Обява

Свий
Няма добавени обяви.

това тук блокировки за уаз ли са?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • това тук блокировки за уаз ли са?


    продават ми такива 350 лв/брой
    изглеждат чисто нови , човека който ми ги продава е прекупвач.
    Нямам право на рекламация, гаранция , проба, и т.н.
    плащам и кой от къде е .
    Ама аз не съм сигурен дали това са самоблокиращи касети,не знам дори как изглеждат.
    Отворите на които се захваща короната май са 10 мм
    А на уаза не бяха ли 12мм?
    Ако забия 2 полуоси в касетата и въртя в противоположни посоки какво става?
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

  • #2
    Мязат на БТРски ...
    Нищо не става, върти се като обикновен. Като дадеш рязко зор на едната, тогава започна да трещи и завърта двете на една страна. Ма не съм сигурен че става на ръка.
    Борят ги нещо с бормашината.

    Коментар


    • #3
      Така изглеждат блокировките на външен вид. Отворите се раз пробиват няма проблем - винаги е било така. Но разликата между блокировките за УАЗ и за БТР е само в наклона на палците който от тази снимка не може да се види... Ако са блокировки за БТР полуоските стават консуматив и управлението е лошо... Цена от 350лв е повече от добра...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Re: това тук блокировки за уаз ли са?

        Първоначално публикуван от mac
        Ама аз не съм сигурен дали това са самоблокиращи касети,не знам дори как изглеждат.
        Със сигурност стават за Уаза,но са или Уазкови или БТР-ви
        А иначе и двата се разпробиват на 12мм,освен ако не е ГАЗ69 с по-старите мостове
        sigpic УАЗ-452

        Коментар


        • #5
          Бе, подпитай го ако можеш от къде ги е гепил. Така и ще стане ясно кви са. Ако се похвали че са военни, хептен ясно.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Венцислав Петров
            Ако са блокировки за БТР полуоските стават консуматив и управлението е лошо...
            Не те разбирам ! Как стават "консуматив" и защо ще е лошо управлението .

            А ако се сложи само на задния диф , ще има ли смисъл?
            Бе, подпитай го ако можеш от къде ги е гепил. Така и ще стане ясно кви са. Ако се похвали че са военни, хептен ясно.
            Около 80% съм сигурен че е хванал някой търг от армията Ама казва ли ти някой!
            Уморените коне не ги убиват , нали ??

            Коментар


            • #7
              Включват рязко и хвърлят голямо ударно натоварване на полуосите. Винаги трябва да караш вниманелно, през препятствия - съвсем.
              В завой на хлъзгаво блокирания мост продължава да върви направо, не ще да завива по траекторията. С висока скорост - и на нехлъзгаво. Бе, занася се лесно. Ако е преден - и не мисли да завива.
              И изобщо, в БТРа тая шашардия е междуосов а не междуколесен диф. А оня има 4 оси, 8 колела и много не е мислен за асфалта

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от mac
                Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                Ако са блокировки за БТР полуоските стават консуматив и управлението е лошо...
                Не те разбирам ! Как стават "консуматив" и защо ще е лошо управлението .

                А ако се сложи само на задния диф , ще има ли смисъл?
                Добре ще е да прочетете темата за блокировките че иначе трябва да пиша много страници отново...

                http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...F6%E8%E0%EB%E8
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Стефан
                  в БТРа тая шашардия е междуосов а не междуколесен диф.
                  Това пък въобще не съм знаел че е междуоосов
                  Дай една схема на трансмисията на бтр-а да не се излагаме пред хората.
                  off-t Пък и скороста.... аз не карам бързо .По ме кефи, като всяко уважаващо себе си прасе да скочи от асфалта в локвата (колкото по кална и мазна толкова по добре!) да я прецапа надлъж и на шир, да се овъргаля хуууубаво, да затича да близкото село за трактор пък ако може после да си продължава по пътя! Но до сега само с буханки!Мразя ги!
                  Уморените коне не ги убиват , нали ??

                  Коментар


                  • #10
                    А ъъъ ... Бързо не значи да минеш вжик! Ти може да си караш и вжжжж, леко съвсем, и пак да му дойде бързо. За тая работа скоростта я смятай относителна спрямо времето за преминаване през задействащото препятствие, спрямо ъгловата скорост в завоя, уф ... И спрямо още нещо беше. И без да се праиш на голфаджийче на хлъзгаво пак може да те врътне.
                    Ми такова, аз не мога да закачам картинките тука. Осемнаесе пъти ми обясняваха, сами всичко разбраха, обаче аз съм корав мъж - не вденАх фъопще!

                    Коментар


                    • #11
                      тук има още снимки на касетата https://htftp.offroad-bulgaria.com/m.../%e1%eb%ee%ea/
                      Стефане,това за БТР-а можеш ли да ми го изпратиш на jjmac@abv.bg
                      Уморените коне не ги убиват , нали ??

                      Коментар


                      • #12
                        Пратих. Окачи я тука ако искаш.

                        Коментар


                        • #13
                          И според мен са от БТР имаше ги в АРЗ Враца
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от dragomir_68
                            И според мен са от БТР имаше ги в АРЗ Враца
                            А аз се чудя от къде са?
                            Уморените коне не ги убиват , нали ??

                            Коментар


                            • #15

                              хайде сега показалката и обясняваме!
                              Уморените коне не ги убиват , нали ??

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X