Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оff road тунинг на УАЗ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оff road тунинг на УАЗ??

    Темата произлиза от тук: 1 година с редукторна УАЗка.



    Здравей Драго .За пръв път пиша в този форум се надявам да не е последен .Изкам да те попитам колко би ми излязла една уазка 469 с пълен offroad тунинг горе долу
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 28-10-09, 08:34.
    HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

  • #2
    До: 1 година с редукторна УАЗка.

    Първоначално публикуван от петър442 Преглед на мнение
    Здравей Драго .За пръв път пиша в този форум се надявам да не е последен .Изкам да те попитам колко би ми излязла една уазка 469 с пълен offroad тунинг горе долу

    То зависи и в какво състояние не само дали е направена, нагласена...
    [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

    Коментар


    • #3
      До: 1 година с редукторна УАЗка.

      Предварително се извинявам за спама, но не можах да се сдържа!

      УАЗ подлежи на onroаd тунинг! От завода излиза за употреба извън пътя .

      Иначе ако трябва да съм сериозен - аз досега с 2 блокажа, гуми и джанти, без лебедка съм на над 5+ бона. Това е без труд и ламарина. И УАЗ-ът не е готов.

      Коментар


      • #4
        До: 1 година с редукторна УАЗка.

        Айде и аз да поспамя - за 5+ се намират много подготвени екземпляри
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=45082

        А че на Голди е една от най подготвените спор няма, поразгледай и ще видиш
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41715
        Последно редактирано от Жоро Донечки; 28-10-09, 08:32.
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          До: 1 година с редукторна УАЗка.

          Така е. Тук възниква въпросът струва ли си да мяташ куп пари в подготовка/ремонт на нещо, като за подобни, а и по-малко пари можеш да вземеш нещо и да си утре с него по горите.

          Но това не е по темата много и се отклоняваме вече леко. Може да е добра идея да се отделят в нова тема последните няколко поста.

          Коментар


          • #6
            До: 1 година с редукторна УАЗка.

            Да, пак намерихме работа за модераторите, май ще ни бият вече
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              До: 1 година с редукторна УАЗка.

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              Да, пак намерихме работа за модераторите, май ще ни бият вече
              Има още време, После ще видим.....
              Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
              NULLA TENACI INVIA EST VIA

              Коментар


              • #8
                До: 1 година с редукторна УАЗка.

                Първоначално публикуван от петър442 Преглед на мнение
                Здравей Драго .За пръв път пиша в този форум се надявам да не е последен .Изкам да те попитам колко би ми излязла една уазка 469 с пълен offroad тунинг горе долу
                Здравей колега. Колегите тук са ти отговорили много точно преди аз да ти пиша. Най добре подготвената и най проходимата УАЗка която се продава тук е тази на Голди. Има много теми за нея във форума.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  До: Оffroad тунинг на УАЗ??

                  Първоначално публикуван от петър442 Преглед на мнение
                  колко би ми излязла една уазка 469 с пълен offroad тунинг горе долу
                  Под "пълен офроуд тунинг" различните хора разбират различни неща.
                  За едни, критериите са едни, за други са по-различни.

                  Ще ти кажа какво е за мен пълен офроуд тунинг на УАЗ, на любителско ниво.
                  Да си доставяш удоволствие в гората, да си доволен от машината и в същото време да изпитваш собствено удовлетворение, че караш подготвена(поне до някаква степен) машина, трябва да притежаваш следния УАЗ:
                  * Редукторни мостове, препоръчително със 100% принудителни блокировки в диференциалите, в най-лошия случай самоблокиращи.
                  * Оригинални ресьори, но с лифт(има няколко начина да се постигне това).
                  * Хубави и качествени амортисьори съобразени с предназначението на джипа.
                  * Гуми поне 35 инчови и поне Кугар, ако са тракторни още по-добре(това е лично мнение, някой може да харесва Силвърстон, друг БФГ М/Т, да си сложи тях). Подходящи джанти и фланци, според ситуацията.
                  * Изрязване на вежди и прагове.
                  При всичко изброено до тук мисля, че лифт на купето няма да е нужен, само ще влоши центъра на тежеста.
                  * Лебедка. Поне 9500 либри.
                  * И на края, но не по важност... Двигателят. Ако се спрем на руски имаме не малък диапазон от избор, но не е и голям
                  Най-добре УАЗа ми изглежда с V8 от ГАЗ 53/66...

                  И в крайна сметка това, което съм написал е повърхностно. Има страшно много работа и елементи, за които трябва да се помисли и да се направят.

                  И ако имаш не ограничен бюджет, с който да си позволиш всичките тези неща по-горе да са чисто нови и качествени до момента вече сме стъпили на няколко 10ки хиляди лева, без да включвам първоначалната инвестиция за машината.

                  В интерес на истината всичко това горе може да се направи с много пари, а може и с маалко по-малко.
                  Зависи колко си взискателен, колко си склонен да похарчиш и колко имаш за харчене

                  Като теглим чертата и като видим какви ще са разликите в проходимостта между стандартен УАЗ с тракторни гуми, шперове от БТР и един приличен двигател не мисля, че подготвения по-горе ще надвиши с много възможностите си спрямо първия. А пък ако на първия качим и една лебедка почти се доближават като възможности.
                  Само с една "малка" разлика - вложените средства!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оffroad тунинг на УАЗ??

                    За мен редукторните мостове не са толкова задължителни, колкото хидравликата на волана и сервото на спирачките. А и едни дискови спирачки (поне отпред) са силно пожелателни.
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оffroad тунинг на УАЗ??

                      А какво мислите ако вместо серво се сложи спирачна помпа от БТР - чувал съм, че резултатът е достат добър.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оffroad тунинг на УАЗ??

                        Спирачки, хидравлики, компресори и още куп неща са в сферата на доработките, които хич не са малко и няма как човек да не ги направи, ако се е нагърбил с промяна на основни възли...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оffroad тунинг на УАЗ??

                          Първоначално публикуван от петър442 Преглед на мнение
                          Темата произлиза от тук: 1 година с редукторна УАЗка.



                          Здравей Драго .За пръв път пиша в този форум се надявам да не е последен .Изкам да те попитам колко би ми излязла една уазка 469 с пълен offroad тунинг горе долу
                          Скромно мнение и от мен-Не се вкарвай в прикрючение човече.На Голди УАЗа само емблемата е на УАЗ,всичко друго е страшно много пари и време,и пак си е старо

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оffroad тунинг на УАЗ??

                            Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
                            Скромно мнение и от мен-Не се вкарвай в прикрючение човече.На Голди УАЗа само емблемата е на УАЗ,всичко друго е страшно много пари и време,и пак си е старо
                            Е те това не го разбрах.

                            За уазката според мен са необходими рошави гуми, една лебедка и може един два блокажа, всичко друго си го има в щатната уазка.
                            Това ако ти се ходи на разходки в гората и да разчиташ на автомобила.
                            А ко искаш глезотий, те нямат край.
                            Ако ще ходиш на състезание там вече..........................
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оffroad тунинг на УАЗ??

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Е те това не го разбрах.

                              За уазката според мен са необходими рошави гуми, една лебедка и може един два блокажа, всичко друго си го има в щатната уазка.
                              Това ако ти се ходи на разходки в гората и да разчиташ на автомобила.
                              А ко искаш глезотий, те нямат край.
                              Ако ще ходиш на състезание там вече..........................
                              Кое не разбра??Според написаното явно си разбрал добре.Това исках да кажа и аз.Трябва да е наясно зя какво ще използва УАЗа.Ако е за афалт е едно,за разходка в гората-друго,а пък за състезания е хептем различно.Моя УАЗ има един блокаж от БТР и "рошави гуми",и за мойте нужди е напълно достатъчно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X