Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майстор с отношение към УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Майстор с отношение към УАЗ

    Здравейте,
    Скоро се сдобих с хънтър, имам нужда от добър майстор, който разбира от спецификата на уазките и има специално отношение към марката. Попадам на “майстори”, които само ми точат парите, а реално не могат да се оправят. Да бъде от София.
    Също някой, който да ми изработи метална силова броня, задна.
    Поздрави на всички уазкаджии 🤙🏻

  • #2
    УАЗ-каджиите са (да ги наречем) малко по-особенни клиенти и нормален сервиз трудно би се заел с такава марка. На едно място да има и добър механик и електротехник и специалист по обработка на каросерии......трудно. Уточни какъв е проблема,
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Ако ръцете ти са расли от правилните места, разбираш поне малко руски и имаш елементарна техническа култура, те съветвам да си лекуваш УАЗ-а сам.

      На никой нормален сервиз няма да му се занимава, защото първо снабдяването с части е една идея по-проблемно от масовата ширпотреба, ментета има доволно много, рядко нещо по УАЗ се сменя Plug&Play, по-често се налага тук да се запили, там да се окриви, че да пасне накрая новата част.Цените за труд в повечето сервизи са такива, понеже ползват отстъпка за закупените части, за руските такава рядко има, а труда не е никак по-лек от този по другите коли, даже напротив.

      Погледнато от добрата цена, самият джип е евтин, частите също, та дори да допуснеш някоя грешка при лечението, няма да те боли глава после, литература има безкрайно много, все безплатна и в нея нищо не е спестено, за разлика от литературата за останалите автомобили.Руските форуми са си сила от едни 20 години насам и има страшно много информация и ремонти придружени със снимки, за разлика от нашия, който се превърна в 95% псуене на политиците и 5% технически теми, ако случайно някой се престраши.Другият положителен момент е, че инструментите за хоби майстор поевтиняха страшно много, за 200 лева можеш да си купиш добър куфар с инструменти(е няма да е Gedore), после едно по едно крик, разни дребни инструменти, някой евтин мултимер и накрая за разкош един диагностичен адаптер(по спомен се четяха с KKL адаптер и безплатен софтуер).

      Коментар


      • #4
        Първо, жена съм и не съм автомонтьор, че да се оправям сама с ремонтите, макар и да съм с перфектен руски и да си чета сама ръководството по експлоатация.
        Проблем имам с маслото, ходовата част най-вероятно плюс нещо друго, много е възможно.
        Затова ми трябва човек, на когото да доверя джипа си за поддръжка и обслужване, когато имам нужда.

        Коментар


        • #5
          Броня ще направим
          какво друго трябва?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • aldr
            aldr коментира
            Редактиране на коментар
            Я как изведнъш нашия прояви интерес...ако се захванеш да ти покажа модел за задната броня. Моята / мое производство / издържа удар на жигула с 40 км.

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Винаги е интересно да се види нещо.

        • #6
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:з б.jpg
Прегледи:597
Размер:279.6 КБ
ID:6644651
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #7
            Имам приятел който 10+ години поддържаше УАЗките и НИВИте на ЛукОйл, които охраняваха горивопровода Ихтиман до Илиенци.
            Познава и корените на кътните им зъби, и още ме изкарва виновен за това, че го навих да си вземе автоматичната КИА която му изпадна, щото е фен на НИВИте, което пък според мен е форма на мазохизъм.
            В момента се занимава само с кемпери и каравани, та не знам дали ще има време и желание за Ужаза, щото бачка поне до 20:00÷21:00 7/7, без почивен ден.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • Milliradian
              Milliradian коментира
              Редактиране на коментар
              Възможно ли е да предоставите контакт или геолокация на сервиза на човека?

          • #8
            Така изглежда сега, искам метална.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D33D98E7-1649-448B-A911-137B3BDEE5FC.jpeg
Прегледи:573
Размер:775.5 КБ
ID:6644656

            Коментар


            • #9
              ... а относно обслужването, чух се с човека.
              0888 511 340 - Гого, ама по-настоятелно, че е много комуникативен.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • Milliradian
                Milliradian коментира
                Редактиране на коментар
                Ok. Благодаря!

            • #10
              Миро ли се казваше тоя човек на Симеоновско шосе. Бричката го беше снимал в епизода за УАЗ, ама не знам прави ли ги или само ги кара.

              Коментар


              • Milliradian
                Milliradian коментира
                Редактиране на коментар
                Да, дадоха ми контакт. Ще му се обадя.

            • #11
              Първоначално публикуван от Milliradian Преглед на мнение
              Така изглежда сега, искам метална.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D33D98E7-1649-448B-A911-137B3BDEE5FC.jpeg
Прегледи:573
Размер:775.5 КБ
ID:6644656
              Я да питам
              - защо задна?
              - имаш ли идея колко ти се дават
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #12
                Искат ми 1200 от едно място. Честно казано, не ми се дават толкова.

                Коментар


                • #13
                  Първоначално публикуван от Milliradian Преглед на мнение
                  Искат ми 1200 от едно място. Честно казано, не ми се дават толкова.
                  Ще те разочаровам, но цената е реална.
                  зависи от модела на бронята разбира се но е там някъде.
                  Е, винаги може да се прикапе един п профил ))

                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз се наемам да направя метална броня за 100 лева, с все труда.
                    Няма да е като на снимката, ама...

                • #14
                  Цената може и да е реална, но в никакъв случай не е реалистична.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Смисъл?
                    Десетсимволакурамиянко

                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не е реалистично един ден труд да струва 1000 лв.

                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е да да.
                    Не се бях замислял.

                • #15
                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  Цената може и да е реална, но в никакъв случай не е реалистична.
                  Колега, ако имаш нфъргани железа в двора, свободно време, мерак и никакви естетически претенции, може и почти нищо да не ти струва.

                  Ако обаче трябва да се разходиш за няколко цели листа ламарина 3mm, и то малко по-читава от черната масовка която продават навсякъде щото е евтина, да направиш файловете за лазера, като после се поразходиш неколкократно до него с листовете и детайлите наобратно, да внимаваш да не оплескаш всичко като дръпнат заварките, че всички разходи до там ще са за твоя сметка, да закараш готовият детайл на прахово или боя, което също някой трябва да плати, на колко би го оценил ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ти някога виждал ли си какво представлява лист ламарина 3мм?, че и няколкo трябвали Баси все едно се редите за обществена поръчка.
                    Като дръпнат пустите му заварки, тази "малко по-читава" ламарина нищо вече не може да я изправи, недай си Боже да я ударим някъде, 1200 лева в джоба и тичкаме за нова.

                  • Джоу (x3mrjoe)
                    Джоу (x3mrjoe) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дали съм виждал ли ?
                    Поне половината от ежедневието ми извън дома минава по сервизи които се занимават професионално с това с което се занимават.
                    И на мен не ми харесват много цени за готови изделия и услуги, но когато сложиш два различни, но подобни продукта един до друг, веднага разбираш защо е разликата в цената.
                    С услугите е същото, но там понякога го разбираш по-късно, по кофти начин.

                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Един лист ламарина 3мм е 2(два) квадратни метра.Ако майсторът не може да ми сгъне броня от два квардата ламарина, еб*м ти и майстора.
                    То и на кучето цялото му ежедневие минавало пред месарницата, но месар не станало

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X