар


                        • #57
                          От: Редукторни мостове за УАЗ 469

                          Много хвалби за тези редукторни Има ли някой чертежи за супорти за дискови спирачки за 15 ки джанти. Имам 2 моста, които 2 ра година ми отлежават, а искам да пробвам да ги метна на един Самурай. Имам и почти нови силвърстоуни 35 ци по означение - 15 ки, но на височина са май малко над 33 та затова искам да са с 15 ки мостовете, знам че е по лесно да се направят за 16 ки, но искам и 15 ки да влизат пък дори и по изнесени да са.
                          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                          http://www.facebook.com/JeepBG
                          LZ1GGC

                          Коментар


                          • #58
                            От: Редукторни мостове за УАЗ 469

                            Апарат и диск от киа спортидж,те нали са стандартно с 15-ки,а планката зависи от размерите на апарата.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Редукторни мостове за УАЗ 469

                              На 15-ка джанта,за да вкараш сравнително нормален по размер спирачен апарат(примерно от Спортидж,Голф,Опел и т.н)поради размера и формата на редуктора,трябва да се изнесе диска поне 5см навън,което е пагубно за лагерите на шенкелите,главините и управлението на джипа в последтвие.За мен този вариянт е неприемлив и затова смятам,че минимумът за 1 спирачен апарат е около320мм диск вкаран в 16 цолова джанта.Иначе има вариянт за около 300мм диск с монтирани по 2 по-малки спирачни апарата...
                              П.П. Радо,при теб е възможно след счупването на осите,сателитите да са блокирали в касетата и да вървиш с "блокаж".Принципно няма проблеми,докато някоя от осите не изпадне извън касетата.Тогава моста блокира в движение и ако е с по-висока скорост хич не е приятно поднасянето...Отваряй преди да се е поломило всичко вътре.
                              П.П.2 Гледал съм палцева касета от БТР.Не видях възможност да се навре в короната на редукторния.Я дай някоя снимка или линк.
                              Последно редактирано от ninja_1; 30-03-13, 18:53.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Редукторни мостове за УАЗ 469

                                Добре де, ако е един по малък апарат няма ли да стане, все пак мисля да ги слагам на самурая дето е под 1000 кила с мостовете ще стане 1200, той и без това не го карам с повече от 80 няма ли вариант да се мине с 1 апарат само.
                                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                                http://www.facebook.com/JeepBG
                                LZ1GGC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X