Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам буханка за офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам буханка за офроуд

    Здравейте момчета! Загнездила ми се е идея да закупя читава буханка, в която да вкарам по- мощен двигател, окачване, мостове и гуми и да започна лека полека да навлизам в света на офроуда... Въпросът ми не е свързан с двигателя, колкото с окачването... Има ли някаква работеща и известна рецепта за правене окачване, лифт, гуми и т.н.
    Не желая да откривам топлата вода... Искам нещо, което вече е правено и доказано! Има ли мостове от нещо, които стават за буханката? Благодаря предварително.

  • #2
    Не се занимавай с глупости...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Освен ако не си някой мазохист любител на грозни соц. купета аз друг смисъл не виждам

      Като база за офроуд проект е пълен курник....
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        купето всъщност е...американско

    • #4
      Добре де... Не са ли много добри в това упражнение? Затова за буханка питам

      Коментар


      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Е, добри... По-скоро стават Покарай за проба и после решавай. Просто е много спартанска техника. Може да стане, но иска доста пари и работа.

    • #5
      Митсубиши Делика!

      Кеш и кери - само гледай да няма ръжда

      Коментар


      • #6
        Деликите са само с десен волан, не се знае доколко колегата е навит на такова.
        Иначе буханката си е УАЗ, с мялки разлики, и бидейки такова-бягай далеч.
        Най-хубавото на буханката е, че е фургон и става за мини кемпер, ако не те притеснява мизерията, обаче руснаците ги ценят заради едно друго качество-когато се развали двигателя-може да се ремонтира от купето, а не да се излиза на минус 40 че и повече.
        Забележи-КОГАТО се счупи двигателя, а не АКО.

        Изобщо-за годините в които е конструрана буханката(а и изцяло всички УАЗки) са си били напълно внятни машини, нивото на техниката е било такова. Обаче като се добави прословутото руско качество на изпълнение(или по-скоро липсата на качество) става един ужасен ужас, който дори аз не бих си го причинил доброволно.

        Не се занимавай с глупости...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Не се занимавай с глупости...
          Просто няма какво да добавя. Не ти трябва това недоразумение, вервай ми. Преди 27-28 години през ръцете ми минаха 3-4 такива. Не го пожелавам на никой.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #8
            И като смениш мотор, скорости, мостове и добавиш някои екстри, остава само от кофти ергономичността на УАЗката, иначе рама и купе са си достатъчно здрави.
            Прави се, и има някои улеснения при преправяне спрямо по-цивилизованите машини, но и почти неотстраними недостатъци по отношение на комфорта. Въпросът е, колко пари и труд могат да се прежалят и за какъв резултат.
            Факт - имаш заводски редукторни мостове за УАЗ, които лесно ще се напаснат, сравнителна свобода за избор на мощен мотор със скорости, и ползване на отделна раздатка. Спирачки, хидравлика на волана, също ги има слагани като доработки... Изолация, ергономия...на вкус... Е, ако ще я правиш луноход на пружинно окачване, ще е голяма играчка, но с ресорите нещата са сравнително прости. Има достатъчно клипове с такива машини в ютюб.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #9
              Машината е изключително отвратителна за управление.
              Технически е....УАЗ-ка...т.е. нелоша, ако сега бяхме 1980-та година и доставките на горива и резервни части ги плащахме по линия на СИВ с консерви домати и зелен боб. 1980-та е минала много отдавна. На днешно време да поддържаш такава техника...първо няма читави части, второ само по себе си е мазохизъм. Козата си сака пръч!
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #10
                Ясно, момчета... Благодаря ви! Успяхте да ме разубедите... Просто идеята ми беше все пак и да не е като цялата маса на ТЛК, Паджеро, Патроли и т.н.
                Нещо различно

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от titanium Преглед на мнение
                  Ясно, момчета... Благодаря ви! Успяхте да ме разубедите... Просто идеята ми беше все пак и да не е като цялата маса на ТЛК, Паджеро, Патроли и т.н.
                  Нещо различно
                  Ми тогава си вземи пинцгауер.
                  същата компановка. Само дребни разлики.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #12
                    Това не е ли доста трудно за намиране

                    Коментар


                    • дядо владо
                      дядо владо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Намират се, но си мисля че е добра идея да звъннеш и да дойдеш на по кафе и клюки.........

                  • #13
                    С удоволствие, Владо

                    Коментар


                    • #14
                      Е ся па трудно за намиране.
                      нали не искаш да си като всички
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #15
                        А какъв офроуд мислиш да практикуваш ? До сега някакъв опит нещо ? Ако успееш добре да обясниш за какво точно ти трябва машината , ще получиш точен съвет какво да си вземеш .
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X